Veebiportfelli loomine WordPressiga

Portfelli koostamine on oluline õpilastele, kes taotlevad teatud kraadiõppe programme või on valmis karjääri alustama. Paljud tööandjad või kliendid (või ülikoolid, kui see on kooliprogrammi jaoks) küsivad värbamisprotsessi osana tööproove, sest see on neile võimalus näha, mida te suudate teha ja millist tööd te teete. olen varem teinud. Portfell on parim viis nende proovide esitamiseks ja nende kuvamiseks valmis hoidmiseks.


Selles artiklis keskendume portfelli olemasolu eelistele ja WordPressi kasutamisele, et luua portfelle, mis muudavad teie tööotsimise edukaks. Alustame siis!

Miks on veebiportfell?

Tänu tehnoloogia arengule ja peaaegu kõigile, kes kasutavad Internetti, hoiab üha enam õpilasi oma portfoolio elektroonilisi koopiaid võrgus ja loob isegi veebisaite nende majutamiseks. Veebiportfelli kasutamine võib teie karjääri alustamisel asjad lihtsamaks muuta:

 • Veebiportfellid saavad osaks teie üldisest veebipõhisest kohalolekust, eriti kui lisate lingi oma sotsiaalmeedia profiilidesse, et potentsiaalsed tööandjad, kliendid või kliendid leiaksid teie tööd hõlpsalt teie tööd otsides.
 • Teie saidile linki on lihtne pakkuda ja te ei pea muretsema e-kirja manuste või suure faksi saatmise failide suuruse pärast.
 • Võite lisada oma elulookirjelduse lingi, nii et juhtivtöötajad teavad täpselt, kust nad teie töö leiavad.

Veebiportfelli omamine näitab potentsiaalsetele tööandjatele ka seda, et saate kasutada vähemalt ühte sisuhaldussüsteemi, ning tunnevad veebisaitide toimimist. Ajal, mil igas vanuses ja erinevate oskustega inimesed otsivad tööd, võib see anda teile eelise teiste taotlejate ees.

WordPressi alustamine

WordPressi kasutamine veebiportfelli loomiseks on üsna lihtne. Kui teil on juba WordPress.com-i konto, kaaluge vahetamist (või vähemalt uue saidi lisamist) ise hostitavale WordPress.org-ile – see on kohandamise osas palju mitmekülgsem ja teil on palju suurem kontroll selle üle, kuidas teie sait näeb välja ja töötab.

Isegi kui olete WordPressis täiesti uus, soovitame teil alustada isemajandamist. Kuumakse on väike kuutasu ja iga-aastane domeeni registreerimistasu, kuid lisakulud ja vastutus tasub oma portfelli saidi üle täielikku kontrolli saada. Seal on ka boonusaspekt: ​​oma domeeninime registreerimine tähendab, et teil pole alamdomeeni .wordpress.com, seega näeb teie veebiaadress välja professionaalsem.

Kulud võivad olla üliõpilaste jaoks tohutu tegur, nii et uurides hostimisettevõtteid, kontrollige, kas neil on õpilaste jaoks eriline hinnakujundus. Bluehost ja SiteGround on kaks, mis pakuvad õpilasplaane.

Domeeninime (saidi nime) valimisel on kõige parem kasutada oma nime – see kuvatakse tõenäolisemalt otsingutes. Võib-olla võiksite kaaluda ka sildiliini kasutamist, et saaksite oma saidi kohta väga selgeks.

Portfelli WordPressi teema valimine

Järgmisena valige oma saidi teema. Põhiline ajaveebi teema vastab tõenäoliselt teie vajadustele, kuid kui soovite oma portfelli silma paista, peaks teil olema teema, mis on loodud portfelli sisu tutvustamiseks. Meil on nimekiri mõnedest meie lemmikportfelli teemadest, milleks on WordPressi teemad.

Tasuta teemad on suurepärane viis alustamiseks, kuid tavaliselt pole neil lisafunktsioone ega kohandamisvalikuid, mille leiate premium-teemast. Kui soovite luua professionaalse veebiportfelli, peaksite kaaluma uuemale versioonile üleminekut oma teema proversioonile (kui see on olemas) või premium-teema ostmist, mille hind võib varieeruda vahemikus 2–199 USD. Teemasid saab osta mitmelt veebiturult, näiteks ThemeForest, Creative Market, StudioPress, Teemaoad, Elegantsed teemad ja nii paljud teised.

Siin on vaid mõned meie lemmikud:

Kokku kasti Porfolio WordPressi teema demo

Kokku on meie parim valik tänu sellele, et seda on lihtne kasutada, võimsad võimalused ja paindlikkus. Kuigi see teema on mitmeotstarbeline lohistamise teema, muudab sisseehitatud portfoolio suurepäraseks teie veebipõhise kollektsiooni loomiseks. Ja seal on palju demosid, mille hulgast saate valida, mida saate alustamiseks kasutada.

sibulaportfelli wordpress teema

Sibul by Shindiri Studio on silmatorkav portfelliteema, millel on mitu paigutust. Projektide kuvamiseks valige ruut, müüritise võre, kleepuv või agentuuristiilis portfell.

Mesa tasuta WordPressi teema

Mesa on tasuta müüritisega ajaveebide teema, mida saaks hõlpsalt veebiportfelli jaoks kasutada. Piltide, galeriide, heli, video ja tsitaatide toel on see teema suurepärane tasuta viis oma meediumite võrgus kuvamiseks.

Vong-portfell - tundlik portfell WordPressi teema

Põhja poole alates Array Themes on uimastamise võimalus veebiportfelli loomiseks. Sellel teemal on kõik, mida vajate, sealhulgas kasulik ajaveeb, vapustav portfoolio ja lihtsad lehed (arhiivid, kontaktid ja kogu laius) oma töökoha tutvustamiseks.

Galerii Pro teema

Galerii Pro alates StudioPressist on suurepärane võimalus, kui teile meeldib kasutada Genesise raamistikku. See puhas, minimaalne ja muidugi kaasaegne teema on lihtne viis oma biograafia ja oma portfelli lisamiseks oma WordPressi saidile.

Ananassivaba WordPressi teema

Ananass on lihtne tasuta blogimise teema, millel on puhas üheveeruline paigutus. Selle teema minimaalne kujundus sobib suurepäraselt teie uusima töö tutvustamiseks selle valmistamise ajal ning kuna teema toetab mitut meediumivormingut (pilt, heli, video, tsitaat) ja sisaldab põhilisi kujundusvalikuid, võite lasta oma tööl särada.

Portfelli pistikprogrammi kasutamine

Teine võimalus, kui teile ükski portfelli teema ei meeldi, on lisada portfelli pistikprogramm. WordPressi hoidlas on palju tasuta portfelli pluginaid, mida saate kasutada portfelli lisamiseks peaaegu igale teemale. Pistikprogrammi lisamiseks minge saidile Pluginad menüüs Administraator ja klõpsake nuppu Lisa uus oma tasuta valikute sirvimiseks.

Seal on ka nii palju suurepäraseid premium-portfelli pluginaid, millel on rohkem funktsioone ja funktsioone kui nende tasuta kolleegidel. Oleme juba varem rääkinud WordPressi portfelli pistikprogrammidest, kuid kui arvata, et jätsite selle vahele, siis siin on mõned meie lemmik pluginad:

oluline võrguportfelli WordPressi plugin

Oluline ruudustik by themepunch on üks enimmüüdud portfelli pistikprogramme ja seda mõjuval põhjusel. Selle pistikprogrammi abil saate luua mis tahes stiilis portfellivõrku, kasutades kaasasolevaid paigutusi, ridu ja veerge, sisuallikaid, animatsioone, eellaadijaid, nahad, kohandatud värve ja palju muud

meediumivõrgu portfelli WordPressi plugin

Meediumivõrk LC Web on suurepärane võimalus, mis annab teile piiramatu paigutuse. Fotode, videote, linkide ja helifailide korraldamiseks täielikult reageerivateks ruutudeks kasutage visuaalset ruudustikku.

instagrami ajakirjaportfelli WordPressi plugin

Instagrami ajakiri C Rivers on ainulaadne portfelli plugin, mis tõmbab teie portfellipildid kõigest, mida enamik meist juba kasutab – Instagram. Snappige käimasolevad pildid oma praegustest projektidest ja lisage need selle pistikprogrammiga oma veebisaidi portfelli!

Sisu valimine

Enne kui hakkate oma portfelli sisu lisama, veenduge, et teaksite, mida soovite kaasata! Kuna te pole võib-olla veel oma valdkonnas palju professionaalset tööd teinud, on hea kasutada akadeemilisi pabereid, klassiprojekte või esitlusi ja kõiki teie tehtud kommunaalteenuste projekte. Kui teil on CV või CV, võiksite selle jaoks luua ka lehe.

Proovige kaasata proovid, mis vastavad teie sisestatavale väljale. Kui olete kirjanik, kasutage projektide ja väljaannete kirjutamist. Kui olete kunstnik või insener või tegutsete näiteks puusepatööstuses, laadige üles pilte teie kujundatud, loodud, ehitatud või kinnitatud asjadest. Teadlased võivad esitada laborite aruandeid. Raamatupidajad võivad lisada finantsaruandeid ja analüüse. Saad idee.

Kui lisate oma töönäidised, kirjutage nende kohta lühike kirjeldus, et anda mõni kontekst. Võib-olla soovite selgitada, mis projekt oli ja kuidas see kellelegi eelist andis (või annaks) või muul viisil valdkonda panustada. Siin on lihtne näide koos lingi üleslaaditud dokumendiga:

tööde näidiskirjeldus

Ärge laske üleslaaditud proovide arvuga nii hulluks minna. Teie portfell kasvab nagu te ise, nii et ärge tunnete, et vajate tonni täiteainet. Valige parimad projektid, 10–15 on piisavalt, ja jagage need kategooriatesse vastavalt projekti tüübile. See lihtsustab tööandjate jaoks asjakohaste proovide leidmist.

Proovide üleslaadimine

Tööproove WordPressi üles laadida pole keeruline, kuid sellega kaasnev aeg ja vaeva võib varieeruda sõltuvalt proovide vormingust. Kui teil on elektroonilisi koopiaid või pilte, olete kõik valmis. Kui te seda ei tee, peate selle omandama.

Paberite, aruannete ja trükitud fotode koopiad saab skannida PDF-failidena. Tehke digitaalseid fotosid füüsilistest objektidest, näiteks maalidest või skulptuuridest. Muusikat ja videoid saab salvestada või redigeerida digitaalsesse vormingusse. Ükskõik, mille üles laadite, veenduge, et failid salvestatakse tööproovidele pühendatud kohta, nii et teate täpselt, kust neid leida.

Kui olete oma digikoopiad valmis, on aeg üles laadida! Logige sisse oma WordPressi kontole ja minge oma administraatori lehele. Liikuge oma meediumikogu juurde ja valige Lisa uus:

lisage meediumid

Ekraanil Uue meediumi üleslaadimine saate faile lihtsalt kasti lohistada ja klõpsata nuppu Valige Failid nuppu üleslaaditavate failide sirvimiseks.

Proovide lisamine oma portfooliosse

Nüüd, kui teema või pistikprogramm on installitud ja näidised (ja kõik muud failid) üles laaditud, saate oma töö oma portfooliosse lisada. Navigeerige halduris lehele Portfell ja klõpsake nuppu Lisa uus. See avab tekstiredaktori.

uusportfoliopost

Enamiku teemade ja pistikprogrammide jaoks on uue portfellipostituse lisamine sama lihtne kui ajaveebipostituse lisamine. Enamiku portfellide jaoks lisate tavalise postituse pealkirja, kirjelduse ja esiletoodud pildi. Kuid teil võib olla lisavälju valimi kohta lisateabe sisestamiseks asukoha, kuupäeva, konteksti jms kohta. Mõni portfellidega teema, näiteks Kokku, võib sisaldada isegi galerii metabokse, kuhu saate postituse jaoks üles laadida kogu oma galerii või liugpildid..

galerii-meta-kast

Kui kogu vajalik teave on täidetud, klõpsake nuppu Avalda. Ta-da! Olete nüüd oma WordPressi portfellis edukalt lisanud töönäidise. Korrake neid samme iga proovi jaoks, mida soovite lisada.


Oma parima töö esitamine portfellis on oluline, et töökohale või akadeemilistele programmidele kandideerimisel hea mulje jätta. Veebiportfelli kasutamine aitab teil end veelgi enam eristada ja jõuda laiema vaatajaskonnani – ja WordPress on selleks üks parimaid tööriistu. Vinge portfelli koostamiseks on palju ressursse, nii et nautige!

Kas olete varem veebiportfelli loonud? Kas sa mõtled selle loomist? Jagage oma näpunäiteid või küsige küsimusi allpool olevates kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map