Ultimate WordPressi petajaleht

WordPressist saab kiiresti leibkonna nimi, kui seda veel pole. See healoomuline ilu on kõikjal, see annab energiat parimatele veebisaitidele ja veebirakendustele, mida maailm kunagi näinud on. See on esmaesitlusega CMS ja ajaveebiplatvorm, mis pole mitte ainult uskumatult mitmekülgne, vaid ka hämmastavalt lihtne õppida ja kasutada. Miks muidu kasvaks WordPressi populaarsus iga päevaga?


Kuid see, mida WordPressi seadistamisel ja käivitamisel pinnalt näete, on vaid väike osa sellest, mis kulisside taga toimub. Tegelikult pole see ilus kasutajaliides, mida me kõik nii armastame, midagi, võrreldes tegevuse lavataga. Mida ma mõtlen, töötab WordPress kahel pisut keerulisel veebitehnoloogial, mida tuntakse PHP ja MySQL nime all.

Muud tehnoloogiad, mis mängivad osa, hõlmavad JavaScripti, see on lähedane nõbu jQuery, CSS ja HTML. WordPressi teemad (ja isegi pistikprogrammid) kirjutatakse peamiselt PHP-s ja nende käivitamiseks tuleb tugineda MySQL-i andmebaasidele. Need sõltuvad ka eelnimetatud veebitehnoloogiatest. Kõik need tehnoloogiad peavad koos töötama.

Nüüd algajana ei pruugi te mõista, et WordPressi platvormi, teemade ja pistikprogrammide ühtse töö tagamiseks kasutavad arendajad standardiseeritud koodide komplekti, mida muidu nimetatakse PHP-siltideks. Need on koodid, mida me tänases postituses visandame, näidates teile, kuidas need on kasulikud. Vaatame siin mõne näite, kus on hea mõte, nii et olge valmis oma teema loomise teekonnal puhkama!

Teema anatoomia

sõnade avaldamise teema

WordPressi teema pole lihtsalt midagi muud kui lihtsalt mitu omavahel ühendatud PHP-faili. Komplekti kuulub CSS-stiilifail, mis vastutab teie teema (ja saidi) väljanägemise eest. Tagasi põhitõdede juurde on WordPressi teema vaid paar PHP-faili. Ülal on lühike pilt suurest tuts + cheatsheet WordPressi teema anatoomia jaoks. WordPressi teema loomiseks vajate järgmisi faile:

 • header.php– see mallifail sisaldab päises sisalduvat teavet, mis kuvatakse kataloogis sektsiooni ja enne avamist silt. Siin saate lisada metaandmeid, saidi pealkirja ja linki oma CSS-i stiililehele.
 • indeks.php – see on teie WordPressi teema (või saidi) põhiosa mall. Selle ainus eesmärk on teiste failide kokku panemine, kaasates need mallimärgendite abil (hetkega rohkem mallimärgendite kohta).
 • külgriba.php – See on teie külgriba jaotis. Saate paigutada vidinaid, kategooriaid, lisamenüüsid, otsinguvormi ja kõike muud, mis teile sobib
 • jalus.php – See on jaluse jaotis. Lisage oma autoriõiguse teave, RSS-lingid, vidinad, lingid, sotsiaalsed ikoonid jne
 • leht.php – Iga kord, kui loote oma WordPressi-põhise saidi lehe, vastutab see mall
 • single.php – Need mallifailid sisaldavad ühte ajaveebi postitust
 • kommentaarid.php – Nende kommentaaride eest vastutav mall
 • 404.php – mall, mida kuvatakse, kui teie lugeja kohtub kurikuulsa 404-ga ei leitud viga
 • search.php –  Pakub oma lugejatele võimalust oma WordPressi saidilt sisu leida
 • searchform.php – Ülalnimetatud funktsioonide pakkumiseks vajate otsinguvormi, nüüd ei tee te seda enam?
 • archive.php – Kuna 2008. aastal avaldatud sisu leidmine ei tohiks olla vaeva
 • function.php – Pange siia kõik erifunktsioonid ja isegi kohandatud pistikprogrammid. Teemadevahelise ühilduvuse huvides on soovitatav lisada kohandatud kood eraldiseisvate pistikprogrammidena. Saate lisada täiendavaid menüüsid, aktiveerida vidinaid ja palju muud. See fail annab teile nii palju jõudu, et saaksite oma WordPressi saiti / teemat vastavalt oma soovile muuta.
 • style.css – See pole PHP-mallifail iseenesest. Kuid esteetika juhtimiseks lisab fail CSS-i stiilid. Sellega on kaasas ka teie WordPressi teema infopäevik.

Kahtlemata saate teema luua vähem mallidega, kuid me ei soovitaks sellest harjumust luua. Lõppude lõpuks vajate tavalise WP-teema loomiseks lihtsalt umbes 10 faili. Kolmteist pole suurkuju, nüüd on see? Lühidalt võib teie index.php välja näha umbes selline:// Sisestage siia põhisisu, lisage silmusMööda minnes räägime vahvast koodilõigust, mille nimi on silmus.

Silmus

Mõnes meie eelmises postituste seerias, näiteks populaarses WordPressi õpetus: Kuidas luua HTML-ist WordPressi teemat, oleme silmust maininud, ehkki möödudes. Mis teeb silmusest populaarse katkendi, millest see on? Noh, ilma selle erilise koodita, peaksite iga postituse koos väljavõtetega oma WordPressi teema käsitsi kodeerima. Teeksite seda iga kord, kui postitate uue artikli.

Teie kulutatud pingutused ja aeg muudavad teid siniseks ja kangeks. Süsiniku jäljend, mille te maha jätaksite – pärast seda, kui olete end vaevama pannud, on rebenenud osoonikihi kaudu kaheteistkümne Yankee staadioni suuruse auguga. Noh, ma pingutan faktide (või nende puudumise) üle, kuid te läheksite petturiteks, kui koodiksite kõik oma WordPressi saidi postitused käsitsi.

Silmus on elupäästja. Visake WordPressi mallifailidesse ükskõik kuhu järgmine koodilõik ja see loetleb kõik teie kunagi loodud postitused:

Postituste loendi kuvamiseks kasutame tavaliselt silmust index.php, kuid katsetage julgelt; lisage see kuhu iganes soovite oma postitusi loetleda. Lisaks lisage silmusesse kohandatud HTML- ja PHP-sildid, et oma postitusi vastavalt vajadusele kohandada. Rääkides siltidest, on WordPressis saadaval?

Kaasa sildid

Wordpress-sildid

Malli lisamise sildid on lihtsalt PHP-koodid, mida kasutate suvalises mallifailis muude mallifailide kaasamiseks (või pigem helistamiseks) oma WordPressi teemakaustast. Me räägime järgmisest:

 • – Kasutage seda kataloogis index.php faili header.php helistamiseks (või kaasamiseks). See tõmbab header.php ja kuvab selle sisu index.php-s – see tähendab kõike, sealhulgas faili.
 • – Sisaldab külgriba.php
 • – Sisaldab mallifaili footer.php
 • – Kiirviktoriin: mida see teie arvates sisaldab??

Bloginfo mallide sildid

On veel üks mallimärgendite kategooria, mida kutsume lihtsalt bloginfo-siltideks. Nad mängivad ühte rolli, st teie WordPressi saidi teabe andmebaasist toomine. See on peamiselt teave, mida edastate oma administraatori piirkonnas asuvale WordPressi saidile saidi kaudu Kasutajaprofiil ja Seadistused -> Üldine. Kui teave on teie andmebaasidest välja tõmmatud, kuvatakse need sildid teie saidil sama, mida te nende paigutamisel.

Saate bloginfo ülesehitust pisut muuta, nii et otsitud teabe kuvamise asemel saate seda (teavet) kasutada mujal oma PHP-koodis. Kui mugav? Sellest hetke pärast lähemalt. Siin on kõige tavalisemad bloginfo-sildid:

 •  – Kuvatakse teie WordPressi ajaveebi / saidi pealkiri
 • – Sellel mallimärgendil kuvatakse teie ajaveebi URL
 •  – see kuvab teie ajaveebi kirjelduse või õigemini sildi.
 •  – kuvab teie saidi kodeerimiseks kasutatud märkide komplekti. Vaikimisi on UTF-8
 •  – see näitab teie aktiivse teema CSS-i stiililehe URL-i
 •  – kuvab teie kasutatava WordPressi versiooni
 •  – kuvab WordPressi keele
 •  – Kuvatakse RSS 0.92 voo URL
 • – Kuvatakse RSS 2.0 voo URL

Neid on veel mitmeid bloginfo sildid mida saate kasutada oma WordPressi teema täiustamiseks. Selle väikese bloginfo modifikatsiooni kohta, millest me paar sekundit tagasi rääkisime. Siiani oleme kasutanud Muutkem seda järgmiselt: . Lubage mul jagada parameetrid:

 • $ show  See on märksõna, mida kasutate teabe nimetamiseks, mida soovite andmebaasist hankida. Näited hõlmavad ‘nimi’, ‘URL’, ‘kirjeldus’, ‘admin_email’ jne
 • $ filter – See võimaldab teil lihtsalt saadud teavet filtrida. Vaikimisi on see seatud väärtusele „toores”, mis tähendab lihtsalt seda, et $ show väärtus tagastatakse sellisena, nagu see on. Selle valimisel kuvatakse $ show väärtus kõigepealt funktsiooni wptexturize () kaudu. Kuid ärge visake selle pärast praegu higistama.

Siin on näide: oletame, et soovime tuua ja kuvada teie sildi (saidi kirjelduse), mis sarnaneb „Parimate Premium WordPressi teemade” kirjeldusega, ja toome selle teabe kõigepealt selle sildi abil …

… kuhu laaditakse saidi kirjeldus $ site_description. Oma saidi kirjelduse kuvamiseks kasutage järgmist:

See annab teile: Teie sildiliin on: parimad Premium WordPressi teemad

Märge: On palju muud tüüpi malli sildid mis võimaldavad teil oma WordPressi saidiga nii palju rohkem saavutada. Neid liigitatakse erinevatesse komplektidesse, nimelt üldised sildid, autori sildid, postita pisipiltide sildid, kategooria sildid, ja link sildid teiste hulgas. Saate neid kasutada isegi ahelas, nii et jah, teil peaks olema lõbus.

Teema stiilileht

Me mainisime stiili.css varem. Miks jällegi on fail style.css oluline? Esiteks sisaldab see üksikasju teie teema kohta. See teave läheb stiililehe päisesse, mis aitab teemat administraatori alal valiku ajal tuvastada. Sellisena ei tohiks kahel teemal stiililehe päistes olla ühesuguseid üksikasju. Siin on stiililehe päise näide:

/ *
Teema nimi: Teie teema nimi
Teema URI: https://www.yoursite.com/yourtheme
Autor: Teie nimi
Autori URI: https://www.yoursite.com/
Kirjeldus: see WordPressi teema on 100% tundlik blah blah...
Versioon: 1.0
Litsents: GNU üldine avalik litsents V2 või uuem
Litsentsi URI: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Sildid: kuld, üheveeruline, vasak külgriba, tundlik ruudustik jne
Teksti domeen: teie menüü
* /

See teave tuleb kõigepealt (või kõige ülaosas) stiilis.css. Peale selle veenduge, et:

 • Jälgi CSS kodeerimise standardid
 • Kasutage kehtivat CSS-i
 • Minimeeri CSS
 • Lisage prindisõbralikud stiilid
 • Stiilige kõik HTML-elemendid

Lõplikud mõtted

See petuleht on lihtsalt kiire ressurss, mis aitab teil WordPressi teema arendamise õppimisel alustada. Kasutades silte ja meie poolt jagatud katkendeid saate kiiresti välja töötada standardteema ja seda täiustada ilma higi purustamata. Muidugi peate jätkama WordPressi teema arendamise õppimist ja selleks soovitame WordPressi koodeks, tuts+, Kolm maja ja ThemeShaper teiste lugupeetud ressursside hulgas.

Jagage muud, kui jagate allolevates kommentaarides oma näpunäiteid, pettusi, katkendeid või midagi muud, mida teil meeles on. Meile meeldiks teada saada, kust või kuidas saate WordPressi kohta teada saada. Näeme!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map