Ülim WordPressi skeemi märgistusjuhend

Ülim WordPressi skeemi märgistusjuhend

Internetis on üsna sõna otseses mõttes miljardeid veebisaite, mis tähendab, et peate oma vaeva nägema, kui soovite, et teie hulgast välja paistaks. Viimastel aastatel on teie veebisaidi nähtavaks tegemisel pööratud suurt tähelepanu otsingumootori optimeerimisele (SEO) ja inimesed otsivad alati uusi võimalusi, kuidas nad saaksid otsingumootorites hästi edeneda ja suunata oma saidile rohkem kvaliteetset liiklust..


Selle põhjuseks on see, et olgu tegemist ettevõtte veebisaidiga või isikliku veebisaidiga, kuid viimane asi, mida soovite, on see, et teie sait satuks paljudele ebaolulistele otsingumootori tulemuste lehtedele (SERP) või oleks seda raske leida ja on vaevu üldse nähtav. Siin tuleb sisse skeemi märgistus.

Kui te pole varem skeemi märgistusest kuulnud, ärge muretsege, et te pole üksi. See on suhteliselt uus kontseptsioon, mille eesmärk on anda teie sisule rohkem konteksti ja aidata teil otsingumootorites paremini positsioneerida. Kas soovite rohkem teada saada, kuidas skeemi märgistus aitab teie WordPressi veebisaiti nähtavamaks muuta? Olete jõudnud õigesse kohta!

Selles põhjalikus juhendis küsime (ja vastame) viit järgmist küsimust, mis aitab teil paremini mõista, mis on skeemi märgistus ja kuidas saate seda kasutada oma WordPressi veebisaidi täiustamiseks. Need küsimused hõlmavad järgmist:

 • Mis on skeemi märgistus?
 • Mis vahe on skeemil ja SEO-l??
 • Millised on skeemi märgistuse eri tüübid?
 • Kuidas saate oma WordPressile lisada skeemi märgistuse??
 • Miks peaksite oma WordPressile lisama skeemi märgistuse??

Kas olete valmis selle kohta rohkem teada saama? Selles esimeses osas alustame vaatlemisega, mis on skeemi märgistus tegelikult.

Mis on skeemi märgistus?

Google'i struktureeritud andmete test

Skeemi märgistuse muutmine võib juba algusjärgus olla keeruline, kuid peate seda tegema, kui soovite seda kasutada oma WordPressi saidi nähtavamaks muutmise tööriistana.. WP mootor lihtsustab kontseptsiooni, kirjeldades skeemi järgmiselt:

„Mõelge skeemi märgistusele kui oma otsingumootorite visiitkaardile. See pakub teie sisule konteksti, mis aitab indekseerijatel kindlaks teha, millega see seotud on. Samamoodi teatab visiitkaart potentsiaalsetele klientidele teie ametinimetuse, skeemi märgistus annab otsingumootoritele teada, mis asjad on, et neid saaks korralikult indekseerida. ”

Niisiis, lühidalt öeldes on skeem teie veebilehtedele lisatud mikroandmete tüüp, et pakkuda otsingumootoritele konteksti ja aidata neil teie lehti vastavalt järjestada. Põhimõtteliselt on skeemi märgistusel neli peamist eesmärki – need on:

 1. Aitamaks otsimootoritel teie saiti õigesti indekseerida
 2. Et teie sait eristuks visuaalselt teistest lehtedest, mis järjestavad teatud otsinguterminid
 3. Aitamaks lugejatel leida otsitavat sisu
 4. Oma linkidele ja sisule konteksti lisamiseks

Skeemärgistuse üks peamisi tulemusi on see, et teie lehed on vaikimisi otsingumootorites nähtavamad ja see suurendab teie lehtedele rohkem klikkide arvu. Veelgi enam, mõned metaandmed kuvatakse tegelikult teie SERP-ide pealkirjade all, andes publikule parema ülevaate selle kohta, mida veebileht endast kujutab.

Samuti väärib märkimist, et kuigi skeemi andmed on mobiili osas alles algusjärgus, on Google’i sarnased otsingumootorid hakanud juba näitama rikkalikke tulemusi mobiiliotsinguterminite osas. See tähendab, et skeemi märgistus võib teie tahvelarvutites ja nutitelefonides ka teie veebilehti täiustada, ja see on eriti oluline enam kui 50% ülemaailmsetest otsingutest viiakse nüüd läbi mobiilseadmetes.

Mis vahe on skeemil ja SEO-l??

Enne kui läheme kaugemale, on oluline selgitada välja erinevus otsingumootori optimeerimise (või täpsemalt WordPress SEO) ja skeemi märgistuste vahel. SEO on seotud paremusjärjestuse ja nähtavusega, kuid praegu pole ühtegi tõendit selle kohta, et skeemi kaudu mikroandmete lisamisel oleks otsene mõju teie saidi orgaanilise otsingu paremusjärjestusele. Põhimõtteliselt räägime sellest, et skeemi mõistetakse sageli paremusjärjestuse parandamise viisina ja see pole nii.

Kuigi skeem optimeerib teie lehti ja postitusi ning aitab teie sisul ilmuda asjakohasemates SERP-des, ei suurenda see loomulikult teie loomulikku paremusjärjestust nagu SEO. See tähendab, et mida rohkem konteksti oma WordPressi saidile ja sellel jagatud sisule (arvustuste, pisipiltide, hinnangute, toodete jms kaudu) annate, seda tõenäolisemalt suurendate oma saidi klikkide arvu ja liiklust. See võib omakorda aidata parandada teie lehtede nähtavust ja parandada teie veebisaidi üldist toimivust.

Millised on skeemi märgistuse tüübid?

Süsteemi skeemimärgistuse mõistmisele tuginedes vaatame nüüd erinevaid skeemitüüpe. See on erineva kuju ja suurusega ning sõltub teie jagatavast sisust ja osadest, millele soovite, et teie vaatajaskond kõige rohkem keskenduks.

Skeemi „eelseaded” saate WordPressis valida kas pistikprogrammide kaudu või koodi käsitsi lisades. Skeematüüpe on palju (mida saate ka teha vaata siit), kuid populaarsed pistikprogrammid WordPressi pistikprogrammid lisavad lihtsalt võtmetüüpe, mida nad enamuse kasutajate arvates vajavad. Näiteks WP ja AMP skeem ja struktureeritud andmed väidavad, et seda on praegu sama palju 35 erinevat skeemitüüpi saadaval oma teenuste kaudu. Vaatame allpool mõnda kõige sagedamini kasutatavat:

 • Toode: Saate lisada oma toote kohta võtmetähtsusega teavet, näiteks hinda, ülevaateid ja saadavust, et kuvada seda otsingutulemustes
 • Video: Kui lisate oma lehtedele videoid ja kirjeldust, võite lisada ka pisipildi, et meelitada rohkem vaatajaid
 • Üritused: Kas korraldate / reklaamite sündmust? Kasutage skeemi, et kuupäevade, müügi ja asukohtade teave oleks tulemuste lehel nähtav
 • Retseptid: Rikaste lõikude abil saate jagada retsepti kohta teavet ja sellest, kust see pärit on, enne kui lugeja isegi lingi avab, võib see anda ka teie retsepti jaoks tärnide hinnanguid
 • Blogipostitused / artiklid: Skeem aitab teil parandada oma ajaveebide ja artiklite välimust ning jagada üksikasju autori ja selle sisu kohta
 • Kohalik ettevõte: Kui olete kohalik ettevõte, saate oma asukoha, ülevaated ja isegi lahtiolekuajad otsingutulemite lehel nähtavaks teha

Kuidas lisada skeemi märgistust WordPressi?

Nüüd saate täielikult aru, mis on skeem ja mis on populaarsed viisid, kuidas seda ettevõtted, e-kaubanduse saidid, ajaveebi ajaveebid ja paljud teised kasutavad, on aeg vaadata, kuidas seda oma WordPressi veebisaidile lisada. Kas see oleks WordPress ilma pistikprogrammita? Muidugi mitte! Niisiis, esimene ja võib-olla kõige lihtsam variant skeemi märgistuse lisamiseks oma saidile on pistikprogrammi kaudu, need aitavad teil luua rikkalikke ja asjakohaseid metakirjeldusi. Saadaval on mitu pistikprogrammi, sealhulgas:

Pärmi SEO

Pärmi SEO pistikprogramm

Lisage Yoastiga automaatselt oma Schema.org-i teave. Pistikprogramm lisab teie saidi kohta teavet JSON-LD abil, näiteks saidi nimi, logo, artiklid, suhtlusringid, otsing jne.

Kõik ühes skeemis rikkalikud katkendid

Kõik ühes skeemis rikkalikud katkendid

See tasuta pistikprogramm võimaldab teil igal lehel läbi töötada ja postituse sisu lisada.

Skeemi rakenduse struktureeritud andmed

Skeemi rakenduse struktureeritud andmed

See pistikprogramm teeb teie jaoks raske töö, konfigureerides automaatselt teie postituste ja lehtede skeemi sätted ning andmed.

WP ja AMP skeem ja struktureeritud andmed

WP ja AMP skeem ja struktureeritud andmed

Selle pistikprogrammi on tasuline versioon, mis annab teile rohkem võimalusi Google’i rikaste koodilõikude loomiseks.

Skeem Pro

Skeem Pro

Info ja allalaadimineVaadake demo

See on loodud samade inimeste poolt, kes lõid kõik ühes skeemis rikkalikud katkendid. See pistikprogramm on natuke kulukam, kuid sisaldab 13 erinevat tüüpi skeemi ja ühe klõpsuga kohandamist.

Skeem sõnavara

Nagu näete, on skeemi lisamiseks WordPressi saadaval mitu pistikprogrammi, mille valite teie saidi sisu hulgast ja sellest, kas teil on eelarve tasulise pistikprogrammi investeerimiseks. Teine viis, kuidas oma veebisaidile skeemi märgistust lisada, on käsitsi koodi lisamine käsitsi – see võimaldab teil teha palju enamat – kui tunnete end piisavalt enesekindlalt, tehes ise seda kodeerimist, mis on.

Skeemil on kolm erinevat sõnavara, mida saate oma saidil olevate andmete kodeerimiseks kasutada: JSON-LD, RFDa ja Microdata. JSON-LD, mis tähistab JavaScripti objektide märkimist lingitud andmete jaoks, on kõige populaarsem ja laialdasemalt soovitatav sõnavara ning potentsiaalselt parim skeemi lisamiseks oma WordPressi..

Tagamaks, et kogu Schema sõnavara oleks kõigis otsimootorites (Google, Bing, Yahoo jne) seatud standardile, tegid meeskonnad koostööd, et luua ühtne struktuur ja terminoloogia. Nad käivitasid ka Schema.org ja see võib olla võtmeriist nende sõnavara mõistmisel ja WordPressi saidi kodeerimisel märgistuste loomisel.

Nii et kui te pole kodeerimine uus või te pole skeemi käsitsi lisamises kindel, võite siiski seda külastada  Schema.org juhendamiseks.

Miks lisada oma WordPressi saidile skeemi märgistus??

Selles viimases osas võtame kokku, miks peaksite oma WordPressi postitustele ja lehtedele lisama skeemi märgistuse, ning vaatame üldiselt, kuidas skeem võib teie nähtavust suurendada. Selleks oleme koostanud loetelu neljast põhjusest, miks peaksite kaaluma skeemi lisamist oma saidile kas pistikprogrammi kaudu või koodi käsitsi lisamisega. Skeemimärgistuse lisamise peamised põhjused on järgmised:

 1. Andmete struktureerimine aitab teie WordPressi saidil otsingumootoritega paremini suhelda ja muutub seeläbi asjakohasetes SERPides nähtavamaks
 2. Teie sisu parema mõistmise korral saavad Google’i sarnased otsingumootorid oma kasutajatele paremaid tulemusi pakkuda
 3. Mikroandmed nagu rikkalikud katkendid, pisipildid ja hinnangud suurendavad teie veebisaidi klikkimise määra, mis võib suurendada kvaliteetset liiklust
 4. Struktureeritud andmete lisamisega saate oma sisu tulevikukindlaks muuta, kuna luuakse üha enam otsinguga seotud tehnoloogiat

Lisateabe saamiseks või alustamiseks minge aadressile Schema.org lähemalt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map