WordPressi valesti käitunud tõrkeotsing

WordPressi platvormi kasutavad inimesed ja organisatsioonid kogu maailmas dünaamilise veebisisu majutamiseks. Te ei pruugi seda isegi aru saada, kuid suur osa populaarsetest ajaveebidest, uudiste saitidest ja ajaveebidest töötab WordPressis. See populaarne CMS (sisuhaldussüsteem) loob raamistiku teksti, piltide ja videoga töötamiseks.


Kui populaarne on see sisuhaldussüsteem (CMS)? Nii populaarne, et selle arvele langeb umbes 30% kõigist veebisaitidest internetis.

Iga WordPressi installimine algab teemaga. Teemad kontrollivad veebisaidi ilmet ja stiili stiililehtede kaudu, mis määravad veebilehtede värvid, fondid ja äärised. Internetis saate sirvida populaarseid WordPressi teemasid, millest mõned on tasuta, teised aga ostavad.

Mis saab siis, kui soovite installida või muuta teemasid ja WordPress hakkab vigu kustutama või ei tööta õigesti? Allolevatest näpunäidetest leiate tõrkeotsingu soovitusi.

1. Ränne ohutult

Uue teema turvaline üleviimine

Kui olete hiljuti ühelt WordPressi teelt teisele vahetanud või kavatsete seda lähitulevikus teha, peaksite teelt ootama mõningaid konarusi. Teemade vaheline ränne võib hõlmata palju konfiguratsioonimuudatusi, mis nõuavad tõrkeotsingut.

Alustuseks veenduge, et sirvite usaldusväärsetest allikatest uusi teemasid. Soovitame selliseid saite nagu WordPressi ametlik kataloog, ThemeForest, Elegantsed kujundused jne. Vältige premium-teemade illegaalsete “tasuta” koopiate otsimist ja allalaadimist. Need saidid võivad pakkuda teemasid, mis sisaldavad tahtmatult või tahtlikult vigu või muid teadaolevaid turvaprobleeme.

Enne jätkamist tehke enne migreerimistegevuse alustamist oma vanast saidist ja teemast täielik varukoopia (kuigi WordPressi teema ohutuks muutmiseks on ka palju muid näpunäiteid).

Kui olete valmis uuele teemale üle minema, logige sisse oma WordPressi administraatori konsooli ja liikuge vahekaardile „Ilme”. Klõpsake soovitud teema kõrval oleval nupul “Aktiveeri”. Pange tähele, et migreerimine võib võtta palju aega ja seda võib värskendada järk-järgult.

2. Värskendage linke

Värskenda ja salvesta püsilinke

Kui installite oma WordPressi saidile uue teema, võib see hõlmata teie alamlehtede haldamise konfiguratsioonimuudatusi. Selle tulemuseks võib olla uus URL-vorming, mis võib teie külastajatele vigu põhjustada.

URL-i probleemi leevendamiseks minge halduskonsooli ja kasutage vahekaarti „Seaded”. Siis minge Alammenüü „Permalinks”. Kerige oma alaliste linkide kerimiseks alla ja klõpsake nuppu „Salvesta muudatused”. See peaks värskendama kõigi teie lehtede URL-e, et need oleks õigesti lingitud.

3. Käivitage teema värskendused

Oma personaalarvuti ja nutitelefoni õnnelikuks ja tervislikuks hoidmiseks peate perioodiliselt tarkvarauuendusi tegema. Need võivad hõlmata uute funktsioonide ja turbefunktsioonide täiustuste või plaastrite kombinatsiooni. Värskenduse vahelejätmine võib teid haavata küberrünnaku vastu.

Sama stsenaarium kehtib ka WordPressi hostide ja teemade kohta. Kui teie teemas leidub turvaviga, võivad häkkerid teie sisemusse süsteemi tungida ja tundlikku teavet avaldada. Arendajad värskendavad pidevalt oma teemasid, et parandada jõudlust ja kõrvaldada turbeprobleemid.

Kui teie WordPressi teema uus värskendus on saadaval, näete administraatori konsoolil teavitusmulli. Minge vahekaardi „Uuendused” jaotises „Avaleht” ja kinnitage oma otsust liikuda valitud teema uuele versioonile. Teatud teemad toetavad ka värskenduste automaatset kontrollimist ja installimist. Näiteks kui kasutate Themeforestist ostetud teemat, on Envato Marki pistikprogramm kindlasti vajalik. See pistikprogramm hõlbustab kõigi Envato teema ja pistikprogrammi ostude installimist ja värskendamist WordPressi juhtpaneelilt..

Lõpptulemus on installida ainult teema uusim versioon või võite ilmneda veateateid, mis käsitlevad ühildumatust kas WordPressi platvormi, pistikprogrammide või mõlemaga.

4. Kontrollige saidi sätteid

Kontrollige saidi sätteid

Varem kohandatud keeruka teemaga töötades võib olla keeruline saada oma WordPressi keskkond oma domeeninimega õigesti linkima. Veebisaidi domeen on külastajatele juurdepääsuks kasutatav peamine URL, mis tähendab .com- või .net-aadressi.

WordPressi eksemplari käitamine ei anna teile automaatselt domeeninimele juurdepääsu. Selle peate hankima veebiregistri kaudu. Kui tehing on lõpule viidud, saate juhendada domeeninime osutama oma WordPressi veebisaidile.

Kui teil on WordPressi teemaga probleeme ja näete selles veebibrauseris navigeerimisega vaeva, alustage administraatori konsool ja minnes menüüsse „Seaded”. Sealt kerige alla jaotiseni, kus määratlete kasutatavad veebiaadressid.

Väljal „WordPressi aadress” veenduge, et olete sisestanud õige URL-i või IP-aadressi, mis osutab teie peamisele WordPressi serverile. Kui kasutate pilvepõhist hostingu pakkujat, tuleks see teave teile edastada. Sisestage väljale „Saidiaadress” domeeninimi, mille soovite oma saidiga linkida. Lisage aadressi algusesse kindlasti „http: //” (või veelgi parem – „https: //”, kui olete lisanud SSL-i WordPressile).

5. Vaadake üle pistikprogrammi kasutamine

Vaadake üle pistikprogrammi kasutamine

Kui takerdute WordPressi teemaga seotud probleemide tõrkeotsingusse, võib pistikprogrammide otsimine olla kasulik samm. Pistikprogrammid on tarkvaraarendajate loodud väikesed skriptid või tööriistad, mida saab teie WordPressi saidile lisada ühe klõpsuga. Need lisavad sageli kasulikke funktsioone, kuid võivad ka teema konfigureerimist keerukamaks muuta.

Näiteks võite installida pistikprogrammi, mis lisab tuge teie ajaveebi postituste kommenteerimiseks. Installimisprotsessi osana tehakse olemasolevale teemale uued kohandamised, et kommentaare saaks kuvada koos ülejäänud saidiga. Võib juhtuda, et pistikprogramm mõjutab teie WordPressi installimise muid osi ootamatult.

Probleemi allika kitsendamiseks keelake kõigepealt kõik oma saidi pistikprogrammid ja aktiveerige need ükshaaval uuesti. Kui olete kindlaks teinud, milles pistikprogramm süüdi on, kontrollige probleemi lahendamiseks administraatori konsooli tarkvarauuendusi. Võimalik, et peate ikkagi võtma ühendust arendajaga, kui probleem on alles. Sõltuvalt sellest, kas nad saavad aidata või mitte, peate võib-olla pistikprogrammi täielikult oma saidilt desinstallima.

NÕUANNE: Pistikprogrammivigade vältimiseks ärge installige samal eesmärgil mitut pistikprogrammi. Meie kogemuste kohaselt tekivad enamus pistikprogrammide ja teemade konflikte dubleerivate funktsioonide tõttu. Valige üks pistikprogramm funktsiooni kohta, mille soovite oma saidile lisada. Mitu seo pistikprogrammi, esmaklassilised liugurid või lehe koostajad tekitavad ainult probleeme.

6. Kiirendage jõudlust

Sageli võite installida WordPressi teema ja leida, et see mõjutab negatiivselt teie veebisaidi kiirust ja toimivust. Selle põhjuseks võib olla see, kuidas teema laadib oma ressursid enne külastaja brauseris sisu kuvamist.

Oluline on astuda samm tagasi ja mõelda, kuidas oma veebisaiti majutate. WordPressi kohaliku installi haldamine võib olla rohkem vaeva, kui see väärt on. See sunnib teid hooldama füüsilist riistvara ja võimaldama piisavalt kiiret võrku, et tulla toime kogu oodatud liiklusega.

Vastavalt kiiruskatsetele, mille teostas Kanada majutamine enam kui 1000 saidil USA-s ja Kanadas oli keskmine laadimisaeg vahemikus 226 ms kuni 2850 ms. Ilmselt tahate olla selle madala hinnaga. Kasutage seda tasuta tööriista oma saidi kiiruse kontrollimiseks. Kui see on halb, võiksite kaaluda hostide vahetamist.

Kas pole kindel, kust alustada? Seal on palju loendeid ja artikleid, mis hõlmavad parimat WordPressi hostimist, kuid WPExploreri siin valitav esimene on WP Engine. See on see, mida me kasutame (koos Cloudflare’iga) kiirete kiiruste ja täiusliku 100 skoori saamiseks Google PageSpeed ​​Insightsis.

Hostipõhisele WordPressi platvormile üleminek välistab saidi jõudlusprobleemid, säästes samal ajal ka teie raha. Teie sait asub pilves ja töötab suuremas andmekeskuses virtualiseeritud riistvaraga.

Pilve hostitud WordPress-saitide suur eelis on paindlikkus, et kiiresti nõudlust suurendada. Kui teie WordPressi teema nõuab iga külastuse korral suuri ressursse, siis saab pilveteenuse pakkuja vajaduse korral automatiseerida võrgu- ja serverivõimsuse pakkumise..

Kuid ärge lõpetage ainult WordPressi parema hostimisega. WordPressi kiirendamiseks võite proovida ka palju muid näpunäiteid. Võib-olla võiksite kaaluda CDN-i lisamist, piltide varjamist, postituse korrigeerimise piiramist või ka lihtsalt parema WordPressi teema valimist. Need kõik võivad aidata teie lehe laadimisaegu järsult vähendada.

7. Kontrollige, kas vahemälu pole

WP mootori vahemälu

Võite märgata, et uuele WordPressi teemale üle minnes või olemasolevale kohandades saate muudatuste tegemiseks teie brauseri testides võtta kaua aega. See on tingitud protsessist, mida nimetatakse vahemällu salvestamiseks. Brauserid salvestavad teatud andmed kohapeal, et neid saaks tulevikus kiiremini laadida.

Mis puutub WordPressi teemasse, siis brauserid vahemällu salvestavad tavaliselt stiililehtede andmeid, näiteks fonte, värve ja paigutusi, kuna need elemendid muutuvad harvemini kui lehtede tekst ja pildi sisu. Kuid kui kavatsete oma WordPressi teemas teha palju muudatusi, võiksite kaaluda brauseri vahemälu tühjendamist või ajutist keelamist. Sõltuvalt sellest, kuidas olete oma WordPressi saidile vahemälu lisanud, on selleks mitu erinevat viisi.

Tühjendage vahemälu

Esimene samm peaks olema andmebaasi vahemälu tühjendamine (või puhastamine). Kui kasutate hostimist nagu WP Engine, saate oma lehe, CDN-i ja objektide vahemälu hõlpsalt oma WordPressi juhtpaneelilt tühjendada. See suvand asub jaotises WP Engine> General Settings. Klõpsake lihtsalt nuppu Kustuta kõik vahemälud.

Kui kasutate vahemälu pistikprogrammi, peate vahemälu tühjendamiseks leidma pistikprogrammi seaded. Näiteks saavad WP Super Cache’i kasutajad minna menüüsse Seaded> WP Super Cache ja kasutada nuppu „Kustuta vahemälu“..

Järgmisena, kui kasutate kolmanda osapoole CDN-i, peate tühjendama ka selle vahemälu. Näiteks kui kasutate Cloudflare’i, logige lihtsalt oma kontole sisse. Seejärel klõpsake oma saidil ja seejärel navigeerimismenüü suvandil “vahemällu salvestamine”. Klõpsake nuppu, et puhastada kõik. Oodake umbes 30 sekundit ja teie sait ning CDN peaksid olema valmis kõigi oma lehtede vahemälu vahemällu salvestama.

MÄRGE: Kuigi vahemällu salvestamise saab täielikult keelata (kas vahemälu pistikprogrammi või CDN-i kaudu), soovitame muudatuste tegemisel lihtsalt käsitsi tühjendada (või kustutada). Nii saate hoida oma saidi kiiruse ja jõudluse languse eest.

8. Naaske põhiteema juurde

Kui kõik muu ebaõnnestub, kaaluge oma WordPressi veebisaidi naasmist põhiteemale. Üks ilma keerukate lapseteemade või pistikprogrammipõhiste kohandamisteta. See on kõige tõhusam meetod teemaprobleemide lahendamiseks, mida te ei saa lahendada teiste käesolevas artiklis kirjeldatud näpunäidete abil. Mõelge sellele, nagu alustaksite tühja lõuendiga.

Sageli tekivad probleemid valesti kodeeritud kohandamiste või pistikprogrammide konfliktide tõttu (nagu eespool mainitud). Parim viis selle vältimiseks on valida teema, mis vastab teie vajadustele kohe alustades. Kas vajate päises sotsiaalseid linke? Seejärel veenduge, et valitud teema sisaldab seda funktsiooni. Kas soovite portfooliot? Jällegi veenduge, et valitud teema sisaldab sisseehitatud portfelli kohandatud postitustüüpi.

Kas vajate teema valimisel abi? Siin on nimekiri parimatest saadaolevatest WordPressi teemadest. Enamik neist on paindlikud, mitmeotstarbelised stiiliteemad, mis sobivad enamiku veeb nišide jaoks hästi.

Alumine rida

Tänu arvukatele kohandamisvõimalustele ja „plug and play” filosoofiale on WordPress viinud veebisaidi kujunduse maailma käeulatusse kõigile (peaaegu), kes suudavad arvuti sisse lülitada ja Internetti liikuda. Negatiivne külg on see, et paljud mittetehnilised inimesed ehitavad veebisaite. Kuid siis pole vaja pettumust tekitada, kui tarkvara ei käitu korralikult.

Õnneks, nagu me oleme selles artiklis püüdnud välja tuua, on teil hea võimalus täita põhifunktsioone, näiteks teemade edukat installimist või muutmist, kui jääte rahulikuks ja järgite lihtsalt samm-sammult strateegiat. Täname lugemise ja õnne eest!

Kas otsite rohkem teema tõrkeotsingu näpunäiteid? Siin on veel 10 levinumat WordPressi teemateemat ja kuidas neid parandada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map