WordPressi ajaveebi postituse kontrollnimekiri parema sisu saamiseks

WordPressi ajaveebi postituse kontrollnimekiri parema sisu saamiseks

Olete lugenud, et kindel veebisisu määrab rohkem kui ükski teine ​​tegur teie veebisaidi edu. Kuid mis määrab, kas olete kirjutanud a hea ajaveebi postitus?


Objektiivselt öelda on võimatu, kuid on olemas hulk üldiselt kokkulepitud üksusi, mis võivad teie blogipostituste tõhususele kaasa aidata. Kaasake need igasse teie avaldatud postitusse ja saate parema seisuga.

Ülaltoodut silmas pidades alustame selles artiklis blogipostituse anatoomia uurimist, seejärel näidake, kuidas saate mainitud koostisosad integreerida pistikprogrammide loodud kontrollnimekirja, mida saate käitada iga kord, kui toodete ajaveebi postitus WordPressi piires. Lähme lõhenema!

Kvaliteetseima blogipostituse anatoomia

Mida peaks sisaldama tüüpiline ajaveebi postitus? Läheme meditsiinilise metafooriga. Kui ajaveebi postituse ülevaade oleks skelett, koosneks selle struktuur kümnest põhipunktist. Siit leiate ülevaate neist kõigist:

 1. Kindel teema ja fookuse märksõna. Valige blogipostituse teema, mis on lugejatele kuidagi kasulik, seejärel leidke seotud märksõna, mis aitab teie teema ankurdada ja aitab nii inimestel kui ka otsimootorite ämblikel teada saada, mis teie ajaveebi postitus endast kujutab..
 2. Kohustuslikud pealkirjad ja alamrubriigid. Pealkirjade kirjutamine, mis tõmbavad teie lugejad tähelepanu, võtab aega, kuid see on oluline oskus, sest teie pealkiri on sageli erinevus klõpsu või käigu vahel. Ja kuna enamik saitide külastajaid skannib ajaveebipostitusi, kehtib sama mõiste ka alamrubriikide kohta.
 3. Õige vormindamine. Sõltuvalt teie kirjutatud blogipostituse tüübist sõltub „õigeks” vormindamine. Üldiselt võiksite kasutada alamrubriike (h2, h3 jne) ja lisada julge, kaldkiri, loendeid ja muid sarnaseid elemente, et pakkuda teie ajaveebi postitustes mitmekesisust.
 4. Metakirjeldused. Need on kokkuvõtted, mis kuvatakse otsingumootorite tulemustes; neid kasutatakse ka sotsiaalmeedias ja sotsiaalsete järjehoidjate veebisaitidel. Teie oma ei tohiks olla pikem kui 159 tähemärki (koos tühikutega). Metakirjeldused pole SEO osas nii olulised, kuid need annavad lugejatele teada, mida võib oodata, kui nad satuvad teie lehele otsimootorites või sotsiaalmeedia veebisaitidel..
 5. Meediumid. Iga postitus peaks sisaldama vähemalt ühte pilti ja võimaluse korral muud meediumivormi. Videod, infograafikad, taskuhäälingusaated ja helifailid parandavad lugemiskogemust ja soodustavad suhtlemist ühiskonnas. Samuti ei suuda kõik teie saidi külastajad igat postitust lugeda; mõnel võib olla vaja treenida või tööle tööle minnes taskuhäälingusaateid kuulata. Oma publiku tundmaõppimisel peaks teie meediumivalik muutuma sihipärasemaks.
 6. Järeldus ja üleskutse tegevusele. Järeldused aitavad lugejatel teie ajaveebi sisu seedida ja otsustada, mida edasi teha, ning tegevusele kutsumine julgustab lugejaid su blogimiskogukonnaga suhtlema..
 7. Sobiv sidumine. Peale ebaprofessionaalse väljanägemise võivad purunenud lingid viia otsimootorite indekseerijateni selle, et teie veebisait on ebausaldusväärne, mis võib põhjustada teie saidi paremusjärjestuse langemise. WordPressi pluginad meeldivad Katkiste linkide kontrollija saab teie veebisaiti skannida, et veenduda, kas sisemised ja välised lingid töötavad õigesti.
 8. Kategooriad ja sildid. Lisaks ajaveebipostituste teema struktureerimisele aitavad kategooriad edastada otsimootoritele ka teie ajaveebi kirjutatud põhimõisteid. Samuti on siltide laiem haare ja need peaksid hõlmama seotud termineid.
 9. Redigeerimine. Sõltumata sellest, mitu korda olete oma artiklit visuaalses või tekstiredaktoris lugenud, peaks selle WordPressi eelvaatena lugemine kindlasti olema teie rutiini osa. See on parim viis oma blogipostituse redigeerimiseks ja korrektuuriks, kuna see võimaldab teil näha suuremat pilti ja korjata kirjavigu, struktuuriprobleeme, millest te muidu oleksite ilma jäänud.
 10. Planeerimine. Te ei kirjuta midagi, mille kohe avaldate, eks? Muidugi mitte – teie toimetuskalender on ette planeeritud. Seda silmas pidades, kui olete postituse lõpetanud, peate selle ajastama!

Seal see on – usaldusväärne struktuur iga teie avaldatud WordPressi blogipostituse jaoks. Sõltuvalt teie ajaveebi teemast, vaatajaskonnast ja ettevõtte eesmärkidest peate võib-olla tegema muudatusi või muutma seda loendit muul viisil. Siiski, kui lisate ülalkirjeldatud, saate hea alguse.

Nüüd teame, mida me teha tahame, peame oma kavandatud struktuuri muutma kontrollnimekirjaks, et saaksime tagada, et see tehakse iga kord.

Miks on kontrollnimekirjad nii olulised?

Võib-olla soovite teada, kas on vaja WordPressi ajaveebi postituse kontrollnimekirja. Olin sama skeptiline, kui hakkasin esimest korda regulaarselt blogima. Kuid juba ammu mõistsin, et mul on vaja süsteem olemas, kui soovin, et see blogimise asi tõesti toimiks.

Näete, isegi kõige paremate kavatsuste korral, on lihtne mõni ülesanne unustada ja ilma ametliku viiteta sellele, mis ajaveebi postituse valmis teeb. Artikli autor Atul Gawande Kontrollnimekirja manifest, kirjutas, et isegi sellised eksperdid nagu kvalifitseeritud kirurgid vajavad ka kontrollnimekirju (ta peaks teadma – ta on kirurg).

Kontroll-leht pole kark. See on hindamatu abiga teie tõhususele. Nad hoiavad meid vastutavana ja täiustavad protsessi, mis võib muutuda monotoonseks või unustamatuks.

Publiku Pre-Public Checklist plugin kasutamine

Avaldamiseelse postituse kontroll-loendi pistikprogramm

Plugina Pre-Publish Checklist saate luua kohandatud kontrollnimekirja, mis vastab teie enda ajaveebi postituse struktuurile, ja ei unusta kunagi sammu. Vaatame selle seadistuse läbi. See on üsna kiire – nii et siin me läheme!

Selle tasuta pistikprogrammi leiate WordPress.org-i hoidlast. Mis tähendab, et võite lihtsalt minna jaotisse Pistikprogrammid> Lisa uus ja otsida selle installimiseks “avaldamise eelse kontrollnimekirja”.

Postieelse postituse kontrollnimekirja pistikprogrammi menüü

Pärast pistikprogrammi installimist ja aktiveerimist peaksite nägema, et uus Eel avaldamise kontrollnimekiri üksus lisati teie peamise WordPressi juhtpaneeli sätete alla. Siit saate luua ja hallata oma kontroll-loendit ja sellega seotud valikuid.

Postieelse postituse kontrollnimekirja seaded

Pistikprogramm käivitatakse, kui kasutaja proovib teie veebisaidil uut postitust või lehte avaldada. Nii et esimene samm on määratleda, mida soovite juhtuda, kui kasutajad klõpsavad avalda. Nagu ülal näete, on olemas võimalused kontrollnimekirjade täieliku täitmise jõustamiseks, hoiatuse lisamiseks, kui kasutaja üritab avaldada ilma kontrollnimekirja lõpetamata, või sisu lubamiseks lihtsalt lubada (isegi kui kontrollnimekirja eiratakse). Võite ka lubada postituste ja / või lehtede korral eel avaldamise kontrollnimekirja. Tõenäoliselt kasutab enamik veebisaite postituste pistikprogrammi (eriti mitme autoriga ajaveebid). Salvestage kindlasti oma seaded, kui olete need oma saidile rakendanud.

Avaldamisjärgse postituse kontrollnimekirja haldamine

Järgmisena peate oma kontrollnimekirja tegelikult üles ehitama. See on kiire ja lihtne protsess. Alustamiseks on saadaval vaikimisi üksuste loend (vt eespool). Uute üksuste lisamiseks kasutage lihtsalt lehe allosas olevat tekstivälja. Seejärel klõpsake nuppu Lisa nimekirja oma uue üksuse lisamiseks kontrollnimekirja lõppu. Ümberkorraldamiseks klõpsake lihtsalt loendiüksuse vasakul küljel asuvat hamburgeriikooni ja lohistage see oma kohale. Kui olete kõik soovitud üksused loendisse lisanud, olete kõik valmis.

Nii näeb kontrollnimekiri välja Gutenbergi redigeerija abil uue postituse loomisel:

Avaldamiseelse postituse kontrollnimekiri Gutenberg

Ja kuidas see välja näeb, kui (nagu meie) eelistate klassikalist redigeerijat:

Pre-Publish Post Check Checklist Classic Editor

Kiire märkus küll. Kui kasutate klassikalist redigeerijat, kuid te ei näe kontrollnimekirja, peate võib-olla selle lubama oma postitusekraani paremas ülanurgas asuval vahekaardil Ekraani valikud. Märkige lihtsalt ruut ja teie kontrollnimekiri peaks ilmuma.

Kui eel-avaldamise kontroll-leht on lubatud, saate üksusi hõlpsalt kontrollida, kui need on valmis. Ideaalis seni, kuni olete need kõik muidugi lõpetanud, siis avaldaksite oma postituse või lehe. Sõltuvalt kontrollnimekirja toiminguks valitud sättest peaksite nägema hoiatust, kui klõpsate enne loendi täitmist avalda.

Postieelse postituse kontrollnimekiri

Kuna valitud oli hoiatuse kuvamise, kuid siiski postituse avaldamise lubamise võimalus, nägi see välja sõnum. Ja kui te minult küsite, on see väga kasulik meeldetuletus.

Ehkki selle pistikprogrammi aktiveerimine on valikuline, võib see aidata teil harjuda paremate ajaveebipostituste loomisega. Täpsemalt kinnitab ta, et kohal on kõik elemendid (mida peate vajalikuks), et tõmmata lugejaid ligi ja hoida neid kursis.


Sisu kirjutamine, mis köidab teie lugejaid ja julgustab neid tegutsema, ei pea olema võimatu – vajate lihtsalt kontrollnimekirja.

Teil on vaja keskendunud teemat, kütkestavat pealkirja ja alamrubriikide ning muude vorminguelementidega esile tõstetud tugipunkte. Kui soovite lugejate tähelepanu tõmmata, lisage esiletõstetud pilt ja muud meediumivormid (kui võimalik). Metaandmed, kategooriad ja sildid muudavad teie ajaveebi postituse otsitavaks ning kooki jäätiseks on teie kokkuvõte ja tegevusele kutsumine. Kui olete redigeerimise lõpetanud, jääb üle vaid postituse kavandamine avaldamiseks.

Kui lisate ülalnimetatud üksused kõigisse oma ajaveebipostitustesse, on tulemuseks hästi struktureeritud ja kaasahaarav postitus, mida on otsimootorite poolt võimalik indekseerida ja kogu veebis jagada.

Mida lisate oma WordPressi ajaveebi postituse kontrollnimekirja? Kas ma olen ühtegi eset välja jätnud? Lisage julgelt sellesse loendisse ja / või jagage oma mõtteid allpool olevas kommentaaride jaotises!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map