WordPressi arendajad: kuidas õudusunenägudega kliente hallata (ja neile suudelda)

Kuidas hallata WordPressi kliente

Kas olete just WordPressi arendajana alustanud ainult selleks, et leida endale kliente, kes näivad olevat sirgunud otse teie halvimatest õudusunenägudest? Kas eelarvelõksud või pidevad viimase hetke muudatused rõhutavad teid? Kui jah, siis on aeg jalg maha panna ja pühenduda muudatuse tegemisele.


Ehkki te ei saa alati kohutavaid kliente ette näha, olete teie saab pange paika süsteemid, mis võimaldavad teie ettevõtet paremini juhtida ja muudavad sidemete katkestamine probleemsete klientidega palju vähem valusaks.

Selles artiklis käsitleme võimalusi, kuidas leida ja meelitada ligi ideaalseid väljavaateid, kõige paremini juhtida oma arendajate ettevõtet ja jagada võimalusi õudusunenäo klientidega. Alustame õigete inimeste tuvastamisega.

Tutvuge oma ideaalse kliendiga

Kas olete täiesti selge, kellega soovite ideaalis töötada? Mõnikord soovivad vabakutselised ja vähem kogenud arendajad nii innukalt tööle asuda, et ei kuva oma kliente õigesti.

Kui leiate, et olete hädas korralike klientide meelitamisega, võib olla aeg oma lähenemist muuta. Esitage endale järgmised võtmeküsimused:

 • Kas ma tahan teha koostööd alustavate või asutatud ettevõtetega??
 • Millised on minu vaieldamatud tingimused?
 • Mis tüüpi kliendid on minu oskused kõige paremini serveerimiseks?

Kui olete vastused neile esialgsetele küsimustele kindlaks teinud, soovite hakata mõtlema vigadele, mida vältida. Alustage järgmiste küsimuste üle mõtisklemist:

 • Kuidas saan positiivselt kaasa aidata projekti üldisele suhtlemistoonile?
 • Kuidas ma kavatsen valmis projekti esitleda??
 • Kas ma lähen kliendi enda konto haldamiseks projekti lõppedes või mitte??

Kui unistuste klienti silmas pidada ja tulevikus aktiivselt projektiga seotud stsenaariume mõelda, on teil palju vähem tõenäoline, et meelitate valet tüüpi kliente. Nüüd, kui oleme õnneliku tee katnud, pöörake oma tähelepanu vähem soovitavatele olukordadele.

Nightmarishi klientide tuvastamine ja haldamine

Suhteliselt kogenematu WordPressi arendajana pole alati lihtne kohutavat klienti märgata – isegi siis, kui olete võtnud ettevaatusabinõusid. Siiski on mõned kindlad märgid kohutavatest klientidest. Häirekellade helisemise seadmiseks ja taeva poole kisendavate punaste lippude saatmiseks peaks piisama järgmistest probleemidest:

 • Pidevad probleemid maksega.
 • Kliendid, kes tarbivad liiga palju teie aega.
 • Pidevad muutused või massiliselt nihkuvad projekti eesmärgid.
 • Agressiivsed või manipuleerivad kliendid, kes seovad teid tulevase töö võimalusega, mitte praegu õiglase palgaga.
 • Kliendid, kes ei lase teil oma tööd teha ja üritavad teie kohustusi üle anda.

Jaheda pea hoidmine pole alati lihtne, kuid peate suutma seda käitumist objektiivselt märgata ja seejärel rahulikult otsustada, kuidas probleemidele reageerida.

Projektihaldusriistad, näiteks Trello, aitavad asjadel sujuvalt kulgeda.

Projektihaldusriistad, näiteks Trello, aitavad asjadel sujuvalt kulgeda.

Kui olete kindlaks teinud, millised teie praegused kliendid on potentsiaalselt probleemsed, on aeg astuda samme võimalike probleemide leevendamiseks. Projekti põhikorraldus on pikk tee tulekahjude kustutamiseks või vähemalt finišisse jõudmiseks. Kaaluge kõigi järgmiste tehnikate kasutamist:

 • Kasutage kliendihaldussüsteemi nagu Trello, või Põhilaager et hoida oma erinevaid parte järjest.
 • Koostage kliendi käsiraamat, mis aitab teie kliendil minna üle oma veebisaidi haldamisele ja säästab valu tulevikus.
 • Koostage klientide küsimustik, et selgitada teenusetingimused ja ootused.
 • Muutke oma kliendi haldusmenüüd, et enesehaldus oleks hõlpsam valik.
 • Vaadake oma leping hoolikalt läbi ja (võimalik).
 • Pidevalt lihvige oma klientidega suhtlemise oskusi.

Kõige tähtsam on, et ravige ennast kogu selle protsessi vältel hästi. Professionaalsus ei võrdu kellegi uksemaana olemisega. Kui sa teha kui tunnete, et peate hammustama kuuli ja taluma raske projekti kogemust kuni konkreetse projekti lõpuni, pidage meeles neid ettevaatusabinõusid:

 • Seadke piirid. Ärge minge suurtesse äärmustesse, püüdes mõistmatutele klientidele meeldida. Mõni inimene ei ole kunagi rahul, hoolimata sellest, mida teete. Teil on kõik õigused säilitada oma meelerahu; teie pikaajaline edu sõltub sellest.
 • Ole endaga otse. Hinnake ausalt oma tundeid kliendi suhtes ja kui midagi tundub imelikku, kuid te ei saa täpselt öelda, mis see on, usaldage oma soolestikku ja hakake samme eemaldama. 99 korda 100-st on teil õigus.
 • Ärge kartke lahti laskmist. Planeerige ette, turustades oma teenuseid ideaalsele kliendile, kui valmistute praeguse kliendi vallandamiseks. Mõnikord avab halva kliendi lahtilaskmine ukse mitmele täiuslikule.

Klientide vallandamine, mis pole eriti sobivad

Isegi parimate jõupingutuste korral peate mõnikord katkestama sidemed kliendiga varem, kui võiksite oodata. Kui kliendi ja arendaja suhe laguneb parandamatult, on aeg lahku minna – ilma eranditeta. Mõte kliendi vallandamiseks võib olla hirmutav, kuid see on tavaline ärielu osa ja seda tuleks käsitleda kui õppimiskogemust. Siin on peamised sammud, mida tuleks meeles pidada:

 1. Austus ja tänu: Säilitage see üldine toon, ärge laske emotsioonidel hiilida ja ärge jääge rahulikuks ja lugupidavaks.
 2. Jääge neutraalseks, kuid kindlaks: Ärge süüdistage, kasutage faktilist keelt ja tehke endale selgeks, et lõhestate suhet.
 3. Tehke oma seisukoht kokku: Pakkuge oma tegevusele lühike selgitus ja määrake lõppkuupäev.
 4. Paku lahendust: Soovitage teisi WordPressi arendajaid, kes võiksid paremini sobida. Vajaduse korral pakkuge täielikku või osalist tagasimakset.
 5. Positiivne saatmine: Täname klienti õpikogemuse eest ja soovin talle edaspidistes ettevõtmistes head.

Näidisvorm

Selleks on palju viise. Ülaltoodud ülevaade võib e-posti kujul välja näha järgmiselt:

Lugupeetud [klient],

Loodan, et see sõnum leiab teid hästi. Seal on oluline teema, millele tahaksin teie tähelepanu juhtida.

Oleme viimased kuus kuud koos töötanud ja ma arvan, et see on vajalik, et see muutuks. Kuna projekti lõpuleviimisel on meil erinevad lähenemisviisid ja standardid, teeniks minu arvates kõige paremini WordPressi arendaja, kellel on rohkem aega teie ettevõtmistele pühendada. Alates [kuupäev] ei saa ma enam teile WordPressi arendusteenuseid osutada.

Selle ülemineku hõlbustamiseks koostasin nimekirja arendajatest, kes võivad teid uue kliendina tööle võtta:

[Ettepanekud]

Võite eeldada, et kaheksa nädala jooksul tasutud ettemakse projekti täielik tagasimakse laekub teie kontole 24 tunni jooksul.

Täname teid võimaluse eest koos töötada ja sinult õppida. Soovin teile kõike paremat edasi minnes.

Parimate soovidega.

[Sinu nimi]

Mis nüüd?

Kas olete valmis oma luupainajatest klientidega hüvasti jätma? Tutvustagem meie soovitatud samme:

 1. Alustuseks määrake, kes soovite, et teie ideaalsed kliendid oleksid.
 2. Kinnitage, kas teil on praeguseid põrgukaid kliente.
 3. Hallake probleemseid kliente lühikese aja jooksul tõhusalt.
 4. Hallake ennast – pole vaja äärmist väärkohtlemist. Kui on vaja järsku tulistamist, siis tehke seda.
 5. Tulistage kliente nõtkelt, mis pole kuigi hea tulemus.

Meil on uudishimulik kuulda, kuidas olete käitunud sarnaselt eespool käsitletuga. Kuidas juhtida väljakannatamatuid kliente? Kas olete kunagi pidanud kedagi tulistama? Jagage oma kogemusi allpool toodud kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map