WordPress vs Blogger – mis on teie ajaveebi jaoks parem?

WordPress vs Blogger - mis on teie ajaveebi jaoks parem

Kui soovite luua oma ajaveebi, võib teil olla keeruline otsustada, millist platvormi peaksite kasutama. Nii WordPress.org kui ka Blogger on suurepärased võimalused, mistõttu oleme selles WordPress vs Bloggeri juhendis neid üksteise vastu joonistanud.


Arutades WordPressi ja Bloggeri plusse ja miinuseid põhjalikult, püüame aidata teil mõista, milline on teie projekti vajadustele sobiv lahendus. Alustame siis!

Sissejuhatus WordPressi

WordPress vs Blogger

WordPress on avatud lähtekoodiga tarkvara, mida saab vabalt kasutada ja mida saab hõlpsasti kohandada. WordPressi ümbritseb üsna uskumatu kogukond, pakkudes juurdepääsu ja tuge arvukatele teemadele, pistikprogrammidele ja tööriistadele. See tagab, et WordPressi kasutajad saavad luua igat tüüpi veebisaite, luua unikaalseid kujundusi ning lisada igale projektile iseloomulikke funktsioone ja funktsioone.

Kui arutame selles artiklis WordPressi, peame silmas WordPress.org. WordPress.com on eraldi üksus ja selle kohta lisateabe saamiseks lugege meie artiklit WordPress.com vs WordPress.org.

Siin on WordPress.org kasutamise eelised ja puudused …

Plussid: WordPress.org

 • Tarkvara on tasuta kasutamiseks ja alati saab.
 • Suurepärane valik kõigile, alates alandlikust blogijast kuni globaalsete ettevõteteni.
 • Teie veebisaidi omandiõigus.
 • Piiramatu kohandamise võimalused.
 • Teema ja pistikprogrammid – saate valida tuhandete WordPressi teemade ja pistikprogrammide hulgast.
 • Looge mis tahes tüüpi veebisaite, mitte ainult ajaveebi.

WordPress.org miinused:

 • Õppimine võtab aega.
 • Uue veebisaidi seadistamist ei saa teha mõne minutiga.
 • Peate maksma oma domeeninime ja hostimisteenuse eest.
 • Teie vastutus on teie veebisaidi turvalisuse ja hoolduse eest.

Sissejuhatus Bloggeri

Blogija

Blogija on ajaveebide kirjastamise teenus, mille omanik ja haldaja on Google. Üks varaseimaid spetsiaalseid blogimisriistu, Blogger, loodi algselt Pyra Labs ja selle ostis Google 2003. aastal. Sellest ajast on see muutunud populaarseks blogimisplatvormiks, mis pakub massidele kiiret ja hõlpsasti kasutatavat tasuta hostitud ajaveebiteenust. Siin on mõned selle peamised plussid ja miinused.

Bloggeri plussid:

 • Ideaalne uutele või juhuslikele blogijatele – Bloggeri seadistamine on väga kiire ja lihtne.
 • Tasuta kasutamiseks.
 • Kasutage oma domeeninime või tasuta Bloggeri alamdomeeni.
 • Tasuta mallid – saate valida ükskõik millise Bloggeri tasuta malli hulgast või osta kolmanda osapoole malli.
 • Google hoolitseb kogu hostimise, turvalisuse ja saidi hoolduse eest.
 • Integreerub sujuvalt teiste Google’i funktsioonidega, nagu Google Analytics, Google AdSense ja Google Plus.

Bloggeri miinused:

 • Hoolitseb ainult ajaveebide eest – kui soovite luua e-poe poodi, kataloogisaiti või tegelikult mõnda muud veebisaiti peale ajaveebi, pole Blogger teie jaoks.
 • Omandiõiguse puudumine – kõiki Bloggeri saite haldab Google, nii et kui te oma saiti teisele platvormile ei ekspordiks, ei kuulu te sellele kunagi..
 • Piiratud funktsioonid – Blogger pakub piiratud funktsioone, mis ei pruugi olla eduka ajaveebi jaoks piisavad.
 • Juhtimise puudumine – minimaalsed kohandamisvõimalused.

Nagu näete, on nii WordPressil kui ka Bloggeril mitmeid erinevaid plusse ja miinuseid. Mõelgem nüüd iga platvormi üksikasjalikumalt.

WordPress vs Bloggeri hind

Hinnakujundus

Nii WordPress kui ka Blogger on kasutamiseks taskukohased platvormid ja ei häiri panka. Raha väljamaksmine toimub järgmiselt.

WordPressi hinnakujundus

Samuti on WordPressi tarkvara tasuta kasutamine. Kuna WordPress.org ei ole aga kõik-ühes lahendus, peate oma saidi hostimise ja domeeninime ostmise eest eraldi maksma.

Samuti on arvukalt premium-teemasid, pistikprogramme ja tööriistu, mida saate osta, et laiendada oma saidi funktsionaalsust ja laiendada oma ettevõtet. Need tooted on siiski kõik valikulised, nii et kui otsustate oma saidi WordPressi abil luua, saate tegelikult kulutada nii vähe või nii palju, kui soovite.

Bloggeri hinnakujundus

Bloggeri kasutamine on täiesti tasuta. Alamdomeenist ja hostimisest kuni saadaolevate teemadeni saate ajaveebi luua sentigi maksmata. Sellegipoolest on olemas võimalus osta nii domeeninimi kui ka premium Bloggeri teema. (Bloggeri teemasid käsitletakse selles artiklis lähemalt).

Blogger pakub tasuta alamdomeeninimesid, mis näevad välja umbes sellised ‘Nameofblog’.blogspot.com. Kui soovite domeeninime, mis ei lõppe .blogspot.com siis saate oma domeeni osta Google’i või kolmanda osapoole kaudu.

Hinnakujunduse võrdlus

Blogger on suurepärane võimalus neile, kes soovivad ajaveebi tasuta või väga väikese eelarvega luua. WordPressi ja Bloggeri seadistamine võib hostimise ja domeeni kulude tõttu olla pisut kallim. Siiski pakub see võimalust täiendavate lisatasu tööriistade kasutamiseks, võimaldades teil soovi korral oma veebisaidi funktsionaalsust täiendada.

WordPress vs Bloggeri hostimine

Parim WordPressi veebimajutus teie veebisaidile

Bloggeri ja WordPressi hostimine on väga erinev ja on oluline, et mõistaksite, mida mõlemad platvormid pakuvad.

WordPressi majutamine

Kui valite WordPressi, peate oma veebisaidi majutamiseks leidma hostiteenuse pakkuja. Saadaval on arvukalt hostimisteenuseid ja peate välja uurima, et teada saada, milline on teie saidi jaoks parim.

Majutusteenuste pakkujad erinevad suuresti oma hinnast, nii et hoolimata teie eelarvest saate leida teie jaoks sobiva plaani. Alustamiseks lugege meie artiklit selle kohta, mida WordPressi hostimisest otsida, või lihtsalt lugege meie soovitusi parimate WordPressi hostimisvõimaluste kohta.

WordPressi kasutamise varjukülg on see, et 100% omate oma veebisaiti. Ja kui te pole oma hostingu pakkujaga rahul, saate oma veebisaidi lihtsalt teisaldada teise hostini.

Blogija majutamine

Bloggeri majutust pakub kõik Google. See tähendab, et lisaks sellele, et saate oma majutust tasuta, ei pea te peavalu valima oma uue projekti jaoks õiget hostingu pakkujat. Google hoolitseb ka kõigi teie saidi turvalisuse, kiiruse ja optimeerimise probleemide eest, võimaldades teil keskenduda ainult oma ajaveebidele.

Bloggeri negatiivne külg on see, et kuna teie ajaveebi hostitakse Google’i serverites, ei kuulu te tegelikult oma saidile või teil pole selle üle kontrolli. Blogger pakub ajaveebiteenust ja kui Google kunagi otsustab selle äkitselt sulgeda või keelata juurdepääsu, siis kaotaksite oma ajaveebi ja kogu raske töö, mille te sellesse panite..

Võrreldes hostimisega

Valige Blogger, kui soovite tasuta hostimist, mille eest teie eest kõik hoolitsetakse. Kui otsustate oma saidi WordPressil üles ehitada, peate oma hostimise eest maksma. Teie saidi omamine on aga täielik, see on paljude jaoks oluline tegur.

WordPress vs Bloggeri kasutatavus ja juhtimine

Ka WordPressi ja Bloggeri pakutavad kasutajakogemused erinevad suuresti. Bloggeri seadistamine on kiire ja lihtne, kuid tal puuduvad funktsioonid ja valikud, mida enamik meist veebisaidilt sooviks. WordPressil on teisalt seadistamisprotsessis rohkem etappe ja täielikult toimiva veebisaidi kujundamine võtab kauem aega. Pärast loomist on teil täielik kontroll oma saidi üle ja seega ka võimalus ajaveebi aja jooksul täiendada ja täiustada. Vaatame lähemalt mõlema platvormi kasutatavust.

WordPressi kasutatavus ja juhtimine

Nagu mainitud, on WordPressi veebisaidi seadistamisprotsess palju aeglasem. WordPressiga alustamiseks peate tegema järgmist:

 1. Ostke domeeninimi
 2. Valige hostiteenuse pakkuja
 3. Installige WordPress (seda peaks teie hostiteenuse pakkuja hõlbustama)
 4. Valige WordPressi teema

Enamik ülaltoodud toiminguid võtab aega ja selleks on vaja uuringuid, mis aitavad teil valida oma projekti jaoks õige hostimisteenuse ja teema.

Pärast WordPressi ja uue teema installimist peate oma ajaveebi kohandamiseks aega võtma. Sõltuvalt valitud teemast saab seda teha oma WordPressi juhtpaneeli teemavalikute abil, kasutades saidi reaalajas asuvat kohandajat, lehe koostajat või koodi. Kõiki vajalikke lisafunktsioone või funktsioone, mida teie teema ei paku, saab installida ka pistikprogrammide abil.

WordPressi armatuurlaud

Kui teie sait on üles seatud, saate lisada ajaveebipostitusi WordPressi postituse redigeerija kaudu, mille leiate oma WordPressi juhtpaneelilt. Postituse redigeerijat on lihtne kasutada ja see võimaldab teil oma ajaveebi postitustele pilte, videoid, tabeleid, nuppe ja palju muud lisada.

Nagu näete, ei saa WordPressi mõne minutiga seadistada. Pärast installimist on teil täielik kontroll oma ajaveebi visuaali ja funktsionaalsuse üle ning ka tööriistade valiku üle, mida saate oma saidi kohandamiseks kasutada. Ja võimalus oma ajaveebile igal ajal täiendavaid funktsioone lisada, tagab teie sait kõigi teie ajaveebivajaduste rahuldamise.

Bloggeri kasutatavus ja juhtimine

Bloggeriga registreerumiseks on vaja vaid Gmaili aadressi. Esiteks palutakse teil valida oma ajaveebile nimi ja valida üks Bloggeri teemadest (mida käsitletakse järgmises jaotises). Seejärel avaneb teie uus ajaveeb Bloggeri redigeerijas ja on muutmiseks valmis.

Kasutatavus vs kontroll

Bloggeri redigeerija on koht, kus teete oma veebisaidil kõiki muudatusi. Siin saate oma kodulehele lisada vidinaid, luua uusi lehti ning kirjutada ja avaldada ajaveebipostitusi. Samuti saate vaadata oma ajaveebi analüütikat, hallata Google AdSense’i ja palju muud.

Bloggeri redigeerijat on suhteliselt lihtne kasutada. Kõigist tehtud muudatustest saab kohe eelvaate ja kõik vajalikud ajaveebivajadused võetakse arvesse. Ja kui olete oma saidiga rahul, klõpsake lihtsalt nuppu Avalda. Seejärel saab teie sait reaalajas, hoolitsedes kogu hostimise, SEO, turvalisuse ja hoolduse eest – äärmiselt lihtne viis veebisaidi avaldamiseks.

Bloggeri pakutavad funktsioonid on siiski põhilised ja lisafunktsionaalsuse lisamine on võimalik vaid piiratud arvu vidinate abil või CSS-koodi kohandamise kaudu. Seetõttu on oma saidi kohandamise ja laiendamise osas selge paindlikkuse puudumine.

Kasutatavuse ja kontrolli võrdlus

Kui soovite ajaveebi kiiresti üles seada ja minimaalse vaevaga, on Blogger teie platvorm. Ilma hostimisprobleemideta ja arusaadava seadistusprotsessiga saate hõlpsalt mõistliku ajaveebi kokku panna.

Nagu öeldud, ei paku Blogger lõbusat ja põnevat disainielamust, nagu mõned veebisaidiehitajad teevad (vaadake meie artiklit WordPress vs Wix). See annab teile ka minimaalse kontrolli saidi välimuse ja paigutuse, aga ka funktsioonide üle, mida saate kasutada. Nii et kui loodate luua unikaalse ja tähelepanu haarava saidi, pole Blogger teie jaoks lahendus.

WordPressi seadistamine võtab kauem aega, kuid sellel on kontrolli pikaajaline eelis. See võimaldab teil lisada funktsioone ja funktsioone, mis vastavad teie ajaveebi vajadustele. Samuti saate aja jooksul oma veebisaiti täiendada, lisades täiendavaid tööriistu, mis aitavad teie saidil areneda ja saada tõeliselt edukaks.

WordPress vs Bloggeri teemad

Nii WordPress kui ka Blogger pakuvad valikut tasuta ja premium-teemasid. Uurime lähemalt!

WordPressi teemad

WordPressi teemad

WordPressil on teemade osas palju pakkuda. Kui otsite tasuta WordPressi teemasid, siis peaksite alati valima ja installima WordPressi hoidlast või tuntud ja usaldusväärse arendaja käest. WordPressi hoidlas olevad teemad on läbinud range sõelumisprotsessi ja leiate, et need on hästi kodeeritud, ohutud ja täielikult töötavad. Ja tuhandete tasuta teemade abil leiate kindlasti midagi oma vajadustele vastavat.

Samuti on saadaval lai valik premium-teemasid, mida saate osta. Neid saab jälle osta otse teema arendajatelt või teematurgude kaudu, näiteks Themeforest. Lisatasu teemad on üldiselt kallimad kui Bloggeri teemad, nende hind ulatub umbes 30–100 dollarini. Parimad WordPressi teemad on tavaliselt muljetavaldavate funktsioonide ja funktsioonidega ning pakuvad ulatuslikku dokumentatsiooni, mis toetab teid teie kujundamisprotsessis..

Lisaks tasuta ja premium-kategooria otsusele peate valima ka WordPressi teema „tüübi”. Paljud WordPressi teemad on loodud otstarbeks, see tähendab, et need sisaldavad konkreetseid nišše varustavaid funktsioone. Spektri teises otsas on mitmeotstarbelised teemad. Need teemad võimaldavad teil kujundada originaalseid veebisaite, kohandades oma saidi kõiki aspekte.

Bloggeri teemad

Teemade blogija

Blogger pakub mitmeid tasuta teemasid, mida saate redigeerijas valida. Kvaliteetseid Bloggeri malle saab osta ka mitmelt Bloggeri arendajalt ja teematurgudelt, näiteks ThemeForest. Nende mallide hind on tavaliselt vahemikus 20–30 dollarit, nii et need panka ei riku. Seega, sõltumata teie blogimisnišist, leiate oma saidile sobiva Bloggeri teema.

Teemad võrreldud

WordPressi ja Bloggeri teemade osas pole tegelikult ühtegi võrdlust. WordPressi teemad on kaugelt paremad, pakkudes rohkem valikuvõimalusi, suuremat funktsioonide valikut, paremaid paigutusi ja visuaale ning palju muud. Ehkki on saadaval ka toredaid Bloggeri teemasid, muudavad funktsioonide puudumine ja kohandamisvalikud nende WordPressi pakutavate tippkvaliteediga teemade kõrval kõva müügi..

Funktsioonid ja funktsioonid WordPress vs Bloggeris

Täiendavate funktsioonide ja funktsioonide lisamine oma saidile võimaldab sellel eristuda rahvahulgast ja rahuldada otse teie vaatajaskonna vajadusi. Kuidas võrrelda WordPress vs Bloggeri funktsioone ja funktsioone?

WordPressi funktsioonid ja funktsionaalsus

Parimad WordPressi pluginad tasuta ja lisatasu eest

Enamikel tänapäevastel WordPressi teemadel on sisseehitatud funktsioonide ja funktsioonide valik. Eriti premium WordPressi teemad hõlmavad hulgaliselt muid tööriistu. Need erinevad teemade kaupa, nii et enne ostu sooritamist kontrollige alati, mida see teema sisaldab.

Üks WordPressi kõige muljetavaldavamaid aspekte on aga see, et ükskõik milliseid funktsioone soovite, selleks on olemas pistikprogramm. Nii et kui teie teema ei sisalda vajalikke funktsioone, otsige lihtsalt pistikprogrammi, mille saab kiiresti installida, et oma saidile hõlpsalt funktsioone lisada.

Nagu teemade puhul, on saadaval tuhandeid tasuta ja esmaklassilisi WordPressi pistikprogramme. Neid võib leida WordPressi hoidla, või ostetud üksikutelt arendajatelt või turgudelt, näiteks CodeCanyon.

Bloggeri funktsioonid ja funktsionaalsus

Bloggeri kasutamise üheks suurimaks puuduseks on funktsioonide ja kohandamisvõimaluste puudumine. Blogger pakub vidinaid. Need vidinad pakuvad mitmeid erinevaid funktsioone, mida blogijad saavad oma saidi täiustamiseks lisada. Vidina funktsionaalsus sisaldab …

 • E-posti tellimine – julgustage oma lugejaid teie meililoendiga liituma.
 • Blogiotsing – laske vaatajaskonnal otsida teie ajaveebist teemasid, mis neid huvitavad.
 • Populaarsete postituste loend – näidake oma populaarsemaid postitusi.
 • Logo – lisage oma blogi oma logo.
 • Profiil – kuvage enda kohta teave.

Neil, kellel on kodeerimise kogemus, võimaldab Blogger teil muuta oma ajaveebi kujundust HTML-i või CSS-i abil, samuti lisada HTML-koodi muude tootjate saitidelt.

Funktsioonide ja funktsionaalsuse võrdlemine

Bloggeri ja WordPressi pakutavate funktsioonide ja funktsioonide vahel on vähe võrdlust. Ehkki Blogger pakub kõiki ajaveebi loomiseks vajalikke olulisi funktsioone, ei saa see lihtsalt konkureerida pakutavate WordPressi tööriistade ja pistikprogrammide laia valikuga.

WordPress vs Bloggeri turvalisus ja hooldus

Turvalisus

Saidi turvalisus ja üldine hooldus, sealhulgas värskendused, saidi kiirus ja varundamine on kõik veebisaidi haldamise olulised aspektid. Kuidas need Bloggeri ja WordPressi vahel erinevad??

WordPressi turvalisus ja hooldus

Erinevalt Bloggerist, kui otsustate oma saidi WordPressi abil üles ehitada, olete turvalisuse ja hooldusega üsna suures osas omaette. Seetõttu on oluline olla aktiivne ja installida arvukalt pistikprogramme, mis aitavad teil oma veebisaidi turvaliselt ja täielikult toimida.

Siin on mõned kõige olulisemad WordPressi pistikprogrammid, mida peaksite kaaluma installimise alustamisel.

 • Turvalisus – hoidke oma veebisait turvalise ja populaarse ja tasuta pistikprogrammi abil turvalisena Wordfence’i turvalisus.
 • Varundamine – kasutage pistikprogrammi nagu VaultPress või UpdraftPlus oma veebisaidi regulaarseks varundamiseks ja vajadusel vajaduse korral hõlpsaks taastamiseks.
 • Kiirus – W3 kogu vahemälu parandab teie veebisaitide kiirust ja üldist jõudlust (või võite proovida tasuta CDN-i).

Bloggeri turvalisus ja hooldus

Turvalisus ja hooldus ei muretse Bloggeri pärast, mis on paljude jaoks peamine põhjus, miks Blogger oma platvormiks valida. Kuna Blogger on Google’i omandis ja haldaja, hoolitsetakse kõigi teie turvalisuse ja hooldusvajaduste eest. Teie ajaveebi saab ka mõne hiireklõpsuga oma arvutisse varundada. Ja kõik tasuta.

Turvalisus ja hooldus võrreldud

Ilmselt pakuvad Blogger ja WordPress turvalisuse ja hoolduse osas väga erinevaid kogemusi. Kõigi Bloggeri turvalisuse ja hooldusvajaduste eest hoolitsetakse teie eest. WordPressi kasutamisel on teil täielik kontroll, kuid peate siiski omaenda pistikprogrammid vastavalt vajadusele installima.

WordPress vs Bloggeri tugi

Uuel platvormil ajaveebi loomine võib olla hirmutav ülesanne. Seega on oluline, et olemas oleks õigel tasemel tugi, et saaksite hõlpsalt sobiva veebisaidi luua. Vaatame lähemalt, mida WordPress vs Blogger platvormid tugiteenustena pakuvad.

WordPressi tugi

WordPress.org pakub ka ulatuslikku teavet dokumentatsioon ja veebifoorumid. Algajatele pole see aga ilmselt parim koht abi otsimiseks. WordPressi kogukond on tohutu ning paljud veebisaidid ja ajaveebid on kirjutanud lugematuid artikleid ja abijuhendeid, kuidas WordPressiga alustada. Need ajaveebid kasutavad sageli algajatele sõbralikumat keelt ja neil on üksikasjalikud juhised alustamiseks. Kui te pole kindel, kuidas WordPressi ajaveebi seadistada, lugege meie praktilist juhendit WordPressi kasutamise alustamise kohta.

WordPressi tugi on eriti hea, kui ostate lisatasu teema või tööriista. Sõltuvalt teemast võite saada videoõpetusi ja dokumentatsiooni, aga ka üks-ühele e-posti või telefoni tuge. Ainuüksi see muudab premium-teema sageli raha väärt.

Bloggeri tugi

Bloggeri tugi

Blogger sisaldab ulatuslikku dokumentatsiooni, milles kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas oma blogi seadistada ja hallata, samuti näpunäiteid, kuidas aidata oma artikleid otsingumootorites järjestada ja kuidas kasutada Google Analyticsit oma saidi toimivuse jälgimiseks..

Teie Bloggeri redigeerijas on abifunktsioon, mis võimaldab teil otsida Bloggeri teemadest ja artiklitest. Ja seal on ka abifoorum, mis pakub kogukonda, kus Bloggeri kasutajad saavad kokku tulla, küsimusi esitada ja probleeme jagada.

Lõplikud mõtted teemal WordPress vs Blogger

Lõplik otsus WordPress vs Bloggeri kohta langeb teie ja teie projekti vajadustele.

Blogger on ideaalne platvorm neile, kes soovivad luua kiire, kuid väikese blogimisprojekti – veebiajakirja, jagada perekonna ja sõpradega reisielamusi või tutvustada selliseid kogemusi nagu pulmad. Seadistamine on kiire, lihtne ja tasuta – selle tasakaalustab siiski ulatuslike funktsioonide puudumine ning teie saidi üle kontrolli ja omandiõiguse puudumine..

WordPress võimaldab teil luua mis tahes tüüpi veebisaite ja kohandada seda oma täpsetele spetsifikatsioonidele. Kui te pole kunagi WordPressi varem kasutanud, võtab saidi õppimine ja loomine pisut aega. WordPressi pakutavad pikaajalised võimalused muudavad esialgse aeglase käivitusega püsimise siiski seda väärt.

Niisiis, nüüd saate hästi aru WordPressi ja Bloggeri eelistest ja puudustest, millise neist valite?

WordPress vs Blogger – palun jagage oma mõtteid mõlemal platvormil allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map