WordPressi lapseteema täielik juhend

WordPressi lapseteemad. Need võivad alguses kõlada (ja tunduda) hirmutavad, kuid kui olete WordPressi lapseteemade plussid ja küljed (nagu ka ilu) selgeks õppinud, on teil tore teha. Selles postituses jaotame WordPressi lapseteema selle erinevateks osadeks. Teisiti öeldes õpime:


 • Mis on WordPressi lapseteema
 • WordPressi lapseteemade plussid
 • WordPressi lapseteemade halvad küljed
 • Kuidas luua WordPressi lapseteema
 • WordPressi lapseteema ressursid

Mis on WordPressi lapseteema?

Mis on WordPressi lapseteema?

WordPressi lapseteema on põhimõtteliselt WordPressi teema, mis “laenab” mallifailid ja funktsioonid teiselt vanemateemana tuntud WordPressi teemalt. Ära veel midagi torka, selgitan kõike, mida luban.

A vanem teema on tüüpiline WordPressi teema, näiteks meie enimmüüdud kogu WordPressi teema, vaikimisi kasutatav teema Kakskümmend neliteist või ükskõik milline teema, mida kasutate oma veebisaidil.

Kõige elementaarsem WordPressi lapseteema on lihtsalt kaust, mis sisaldab spetsiaalset faili style.css. Ärge muretsege, et kui kõik selgitan, on kõik mõistlik. Üks küsimus, mis praegu ilmselt pähe tuleb, on järgmine: Miks võiksite kasutada lapseteemat, kui vanemlikke teemasid on palju?

Vastus on üsna lihtne. Enamik vanemateemasid saavad värskendusi nüüd ja siis. Niisiis, kui võtate vanema teema ja kohandate koodi (ja stiili), kaotate teema värskendamisel järgmine kord kõik need muudatused. Siin tulevadki sisse WordPressi alamteemad. WordPressi lapseteema annab teile võimaluse vanemteemat kohandada, ilma et peaksite riskima, et värskendamisel muutused kaotate. Muidugi võite värskendused kaotada, kui te ei kavatse oma veebisaiti häkkeritele paljastada.

Liigume edasi …

Mõni lõik tagasi mainisin, et lapseteemad “laenavad” mallifaile ja funktsioone vanemate teemadest. Kuidas see juhtub? Mõelge lapseteemadest kui vari teemad; nad jäljendavad oma vanemateemasid. See on kõik nagu vanemateemast koopia loomine ilma midagi kopeerimata. Kõlab nagu võlukunst, eks?

Vajutage külmutusnuppu. Kuidas luua vanemteema koopia ilma midagi tegelikult kopeerimata? Lapseteemade mõistmise saladus peitub spetsiaalses failis style.css, mida me varem mainisime. Tegelikult on saladus üks rida, mis asub stiilis.css. Millist rida te küsite? Sellest hetke pärast lähemalt. Kuna loome hiljem selles postituses lapseteema, tutvustan lihtsalt mõnda põhimõtet, et paljastada joon, millest räägin, ja anda teile lapsteemadest parem ülevaade.

Lapseema loomiseks peate oma WordPressi teemade kataloogis looma kausta (alateema jaoks). Saate kausta nimetada mis iganes (või pärast oma teemat). Järgmisena peate looma style.css järgmise koodiga:

/ *
Teema nimi: teie lapseteema nimi (nt kogu lapseteema)
Teema URI: http://www.example.com (teie lapseteema URL)
Kirjeldus: teie lapse teema lühikirjeldus
Autor: Teie nimi läheb siia
Mall: teie vanema teemakataloogi nimi (nt kokku, kakskümmend neliteist jne)
Versioon: 1.0.0
* /

Peate selle style.css oma lapseteema kausta salvestama. Nüüd minge tagasi ülaltoodud koodi kuuenda (6.) rea juurde. Sa näed:

Mall: teie vanema teemakataloogi nimi (nt kokku, kakskümmend neliteist jne)

Sellel real on teie lapseteema, millest vanemteema funktsioone ja mallifaile laenata. See lihtne joon seob teie lapseteema vanemateemaga, toimides kanalina, mille kaudu lapsteema võtab vastu vanemteema mallifaile ja funktsioone. See tähendab, et teil peab vanemteema olema installitud teie WordPressi platvormile.

Piisab, kui öelda, et ilma selle jooneta pole teil lapseteemasid. Teil on lihtsalt kaust ja tüüpiline stiil.css fail.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et malli rida pärib (enamus) teie vanemateemast, kui aktiveerite lapseteema. Vanemteema värskendamisel / kui see ei mõjuta kõiki lapseteemas tehtud muudatusi. Kuidas teile see seletus meeldib? Kas jälgite või pole see piisavalt selge? Kui olete minuga, liigume edasi WordPressi lapseteemade plusside ja miinuste juurde.

Mis on lapseteema kasutamise eelised?

Lasteteema kasutamisel on palju eeliseid ja soovitame kõigil, kes kasutavad lapseteema seadistamiseks ja aktiveerimiseks teemat, mis ei olnud nende veebisaidi jaoks kohandatud. Oleme loetlenud mõned lapseteema kasutamise peamised eelised ja miks peaksite seda põhjalikult kaaluma.

Edu

Turvalised värskendused

WordPressi lapseteemad laenavad vanemateemast lihtsalt funktsioone, malle ja stiile. See võimaldab teil oma veebisaiti kohandada ilma põhiteema puudutamata. Seetõttu saate iga kord, kui arendajad teie vanemteemat värskendavad, saate oma veebisaiti ohutult täiendada, kaotamata kohandatud muudatusi.

Lapse teemad on hõlpsasti laiendatavad

WP lapseteemad pakuvad teile palju paindlikkust. Saate luua uusi mallifaile, mis ei olnud vanemteema osa. Saate lisada uusi funktsioone, stiile ja palju muud. Lisaks on olemas palju ärilisi ja tasuta teemaraamistikke, millega saate alustada.

Lapseteemad on tagavararikkad

Iga arendaja on inimene ja me kõik teame, et eksida on inimlik. Kõik teevad vigu ja kõik unustavad. See tähendab, et olete supis, kui unustate vanemateema kasutamisel midagi koodistada. Lapseteemadega on asjad natuke teisiti. Kui unustate mõne koodi, laadib WordPress automaatselt vanema teema alt alternatiivi (või originaali). Muidugi, see kehtib ainult siis, kui kood on olemas vanemateemas.

Millised on lapse teema negatiivsed küljed?

Kuigi üldiselt on lapseteemad fantastilised ja soovitame kõigil WordPressi kasutavatel kasutajatel oma saidil lapseteema aktiveerida, kui nad kavatsevad tulevikus teha võimalikke muudatusi, peaksid need olema mõned asjad, mida peaksite meeles pidama.

On olemas õppimiskõver

Lasteteemad on mõeldud peamiselt vanemateema funktsioonide laiendamiseks või kohandamiseks, mis tähendab, et kui te pole arendaja, pole lapseteemal eriti palju tegemist ja peate õppima kodeerimise, mida teie lapse teema täielik potentsiaal. Nii et kui olete algaja, peate lapseteemade kogupotentsiaali nautimiseks aega vanemateemade ja WordPressi toimimise (aga ka natuke koodi) õppimiseks. Samamoodi peate oma triibud välja teenima. Lõppude lõpuks kodeerite teid nagu plusse kohe!

Asjad purunevad või jäävad tahaplaanile

Kui oleksite oma veebisaidi loonud vanemateema ümber, peate lapseteemale üleminekul võib-olla kohandada mõnda asja (nt menüüd, vidinad ja / või teemavalikud). Mõni teema salvestab andmebaasis sätted vastavalt teema nimele, nii et lapseteemale üle minnes võib tunduda, et olete kaotanud kõik oma vanema teema sätted (kohandaja sätted), kuid ärge muretsege, et need on andmebaasis turvalised, kuid te peate sel juhul vanemate juurde tagasi minema, et saaksite sätted kopeerida ja need üle viia. Meie koguteemas pakume kasulikku impordi / ekspordi paneeli otse armatuurlauale, et saaksite enne lapseteemale üleminekut oma teema kohandaja sätted kopeerida ja need üle viia.

Lisaks, kui kasutate lapseteemat oma saidile lisafunktsioonide pakkumiseks, mitte aga pistikprogrammi kasutamisel, kui vahetate vanemteema ümber, peate võib-olla teisaldama need näpunäited uuele lapseteemale, nimetama ümber oma praeguse lapseteema või teisaldama tõmbab kohandatud pistikprogrammi.

Kuidas luua WordPressi lapseteema?

Ma tahan eeldada, et olete proaktiivne ja olete oma lapseteema jaoks loonud kausta ja spetsiaalse faili style.css. Kui jätsite just selle osa vahele (või ootasite pikisilmi seda jaotist), avage oma WordPressi teemade kataloog FTP / SFTP kaudu (… / wp-content / themes) ja looge kaust, kuhu lapseteema salvestate.

Märge: Teemade kataloogile pääsete juurde oma cPaneli failihalduri kaudu. Teise võimalusena võite kasutada FTP-klienti, näiteks FileZilla kui teil on lubatud FTP-kontod.

Järgmisena avage oma lemmiktekstiredaktor (minu oma Märkmik++) ja looge fail style.css järgmise teabega:

/ *
Teema nimi: teie lapseteema nimi (nt kogu lapseteema)
Teema URI: http://www.example.com (teie lapseteema URL)
Kirjeldus: teie lapse teema lühikirjeldus
Autor: Teie nimi läheb siia
Mall: teie vanema teemakataloogi nimi (nt kokku, kakskümmend neliteist jne)
Versioon: 1.0.0
* /

See on sama kood, mida kasutasime ka varem.

Laadige fail style.css üles alamteema kausta. Sel hetkel on teie stiil.css-fail tühi (välja arvatud ülaltoodud read, mis ei tee stiili osas midagi), nii et ärge lootke, et teie lapseteema näeb välja midagi sellist, nagu teie vanemateema. Sellest takistusest ülesaamiseks saate siiski importida oma vanema teema style.css, luues lapseteema kausta uue tühja function.php faili ja lisades järgmise PHP koodi:

funktsioon total_child_enqueue_parent_theme_style () {

// Dünaamiliselt hankige vanemstiilide versiooni number (laseb brauseritel oma teema värskendada uuesti teie stiililehte vahemällu salvestada)
$ theme = wp_get_theme ('Kokku');
$ version = $ theme-> get ('Versioon');

// Laadige laadileht
wp_enqueue_style ('vanema stiilis', get_template_directory_uri (). '/ style.css', array (), $ versioon);

}
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'total_child_enqueue_parent_theme_style');

Muutke kindlasti oma vanema teema nimeks see, kus kirjas „Kokku”. See võimaldab teie lapseteemal dünaamiliselt värskendada vanemale style.css lisatud versiooni numbrit, nii et kui vanemteemat värskendatakse, kui vanemteemas oleks faili style.css muudatusi tehtud, laseb see brauseril ja teie CDN-il ( kui kasutate ühte), vahetage stiilileht uuesti vahemälu ja takistage teie saidil CSS-i probleeme selle vaatamisel.

Lapse teema kohandamine

lapse teema-kohandamine

Nüüd tule lõbus osa. Tõenäoliselt lõite oma lapse teema kohandamiste tegemiseks, nii et sukelduge sisse!

 • Lapse teema kohandamiseks lisage oma stiilid lihtsalt loodud faili style.css. Need alistavad vanemteemast leitud vastavad stiilid.
 • Malli failide redigeerimiseks kopeerige need kõigepealt lapseteemasse ja seejärel muutke neid sealt. Kuid mitte kõiki faile ei saa teie lapseteemale kopeerida ega muuta, kopeerida saate ainult mallifailide kaudu. Nii et kui teemas on kindlad failid kaasamise, sisestuse, funktsioonide või muu kausta jaoks, mis sisaldavad kohandatud klasse ja funktsioone, siis ei pruugi te neid neid kopeerida ja neid muuta. Nendel juhtudel võiksite uurida filtrite või tegevuskonksude abil vanemateema vaikimisi funktsioonide muutmist.
 • Rohkemate funktsioonide jaoks saate lapseteemale lisada kohandatud mallifaile
 • Kasutage lapseteema faili function.php, et lisada kohandatud funktsioone ja kasutada vanemteemat või WordPress-filtreid. Ärge lisage vanemteemas faili function.php uusi funktsioone!

WordPress laadib esmalt teie lapseteemalised mallifailid ja -stiilid, kuid kui midagi puudu on, laadib see vastavad failid vanemateemasse. Oh jah, lasteteemad on varundatud, kuid ma võin kihla vedada, et me juba ütlesime seda.

Ja see ongi kõik.


Asjade kokku pakkimine …

Lasteteemad on kohandamise ja laiendatavuse osas väga võimsad. Lisaks pakuvad need häid õppimisvõimalusi kõigile, kes soovivad õppida WordPressi teema arendamist. Nende loomine on lihtne ja lõbus ning annab teile palju võimalusi oma WordPressi saidi muutmiseks vastavalt oma soovidele.

Kujundage ja lõbutsege ning ärge lahkuge enne meiega allolevates kommentaarides jagamist. Armastame ja väärtustame teie tagasisidet ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map