WordPressi sõnastik algajatele (segased terminid lahti seletatud!)

Keegi, kes on ajaveebimaailma jaoks uus, võivad kõik uued sõnad ringi segi ajada – eriti kui arvutite ja veebiarenduse taustal on teil vähe või puudub taust. See artikkel selgitab mõnda levinumat terminit, millega tõenäoliselt blogimisega alustades kokku puutute. Lähme otse selle juurde!


Mis on ajaveeb, igatahes?

Blogi on lühike termin „veebipäevik” – veebipäevik, nagu päevik või ajakiri. Blogid on tavaliselt isiklikud veebisaidid, kus inimesed loovad postitusi mis tahes kohta alates nende igapäevasest elust kuni retseptide ja kuumate teemade kommentaarideni, kuid need on arenenud nii, et ettevõtted ja organisatsioonid kasutavad neid ka olulistel teemadel rääkimiseks või ekspertteadmiste pakkumiseks..

Blogipostitused loetletakse tavaliselt vastupidises kronoloogilises järjekorras (st kõige uuem on esimesena). Kuid ärge muretsege, saate oma ajaveebi postitusi alati ümber korraldada, kasutades sisseehitatud teemavalikuid (nt kuupäeva muutmine) või installides tasuta pistikprogrammi, näiteks Postitustüüpide järjekord.

Esiosa vs tagaosa

Võite mõnikord näha, et sõnad esiotsa ja tagaosa kipuvad minema. esiots on veebisaidi see osa, mida lõppkasutajad (st saidi külastajad) saidil külastades näevad.

Veebisaidi esiosa

Veebisaidi esiosa

tagumine ots on see osa, kus toimub kogu kodeerimine – või siis blogija puhul sisuhaldus ja veebisaidi kujundamine. Teie jaoks, blogija, on WordPressi administraator teie tagumine ots. Kui logite sisse oma WordPressi veebisaidile, logite sisse oma veebisaidi tagumisse otsa.

See on tagumine ots

WordPressi juhtpaneel, administraatori osa.

Bootstrap, HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery

Kui arvasite, et need terminid pärinevad täielikult teisest keelest, pole te tegelikult märgi kaugusel. Kuid iga kord, kui neid näete, pole vaja oma silmadel klaasida!

CSS3, HTML5 ja PHP on kõik levinud programmeerimiskeeled. Just neid arendajaid veebisaitide loomiseks ja kujundamiseks kasutabki. Blogijana ei pea te tõenäoliselt ühtegi koodi õppima ega kasutama – eriti kuna leheehitaja WordPressi pistikprogrammid on nii populaarseks saanud. Kui kasutate sellist teemat nagu Kokku, saate luua täiesti kohandatud veebisaidi ilma õppimata või koodi kasutamata (kõik lehe jaotised, värvivalijad, ikoonid ja muu on sisseehitatud!).

Bootstrap on arendusraamistik, mida kasutatakse veebisaitide loomiseks. See on esiotsa raamistik, mis tähendab, et kodeerimiskeelega tegelemise asemel näete ka seda, mida lõppkasutaja näeb. Algselt Twitteri sisemiste tööriistade järjepidevuse soodustamiseks laiendatud see tööriistade kollektsioon, mis on kättesaadav kõigile arendajatele.

jQuery on JavaScripti teek – tarkvara, mis on loodud veebilehtede elementidega manipuleerimise lihtsustamiseks ja arendajatele hõlpsamaks muutmiseks. See

Need ei ole asjad, mille pärast keskmine blogija peaks muretsema, kuid neid mainitakse sageli pistikprogrammide, teemade ja muude rakenduste funktsioonides, nii et nüüd teate, mis need on, kui nendega kokku puutute.

Teema

A teema on teie ajaveebi esiosa kujundus, mida mõnikord nimetatakse ka nahk. See sisaldab teie värviskeemi, fonte, sisupaigutusi ja palju muud. Enamik premium WordPressi teemasid võimaldab märkimisväärset kohandamist ja on ehitatud ühilduvaks populaarsete pistikprogrammidega.

Blogi seadistamisel on teema valimine üks esimesi asju. See aitab teil oma ajaveebi stiili määrata. Kui otsustate, et teile valitud teema ei meeldi, saate oma WordPressi teemat hiljem ilma liigsete raskusteta muuta. Mõned teemad on tasuta ja mõned lisatasu eest (see tähendab, et peate need ostma). Veebis on saadaval hunnik tasuta teemasid WordPress.org, kuid tavaliselt on neil premium funktsioonidega piiratud funktsionaalsus ja kohandamisvõimalused on vähe või puuduvad (lihtsalt midagi, mida meeles pidada).

temaatiline

Teemakataloog WordPress.org

A lapse teema kasutatakse lisaks vanemteemale ka kohandamiste kuvamiseks. Kui soovite teha teema (tegeliku koodi) põhimuudatusi, peate vanemateemalise teema värskendamise jätkamiseks kasutama alateemat. Populaarne näide on StudioPressi loodud Genesise vanemateema, millel on kogu veebis saadaval palju lapseteemasid. Genesise vanemateema hõlmab kõiki põhiteema funktsioone, alamteemad aga kohandatud stiili ja paigutusi.

Sisse panema

Pluginad on tarkvara tüüp, mis laiendab funktsionaalsust või lisab spetsiifilisi funktsioone muule tarkvarale. WordPressil on saadaval hulgaliselt pluginaid, mis on saadaval kolmandate osapoolte arendajatelt ja mida saate oma veebisaidil kasutada (jällegi tasuta ja premium-võimalused), alates ostmisest kuni pildigaleriideni ja lõpetades kontaktvormide ning kõige vahega. Sirvige WordPressi pluginate kataloog, ja vaadake regulaarselt meie ajaveebi, et saada lisateavet meie soovitatavate pistikprogrammide kohta!

pistikkataloog

Pluginate kataloog WordPress.org

Märkus. WordPressi pistikprogramme saab kasutada ainult ise hostitavate ajaveebide ja veebisaitidega, mitte tasuta WordPress.com platvormiga.

Vidin

Vidinad on väikesed tarkvararakendused, mis koguvad teavet veebisaitidelt või muudelt rakendustelt ning kuvavad neid. Mõned näited on ilmarakendused, sündmuste loendused ja konversioonikastid. WordPressis lisavad vidinad teie külgribadele sisu ja funktsioone, nagu sildipilved ja otsingud. Paljud pistikprogrammid võimaldavad teil oma saidile vidinaid lisada.

armatuurlaua vidinad

Juhtpaneeli vidinaosa

Vidinad võivad olla ka teemakohased või laiendada pistikprogrammi abil. Näiteks sisaldab meie Chic’i blogimise WordPressi teema kohandatud vidinaid Instagrami jaoks, uudiskirja registreerumist, jaotiste ja sotsiaalsete linkide kohta.

Need on paremal asuvad kohandatud vidinad

Vastuvõtlik

Kui veebisait on reageeriv, see tähendab, et see on loodud konfigureerima end sobivaks mis tahes suurusega ekraanile, olgu see siis nutitelefon, tahvelarvuti või lauaarvuti. Elemendid võivad sõltuvalt ekraani suurusest end korralikult peita või ümber korraldada. Vastuvõtlikkusest on viimastel aastatel saanud veebidisaini standardfunktsioon.

Mõni teema viib sammu kaugemale ja lisab kohandatud reageerimisvalikuid. Näiteks hõlmab teema Kokku valikuid ridade peitmiseks või kuvamiseks erinevates seadmetes. See on ainulaadne reageerimisfunktsioon, mida saate kasutada liuguri kuvamiseks töölaudadel, kuid mobiilis peita (kuna liugreid võib väikestel ekraanidel olla raske näha, võite selle asemel valida foto kuvamise).

Raamistik kokku: reageerivad read

Kokku sisaldab kohandatud rea reageerimise võimalusi

Lühikood

Lühikoodid on põhiliselt makrosid või programmeerimisjuhiste komplekte, mis on loodud toimingute automaatseks tegemiseks, mis viib teie poole vähem aega ja vaeva (ega vaja ka kodeerimist). Teisisõnu on lühikoodid otsetee. WordPressi ajaveebides sisaldavad mõned teemad lühikoode, mida saate kasutada oma sisu vormindamiseks – näiteks piltide või nuppude lisamiseks või lõigu tsitaatide või pealkirjade vormindamiseks. Kuid kui neid pole, saate alati installida meie tasuta Symple’i lühikoodide WordPressi pistikprogrammi (avaldasime just versiooni 2.0, mis on Visual Composeri ühilduv!).

nupukoodid

Nuppude lühikoodide näited

Permalink, nälkjas

A püsilink (lühendatud kui „püsiv link”) on ajaveebipostituse või veebilehe URL. Kui jagate postitusi või lehti teiste inimestega, on püsilink veebiaadress, mida jagate. Oma püsilinkide parandamise kohta saate lisateavet meie blogipostituse kohta.

A nälkjas on URL-i see osa, mis sisaldab postituse nime. Sageli on see vaid mõne sõna pikkune, et kirjeldada postituse sisu. WordPress kasutab nälkjana automaatselt postituse pealkirja, kuid vajadusel saate seda muuta. Alloleval pildil on kollane esiletõstetud osa nälkjas.

sõnastiku_lipp

Akismet

Akismet on rämpsposti filtri pistikprogramm ajaveebikommentaaride ja pingide jaoks. Idee on kommentaare automaatselt reguleerida, et saaksite aega kulutada muude asjade tegemisele – see peatub keskmiselt 7,5 miljonit rämpsposti tükki tunnis! Akismet on teie WordPressi ajaveebisse eelinstallitud, kuid peate selle oma saidi seadistamisel aktiveerima. Lisateabe saamiseks külastage veebisaiti akismet.com.

akismet-wordpress-options-wpexplorer

SEO

See lühend on lühike Otsingumootori optimeerimine. Põhimõtteliselt hoolitseb SEO selle eest, et teie veebisait kuvataks otsingutulemustes, mitte eetrisse kaduma – see tähendab rohkem saidi külastajaid. Saate oma WordPressi SEO täiustada, kasutades oma postitustes ja pealkirjades asjakohaseid silte, kategooriaid ja märksõnu ning kirjutades pealkirju, mis räägivad külastajatele teie postitustest.

Parallaks

Parallaksi kerimine siin liiguvad taustpildid aeglasemalt kui ülejäänud veebilehe sisu, mis loob illusiooni sügavusest. Seda on videomängudes ja arvutianimatsioonis kasutatud alates 1980. aastatest, kuid veebidisainis seda ei kasutatud kuni 2011. aastani. Parallaksi kerimisefektidega teema kasutamine annab teie saidile väidetavalt libeda ja moodsa ilme..

Liug

Oled ilmselt väga tuttav liugurid, isegi kui te ei saa sellest aru – neid on veebidisainis kasutatud aastaid. Liugurid on väikesed pildigaleriid, mis on kujundatud nii, et iga pilti kuvatakse mitu sekundit enne järgmisele pildile liikumist (või libistamist). Paljud sisaldavad linke ajaveebi postitustele või muule sisule. WordPressil on saadaval kümneid liugklappe, millest mõned on sageli kaasatud premium-teemadesse. Oleme juba varem rääkinud parimatest libisevate WordPressi pistikprogrammidest, seega kontrollige kindlasti seda postitust!

liugur

Liug pilt.

Trackback, ping

Tagasilöögid on teatised veebisaitide autoritele, kes annavad teada, kui keegi nende sisule linkib. A ping on võrgusignaal, mis saadab jälitusrežiimi. Tagasilöögid võivad hõlbustada ajaveebide vahelist suhtlust. Jälgimisteid kasutatakse mõnikord rämpsposti linkide lisamiseks, nii et kui kasutate jälgimisfunktsiooni, peaksite kaaluma spetsiaalsete jälgimisrämpsposti filtrite kasutamist.

Järeldus

Palju õnne, teate nüüd mõnda levinumat ajaveebi- ja arendustingimust! Loodetavasti aitab nende terminite teadmine teil alustades olla enesekindlam blogija. Kas suudate mõelda veel segasematele terminitele? Kui te pole ajaveebis uus tegija, mis segasid teid esimest korda alustades? Kuulame sellest kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map