Ülim juhend WordPressi mitme saidi jaoks

WordPress on nagu küünte loomise paradigma erinevate sisuhaldussüsteemi (CMS) platvormide seas. Selle konkreetse žanri kasutamine ja eelised on alati nõudnud. Sellegipoolest olgu tegemist väikesemahulise, keskmise suurusega või individuaalse käitlemisega; kõik on seda tüüpi ainus ettevõtja. Oluliselt on WordPressi süsteemis ergutatud atribuuti, mis motiveerib kasutajat tegema samal kasutajanimel või domeenil Multisite jaotust. See konkreetne väide on viinud veebisaitide arendamise uude ajastusse, kus iga tehnikahuviline ja võhiklik kasutaja naudib selle teostatavust.


Omistatavat omadust tuntakse kui WordPress Multisite. Selles artiklis alustame ülevaatega WordPress Multisite’ist, miks teil seda vaja võib minna, kuidas WordPressis mitme saidi tuge lubada ja mitmest saidi WordPressi installimisel kasutamise eelistest. Alustagem!

WordPressi mitme saidi ülevaade

Multisite on WordPressi platvormi siseselt täiustatud algoritm, mis võeti kasutusele 2010. aastal ja mis võimaldab kasutajal luua mitu kontot ajaveebi või seotud saitide jaoks. Selle mitmekülgse funktsiooni tõttu saate ühe WordPressi installi abil hõlpsalt luua rohkem kui 1000 ajaveebi. Lisaks saab seda eristusvõimelist süsteemi kasutades kohtulikult juhtida suurettevõtete mitmesuguste veebisaitide ühendamist. Mitmesugused siin hallatavad sisutarvikud hõlmavad sotsiaalseid võrgustikke, ajaveebisisu, mitut alamdomeeni kirjutamist ja nii edasi.

Ühes serveris on kõik võimeline; hiljem, alates 2010. aastast, on toimunud mõned terminoloogia muudatused, mis on kasutaja teadmiseks allpool esile toodud:

 • WordPress MU, mida varem tunti Multisite või MS nime all, nimetatakse nüüd WordPressiks, kui Multisite on lubatud
 • Blogi tuntakse saidina (st ajaveebina, mida kasutaja saab registreerumisel kasutada)
 • A Sait viidatakse kui võrgule (see tähendab iseblogi toetatud ajaveebide klastrile, kus registreeritakse). Multisite installimisel on ainult üks võrk, välja arvatud juhul, kui kasutaja kasutab spetsiaalset pistikprogrammi, mis võimaldab rohkem kui ühte võrku
 • Saidi administraator nimetatakse superhalduriks, mis tagab juurdepääsu kõigele täieliku võrgu kaudu
 • Network Admin armatuurlaud on WordPress 3.1 väljaandmisel tuntud kui võtmemuutus, paigutatakse väli Super Admin iseseisvaks armatuurlauaks. Sellele alale pääsete juurde, klõpsates WordPressi administraatoririba vahekaardil Network Admin
 • Saidi administraatori juhtpaneel on WordPressi administratiivne piirkond, mida tavakülastajad ja kasutajad näevad ning kuhu on hõlpsasti juurde pääseda kõigile WordPressi tavapärastele funktsioonidele

Selle sisu järgmine osa toob esile WordPressi mitme saidi põhinõude. Üldiselt on kahte tüüpi stsenaariume, kus kasutaja nõuab oma domeenilt mitut veebisaiti, näiteks:

 1. Avalike kutsumine hostisaitidele: Mitme saidi konto saab kindlasti luua üksikisik ilma administraatori abiga vaeva nägemata. Ja “blogisid” või alamsaite võõrustatakse sõltuvalt teie seadetest / seadistustest kas saidil.com/uue sait või uus sait.site.com (alamkataloogid või alamdomeenid).
 2. Ettevõttesisese võrkude ahela hostimine: Selles kategoorias loob väike või suur ettevõte oma WordPressi platvormil mitme sisselogimise sisselogimisega sama sisuhalduse ülesande täitmiseks. Veebisaitide paljusus käivitatakse ühe WordPressi installi abil, mis muudab kogu protsessi kasutajasõbralikuks ja riskivabaks. Näiteks võib eri harukontoritega kool oma teenuse sisu muutmiseks ja selle ajakohastamiseks vajada Multisite platvormi.

Kuidas WordPressi mitme saidi lubamine

Märkimisväärselt tõstab selle artikli kolmas aspekt välja olulise punkti: kuidas lubada WordPress Multisite? Multisite eraldamise lühike konnotatsioon perkolitakse, mida kirjeldatakse järgmises kuues etapis.

1. samm: looge uus ise hostitud WordPressi install

See on esimene samm mitme saidi lubamiseks oma võrku (kui teil pole veel WordPressi installitud). Järelikult, kui teil on juba WordPressi install, saate selle ikkagi mitmeks saidiks teisendada, kuid võimalike konfliktide vältimiseks lülitage see kindlasti välja (kui ainult ajutiselt) kõik aktiivsed pistikprogrammid (saate neile alati reageerida pärast mitme saidi võrgu seadistamist).

2. samm: multisite lubamine

Võrgu häälestusmenüü funktsiooni autoriseerimiseks peate esmalt lubama faili wp-config.php Multisite. Selleks avage fail wp-config.php ja sisestage järgmine kood ülal, kus see kuvatakse / öeldakse: “See on kõik, lõpetage redigeerimine!” Head blogimist ”:

/ * Multisite * /
define ('WP_ALLOW_MULTISITE', tõsi);

Kui see on tehtud, logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile või kui olete juba sisse logitud, värskendage lehte, et jätkata järgmiste sammudega.

3. samm: võrgu installimine

Ülaltoodud samm volitab võrgu seadistamise üksuse teie menüüsse Tööriistad, nii et saate oma WordPressi juhtpaneelil sirvida administraatori / tööriistade / võrgu seadistamise lehel, kust leiate uue lehe „Loo WordPressi saitide võrk“, et saaksite asju seadistada.

Wordpressi mitme saidi seadistamine

Ülalolev pilt on kohaliku hostinstalli jaoks. Näete, et teile pakutakse alamdomeenide ja alamkataloogide valikut (sageli ei pakuta seda valikut, kui olemasolevad serveri sätted keelavad teie valiku – ülaltoodud kohalik install kasutab kataloogi). A alamdomeen on domeenipõhine võrguplatvorm, kus kasutatakse tellitavaid saite. A alamkataloog on tee, mis põhineb tellitavatel saitidel. Valige kumbki, mida eelistate, saate ka oma võrgukonto uuesti konfigureerida, et kasutada pärast installimist mõlemat valikut. (Ümberkonfigureerimine võib olla pisut tõrge)

Võrgu üksikasjad on vaikimisi täidetud, kuid muudatusi saab kindlasti teha:

 • Serveri aadress: Domeeni URL, mida üksikisik kasutab oma WordPressi installimiseks
 • Võrgu pealkiri: Selle võrgu pealkiri, mida üks tervikuna kasutab
 • Administraatori e-posti aadress: Kasutajate e-posti aadress on võrgu superadministraator

Lõpuks kontrollige üksusi uuesti ja klõpsake installi!!

Märge: Installeerimissüsteem võib kontrollida metamärgi alamdomeeni, kui te pole neid konfigureerinud. Pange tähele selliseid hoiatusi, kui see ei ole teie võrkudega seotud. Lisaks soovitatakse algajatel alati läbida serverinõue ja enne võrgulehe loomist metamärgi alamdomeeni funktsiooni kohta.

4. samm: võrgu lubamine

Võrgu lubamiseks järgige lihtsalt WordPressi juhiseid, nagu on näha allpool esile tõstetud ekraanil.

Wordpress Multisite

Nüüd varundage juurdepääsetavad wp-config.php ja .htaccess failid enne järgmiste muudatuste tegemist lihtsalt siis, kui midagi valesti läheb.

1. Lisage oma wp-config.php failile allpool nimetatud read:

define ('MULTISITE', true);
define ('SUBDOMAIN_INSTALL', vale);
define ('DOMAIN_CURRENT_SITE', 'wordpressintegration.com');
define ('PATH_CURRENT_SITE', '/');
define ('SITE_ID_CURRENT_SITE', 1);
define ('BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1);

2. Lisage oma .htaccess-failidele allpool nimetatud read:

RewriteEngine sisse lülitatud
RewriteBase /
RewriteRule ^ register \ .php $ - [L]

# lisage / wp-adminile kaldkriips
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? Wp-admin $ 1wp-admin / [R = 301, L]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (Wp- (sisu | admin | sisaldab). *) 2 dollarit [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (. * \. Php) $ 2 [L]
RewriteRule. index.php [L]
Märge: Kui teil pole .htaccess-faili, siis peate selle looma samas kataloogis kui nende fail wp-config.php. Ja kui on olemas .htaccess-fail, siis asendage kõik olemasolevad WordPressi read uutega. Kopeerige kindlasti kood täpselt nii, nagu see teie administraatori paneeli ekraanil on, ülaltoodud kood on näide, kuid see ei pruugi olla 100% sama, mida vajate.

Pärast nende toimingute lähtestamist ja täitmist logige uuesti sisse, kasutades pakutavat linki. Sisselogimiseks võib brauseri vahemälu ja küpsised tühjendada.

5. samm: võrguhalduri sätted

Nüüd otsite linki Võrguadministraator rippmenüüst Minu sait või WordPressi administraatoriribalt.

WordPressi armatuurlaud

Selle kaudu saab kiiresti ja mugavalt muuta võrguadministraatori saidi administraatori armatuurlauaks. Selleks klõpsake suvandil Minu saidid mõne teie eelistatud saidi juhtpaneeli lingi valikul.

näide4

6. samm: manustamine

Olete loonud mitme saidi võrgu! Seal on natuke rohkem teavet, mida peate üle vaatama. Palun vaadake üle Mitme saidi võrguhaldus WordPressi loodud juhend, mis aitab teil mõista, kuidas teie uus mitme saidi install töötab.

Järeldus

Mitme saidiga WordPress on suurepärane tööriist, millel on palju eeliseid. Ainult mõned WordPress Multisite’i omamise eelised hõlmavad järgmist:

 • Automaatne ajaveebi või saidi loomine igat tüüpi kasutajatele (olgu see siis individuaalne, väike- või suurettevõte)
 • Piiramatu saidi arendamine ühele kasutajale
 • Erinevad teemad saidi erinevates osades
 • Kasutajatel on võimalik vidinad, päised, taustad ja menüüd oma saidile paigutada, olenemata nende teemast
 • Saidid saab omavahel integreerida või eraldada
 • See terviklik süsteem ja protseduur on riskivaba ja kasutaja määratletud, mis hoiab võhikut absoluutselt lihtsana

Nii et kokkuvõttes võib kindlalt öelda, et WordPress Multisite on tähelepanuväärne platvorm, mis on paljudel kasutajatel võimaldanud luua keerukamaid saite paljudel põhjustel. Allpool toodud kommentaarides andke meile teada, kuidas mitme saidi protsess teie jaoks kulgeb. Või jagage, kuidas olete WordPressi installimisel kasutanud mitut saiti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map