WordPressi veebisaidi käivitamiseelne kontrollnimekiri

WordPressi veebisaidi käivitamiseelne kontrollnimekiri

Veebisaidi seadistamine ja käivitamine on mis tahes ettevõtte jaoks märkimisväärne asi. Palju aega ja vaeva läheb selle tagamiseks, et meie veebisait oleks kujundatud just õigeks ja vastaks meie ärivajadustele.


Isegi nii on olemas mitmeid piiranguid, mis võivad stardipäeval rikkuda sporti. Saate selle juhtimise võimalusi minimeerida, märkides ära ruumid selles käepärases kontrollnimekirjas uute WordPressi veebisaitide jaoks.

Alustame!

1. Kontrollige, kas teie hostimiskava toetab WordPressi

See võib tunduda ilmne, kuid kuna see on kontrollnimekiri, lisan selle ikkagi. Veenduge, et serveri host toetab WordPressi. Võimalusel minge koos hostiga, kes pakub uuemat PHP ja WordPressi automaatseadistaja versiooni.

Või veelgi parem, valige hallatud WordPressi hostimisplaan. Me isiklikult kasutame (ja soovitame tungivalt) WP Engine’i, mis on alati olnud kiire, pakub kõigi meie veebisaitide jaoks tonni serveriruumi ja neil on fantastiline tugimeeskond.

2. Optimeerige püsilinke SEO jaoks

Alates versioonist 4.2 loob WordPress vaikimisi püsilinkide struktuurid, mis sisaldavad postinime ja on SEO-sõbralikud. Minu WordPressi installimisel on vaikimisi püsilink päeva ja nime kombinatsioon. See võib sobida mõne veebisaidi jaoks, näiteks ajalehed ja ajakirjad, samas kui teistele ei pruugi see sobida.

Kontrollnimekiri uute WordPressi veebisaitide jaoks - Permalinks

Päris alguses peab iga veebisait valima püsilinki struktuuri, mis on SEO SEO-eesmärkide saavutamiseks ideaalne. Postituse nimi Valik töötab enamiku veebisaitide jaoks hästi. Kuna see on lühike ja ilus, on see ka SEO-sõbralik. Suuremad veebisaidid, mis vajavad URL-ide kajastamiseks kategooriaid ja silte, võiksid valida Kohandatud struktuur valik.

Permalinkide muutmine tulevikus ei ole arukas SEO samm. Aja jooksul loote tõenäoliselt tagumisi linke ja kaotate need lingid, kui mõne aja pärast püsilinke muudate. Muus osas peate võib-olla lisama 301 ümbersuunamist.

Salvestage endale mõni töö, luues kohe alguses päris püsilinke. Suunake Seadistused> Permalinkid kus näete kõige tõenäolisemalt nuppu Tavaline raadio, mis on vaikimisi märgitud. Selle asemel, valige suvand mida vajate ja Salvestage muudatused.

Kui see on käes, otsustage, kas teie URL peab sisaldama www või mitte. Kui mõni URL sisaldab www ja mõni ilma, võib otsingumootorid segadusse ajada.

3. Otsustage, kas teie e-posti aadress märgitakse veebisaidile

Liiga sageli sildistame oma e-posti kontod oma veebisaitidele ja mõlemat teenindab sama hostingu pakkuja. Nüüd, kui juhite oma ettevõtet peamiselt e-posti teel, näete toimuvat katastroofi. Kui teie veebisaidil on seisakud, ei pääse te oma e-kirjadele juurde.

Seda olukorda saab hõlpsalt vältida, kui teil on oma veebisaidi ja e-posti jaoks erinevad hostingu pakkujad. See säästab ka teie e-posti muutmise vaeva, kui vahetate hostid. Või registreerumine G Suite’i konto Google’is oma ettevõtte jaoks kohandatud e-posti kontode loomiseks ja haldamiseks.

Niisiis, kui e-post on teie ettevõtte jaoks kriitiline ja soovite mängida turvaliselt, soovite tõenäoliselt eraldada oma e-posti aadressi oma veebimajutusest.

4. Kontrollige, kas e-kirjad on õigesti kuvatud

Veenduge, et kõik e-posti aadressid kuvatakse õigesti. Saate kõik vead parandada Seadistused> Üldine. Kontrollige kõiki administraatori ID-sid, sealhulgas pistikprogrammi sätteid.

Muidugi saate e-kirju alati hiljem parandada. Siiski võite unustada e-posti liikluse, mis tõenäoliselt satub teie postkasti mis tahes veebisaidi käivitamisel loodud võrguühenduseta buzzi tagajärjel. Kõigi e-posti aadresside kiire läbimine aitab seda äpardust ära hoida.

5. Kustutage mannekeeni sisu

Iga WordPressi installimisega on kaasas mõni näiv sisu, näiteks Tere, Maailm või See on teie esimene postitus, ja Näidisleht alglaadima. tõenäoliselt a Lisaks impordime meie veebisaidi loomise ajal ka näivaid sisu, et testida fonte, värve, vahed ja palju muud.

Mannekeeni sisu

Kujutage nüüd ette, et vajutate D-päeval a nuppu Launch Lihtsalt veel üks WordPressi sait vilgub ekraanil silmapaistvalt.

Selle vältimiseks kustutage enne veebisaidile otseülekannet kogu näiv sisu. Pidage meeles, et otsimootorite värskendamine võtab aega, nii et iga teie veebisaidil tehtud parandus ei pruugi otsingutulemustele kohest mõju avaldada.

6. Looge XML-saidiplaan

XML-saidiplaan on dokumendifail, mis loetleb kõik teie veebisaidi URL-id. See on lihtne navigatsioonikaart, mille saadate otsimootoritele, et aidata neil oma veebisaidil arukamalt liikuda ja sobivat sisu leida. Kuigi see ei mõjuta otseselt veebisaidi SEO paremusjärjestust, aitab see otsingumootoritel teie lehti hõlpsamini leida ja indekseerida.

Pärmi XM-i seaded

XML-saidikaardid on eriti olulised uute veebisaitide jaoks, kuna nendel saitidel pole ühtegi tagasi-linki, mis alguses nende liiklust suunaks. Nii et veenduge, et loote XML-saidikaardi ja edastate selle Google’ile. Kui olete installinud, pole see liiga keeruline plugin Yoast. Veebisaidi saidikaardi genereerimiseks lubage pistikprogrammis Täpsemad sätted.

7. Parandage oma veebisaidi laadimiskiirust

Aeglased veebisaidid on Interneti-kasutajate jaoks suur väljalülitus ja olete ilmselt teadlik, et oma veebisaidi kiirendamiseks võite teha palju asju. Üks olulisemaid olukordi, lisades vahemällu pistikprogrammi nagu WP super vahemälu  või WP rakett.

WP rakett

Muud kiirust parandavad meetmed on hea hostimisteenuse valimine, CDN-de installimine, laiskade laadimise võimaldamine ja piltide optimeerimine.

8. Veebisaidi varukoopiate seadistamine

Kui ehitate saiti kohalikule hostile või etapiviisilisele keskkonnale, rändage kindlasti andmebaas puhtalt reaalajas serverisse. Saidi teisaldamine võib osutuda keeruliseks, nii et enne selle teisaldamist üritage kindlasti oma saidil varukoopia teha. Kontrollige, kas uus sait kasutab aktiivseid URL-e kõigis õigetes kohtades.

Varusõber

Minu lemmik plugin varundamiseks on Backup Buddy. See mitte ainult ei võimalda teie veebisaidi varundamist, vaid seda saab kasutada ka teie WordPressi veebisaidi taastamiseks ja migreerimiseks.

9. Tühjendage ruut Otsingumootori nähtavus

WordPressi seadistamise ajal leiate seadete paneelilt otsingumootori nähtavuse valiku. Tavaliselt märgime selle ruudu veebisaidi ehitamise ajal, nii et otsimootor jätaks vahele WordPressi vaikesisu või muu poolelioleva sisuga toodete indekseerimise.

Seadete valik otsimootori nähtavuse jaoks

Vahetult enne käivitamist lubage külastades otsingumootori nähtavust Armatuurlaud> Seaded> Lugemine ja eemaldage märkeruut „Hoidke otsimootoreid selle saidi indekseerimisest”.

10. Viige läbi mobiilisõbraliku testi

Täna on liiklus mobiilsetest seadmetest hakkab töölaudu üle võtma. Kui soovite olla nende käeshoitavate seadmete radaris, peate tagama, et teie veebisait oleks reageeriv. Enamik WordPressi teemasid on tundlikud ja seetõttu ei tohiks see tekitada probleeme. Mobiiltelefonide nähtavuse saab kontrollida, kui käivitate oma veebisaidi Google’i mobiilisõbralik test.

Google'i mobiilisõbraliku testi

Koos Google liigub mobiili-esimese otsingustrateegia poole, see on oluline kontroll, mida ei tohi endale lubada.

Lisaks, kui loote kiirendatud mobiililehti, peate URL-e vastavalt kohandama.

11. Seadistage Google’i otsingukonsool

Kohe oma saidi käivitamisel peaksite esimestena tegema Google’ile teada teie veebisaidi olemasolust. Google’i otsingukonsool aitab teie saidiplaani otse Google’ile edastada. Saate testida, kas Google saab teie sisust edukalt aru. Samuti saate teada kõigist teie saiti mõjutavatest turvaprobleemidest.

Google'i otsingukonsool

Juurdepääs Google’i otsingukonsoolile, sisestage oma veebisaidi üksikasjad ja jätkake vastavalt juhistele. Otsingukonsoolil on ka palju muid funktsioone, näiteks HTML-i täiustused, AMP-versioon ja otsinguanalüütika, mis aitavad teil saidi nähtavust suurendada.

12. Veel mõtlema

Noh, siin on veel üks asi, mida võiksite oma loendi lisada ja hiljem ületada (sõltuvalt teie konkreetsetest veebisaidi vajadustest):

 • Kujundage oma veebisaidi avaleht (meile meeldib Visual Composeri lehe ehitaja)
 • Kontrollige koodi kvaliteeti oma teema
 • Looge ja lisage kohandatud favicon
 • Kujundage kohandatud leht 404
 • Kui taaskäivitate oma vana veebisaidi, lisage kindlasti 301 ümbersuunamist
 • Seadistage oma WooCommerce pood
 • Lisage küsimused ja vastused, klient või avatud foorum
 • Oma töö tutvustamiseks looge veebiportfell
 • Veenduge, et pildid oleksid nõuetekohaselt omistatud või oleksid kommertskasutuseks tasuta
 • Lisage privaatsusavaldus ja kasutustingimused ning vajadusel ka juriidilised kohustustest loobumine
 • Tõestage, et loete iga oma sisu

Jah, see kõlab palju tööd, kuid teil on hea meel, et võtsite vaeva. Nii et jooksege läbi kontrollnimekiri ja pidage imelist stardipäeva!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map