WordPress WP REST API: mida see teie jaoks tähendab

WordPress WP REST API v1.2.3 lisab juba robustse ja usaldusväärse sisuhaldussüsteemi laiendatavuse ja funktsionaalsuse. See pakub olulist kasu nišiliste rakenduste arendamisel kõigile WordPressi arendajatele või spetsiaalsete ärivajadustega kasutajatele. REST-i disainifunktsioonide ja kohandatud postitustüüpide lisamine WordPress-koodiks muudab selle täiesti uueks rakenduseraamistikuks, mida saab kohandatud kohandatud andmetüüpidega kohandada, kasutada uusi teenuse-teenuse ökosüsteeme ning mis on suhteliselt hõlpsasti mõistetavad ja hooldatavad..


See API lubab usaldusväärse aja ja raha investeeringu tasuvust, kuna selle põhifunktsioonid purunevad uute andmetüüpide kasutuselevõtmisel või muude tootjate protokollide muutmisel vähem tõenäoliseks. RESTful rakenduste programmeerimisliides (API) pakub arendajale WordPressi funktsionaalset paindlikkust. mis pikendab selle pikaealisust ka korduvkasutatava tööriistana.

See artikkel kirjeldab eeliseid kasutajatele ja arendajatele, kirjeldades lühidalt REST-i olulisust nii üldise veebidisaini kontseptsiooni kui ka konkreetse WordPress-funktsioonina. WordPress v3-järgsete paranduste võimendamine, nagu kasutaja rakendatud kohandatud postitustüübid, laiendab juba sisu populaarsemaks muutmise populaarse taustaprogrammi korduvkasutatavate kohandatud teenuste pakkujaks, mida arendaja saab ehitada mõistlikult lühikese aja jooksul. Need suuremad parandused, CPT ja REST, lisavad iseenesest tuntud ja väga stabiilse tarkvara tootele uue funktsionaalsuse ja laiendatavuse..

Mis on REST?

REST (REpresentational State Transfer), kasutades hüperteksti edastusprotokolli (HTTP), on veebidisaini kontseptsioon, mis pakub WordPressile järgmisi peamisi eeliseid:

 • Agnostiline raamistik, mis pakub andmetüüpide muutumisel suuremat stabiilsust.
 • Võimalus suhelda laiema hulga pärandobjektide ja tegusõnadega.
 • Koostalitlusvõime uute autentimisprotokollidega töötamiseks.
 • Korduvkasutatavad liidesed olenemata natiivsetest protokollidest nagu JSON ja AJAX.
 • Lõpp-integratsioon mitmekesiste pistikprogrammide ja muude teenustega nagu teenus.
 • Ulatuslike rakenduste liideste väljaarendamine.

Kuidas REST teie jaoks töötab??

Wordpress töötab teie jaoks

Arhitektuuri ja rakenduste programmeerimise liides (API)

Võrguühendused ja arvutiriistvara on tavaliselt klassikalise tarkvarakujunduse mis tahes mudeli alus; “pehme” inimliides on peal. Open Systems Interconnect (OSI) referentsarhitektuur virnastab seitse eristatavat tasandit nagu pulmakook, peal on rakenduse programmeerimisliides (või API). WordPress on tarkvararakendus, mis töötab selles API kihis.

Kui ülaosas olevat API-d täiendavalt alajaotad, toetub iga rakendus opsüsteemi ülaosale. Rakendus teisendab kohalikust salvestusruumist, võrguühendustest või Internetist kogutud andmed kasulikuks teabeks vastavalt eelnevalt kindlaksmääratud protokollidele, eelprogrammeeritud reeglitele ja protseduuridele. Brauser on näide opsüsteemis töötavast rakendusest.

Hüpermeedia andmeobjektid interakteeruvad selles mäluribas, järgides koodide spetsifikatsioone (nagu HTML “tegusõnad” GET, PUT ja DELETE) ning turbe autentimisstandardeid nagu OAuth, CORS ja SSL. Tõenäoliselt koostasite klientidele tarkvara, mis jäädvustas selles mäluribasseinis hõljuvaid konkreetseid objekte. Spetsiaalsed API-liidesed on loodud konkreetset tüüpi objektide hõivamiseks (nendega suhtlemiseks).

REST kui võrdsete võimaluste tarkvara tööandja

REST erineb vanematest veebirakenduse kujundustest selle poolest, kuidas see lõdvalt määratleb või REtutvustab objektide leidmist mälus. Laiem valik mälus leiduvaid vabalt liikuvaid objekte tuuakse pardale (State Transfer), kuna REST API-d ei piira see, kuidas ta andmeid „näeb” rangete reeglite, määratluste, spetsifikatsioonide või protokollide abil. REST-i kujunduse vastuvõtmine välistab vajaduse ehitada iga uue projekti jaoks eraldi API-d. Sellel tarkvarakujundusel on ka suurem paindlikkus andmete või protokollide tulevaste muudatuste osas.

Miks on lahtisidumine teie jaoks oluline

Mõistet agnostiline kasutatakse REST-i veebikujunduse kirjeldamiseks, kuna see on lahti ühendatud (või lahti ühendatud) vanemate protokollide ja spetsifikatsioonide paljudest piirangutest. See lahutamine on eriti oluline, kuna andmed nihkuvad vanemalt hüperteksti fookuselt uuele, laiemale hüpermeedia määratlusele, laiendades hüperteksti kangast hüperlinke sisaldavate andmete hulka nii graafikat kui ka videot. Veebidisaini lahtiühendamine kehtestatud reeglitest ja spetsifikatsioonidest on oluline, kuna määratlused muutuvad.

Laiemad andmekontseptsioonid koos koostalitlusvõimega, näiteks HTTP-verbide ja süntaksi kasutamisel, suurendavad veebidisaini laiendatavust ja mastaapsust. Arendajad saavad samu põhitoiminguid (“pärandsõnad”) rakendada avatumatele objektidele ilma tarkvara “purustamata”. REST parsib mitmesuguseid keeli ja spetsifikatsioone ilma eelarvamuste ja eelarvamusteta. Võite pidada RESTi pärandsüsteemide ja WordPressi veebilehtede vahelise uue interaktsiooni universaalseks tõlkijaks.

URL-id ja asjade Internet (IOT)

Tekkiv asjade internet (IOT) sunnib muutusi ka objektide universumis ja kuidas neid kirjeldatakse näiteks WordPressis. Mõelge nende objektide identifitseerimise viisile, kasutades universaalset ressursi identifikaatorit (URI) ning selle ühtset ressursi lokaatorit (URL) ja ühtset ressursi nime (URN) alakomponente..

Võrrelge näiteks URL-e, mis kirjeldavad sama domeeni erinevaid protokolle nagu http://mydomain.com ja ftp://mydomain.com. IOT laienedes on URI nimi, asukoht ja otsingumeetodid mitmekesisemad ning vajavad granulaarsete erinevuste käsitlemisel suuremat paindlikkust. REST kui veebidisaini kontseptsioon aitab tarkvara arendamist pigem takistada kui takistada.

RESTFUL WordPressi rakenduseraamistik

wp-puhata-api

Alates taksonoomiatest kuni kohandatud postitustüüpideni

Postitustüübid piiramatud ja Kaunad, mõlemad on loetletud saidi pistikprogrammi jaotises WordPress.org märksõna all postitustüübid, esitage aktiveerimisel automaatselt koodimuudatused, mis võimaldavad teil näiteks luua kasutaja määratletud kohandatud postitustüüpe (CPT) oma eraldi taksonoomiaga.

Need pistikprogrammid pakuvad koodimuudatusi ainult WordPressi põhifailides. Ükski loetletud tarkvarapakettidest ei täida koodi, mis on vajalik teie registreeritud CPT-de ja taksonoomiate kuvamiseks teie installi teema. Kõik paketid vajavad täiendavat käsitsi kodeerimist või täiendavate tarkvara lisandmoodulite ostmist, mis võimaldavad menüüpõhiseid tarkvara muudatusi ilma täiendava käsitsi koodita. Veel üks plugin, mida tuleks kaaluda, on Kohandatud postitustüübi kasutajaliides kõrval webdev Studios. Samuti värskendab see ainult WordPressi põhifaile.

Sisuhaldussüsteemist rakendusraamistikuni

Arendajad alates WordPress v3.0 “Thelonius”, saavad registreerida oma CPT-d ja muuta sellega klassikalise WordPressi sisuhaldussüsteemi (CMS) raamistiku kohandatud andmetüüpidega rakendusteks. REST laiendab funktsioonide võimekust protokollidele, spetsifikatsioonidele ja tarkvaratehnoloogiatele nagu JSON ja AJAX. Kui teenite elatist arendajana, on oluline, kui hästi ja kiiresti tõlgite kliendi vajadused hõlpsasti kasutatavaks tarkvararakenduseks, mida nad tunnevad ja usaldavad..

Veebisaidil on nii töötav kui ka beetaversioon WP REST API v2.0-beeta4. Kasutage beetaversiooni ainult testimiseks; Ärge kunagi installige seda tootmisveebisaidile.

WordPress on kohandatud tulevasteks rakendusteks

Kokkuvõtlikult võib öelda, et REST API ja CPT ei ole tavalised WordPressi lõppkasutaja vajadused. Kuid kui olete arendaja, makstakse teile selle eest, et see rahuldaks kliendi ärivajadusi lisaks stabiilse, kuid täiesti tavapärase sisuhaldussüsteemi pakkumisele. Teil on vaja raamistikku, mis lubab teie aja ja raha investeeringult tulu. Iga WordPressi kasutaja soovib stabiilset usaldusväärset raamistikku, mille purunemine on vähem tõenäoline, kui protokollid muutuvad või kui andmetüüpi muudetakse vastavalt uutele atribuutidele. REST API parandab seda usaldusväärsust ja jõudlust.

REST API kaasamine ja CPT-de arvestamine spetsiaalsete taksonoomiatega on alati väärt tegevus. REST API annab võimaluse laiendatud funktsioonide leidmiseks välistest allikatest ja teie rakenduse disaini vastupidavamaks muutmiseks, kuna see hõlbustab paremini protokollide tulevasi muudatusi. Selle API ja CPT-de installimine tagab, et täidate oma klientide vajadused kuluefektiivsel viisil nüüd ja tulevikus.

Kuidas leiate REST API, millega töötada? Kas olete selle uue funktsionaalsusega WordPressi tuleviku pärast põnevil? Andke meile kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map