Wordbressi Ubuntul käitamise plussid ja miinused

Wordbressi Ubuntul käitamise plussid ja miinused

Ubuntu on üks parimatest opsüsteemidest, kus teie WordPressi saiti käitatakse. Me teame, et see on suur avaldus. Ja selles artiklis proovime selle pakkida. Lisaks sellele, et see on vabalt saadaval, on see ka avatud lähtekoodiga Linuxi põhine OS.


Ubuntu on aastate jooksul välja andnud OS-i erinevad versioonid. Selle artikli puhul viidatakse Ubuntu 18.04.4 LTS-le, kuna see on uusim pikaajalise toe versioon. See on hädavajalik kontrollige Ubuntu versiooni võite käivitada niipea, kui olete esimest korda oma masinasse sisse loginud.

Ubuntu server

Erinevalt teisest OS-ist väljastab Ubuntu tavaliselt OS-i uue versiooni, Ubuntu maitsed, iga kuue kuu tagant ja pikaajaline toetus iga kahe aasta tagant. Sellel on ainulaadne skeem, mis pakub laua- ja serveriversioonidele viieaastast tuge. Koos sellega pakub Ubuntu välja antud standardversioonide jaoks üheksakuulist tugiprogrammi.

Kui avate ettevõtte veebisaidi või soovite ajaveebi käivitada Ubuntu opsüsteemi serveritehnoloogia abil, saate kindlad eelised nagu andmeturve ja palju muud. Esiteks katkem Ubuntu toega WordPressi saidi käitamise plussid ja miinused.

Wordbressi saidi käitamise eelised Ubuntul

Vaatame, mis Ubuntu osas nii tore on, et WordPressi veebisaitide omanikud peaksid seda kindlasti oma saidi käitamise võimaluseks kaaluma.

Ubuntu on tasuta

Algaja jaoks ei pea te muretsema eelarve pärast, et oma WordPressi saiti Ubuntul käitada, kuna see on täiesti tasuta. Litsentsitasusid ei nõuta. Ubuntu on võimaldanud miljonitel ärimeestel, asutustel ja professionaalsetel blogijatel kasutada ära nende teenuseid ja avada oma veebisait suurema kontrolliga võrreldes jagatud hostimise lahendustega.

Kohandatav

Ehkki WordPressi saab käitada Microsofti toega serveris, eelistab enamik veebisaitide arendajaid oma masinate jaoks Ubuntu. Ubuntu CLI-ga, mida me käsitleme põhjalikumalt hilisemas jaotises, on teil uskumatu kohandamise tase nii teie saidi juhtimisel ja haldamisel kui ka selle sisemisel tööl või taustal..

Ubuntu on ideaalne areng

Erinevalt puhtast aknast, mis nõuab kasutajalt Microsofti kontorikomplekti, Java, Pythoni ja tekstiredaktori installimist teie töölauale või arvutisse või mujale, muudab puhas Ubuntu installeerimine tööle jõudmise palju kiiremaks ja lihtsamaks. See on välja töötatud eristatavate väljastpoolt tugifunktsioonide abil, mis võimaldavad programmeerijal masinaid kasutada kohe pärast nende omandamist. Midagi on puudu? Kasutage käsku apt-get, et paljudest Ubuntudest ühe koodireaga kiiresti alla laadida kõik, mida vaja hoidlad.

Ubuntu: Areng

Ehkki Windows on kõrgelt hinnatud selle eest, et kasutaja saaks GUI abil hõlpsalt multitegumtöötlust lubada, on Ubuntu valimise eelised sellest suuremad, kuna see aitab kasutajal aega säästa. Kui olete CLI-ga harjunud, saate areneda palju tõhusamalt ja kiiremini, hoides serveriressursside kasutamise miinimumil.

Lihtsad värskendused

Ubuntu värskendab tausttarkvara, häirimata teid oma projekti teostamisest; sel põhjusel eelistavad miljonid inimesed seda Windowsi asemel, mille jaoks tuleb mootor värskendamise ajal taaskäivitada. Kui käitate värskendust, mis pole oluline (nt: minnes Ubuntust 18.04.03 kuni 18.04.04), on värskendus kiire, lihtne ega häiri teie saiti. Ka värskendused on palju kergemad.

Ubuntu: lihtsad värskendused

Ulatuslik dokumentatsioon

Ubuntu avatud lähtekoodiga loodus pakub sama kasu kui WordPress – see on uskumatult hästi dokumenteeritud. Ükskõik, mida te vajate, on tõenäoline, et keegi on selle kohta õpetuse teinud. Uued kasutajad leiavad, et nende valitud otsingumootor saab nende uueks sõbraks, kui nad oma veebisaidi üles seavad.

Ressursisõbralikum

GUI puudumise tõttu on Ubuntu mis tahes muu serveritarkvaraga palju ressursisõbralikum. See vabastab ruumi saidi käitamiseks, selle asemel, et hoida serverit ja selle vähem olulisi taustprotsesse.

See võimaldab lisaks natuke rohkem säästa. Kui säästate ressursside kasutamisel, võite valida odavama ja vähem ressursirikka serveri.

Ubuntu on loodud käsuridade ees ja keskel

Ubuntu on loodud suurepärase käsuribaliidese abil, mida on oma bashi vaiket toetamiseks üsna lihtne õppida. Peale selle on sellel muid käske, mis lihtsustavad serverihaldust, kohalike failide kasutamist ja arenduskeskkonna tööd.

Turvaline

Ubuntu saab oma baastarkvara väga sagedasi turvavärskendusi nautida ja pakub oma kasutajatele teie veebisaidile täiusliku tulemüüri kujundamisel võrreldes teiste opsüsteemidega palju paindlikkust. Ehkki esialgne seadistamine võib nõuda uurimist ja aega, saate päeva lõpuks end väga hästi kaitsta.

Võimaldab lisatarkvara jaoks täiendavaid hoidlaid

Ubuntul on mitu hoidlat; nende kaudu pakub see teie süsteemile täiendavat tarkvara. Nende hoidlate hulka kuulub tasuta avatud tarkvara, mida toetab Ubuntu, omanduses olevad seadmed, vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara, mida haldab kogukond, tarkvara, mida toetab Ubuntu.

Ubuntul WordPressi saidi käitamise puudused

Lülitame välja mõned põhjused, miks Ubuntu ei pruugi mõne veebimeistri jaoks õige valik olla.

Järsk õppimiskõver

Pidades silmas, et avatud lähtekoodiga tarkvara on suunatud rohkem energiakasutajatele, on Ubuntut keerulisem juhtida. Kasutajad, kellel on käsuribaliidese kasutamisega vähe kogemusi, kulutavad ülesannete täitmiseks palju aega õpetuste otsimiseks. Kui olete selle põhiprintsiipidest aru saanud, on edasine õppimisprotsess palju lihtsam ja on kindlasti väärt seda, mida sellest välja saate..

Vajab eksperte

Veebisaidi arendamise teema arvestamiseks on vaja eksperti, kes on õppinud erinevaid käske ja funktsioone. Keeruka veebirakenduse jaoks on vaja, et selle taga töötaks mitu arendajat. WordPressi kasutaja peaks iseendaga alustades siiski täiesti korras olema.

Võimalikud ränderaskused

Kui kaalute jagatud hostimisteenustes hostitud WordPressi saidi muutmist, võib WordPressi saidi migreerimisel Ubuntu süsteemi toega serverisse tekkida mõningaid raskusi..

Näpunäiteid Ubuntu jooksmiseks

Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil valida Ubuntu oma jooksualaks, mis hoiab teid õigel teel.

Uuendage oma operatsioonisüsteemi kohe ja regulaarselt

Pärast Ubuntu installimist oma arvutisse tuleks enne oma projektile keskendumist eelistada opsüsteemi värskendamist. Soovitav on käivitada turul opsüsteemi uusima versiooni värskendus. Kui Ubuntu OS-i ei õnnestu pärast installimist värskendada, on hoidlate või tarkvara installimisel raskusi..

Valige oma eelistatud pinu

Uurige ja otsustage, milline veebiserveri pinu on teie jaoks kõige sobivam. Kaks levinumat varianti on LEMP ja LAMP.

Jagageme, mida igaüks neist sisaldab:

  • LEMP – see serverivirn koosneb Linuxist, Nginxist, MySQL-st ja PHP-st.
  • LAMP – teine ​​populaarne valik asendab Nginxi Apachega ning sisaldab ka Linuxit, MySQL-i ja PHP-d.

Seal on ka muid alternatiive, kuid nende kahe vahel valides tagate saidi kergema haldamise, kuna need on kõige paremini dokumenteeritud korstnad.

Alustage uurimist

Alustage käsuribaliidese uurimist, õppige välja kõige populaarsemad vajalikud käsud ja valige eelistatud ühendusviis. Tavaliselt peate Ubuntu toitega VPS-i kasutamisel serveriga ühenduse looma SSH kaudu. Kui olete Microsoft Windowsi kasutaja, kaaluge proovimist PuTTY. Vahepeal, kui kasutate Linuxi või iOS-i, saate terminali kaudu ühenduse luua oma serveriga.

Õppige kiirklahve

See on üks WordPressi Ubuntu käitamise eeliseid. See pakub paindlikkust, mis võimaldab kasutajal seada teie valitud soovitud otseteid, mis aitavad teil rakendusi hõlpsalt avada, paneele vahetada jne. Kas kasutate ka nano toimetaja või klaaside jagamine TMUX, on oluline tutvuda erinevate klaviatuuri otseteedega, mis aitavad teie serverit paremini hallata.


On üsna ilmne, et nüüd saate aru WordPressi saidi Ubuntul käitamise plussidest ja miinustest. Otsus on lõpuks teie. Teie saidile ideaalse veebimajutaja valimiseks on palju asju, mida mõelda.

Enne lõpliku otsuse tegemist on oluline võtta aega ja uurida olemasolevaid võimalusi. WordPressi algajana on oluline omada realistlikke eesmärke, pidades silmas, et teie kogemused ja teil olevad veebisaidi eesmärgid aitavad teil unistust elus hoida ja parimat otsust langetada.

Kui otsite tasuta ja arusaadavat hosti, mis ei vaja palju vaeva, soovitan käivitada teile oma WordPressi sait Ubuntu. Ilma eelarveta saate sellest kindlasti kasu. See on suurepärane koht, kus saate alustada väikest ettevõtet ja seda ilma suurema vaevata kasvatada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector