WordPress vs Wix – milline platvorm on teie projekti jaoks parim?

WordPress vs Wix - kumb on parim

Oma veebisaidi loomiseks platvormi valimine võib olla keeruline ja paljud kasutajad leiavad, et nad võrdlevad WordPressi ja Wixit. Nii WordPress.org kui ka Wix on populaarsed ja hea mainega lahendused, mis võimaldavad teil luua uimastamise veebisaidi. Milline variant sobib teie projekti vajadustega kõige paremini?


Selles juhendis WordPress vs Wix tutvume üksikasjalikult nende kahe populaarse lahendusega. Vaatleme, mida mõlemad võimalused pakuvad, nende kasutusmugavust ja põhifunktsioone. Selle artikli lõpuks peaksite saama enesekindlalt teha valiku, milline platvorm teile sobib.

Sissejuhatus WordPress.org-i

WordPress.org v Wix

Selge on see, et kui räägime selles artiklis WordPressist, siis viidatakse ainult WordPress.org-le. Kui soovite lisateavet WordPress.com ja nende kahe erinevuste kohta, lugege meie artiklit WordPress.com vs WordPress.org.

WordPress.org on täiesti tasuta, ise hostitud sisuhaldussüsteem. Pole kahtlust, et WordPressil on suurem õppimiskõver kui sellisel lahendusel nagu Wix. Selle korvab aga see, et WordPress võimaldab teil täielikku kontrolli kõigi projektide üle. See mitte ainult ei võimalda teil luua mis tahes tüüpi veebisaite, vaid saate kohandada iga saiti ka oma täpsetele spetsifikatsioonidele.

WordPressi ümbritseb arendajate, disainerite ja muu veebiettevõtte kogukond, mis loob, arendab ja toetab WordPressi teemade, pistikprogrammide ning muude tööriistade ja lahenduste laia valikut. Seetõttu on WordPressi võimalused piiramatud. Uusi tooteid antakse pidevalt välja ja vajadusel on alati abi ja tuge. Hiljutine püüdlus kasutajasõbralike WordPressi disainiriistade loomiseks tähendab ka seda, et kui te ei soovi puudutada koodirida, pole teil ka seda. Kuid siiski saate säilitada paindlikkuse ja ulatuslikud funktsioonid, millega WordPress kiitleb.

Sissejuhatus Wixi

Wix v WordPress.org

Wix on freemium pilvepõhine veebiehitusplatvorm. Toitlustamine enam kui 100 miljonile inimesele 180 erinevas riigis on Wixit kasutatud laia veebisaidide valiku loomiseks. Professionaalsetelt ja ettevõtete veebisaitidelt ajaveebide, e-poe poodide, fotograafide, disainerite ja muu jaoks saab seda paindlikku lahendust kasutada mis tahes projekti jaoks.

Üks Wixi peamisi vaatamisväärsusi on see, et see on kasutajasõbralik. See pakub erinevaid hädavajalikke ja kasulikke tööriistu, malle ja funktsioone, tagades, et iga loodud veebisaidi kujundamine on kiire ja lõbus. Ja kasutades tehisdisaini intelligentsuse (ADI) ja intuitiivse pukseerimislehe koostaja kombinatsiooni, on Wix kõigile kättesaadav, olenemata teie oskustest ja veebidisaini kogemusest.

Nüüd on meil üldine ettekujutus sellest, mida mõlemad need võimsad platvormid pakuvad, vaatame lähemalt WordPressi vs Wixi põhifunktsioone.

Hinnakujundus

Kuigi me juba varem väitsime, et WordPress.org on täiesti tasuta kasutatav, peate siiski maksma oma domeeninime hostimise ja esmase ostu eest (arutatakse järgmisena). Tarkvara WordPress ise on aga tasuta installitav ja kasutatav. Samuti on saadaval lai arv tasuta WordPressi teemasid ja pistikprogramme, mis võimaldavad teil luua kauneid, stiilseid ja muljetavaldava funktsionaalsusega veebisaite. Ja kõik ilma ühegi senti maksmata. Lisatasu teemasid ja pistikprogramme saab osta ka siis, kui vajate täiendavaid lisafunktsioone.

Wix võib olla tasuta, kuid tasuta plaan sisaldab Wixi reklaame ja logosid, madalat ribalaiust ja salvestusruumi ning on piirav paljudes muudes valdkondades. Kui soovite kasutada oma domeeninime, peate valima põhivarustuse lisatasukava. Valige Combo plaan, et oma sait Wix-i ​​reklaamidest vabastada. Või kui soovite luua veebipoodi, peate ostma e-poe paketi. Seega, ehkki Wix lubab teil alguses oma veebisaidi tasuta luua, võite oma veebisaidi kasvades ja selle vajaduste muutumisel end kiiresti tasuda igakuise tellimuse tasumisega..

Hostimine ja domeeninimed

Wixil on WordPress.org-iga võrreldes lihtsam seadistamine. Selle üheks põhjuseks on see, et teie veebisaidi hostimise ja domeeninimega tegelevad Wix ise. WordPress.org-iga peate siiski vastutama sobiva domeeninime ja hostiteenuse pakkuja valimise ja ostmise eest.

Võrreldes hostimisega

Kui võrrelda WordPressi ja Wixi hostimist, on nende kahe vahel üks suurimaid erinevusi. Neile, kes valivad WordPressi oma veebisaidi loomiseks, peate uurima ja ostma oma saidi vajadustele vastava hostingu. Paljud WordPressi propageerijad võõrustavad oma saite WordPressi hostimisteenusega, näiteks WPEngine. Kui see on teie uue projekti jaoks esialgu liiga kallis, siis leidub arvukalt teisi hostiteenuse pakkujaid, kes pakuvad teie WordPressi veebisaidile odavamat, kuid siiski parima hinnaga majutust..

Pidage meeles, et oma ettevõtte ja veebiliikluse kasvades saate oma hostimist alati uuendada; see on WordPressi kasutamise ilu, kuna omate oma veebisaidi üle täielikku kontrolli. Oma saidile sobiva hostimisteenuse valimise kohta lisateabe saamiseks lugege meie Mida otsida WordPressi hostimisjuhendist.

Wix seevastu on ainult pilvepõhine lahendus. See võõrustab kõiki oma veebiserverites oma platvormil loodud veebisaite, seega pole Wixi puhul vaja kaaluda, millist hostiteenuse pakkujat kasutada. Vabas plaanis pakutav salvestusruum ja ribalaius ei ole aga kauaks piisavad, kui soovite luua populaarse ja eduka veebisaidi.

Domeeninime seadistamise võrdlemine

WordPressi veebisaidi seadistamisel peate valima ja ostma ka oma domeeninime. Kuid sõltuvalt teie hostimiskavast võib see juba sisalduda. Näiteks hõlmab Bluehost teie domeeninime esimest aastat tasuta ja kuna te seadistate seda oma hostis, pole keerulisi osutus- ega CNAME-asju, millega hakkama saada..

Wix lubab teil aga a valida ja kasutada tasuta alamdomeen, et nad seavad sind siis üles. Selle alamdomeeni negatiivne külg on see, et teie domeeninimeks loetakse „yourwebsitename.wix.com”. Kui soovite eraldiseisvat domeeninime (ilma ‘.wix.com’) või soovite varem ostetud domeeni üle kanda, peate üle minema Wixi premium-paketile.

Kasutusmugavus vs kontroll

Wixil näib esialgu olevat WordPress.org üle ülem. See lahendus on loodud alustajatele alates algusest ja see muudab veebisaidi kokku panemise väga lihtsaks. Lahendus, mis pakub paljude muude funktsioonide hulgas selgeid samm-sammult juhiseid, eelvalmis malle ja veebipäevikut. Selle kasutuslihtsusega kaasneb siiski selge kontrolli puudumine. Ja WordPress paistab silma kontrolli all.

Kahtlemata on WordPressi installimine aeglasem ja selle õppimine võtab rohkem aega, kui teil pole varem veebidisaini kogemust. Teil on siiski täielik kontroll selle avatud lähtekoodiga platvormil välja töötatud veebisaitide üle, võimaldades teil kasutada ära WordPressi pakutavaid ülimaitsvaid paindlikke funktsioone ja funktsioone. Nii et WordPressi keerukatega tutvumiseks kulub aega pikemas perspektiivis veebisaidi kõrgema kvaliteedi saavutamiseks.

WordPressi häälestus

WordPressi armatuurlaud

WordPress pakub üsna hõlpsat installimis- ja seadistusprotsessi. Pärast oma domeeninime ja hostimise ostmist peaks teie hostiteenuse pakkuja installima teie jaoks WordPressi. Järgmine samm on teema valimine, et anda oma saidile vajalik kujundus. Kui teie teema on installitud, saate oma saidi ilmet ja kujundust vastavalt teema võimalustele muuta.

Paljudel teemadel on muljetavaldavad kohandamisvalikud ja nad kasutavad saidi esiotsas WordPressi kohandajat, nii et saate muudatusi nende tegemise ajal vaadata. Kvaliteetsete teemade hulka kuulub sageli pukseerimislehe ehitaja. Näiteks meie enda WPExploreri teema Kokku saadetakse koos reaalajas lehe koostaja Visual Composeriga. Kvaliteetne lehelooja võimaldab inimestel soovi korral oma saidi kujunduses hõlpsaid, kuid ulatuslikke muudatusi teha. Võite ka osta WordPressi lehe ehitaja pistikprogrammi, kui teie teema seda ei sisalda.

Muud WordPressi valikud hõlmavad koodi muutmist, kui teil on kodeerimise kogemus, et pakkuda teile piiramatuid kohandamisvalikuid. Või saidile täpsemate funktsioonide lisamiseks, ilma et peaksite koodi kodeerima, võite hankida täiendavaid pistikprogramme (teemad ja pistikprogrammid, mida mõlemad mainitakse allpool).

Wixi seadistamine

Wix Editor

Wix pakub mõnda võimalust veebisaidi loomiseks. Võite kasutada kas Wixi tehisintellekti intelligentsust (ADI), Wix Editori ja Page Builderit või Wix koodi. ADI töötab teie isiklike eelistuste põhjal teie jaoks veebisaidi kujundamisega. Vastake lihtsalt mõnele küsimusele, sisestage põhiteave, mida peate oma veebisaidil kuvamiseks, ja ülejäänud teeb Wix. ADI annab teile ka põhilised muutmisvalikud, samuti lubab teil lisada täiendavaid lehti ja muid lisasid, mida teie sait võib vajada.

Kui valite saidi loomise ilma ADIta, teete seda Wix Editoris. See on tõhus tööriist, mis võimaldab teil kohandada kõiki valitud malle (malle arutatakse järgmiselt). Lihtsalt lohistage kujunduselemente kuhu ja kuhu soovite, valige paljude piltide, videote ja heli hulgast, lisage taust, muutke fondi stiili ja suurust ning palju muud. Samuti saate kiiresti lisada uusi lehti, ajaveebiartikleid, Wix SEO andmed ja sotsiaalmeedia nupud.

Teemad ja mallid

Funktsionaalne ja stiilne WordPressi teema või Wix-mall tagab, et teie sait pakub suurepärast kasutajakogemust ja võimaldab teie veebisaidil rahva hulgast silma paista. Kuidas võrrelda WordPressi ja Wixi mallide teemasid?

WordPressi teemad

WordPressi teemad

WordPress seevastu, pakub tuhandeid tasuta ja premium-teemad, mille hulgast valida. See garanteerib teile praktiliselt ainulaadse veebisaidi, mis näeb välja ja käitub nagu ükski teine. Tasuta teemasid võib leida WordPressi hoidlast ja kõik on läbinud ranged testid, et tagada nende kvaliteet. Eelarvelistele või alles alustavatele inimestele võib suurepärane teema olla tasuta teema, kuna kõik vajalikud lisafunktsioonid saate alati lisada WordPressi pistikprogrammide abil. Ka tasuta teemad on nende põhilisema tööriistakomplekti tõttu sageli kiiremini üles seatud.

Kui soovite luua go-go-st professionaalse ja funktsioonirikka veebisaidi, siis tasub raha kulutada ja osta premium-teema. Sihtotstarbelised teemad sisaldavad kõiki teie veebisaidi nišiks vajalikke funktsioone. Või võite valida mitmeotstarbelise teema, mis võimaldab teil luua mis tahes vajaliku saidi stiili.

Lisatasu teema ostmisel kontrollige alati ülevaateid ja ostke lugupeetud teemapoodidest, näiteks Themeforest, või suurematelt WordPressi arendajatelt, näiteks Elegant Themes või StudioPress. Premium-teemad hõlmavad sageli ka juurdepääsu äärmiselt kasulikele tugifoorumitele, ulatuslikku dokumentatsiooni ja isegi üks-ühele abi. See võib olla hindamatu väärtusega neile, kellel on piiratud disainikogemus.

Wixi mallid

Wixi mallid

Wix pakub veidi üle 500 malli et saaksite oma veebisaidi üles ehitada alates. Jaotuna kategooriateks, olenemata sellest, kas soovite luua veebisaiti blogimiseks, ettevõtluseks, toitlustamiseks, reisimiseks, fotograafiaks või muuks, on teil mitmeid malle, mille hulgast valida.

Mallid on koos sisu ja piltidega, nii et saate neid demod kasutada või muuta nii palju kui soovite. Pukseerimislehe koostaja teeb kohandamise lihtsaks. Ja kui eelistaksite pigem tühja lõuendiga, siis on hulgaliselt tühje malle, mille hulgast valida.

Pluginad ja rakendused

Kui peate oma veebisaidile lisafunktsioone lisama, võite kasutada WordPressi pluginaid või Wix Apps. Vaatame siis nende kahe erinevust

WordPressi pistikprogrammid

WordPressi pistikprogrammid

WordPress pakub tuhandeid pistikprogramme, mida saate oma veebisaidile installida. Ükskõik milliseid funktsioone te vajate, on saadaval lugematu arv pistikprogramme, mis kõik pakuvad just seda, mida otsite. WordPressi pistikprogramme on ka äärmiselt lihtne paigaldada ning sõltuvalt pistikprogrammist saab need paari minutiga üles seada.

Tasuta pistikprogrammid leiate saidist WordPressi hoidla ja esmaklassilisi pistikprogramme turgude (nt CodeCanyon) kaudu või otse arendajate veebisaitide kaudu. Ärge unustage alati kontrollida pluginate arvustusi ja ostke ainult nendelt saitidelt, millel on kõrge kvaliteediga toodete maine.

Wixi rakendused

Wixi rakendused

Wix pakub mitmeid tasuta ja premium-rakendused oma veebisaidile lisafunktsioonide lisamiseks (ehkki nii palju kui WordPressi lähedal). Tasuta rakenduste hulka kuulub Wix Pro galerii, mis võimaldab teil oma saidil galeriiformaadis Wix Foorumil näidata ilusaid fotosid, mis võimaldavad teil muuta oma veebisaidi kogukonna sõlmpunktiks, ja Wix Google Maps.

Paljud Wixi pakutavad rakendused, mida peate oma ettevõtte laiendamiseks kasutama, on saadaval ainult hinnaga. Need esmaklassilised rakendused pakuvad funktsioone, mis on WordPressiga saadaval tasuta pistikprogrammide ja lahenduste kaudu. Seetõttu võite Wixi valimisel kulutada pikaajaliselt palju rohkem raha täielikult töötava veebisaidi loomiseks.

Hooldus, turvalisus ja tugi

Kuna Wix on pilvepõhine lahendus, mis tagab teie saidi hostimise, on teie veebisaidi hooldamine ja turvalisus kõik teie eest hoolitsetud. See võib olla positiivne, kui te ei soovi oma saidi turvalisuse ja värskenduste pärast vaeva näha. Wix pakub ka abikeskust, mis koosneb ulatuslikust dokumentatsioonist ja kus saate artikleid sirvida ning küsimusi esitada. Võite ka saata pileti, et saada vajadusel üks-ühele abi. Tugi on abiks, kuid oma saidi turvalisuse tagamiseks peate Wixisse palju usaldama.

WordPressi valimisel peate võtma suurema vastutuse oma veebisaidi hoolduse ja turvalisuse eest (mis on hea – see on oma veebisait ju). Nii saate oma veebisaiti kontrollida, selle asemel et pimesi kolmandat osapoolt usaldada. Peate valima hea hostiettevõtte, millel on kindlad turbepraktikad, ja võimaluse korral installima täiendavaid WordPressi turbe pluginaid. Lisaks on oluline tagada, et pistikprogramme, oma teemat ja tuum WordPressi ennast pidevalt värskendataks. Lisateavet oma saidi ohutuse ja turvalisuse kohta lugege meie artiklist, kuidas parandada oma WordPressi veebisaidi turvalisust.

Nagu varem mainitud, on WordPressi stseen tohutu, koosnedes lõpututest WordPressi veebisaitidest, abistavatest foorumitest, õppematerjalidest ja palju muud kasulikku teavet. Kui otsustate osta lisatasu teemat või pistikprogramme, on teil võimalik pääseda juurde ka individuaalsele abile, muutes oma veebisaidi või teatud tööriistade seadistamise kiireks ja valutuks. Kui teil on küsimusi WordPressi kohta, on 99% ajast mõni artikkel või tööriist, mis võib aidata.

WordPress vs Wix – kumma peaksite valima?

Teie valitud platvorm sõltub väga palju teie enesekindlusest ja veebisaitide kujundamise kogemusest, samuti teie projekti vajadustest.

Wix sobib ideaalselt neile, kes soovivad lihtsalt lihtsat blogi kokku ajada. See on intuitiivne ja sisseehitatud abiga igal sammul. Samuti on Wix nende toote turundamisel teinud muljetavaldava töö. On väga selge, mida Wixiga saate ning kuidas platvormi ja selle tööriistu kasutada ja sellele juurde pääseda. See meeldib paljudele, nagu ka Wixi esialgsed tasuta häälestusfunktsioonid. Wix pakub suuremate projektide jaoks tööriistu ja rakendusi, kuid just seal võib Wix kalliks minna. Suuremad veebisaidid ja e-poe kauplused peavad maksma pidevat (suuremat) kuutasu.

WordPress on minu arvates kahest platvormist parem variant kõigile, kes soovivad luua oma ettevõttele või ettevõttele tõsise veebisaidi. Isegi alandliku blogija jaoks, kui soovite luua eduka saidi suure jälgimisega, sobib WordPress teile paremini. Ehkki WordPressi veebisaidil kulub lõpptoote (sealhulgas välimuse ja funktsionaalsuse) seadistamiseks mõni minut kauem, jääb Wixi veebisait palju kaugemale.

WordPressi abil on teil täielik kontroll oma veebisaidi kõigi aspektide üle. Saate kohandada oma veebisaidi kujunduse mis tahes elementi, valida konkreetsete vajaduste jaoks parima majutuse ja hõlpsalt pluginate kaudu uusi funktsioone lisada. Lisaks saate oma saiti ilma piiranguteta oma niši ja sihtrühma jaoks sobivaks luua ja laiendada.

Lõplikud mõtted teemal WordPress vs Wix

Pole tähtis, millise platvormi valite, kui võrrelda oma veebisaidi loomiseks WordPressi ja Wixi, samuti ei saa see teie saiti edukaks muuta. Ainult sina saad seda teha! Nii et kui olete otsustanud, milline lahendus teile sobib, võtke oma saidi kujundamisel aega. Muutke see kasutajasõbralikuks, looge vinge sisu, lisage stiilseid ja pilkupüüdvaid pilte ja graafikat ning veenduge, et see paistab silma konkurentidega. Seejärel reklaamige oma saiti, jõudke oma sihtrühmani ja arendage oma järgnevat, et aidata oma ettevõttel õitseda. Edu!

WordPress vs Wix – milline platvorm vastab teie projekti vajadustele kõige paremini? Jagage oma mõtteid nende populaarsete veebidisainilahenduste kohta allpool olevates kommentaarides …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map