WordPressi veebisaidi hoolduse algaja juhend

Enamik veebisaitide omanikke ei mõtle hooldusele. Selle asemel, et seda vaadelda kui vajadust, vaadeldakse seda sageli kui majapidamistööd. Ja kahjuks on see sageli koristustöö, mida kunagi ei tehta.


Kui te oma saiti korralikult ei hoolda, seate selle mitmesuguste võimalike probleemidega, näiteks suurendate selle häkkimise tõenäosust, suurendate laadimiskiirust ja vähendate oma otsingumootori paremusjärjestust..

Selles postituses uurime teie saidi kõige olulisemaid valdkondi, mida tuleb hooldada, samuti meie soovitatud toimimisviise iga.

Peamised hooldusvaldkonnad, mida tuleks arvestada

Enne oluliste muudatuste tegemist varundage kindlasti oma veebisait, igaks juhuks juhul, kui teete vigu ja peate oma saidi varasemale vormile lähtestama. Nõuetekohane WordPressi hooldusrutiin hõlmab järgmisi valdkondi:

 1. Veebisaidi varundamine
 2. Värskenduste installimine
 3. Kommentaaride töötlemine
 4. Turvalisuse seadistamine
 5. Veebisaidi tervise jälgimine
 6. Andmebaasi optimeerimine

Varukoopiad

WordPressi varukoopiad

Varundamine on teie veebisaidi pikaajalise tervise tagamise oluline osa. Kuid need on hooldusprotsessi üks kõige sagedamini tähelepanuta jäetud osi.

Automaatsed varukoopiad on lihtsaim toiming, kuid on oluline regulaarselt varukoopiaid testida, et veenduda nende õige toimimises. Varusüsteemi valimisel on teil mitu valikut. Altpoolt leiate mõned kõige populaarsemad.

Plugina valimine

On mitmeid kõrge reitinguga WordPressi pluginaid, mis aitavad kogu varundusprotsessi automatiseerida ja lihtsustada. Kõige tavalisemad tasulised pistikprogrammid hõlmavad järgmist.

 • VaultPress
 • BackupBuddy
 • CodeGuard
 • Hetktõmmis
 • blogVault

Kui otsite tasuta alternatiivi, pakub WordPress mõnda kvaliteetset pistikprogrammi, mis on endiselt suurepärased võimalused. Need sisaldavad:

Kui otsite jaotust iga pistikprogrammi ja nende parimate kasutusviiside kohta, siis vaadake seda postitust.

Töö oma veebiga

Enamik veebimajutajaid pakub ka võimalusi oma veebisaidi regulaarseks ajastamiseks varundamiseks. Seda on vaja cPanelis uurida või vaadata üle oma algne hostimisleping, et näha, kas teie plaan sisaldab regulaarseid varukoopiaid.

Kasutage mitut varundusvalikut

Ükskõik, millise valiku valite, on oluline, et teete oma veebisaidi varundamise mitmesse erinevasse asukohta. Näiteks kui teil võiks olla regulaarselt ajastatud varundamine, mis saadab teie veebisaidi failid DropBoxile, võivad teil arvutis olla ka kohalikud varukoopiad või väline kõvaketas..
See täiendav turvakiht tagab, et te ei jää kunagi ilma võimalusest oma veebisaiti taastada.

WordPressi värskendused

WordPressi tarkvarauuendusi antakse välja regulaarselt. See hõlmab WordPressi tuuma koos kõigi installitud teemade ja pistikprogrammidega.

Need värskendused tuleb teie veebisaidile rakendada, nii et see töötab ka edaspidi korralikult. Ilma neid värskendusi regulaarselt installimata võib teil tekkida koodikonfliktide ja saidi elementide aegumine. See jätab teie saidi häkkerite jaoks avatumaks ja see ei tööta nii tõhusalt, kui vastasel korral oleks.

Nende värskenduste installimisel uuendage kindlasti WordPressi tuum, oma teema ja seejärel kõik pistikprogrammid selles järjekorras. See aitab vältida pistikprogrammide ja teemakonflikte, mis võivad kogu teie veebisaidi maha võtta.

Plugina värskendused

Kui teie veebisaidil on palju pistikprogramme, siis värskendage neid kindlasti ükshaaval. Sel juhul, kui tekib konflikt, saate teada, milline pistik oli süüdlane, ja seda on lihtsam lahendada.

Kommentaarid ja rämpspost

Kommentaaride rämpspost tuleb tavaliselt madala kvaliteediga kommentaaride kujul, mis postitatakse tavaliselt muul põhjusel kui lingi loomiseks. Need kommentaarid on väga üldised, ei seostu teie artikliga ega lisa väärtust, mida pole üldse vaja.

Parim viis kommentaarrämpspostiga tegelemiseks on selle peatamine enne, kui rämpspost ilmub. Rämpspostitõrjemeetmete seadistamine aitab vältida rämpsposti kommentaaride tungimist teie veebisaidi kunagi vaevama.

Akismet

See pistikprogramm on tavaliselt varustatud kõigi WordPressi installidega. Kui aga seda pole, järgige selle käivitamiseks ja käitamiseks järgmisi samme:

1. Liikuge lehele Pistikprogrammid> Lisa uus, ja otsige Akismet, kui olete selle otsingutulemustes leidnud, klõpsake ‘Installeeri nüüd’.

2. Liikuge tagasi installitud pistikprogrammide ekraanile ja leidke Akismet. Klõpsake linki pealkirjaga Registreeruge Akismeti API-võtme jaoks, ja järgige juhiseid oma API-võtme saamiseks.

Akismet

3. Mine Seadistused> Akismet ja sisestage oma API-võti.

Olete kõik valmis. Seda pistikprogrammi on alla laaditud peaaegu 30 miljonit korda ja see blokeerib rämpsposti magamise ajal.

Keela kommentaarid

Teine võimalus on keelata kommentaarid kogu saidil. Seda saate teha pistikprogrammiga, mida nimetatakse Keela kommentaarid. Installige lihtsalt see pistikprogramm ja oletegi valmis.

Liikuge lehele Pistikprogrammid> Keela kommentaarid ja valige mis tahes seade, mis sobib teie vajadustega.

Keela kommentaarid

Enne selle pistikprogrammi käivitamist veenduge siiski, et soovite tõesti kogu saidi kommentaarid keelata.

Veebisaidi tervis ja turvalisus

Oma veebisaidi tervena hoidmine tähendab ründajate eemalhoidmist, tagades samal ajal, et teie sait toimib võimalikult kõrgel tasemel.

Tööriistad nagu Google Webmaster Tools ja Google Analytics suudab teile pakkuda põhjalikke veebisaidi mõõdikuid, nii et teate, millised saidi piirkonnad toimivad hästi ja millised mitte. Regulaarselt oma veebisaidi statistikat kontrollides saate vältida probleeme enne, kui need muutuvad käitlemiseks liiga suureks.
Veebisaidi levinumad terviseprobleemid hõlmavad saidi liigset seisakuid, lehtede aeglast laadimist ja katkenud linke. Jälgige oma mõõdikuid, et märgata peent muutusi nendes piirkondades enne, kui need muutuvad drastilisteks.
Veel üks veebisaidi tervise aspekt on veebisaidi turvalisus. Teie saidi suurus ja üldised turvameetmed määravad teie tegevussuuna. Enamik veebisaitide omanikke valib pistikprogrammi valiku, kasutades pistikprogrammi nagu:

 • Wordfence (tasuta)
 • Sucuri (lisatasu)
 • iThemes Security Pro (lisatasu)

Kui teil veab, võib teie veebimajutaja isegi teie eest veebisaidi turvalisusega hakkama saada. Nüüd hästi kaitstud veebisaidi omamine aitab teil vältida häkkimise või halva turvalisuse tagajärjel tekkivaid tarbetuid valusid.

Andmebaasi optimeerimine ja hooldamine

Puhastamine ja andmebaasi optimeerimine

Kui teil on hõivatud sait, kus on palju liiklust ja pidevalt üles laaditud sisu, võib teie andmebaas tõenäoliselt kasutada väikest armastust. Andmebaasi haldamisega puhastate sisuliselt oma veebisaidi ämblikuvõrgud, mis aitab parandada teie laadimiskiirust ja vähendada andmebaasi vigade sagedust.

Lihtsaim viis andmebaasi puhtaks ja ajakohaseks hoidmiseks on kogu protsessi lihtsustamiseks kasutada WordPressi pistikprogrammi. Ükski allolevatest pistikprogrammidest teeb andmebaasi hooldamiseks ja optimeerimiseks mitmesuguseid toiminguid. Ja mis kõige parem – nad on kõik tasuta!

Igal pistikprogrammil on kõrged hinnangud ja suur arv allalaadimisi, nii et teie valitud pistikprogramm (id) on tõesti teie otsustada!

Viibimine

Lihtsalt kavatseb oma saidi hooldamiseks ei piisa; tegelikult peate selle töö ära tegema. Kui võtate oma veebisaidi hooldust alates tänasest tõsiselt ja teete regulaarselt vajalikke toiminguid, saate tulevikus vältida tõsiseid peavalusid.

Parim viis asjadega kursis olla on hooldusplaani koostamine, mis sobib teie ajakavaga. Olenemata sellest, kas teete tööd või tellite selle professionaalilt allhanke korras, veenduge, et seda käsitletaks regulaarselt.

Samuti tasub olla kursis WordPressi värskendustega, sealhulgas kõigi kasutatavate pistikprogrammide või teemade värskendustega. See aitab teil teada saada kõigist ettevaatusabinõudest ja nende paigaldamiseks vajalikest vigadest.

Järeldus

Regulaarne WordPressi veebisaidi hooldus hoiab teie saidi aastaid puhtana. Ülaltoodud pistikprogrammidega ei pea protsess isegi nii keeruline olema. Mitte rohkem kui lihtsalt tund kuus ja võite olla kindel, et teie sait on terve ja töötab uusimaid värskendusi.

Kas teil on regulaarset hooldusrutiini, mida järgite? Kuidas oleks lemmik WordPressi hoolduspluginiga? Mulle meeldiks neist kuulda!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map