WordPressi visuaalne toimetaja: näpunäited ja näpunäited algajatele

WordPress ehitati algselt lihtsaks ajaveebisüsteemiks, mis muutis sisu veebis avaldamise imelihtsaks. Aja jooksul on see muutunud täieõiguslikuks sisuhaldussüsteemiks (CMS). Nüüd on kasutajatel täielik kontroll oma WordPressi veebisaitide kujunduse ja funktsionaalsuse üle. Ilma sisu, kujunduse ja funktsioonita ei tähenda see aga midagi ja sellega seoses jääb WordPress truuks oma juurtele: sisu loomisele ja haldamisele.


Kuigi WordPressi baastarkvarasse on sisse ehitatud palju funktsioone, jääb sisu loomine selle peamiseks liikumapanevaks jõuks. Vaatame seda lähemalt selles postituses olevale WordPressi visuaalsele redigeerijale ja kuidas seda paremini kasutada.

WYSIWYG

WordPress võimaldab sisu visuaalselt luua ja hallata, selle asemel, et seda otse failidesse kodeerida. Seetõttu nimetatakse seda tahtmatuks WYSIWYG-redaktoriks või “See, mida näete, see, mida saate”. Toimetaja tööriist koosneb kolmest osast:

 1. Visuaalne toimetaja
 2. Tekstiredaktor (kuhu saab koodi sisestada)
 3. Meedia üleslaadija (pildifailide üleslaadimiseks)

Vaikimisi on Visual Editor aktiivne, kui loote uut postitust või lehte (Lehed > Lisa uus või Postitused > Lisa uus). Kui mingil juhul pole see aktiivne, klõpsake sellel:

pilt1

WYSIWYG tähendab, et seda, mida näete Visual Editoris oma postituse redigeerimisel, kuvatakse avaldatud postituses. Tekstiredaktor võimaldab sisestada lihtteksti ja võimaldab ka koodi (HTML-i märgistus) sisestamist otse, nagu töötaksite tegeliku HTML-failiga. Aktiveerite selle, klõpsates nuppu Tekst vahekaart redaktori paremas servas:

pilt11

Meediumi üleslaadija teeb just seda: laadib meediumifailid meediumiteeki üles, et saaksite need oma postitustesse lisada, nagu soovite:

pilt10

Selle lühikese sissejuhatusega võimsale WordPressi visuaalsele redigeerijale vaatame nüüd, kuidas saate sisu loomiseks ja redigeerimiseks kasutada mõnda klahvinuppu. Kasutan illustratsioonide jaoks meie tasuta kingituste kollektsiooni Bloggeri teemat.

Teksti lisamine

Esimene asi on käivitada uus leht või postitus ja avada visuaalne redaktor: minge Postitused > Lisa uus. Vaikimisi näete uue postituse loomisel lühendatud tööriistariba:

pic2

Klõpsake tööriistaribal muude vormindamisvõimaluste kuvamiseks ikooni Köögivalamu:

pic3

Põhisisu loomiseks ja haldamiseks sobivad ülaltoodud vormindamisvalikud suurepäraselt. Isegi kui olete WordPressis uus, on enamik ikoone tuttavad muudest tekstiredaktoritest, näiteks Microsoft Word. Tegelikult täidavad kõik visuaalse redigeerija tööriistaribal olevad ikoonid sama funktsiooni, mida teevad identsed ikoonid Microsoft Wordis, nii et ma olen valinud vähem tuttavad, mida arutada.

Teksti lisamiseks tippige lihtsalt sisu redaktoriaknasse. Kuid mõnikord võib olla, et teie sisu on juba kuskile trükitud ja sel juhul saate selle lihtsalt Wordist tavalise või vormindatud tekstina kleepida, kasutades neid tööriistariba nuppe:

pilt4

Selle marsruudi kasutamine on kiire ja visuaalne redigeerija teeb hea töö, säilitades suure osa teie vormingust Wordist – vähemalt tavalise kopeerimise ja kleepimise korral parem. Nagu varsti avastad, pole see siiski veatu töö ja vahel võib juhtuda, et loed teksti. Minu arvates on palju lihtsam kleepida lihttekstina ja seejärel visuaalse redaktori sees vormindada.

Eemaldage vormindamine tekstist

Nagu nägime või nagu näete, kui katsetate nende vormindamise nuppudega, on visuaalsel redigeerijal puudusi teistest tekstiredaktoritest imporditud vormindatud teksti käsitlemisel. Nii võite leida, et parema lahenduse saab teha vanas tavalise tekstiga töötamine. See on nupp, mida peaksite kasutama imporditud teksti vormindamise eemaldamiseks:

pic5

Tõstke oma tekst esile ja klõpsake sellel nupul. Teie tekst on nüüd teie teema vaikevormingus. Pange tähele, et see nupp ei tööta mõne vormingutüübi (nt jutumärkide ja päiste) korral. Nende tüüpide eest hoolitseb ka muid vorminuppe.

Teksti tüübi muutmine

Teie dokumendis on mitu tekstitüüpi, sealhulgas lõigud ja pealkirjad. Teksti tüübi muutmiseks tõstke esile tekstiosa, mida soovite muuta, ja klõpsake redaktori tööriistariba vasakus vasakpoolses servas oleval rippmenüül Vorming. Valige soovitud vorming ja olete valmis:

pilt8

Ilmselt saate oma postitusi vormindada mis tahes viisil, kuid veenduge, et oleks olemas järjepidevuse struktuur. Näiteks sektsioonide pealkirjadel peaks olema sama pealkirja vorming, näiteks 2. rubriik, samas kui esmane suund on tavaliselt 1. rubriik. Lisaks peaks standardsel lõigutekstil olema vaikevorming ning eelvormindatud tekst ja aadressid.

Pidage meeles: erinevate tekstitüüpide vaikevormingud sõltuvad teie teemast. Igal teemal on oma vaikestiil tüüpidele, mida näete rippmenüüst vorming.

Kasuta Lõige tippige vormingute eemaldamiseks päistest alates rippmenüüst Eemaldage vormindamine nupp ei tööta pealkirjade ja blokeeringute korral.

Kasuta Blockquote nupp vormingukoodide vormindamiseks või eemaldamiseks:

pilt9

Täisekraanil redigeerimine

pilt13

Kui teile meeldib töötada minimaalsete tähelepanuhäiretega, leiate täisekraanirežiimi teile ideaalselt ja see nupp aktiveerib selle. See lihtsalt sulgeb ekraanil kõik ebaolulised asjad ja jätab teile ainult sisukasti ja lühendatud tööriistariba, mis automaatselt peidetakse ja ilmub siis, kui hõljutate lehe ülaosas.

Sisestage veel silt

pic12

Kuigi see on visuaalse redaktori sageli tähelepanuta jäetud funktsioon, on see teie blogis postituse katkendite kuvamiseks väga kasulik. Nagu te juba teate, kui olete oma blogis postitusi avaldanud, kuvab WordPress ava- ja arhiivilehtedel nende postituste väljavõtteid. WordPress kärbib katkendid siiski juhuslikult ja see võib olla lause keskel.

See on koht, kus vahva Sisestage veel sildi funktsioon on kasulik. See võimaldab teil täpselt määratleda, kus katkend lõpeb. Link, mis osutab kogu postitusele, sisestatakse sinna, kus määrasite katkendi lõppu. Selle sildi vormindamiseks on palju viise, kuid pidage meeles, et vaikimisi töötab see ainult postituste (mitte lehtede) korral:

pilt14

Märkus Sisestage veel silt sõltub teie valitud teema toest. Enamik läbimõeldult välja töötatud teemasid toetab seda, mõned aga mitte.

Lisage ja eemaldage lingid

pic15

Lülide sisestamine ja eemaldamine on nende nuppude abil ka lihtne. Vaikimisi on need passiivsed, kuni rõhutate teksti, mille soovite lingiks luua. Vasakpoolsel nupul lisatakse link, paremal olev link eemaldab lingid.

Erimärgid

pic6

Kui olete kunagi Wordis erimärkide nuppu kasutanud, peaks ka see olema tuttav. Kuid see on intuitiivsem, kuna kuvatakse märgi HTML ja NUM koodid, kui hiirekursoriga kursorite selle kohale:

pilt7

Kui olete tavaline WordPressi kasutaja, on tõenäoline, et olete juba tuttav enamiku asjadega, mida me eespool vaatasime, kuid uute WordPressi kasutajate jaoks peaks see olema käepärane WordPressi visuaalse redaktori juhend; selle võimeid ja piiranguid.

Samuti tahaksin sinult kuulda, kuidas visuaalset redaktorit kasutate. Kas teil on näpunäiteid või nippe, mida soovite jagada?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map