WordPressi kommentaari modereerimine: juhend algajatele

WordPressi postituse all olev kommentaaride osa võimaldab teil oma lugejatega otse suhelda. Kuid WordPress tõuseb pügala võrra kõrgemale: see annab teile võimaluse modereerida kasutajate kommentaare kommentaaride modereerimise funktsiooni kaudu. Mõõdukaks või mitte mõõdukaks on aga ealine küsimus, millele näiliselt pole kindlat vastust. Lõppkokkuvõttes on otsus teie enda otsustada, kuid peate hoolikalt kaaluma kummagi variandi plusse ja miinuseid.


Kuna see on WordPressi kommentaaride modereerimise algaja juhend, tahaksin enne ideaalse lahenduse pakkumist välja tuua mõned põhjused kommentaari modereerimise poolt ja vastu:.

Miks peaksite kommentaare modereerima?

 • Ilma modereerimise ja õigete rämpsposti filtreerimise tööriistadeta võib teie ajaveeb saada hõlpsalt rämpspostiks, eriti kui see on populaarne. Modereerimine annab teile täieliku kontrolli ainult usaldusväärsete kasutajate kommentaaride kuvamise üle, kõrvaldades sellega rämpsposti ja muud madala kvaliteediga kommentaarid. Usaldusväärsete kasutajate kaasamine suurendab enesekindlust ja teie ajaveeb omandab valitud nišis kiiresti autoriteedi.
 • Rämpspostikommentaarid sisaldavad tavaliselt linke, millest mõned võivad suunata potentsiaalselt pahatahtlikele veebisaitidele. Kui kasutaja klõpsab lingil, mis suunab ta kohta, kuhu nad ei taha asuda, kaotab ta usu teie ajaveebi ja see on sisuliselt sama, mis teie vastu usu kaotamine. Mõõdukuse abil saate potentsiaalselt pahatahtlikud lingid blokeerida.
 • Hästi modereeritud kommentaariõnum võib muidu igavale postitusele väärtust lisada. Võib-olla on lugejaid, kes on selle teemaga rohkem kursis ja nende panus võib teie postitust tõsta. Kvaliteetsed kommentaarid meelitavad asjatundlikke inimesi ja lisavad väärtuslikku teavet ning seda soovite oma postituses. Pidage meeles, et kommentaarid muutuvad teie ajaveebi sisuks nii kaua, kui postitus teie blogis olemas on.

Miks te ei peaks kommentaare modereerima?

 • Kommentaari modereerimine võib olla aeganõudev. Suuremate veebisaitide jaoks, millel on hea lugejaskond, võib see olla tõeline valu või isegi ebapraktiline (kui te ei kasuta kolmanda osapoole kommentaarisüsteemi).
 • Mõõdukus nurjab paljusid tõelisi kasutajaid, kes soovivad arutelus osaleda. Tavaliselt tahavad kasutajad oma kommentaari näha kohe pärast löömist Postita. Mis siis, kui te pole selle läheduses, et seda heaks kiita?
 • Kommentaaride rämpspostiga saate tegeleda pistikprogrammi abil. Näiteks põhitarkvaraga WordPress kaasas olev Akismeti pistikprogramm teeb rämpsposti väljatõrjumise päris heaks, kui olete selle korralikult seadistanud.

Nüüd, kui teate mõõdukuse poolt- ja vastuhakkamise põhjuseid, mida kavatsete teha? Minu soovitus on olla mõõdukas, kuid ole selles osas tark.

PrimaryWordPressi kommentaaride süsteem on üksi piisavalt korralik. See võimaldab teil kommentaare tõhusalt modelleerida, hoides samas valdava osa kommentaaride rämpspostist välja.

Ideaalsed seaded WordPressi kommentaari modereerimiseks

Oma ajaveebi modereerimiseks seadmiseks minge Seadistused> Arutelu.

vestlusseaded

Otsige seda osa, mis ütleb Kirjuta mulle alati. Siin lubate või keelake kommentaaride modereerimine põhisüsteemi abil ja see on üsna otse edasi: kui märgite teise kasti (Kommentaari peetakse modereerimiseks), saate kõiki kommentaare postitada.

Mõõdukad esmakordsed autorid

Üks lihtne viis modereerimisest vähem valu saada on ühe korra heaks kiidetud kommentaaride autorite automaatse kinnituse lubamine. Selle seade lubamiseks minge lehele Seadistused> Arutelu ja kontrollige Enne kommentaari ilmumist sektsioonis märkige teine ​​ruut, mis loeb Kommentaari autoril peab olema eelnevalt kinnitatud kommentaar. Jätke ülal olev kast märkimata.

kommentaari modereerimine

Kui kommentaari autor muudab oma andmete – nime ja e-posti aadressi – sisestamise viisi, tuleb teda uuesti modereerida.

Vaadake ka varem heaks kiidetud kommentaaride autoreid: mõned neist on süsteemi sisemised ja paremad küljed selgeks õppinud ja saavad esialgu teha kvaliteetseid kommentaare, kuid loobuvad edasistest kommentaaridest, kuna teavad, et need kinnitatakse automaatselt.

Lülitage kommentaarid pärast kindlaksmääratud perioodi lõppu välja

Veel üks nutikas viis oma ajaveebi kommentaaride kontrolli all hoidmiseks on aja piiramine, mille jooksul teie blogi kommentaarid on autoritele avatud. Tavaliselt on 30 päeva mõistlik periood, kuid sõltuvalt teie konkreetsetest asjaoludest võib see olla enam-vähem. See aitab SEO rämpspostitajatest eemale hoida – kasutajad, kes kommenteerivad oma ajaveebide linkide loomiseks. Tavaliselt otsivad nad ajakirju, mis on saavutanud kõrge PageRanki.

Kõrge PageRanki loomine võtab aega mõni nädal kuni mitu kuud, nii et SEO rämpspostitajad sihivad tavaliselt bloge, mis on olnud paar nädalat või kuud.

Tavaliselt saavutab ajaveebipostitus populaarsuse 2–3 nädala jooksul pärast avaldamise kuupäeva. See tähendab, et võite selle aja jooksul kommentaaride jaotises oodata kõige rohkem tegevust. Nii et plaanite piirata kommentaaride arvu 30 päevaga (ideaaljuhul), nii et teil pole modereerimiseks palju kommentaare. Võite aga pikemalt pikeneda, kui toimub suur arutelu.

Kommentaari autoriõiguse aja limiidi seadmiseks minge Seadistused> Arutelu ja otsige Muud kommentaari seaded sektsiooni. Kontrollige valikut, mis loeb Sule automaatselt kommentaarid artiklite kohta, mis vanemad kui__ päeva ja täpsustage kommentaaride avamise päevade arv:

Postituste kommentaaride sulgemine

Keela jälitusrežiimid

Mõnikord eelistate pigem rämpsposti kommenteerimist kui jälgimisrämpsposti, nii et mõelge enne Trackbackide lubamist hoolikalt läbi. Üldiselt on hea mõte need välja lülitada, kuna juhtpaneeli jaotise Sissetulevad lingid kaudu saate ikkagi teada, kes teie saidiga linkib. Pange tähele, et see jaotis ei pruugi kuvada uhiuut WordPressi saiti. Saate sissetulevate linkide nägemiseks seadistada ka oma RSS-feederi.

Kasutage pistikprogramme rämpsposti filtreerimiseks

Rämpsposti kommentaare võib olla keeruline märgata, kuid võimekate pistikprogrammide abil on neid lihtsam tuvastada, kui need pole täielikult blokeeritud. Siin on valik pluginaid, mida saate selle saavutamiseks kasutada:

Akismet

akismet

Tutvustasin lühidalt geniaalset Akismet pistikprogramm, mis on sisse ehitatud WordPressi põhitarkvarasse, et filtreerida rämpspostina ilmuvaid kommentaare. Kõik, mida peate tegema, on see aktiveerida, kuid peate alustamiseks registreeruma ja seadistama selle API-võtme. Ehkki see täidab inimväärse töö rämpsposti hoidmiseks, pole see lollikindel ja mõnes õigustatud kommentaaris võib mõnikord rämpsposti eksida. Nii et kontrollige regulaarselt oma rämpsposti kausta õigustatud kommentaaride osas.

WordPressi null-rämpspost

WordPress-null-rämpspost

Suhteliselt uus pistikprogramm, WordPressi null-rämpspost aitab blokeerida rämpsposti automaatselt, ilma et oleks vaja CAPTCHA-d. Pärast installimist ja aktiveerimist teeb see oma võlu kohe. Seadistamiseks pole API-sid.

Luba kasutajatel modereerimist teha

Lõpuks on veel üks viis mõistuse säilitamiseks kommentaaride modereerimisel lubada teatud autoritel modereerimist teha. Selliseid volitusi saate anda ainult oma kõige lojaalsematele kasutajatele. Kui teie ajaveebil on suur autorlus ja autoriteet, võib see olla parim viis kommentaari modereerimise haldamiseks.

Lojaalsetest kogukonna liikmetest saavad usaldusväärsed kasutajad, kellele annate juurdepääsu teistele kasutajatele. Saate luua autasustamise süsteemi, et hoida neid motiveeritud, näiteks lubades neil lingid oma ajaveebidesse lisada. Pistikprogramm, näiteks Kasutaja rolliredaktor saab seda rolli sujuvalt oma blogisse luua ja lisada. Seal on palju teisi, mida võiksite ka uurida.


Pidage alati meeles, et teil on täielik kontroll selle üle, kes teie postitusi kommenteerib ja mida nad postitavad. Pöörake sellele oma ajaveebi jaotisele tähelepanu, mida see väärib, ja teie ajaveebist saab usaldusväärne asutus. Kas teie ajaveebi kommentaaride sektsioon on hõivatud? Kuidas suhtute kommentaaride autoritesse? Kas teil on paremaid ideid rämpsposti filtreerimise parandamiseks mõistust kaotamata? Mulle meeldiks kuulda teie mõtteid!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map