UX parimad tavad WordPressi ja teie veebiettevõtte jaoks

UX parimad tavad WordPressi ja teie veebiettevõtte jaoks

Tõenäoliselt teate juba, kui lihtne on veebisaidi käivitamine WordPressiga. Kuid kui lisate funktsioone ja sisu, muutuvad asjad kiiresti. Üks olulisi aspekte, mida peate meeles pidama, on WordPressi UX-i parimad tavad. Kasutajakogemus (UX) on teie ettevõtte edu võti. Teie kaupu ja teenuseid ostavad kasutajad, mitte otsimootorid.


Tavaline on leida veebisaitide omanikke või isegi arendajaid ja disainereid, kes segavad UX-i kasutajaliidesega (UI). Nii UX kui ka UI on tihedalt seotud, kuid on piisavalt erinevad, et õigustada seletust.

Erinevus UX ja UI vahel

Parema mõistmise huvides määratlegem neile järgmised mõisted:

Veebi kasutatavus: Veebisaidi kasutamine on lihtne.

Kasutajaliides (UI): Koht, kus inimesed suhtlevad masinatega. Näiteks on nupp kasutajaliidese osa. Arendajad kasutavad kasutajaliidese väljatöötamiseks tööriistu, mis peaksid vastama ärinõuetele.

Kasutajakogemus (UX): See puudutab kasutajaid ja seda, kuidas nad teie veebisaidi suhtes suhtuvad. Disainerid peavad tagama, et kasutajakogemus on alati tipptasemel ja kasutajaga suhtlemine on meeldiv.

Näiteks võib suure kasutajakogemusega WordPressi-teemal olla palju kasutajaliideseid (näiteks teema Kokku), kuid igaüks neist peab pakkuma teie konkreetsele nišile parimat võimalikku kasutajakogemust..

Kui teil on ettevõtte veebisait, peaks koduleht selgeks tegema, mida teie ettevõte endast kujutab, mis on teie põhifilosoofia / väärtused, ja võib-olla kuvama teie tooteid või pakkuma võimalust pakkumise saamiseks. Paljud ettevõtete veebisaidid kasutavad oma kontoritest suurt voldi kohal fotot või taustavideot. Võib-olla tutvustavad nad oma peamisi tooteid, kuidas neid valmistatakse ja milliseid eeliseid nad pakuvad. Kui haldate ettevõtte veebisaiti, on oluline oma juhtum kohe ära öelda.

Ettevõtteagentuuri veebisaitide kujundamine

Vanilje agentuuri veebisaidi kujundus, kasutades kogu WordPressi teemat, on suurepärane näide sellest, kuidas näidata oma ettevõtet klapi kohal.

Muude nišide puhul võivad mängu tulla erinevad tegurid. Kui olete ajaveebipidaja, tahavad inimesed teiega rohkem tutvuda, teie tausta ja pädevust, nii et keskenduge sellele, et muuta ennast läbipaistvaks ja sümpaatseks, et tekitada usaldust. Kui olete muusik, võiksite paremini esile tõsta oma muusikat ja uusimat albumit või EP-kunsti.

Kasutatavus < User Interface < User Experience

Hea kasutatavus on a lahutamatu osa vahva kasutajaliides. Kasutajaliides on teie kaubamärgi veebis esinemise esiosa, kuna see mõjutab otseselt kasutajakogemust. Nüüd teame, mis erinevus on, liikugem edasi WordPressi parimate UX-tavade juurde.

WordPressi UX parimad tavad

WordPress on CMS, mis pakub suurepäraseid vahendeid teie veebisaidi loomiseks, kuid see ei tähenda, et see oleks igas mõttes täiuslik. Teil on vaja UX-i parimaid tavasid, et muuta see külastajate aja väärtustamiseks ja usalduse loomiseks alates nende esimesest suhtlemisest teie kaubamärgiga.

Puhas ja lihtne disain

Kas teate, mis köidab inimesi kõige rohkem? Puhas ja lihtne disain. On tavaline, et arendajad töötavad alati selle nimel, et saada veebisait funktsioone täis. Kuid sageli unustavad nad veebisaidi loomise tõelise põhjuse. Kasutajad ei hooli funktsionaalsusest enne ja kui nad ei saa veebisaiti hõlpsalt kasutada.

WordPressi UX parimad tavad: puhas ja lihtne disain

Hea mõte on endalt küsida: „Kas külastajad või veebisaidi administraatorid saavad seda kasutada ilma raskuste ja segaduseta?“ See tagab, et teie lõplik kujundus vastab kehtivatele disainistandarditele. Kui vastus on mingil etapil eitav, peate minema tagasi joonestustahvli juurde ja mõtlema, kuidas seda intuitiivsemaks muuta.

Kui teie kasutajad maanduvad keskendunud, segasetele lehtedele, annab see teile rohkem võimalusi muuta nad abonentideks ja / või klientideks. Inimestele ei meeldi sirvimisel kõvasti mõelda. Nende ülesanne on seda teha. Hea uudis on see, et enamik parimatest WordPressi teemadest pakub lihtsat ja segadusteta disaini, mida saab hõlpsasti kohandada. Kui soovite oma WordPressi veebisaiti kujundada, pidage kindlasti kinni lihtsusest. See annab teile suurema paindlikkuse ja vähem liikuvaid osi, mis võivad puruneda.

Vastuvõtlik veebidisain

Kaasaegse kasutajakogemuse (UX) üks olulisi aspekte on reageeriv veebidisain. Mobiilsed seadmed on üle võtnud Interneti. Olen kuulnud, et inimesed juhivad kogu oma äri nutitelefonides, eriti 5,5-tolliste ja suuremate seadmete tõusuga. See teeb oluliseks, et WordPressi veebisaidid oleksid reageerivad ja kohaneksid kõigi ekraanisuurustega, aga ka kõigi ekraani eraldusvõimete ja võrkkesta ekraanidega.

WordPressi UX parimad tavad: tundlik disain

Vastuvõtliku kujundusega mitte ainult ei parane kasutajakogemus, vaid parandatakse ka teie liiklust. Viivitusaeg on asi, mida Google kasutab tänapäeval selleks, et mõõta, kui rahulolevad kasutajad on teie veebisaidil SERP-del (otsingutulemite lehed) klõpsates. Kui nad veedavad vähem aega kui teie läheduses olevad muud tulemused, tähendab see, et teie veebisaidiga pole midagi korras ja nad viivad selle SERP-des allapoole.

Kaks peamist asja, mida saate oma veebisaidil alati paremaks muuta:

 • Teabe kvaliteet
 • Teabe esitamise viis

Hea kasutajakogemus tähendab, et veebisait edastab kasutatavat teavet kõikidel ekraanidel.

Lihtne kasutada navigeerimist

Peaaegu igal teisel veebisaidil, mida täna näen, on sellega seotud keeruline teabearhitektuur. Neil on mitmetasandilised lehed või postitused. Kujundaja peab tegema arendajaga koostööd, et veenduda, et külastaja saab korraliku navigeerimise abil hõlpsalt veebisaidil liikuda. WordPress sisaldab kõiki navigeerimismenüü lisamiseks vajalikke tööriistu, kuid alati saate lisada megamenüü pistikprogrammi, näiteks Uber Menu, kui teil on palju linke, mida lisada.

WordPressi UX parimad tavad: lihtne navigeerimine

Võimaluse korral peaksite valima ka tavalise lingi struktuuri. Kui te ei halda uudiste veebisaiti ega avalda mitu artiklit päevas, soovitan teil kasutada struktuuri „Postituse nimi” (saate seda juhendit oma püsilinkide muutmiseks kasutada ka ümberlülitamiseks).

Enamik inimesi ei sõltu sirvimisel ainult navigeerimisest. Hea kasutatavusega veebisait peaks sisaldama järgmist:

 • Otsingukast
 • Leivapätsid
 • Kategooriad
 • Arhiivid

Üks populaarseimaid WordPressi pluginaid Yoast SEO annab teile võimaluse lisada oma WordPressi teemale riivsaia. Kogu WordPressi teema ühildub Yoast SEOga ja riivsaia lisamine on lihtne.

Kui loote kasutajatele teie veebisaidil navigeerimiseks palju erinevaid viise, tagab see neile parema kasutatavuse ja meeldivama kasutajakogemuse.

Kujundus sisu ümber

Ilma sisuta pole ükski veebisait täielik. Suurepärane disain võib olla atraktiivne, kuid just sisu aitab teil oma ettevõtet sihtrühmale müüa. Sisule orienteeritud paigutus pole mitte ainult silmadele meeldiv, vaid võimaldab kasutajatel hõlpsalt teie sisu seedida. Mida rohkem sisu kasutajaid seedib, seda rohkem nad sinust teada saavad ja sind usaldavad, seda rohkem müügivihjeid saate.

Parimatel tavadel põhineva UX-kujunduse puhul võetakse alati kõigepealt arvesse teksti. Valige oma nišile sobiv tüpograafia ja looge UX sisu ümber.

Tekstirea katkestamiseks ja kirjutamise huvitavamaks muutmiseks tõstke esile oma sisu olulised osad.

Teie sisu peaks hea välja nägema. Õige fondi tüüp, suurus ja värv võivad muuta teie sisu säravamaks ja panna kasutajad huvi tundma teie ütluste vastu. Vormindamine peaks täiendama ka teie sisuvoogu. Õige vormindamine tähendab, et kasutate pealkirju ja alapealkirju, täpploendeid, erineva pikkusega lauseid, kasutate sõnu rasvases või kaldkirjas oluliste sõnade, piltide, loendite jne rõhutamiseks. Kõik see muudab teie sisu huvitavamaks.

Kasutage mikro-interaktsioone

Mikrointeraktsioonid on lihtne viis, kuidas külastaja suheldab teie veebisaidiga. Need hõlmavad peent efekte, kui klõpsate artikli päisel või tööriistavihjele, hõljutate hõljutamise ja kerimise efekte või ikooni animatsiooni allalaadimise ajal jne..

WordPressi UX parimad tavad: mikrointeraktsioonid Animatsioonide allalaadimine

Mikrointeraktsioonidel on kaks peamist eelist:

 • Soodustage suhtlemist
 • Andke tagasisidet

See ei tundu palju, kuid tegelikult mängib see WordPressi UX-i parimate tavade jaoks otsustavat rolli. Mikrointeraktsioonid on teie kasutajatele vähesed hüved. Parandage kasutajakogemust, rakendades neid.

Järeldus

Ahvatleva veebisaidi loomine pole lihtne ülesanne. WordPress hõlbustab veebisaidi loomist mõne minutiga, kuid piisavalt UX-iga piisavalt kasutatava kasutajaliidese loomine nõuab palju mõtlemist. Peaksite alati proovima mõelda, kuidas külastajad lehte või jaotist kasutavad ning seejärel funktsioone ja funktsioone rakendada. Samuti on oluline muuta oma veebisaidi tõrketaluvused, nii et veenduge, et teil oleks kohandatud 404-leheküljeline mall. Olematud või vealehed võivad olla lähtepunktideks, mitte ainult ummikseisudeks.

Kui olete kannatamatu või teil pole aega ja vaeva, et keskenduda WordPressi UX-i parimatele tavadele, võite lihtsalt hankida ühe meie käsitsi valmistatud WPExploreri teemadest. Nad kõik kasutavad UX parimaid tavasid ja on suurepäraseks lähtepunktiks iga uue veebisaidi kujundusele.

Kasutajakogemus on keeruline kaubandus ja kõiki mõisteid pole võimalik koondada ühte ajaveebipostitusse. Loodetavasti pakub artikkel sissejuhatust WordPressi peamistesse UX-i parimatesse tavadesse ja midagi, mida mõelda järgmise WordPress-teema loomisel või ostmisel.

Mida arvate WordPressi UX-i parimatest tavadest? Kas teie praegune WordPressi teema pakub teie kasutajatele head kasutuskogemust ja miks? Ma kuulan.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map