Tõkete murdmine: miks on WordPressi veebisaidi juurdepääsetavus võtmetähtsusega

Tõkete murdmine: miks on WordPressi veebisaidi juurdepääsetavus võtmetähtsusega

Selles postituses näitan teile, miks on nii oluline muuta oma WordPressi veebisait juurdepääsetavamaks ja tutvustada lihtsaid tööriistu, mida igaüks saab kasutada juurdepääsu hõlbustamiseks igaüks. Miks? Kuna teie lõppeesmärk on saada võimalikult palju inimesi teie veebisaiti külastama. Kuidas võite seda oodata, kui te ei tee oma saiti kõigile juurdepääsetavaks?


Lisaks keskendub enamik meist maagiliste viiside leidmisele, kuidas meie saidile suure liiklusega ruume suunata, kasutades uusimaid sotsiaalmeedia turundusstrateegiaid ja Otsingumootori optimeerimine meetodeid, kuid paljud meist unustavad selle: Inimesed, kes on teid juba leidnud, peavad saama hõlpsalt oma veebisaidil liikuda.

See on äärmiselt oluline, sest nagu telliskivide ja mördiäris, on inimesi igat tüüpi, kuju ja suurusega. Lõppkokkuvõttes soovite, et need, kes on võtnud aega teie asutuse külastamiseks, veedaksid natuke aega ringi vaadates, raha kulutades, sageli tagasi tulla ja, mis kõige parem, tuua teised endaga kaasa.

Kui te pole varem veebisaitide juurdepääsetavuse vastu huvi tundnud, peaksite nüüd olema. Vaatame sellele järele!

Mis on veebisaidi juurdepääsetavus?

Võtame natuke aega, et mõista, millest me räägime.

Veebisaidi juurdepääsetavus “Puuetega inimestega suhtlemist või veebisaitidele juurdepääsu takistavate tõkete eemaldamise tava”. Kui saidid on õigesti kujundatud, arendatud ja redigeeritud, on kõigil kasutajatel võrdne juurdepääs teabele ja funktsioonidele.

Nii et me räägime tõkete eemaldamise praktikast. See võib tunduda keeruline, kuid tegelikult mitte. Näiteks a tõke võib teie veebisaidil olla midagi nii lihtsat, kui lingile nähtava ja tähendusliku pealkirja (st teksti, mis ilmub vihje näitamiseks) loomine.

Kui olete keskmine Interneti-rändur ja kui jätate veebisaidi kujundaja ja / või veebimeistri vähe pingutusi oma saidil navigeerimise hõlbustamiseks, jäetakse teid ootamatult maha, kujutage vaid ette, milline on visiooniga inimene puue on praegu tunne.

Internet teiste silmade läbi

Kas olete kunagi mõelnud, mis tunne on vaimupuudega või muul moel vaimu- või füüsilise puudega inimesel Internetis sirvida? Võimalik, et mitte. Soovitan teil selleks praegu veidi aega võtta, sest see võib nüüdsest muuta veebisaitide loomise ja käitamise viisi. Uurime mõnda väljakutset, millega paljud veebikasutajad silmitsi seisavad:

 • Visuaalne: kahjustused, sealhulgas pimedus, mitmesugused levinud halva nägemise ja halva nägemise tüübid, erinevat tüüpi värvipimedus.
 • Mootor / liikuvus: nt raskused või võimetus kasutada käsi, sealhulgas värinad, lihaste aeglus, peene lihase kontrolli kaotamine jms selliste seisundite tõttu nagu Parkinsoni tõbi, lihasdüstroofia, tserebraalparalüüs, insult.
 • Kuuldav: Kurtus või kuulmispuue, sealhulgas vaegkuuljad.
 • Krambid: Visuaalsest stroofist või vilkuvatest efektidest põhjustatud fotoepilepsiahoogud.
 • Kognitiivne / intellektuaalne: Arenguhäired, õpiraskused (düsleksia, düskalkulia jne) ja mitmesuguse päritoluga kognitiivsed häired, mis mõjutavad mälu, tähelepanu, arenguküpsust, probleemide lahendamise ja loogikaoskust jne..

hea uudiseid on seal palju abitehnoloogiad saadaval puuetega inimestele, mis võimaldavad neil võrgus surfata. Teie kui veebisaidi kujundaja ülesanne on veenduda, et teie sait järgib teatavaid juhiseid, mis võimaldavad neil tehnoloogiatel toimida.

Populaarsed Interneti-juurdepääsetavuse tööriistad

Abitehnoloogiast rääkides on siin valik populaarseimaid Interneti-juurdepääsetavuse pistikprogramme, mida sageli kasutatakse:

 • Ekraanilugeja tarkvara mis kasutab arvutis toimuva lugemiseks sünteesitud kõnet.
 • Värskendatavad punktkirjaekraanid mis muudavad teksti punktkirja tähemärkideks.
 • Ekraani suurendustarkvara mis suurendab monitoril kuvatavat.
 • Kõnetuvastuse tarkvarae, mis muudab hääle tekstiks.
 • Klaviatuuri ülekatted et muuta tippimist lihtsamaks ja täpsemaks

Ja jah, selleks on olemas isegi rakendus:

 • Alates aastast tasuta abitehnoloogia eSSENTIAalne juurdepääsetavus aitab inimesi, kellel on probleeme teksti sisestamise, hiire liigutamise või ekraani lugemisega.

Nüüd, kui olete aru saanud, millega puudega inimesed silmitsi seisavad, kui nad blogi loevad või õpivad, mis on ehhidna (* vihje * see näeb välja nagu eriti terav siil) ja mida ta armastab süüa, või võib-olla lihtsalt selle ideaalse kingituse ostmiseks Internetis saame vaadata mõnda tööriista, mis aitavad teil saavutada põhjalikult juurdepääsetava veebisaidi kujunduse. Lõppude lõpuks, kui teie sait on puuetega inimestele õigesti kättesaadav, mõelge lihtsalt, kui lihtne see saab olema igaüks navigeerida.

Kuidas valida juurdepääsetavat WordPressi teemat

Esimene samm täielikult juurdepääsetava veebisaidi juurde on teema valimine, mis on hõlpsasti juurdepääsetav. Paljud teema arendajad võtavad aega juhiste rakendamiseks WordPressi teema hõlbustuskäsiraamat, nii et teie parim panus on lihtsalt küsida autorilt, kas mõni konkreetne teema on juurdepääsetavusega valmis.

WAVE juurdepääsetavuse test

Näiteks oleme siin WPExploreris teinud tihedat koostööd Hawaii ülikool et muuta kogu WordPressi teema paremini juurdepääsetavaks. Kas soovite vaadata? Kui kasutate UH veebisaiti läbi WAVE veebi juurdepääsetavuse hindamise tööriist näete, kuidas nad on selle teema funktsioone rakendanud, et muuta nende veebisait kasutatavaks kõigile oma õpilastele.

WordPress.org põhiteemade kataloog

Siit leiate ka tasuta juurdepääsetavaid teemasid WordPress.org, klõpsake lihtsalt nuppu Teemad Teemakataloogi avamiseks lehe ülaosas olev menüülink. Otsige alammenüüd pealkirjaga Funktsioonide filter. Sellel on väike käik. Klõpsake sellel.

See avab hulga valikuid, mille hulgast saate otsingu filtreerimisel valida. All Funktsioonid, klõpsake ülemisel funktsioonil, mis on – arvasite – Ligipääsetavus on valmis.

WordPress.org peamise teemakataloogi hõlbustusfilter

Seejärel võite valida nii palju teisi filtreid, kui soovite. Üle vasakule näete Rakenda filtrid nuppu, mis näitab teile, mitu filtrit olete rakendanud. Klõpsake nuppu Rakenda filtrid. Hoidke käed ja jalad alati sõiduki sees.

WordPress.org hõlbustusvalmiduse teemad

Olete nüüd jõudnud sihtkohta. Hoidke istet, kuni sõiduk on täielikult peatunud ja uksed täielikult avanenud. Seejärel vali teema.

Oluline on märkida, et lihtsalt sellepärast, et teema on märgitud Ligipääsetavus on valmis ei tähenda, et see oleks täielikult juurdepääsetav. Kui teema arendajal on siiski olnud raskusi oma teema juurdepääsetavaks sildistamisega, on tõenäoline, et nad on selle eesmärgi nimel tööd teinud. Ja kui teil on probleeme, andke neile sellest teada, et nad saaksid seda teemat teiste kasutajate jaoks värskendada.

(Tasuta) WordPressi pluginalahendused hõlbustamiseks

WP juurdepääsetavus

Võib-olla loote oma WordPressi teema või soovite kasutada mõnda soovitud teemat. Ära karda. WordPressi maailmas on üks hämmastavaid asju kümnete tuhandete pistikprogrammide saadavus. Kui teil on midagi vaja, on arve jaoks sobivaks pistikprogramm.

Minu isiklik valik on WP juurdepääsetavus, mis sisaldab mitmesuguseid tööriistu, mis aitavad teil otsida ja hävitada paljusid levinumaid juurdepääsetavuse probleeme, millega võite WordPressi teemade kasutamisel kokku puutuda. See nõuab väga vähe asjatundlikke teadmisi ja minimaalset seadistamist.

WP juurdepääsetavuse abistaja (WAH) on veel üks kõik ühes suvand, mis sisaldab hulgaliselt kasulikke funktsioone linkide vahelejätmiseks, fondi suuruse muutmiseks, DOM-i skaneerimiseks, kontrastsuse režiimiks jne. See on kiire viis oma saidile ühe hõlpsalt juurde lisada mitmesuguseid juurdepääsetavaid funktsioone..

Muud, mida võiksite kassasse tasuda, vastavad konkreetsematele juurdepääsetavuse vajadustele.

Juurdepääsetavad fondid

Juurdepääsetavuse vidin loob teie külgribadele fondi suuruse vahetaja vidina. Nii saavad teie saidi lugejad hõlpsalt teksti suurust vastavalt oma vajadustele muuta.

Teine võimalus hõlpsamaks lugemiseks on Zeno fondi muutuja. Pistikprogramm võimaldab saidi administraatoritel seada fondi suuruse muutmise valikud (minimaalne ja maksimaalne suurus, suurendamise sammud ja tähemärk) ning küpsise kestus. Nii näevad kasutajad teie saidile naastes õige suurusega fonti.

Tekst kõneks

Vaegnägijatele, kellel on helivalikud, on kohustuslik. Üks plugin, mis mulle meeldib, on Kõlar – leht kõneks. See pistikprogramm võib luua teie postituste ja lehtede heliversiooni. Mis kõige parem, plugin pakub valida 190 inimese jaoks mõeldud kvaliteediga häält, toetab enam kui 30 keelt ja töötab enamiku teemade puhul suurepäraselt.

GS-kõne teksti kõneks lahendus on heli juurdepääsetavuse tasuta võimalus. See töötab mis tahes tekstiga teie lehtedel ja lisab teie saidile heliploki. Seejärel saate kasutada valikuid värvide, kõlari hääle ja muu muutmiseks.

Vormid

Saate hõlpsasti muuta oma kontaktvormid hõlpsasti juurdepääsetavaks pistikprogrammide abil Kontaktvorm 7: juurdepääsetavad vaikeväärtused ja WCAG vormi väljad raskusvormide jaoks, või kasutades lihtsalt juurdepääsetavat valmisvormi pistikprogrammi, näiteks vorme.

Lisaks on saadaval mitmeid muid kasulikke tööriistu ja pistikprogramme, mis aitavad lahendada mitmesuguseid veebisaidi juurdepääsetavusega seotud probleeme. See on suurepärane leht soovitatud arendusvahendite täieliku loetelu leidmiseks.

Veebisaidi juurdepääsetavuse testimine

Kui olete oma veebisaidi loonud, võiksite olla hea mõte muudatusi testida. Ligipääsetavuse testimiseks on palju meetodeid ja tarkvara, kuid on ka paar, mis muudavad testimise lihtsaks.

WAVE veebi juurdepääsetavuse hindamise tööriist

Üks, mida me juba selles artiklis mainime, on WAVE veebi juurdepääsetavuse hindamise tööriist autor WebAIM. See kasulik tööriist kuvab kõik vead, hoiatused, funktsioonid, struktuurielemendid, ARIA sildid ja kontrastivead, nii et saate neid vastavalt kohandada.

tota11y hõlbustusvahend

Teine tööriist arendajatele on Tota11y, Khan Academy arendatud juurdepääsetavuse visualiseerimise tööriistakomplekt. See JS-fail tuleb lihtsalt teie saidile lisada, et võimaldada hõlbustusvahend, mis kuvatakse ekraani allosas väikese prillide ikooni vahekaardil. Klõpsake lihtsalt oma lehel juurdepääsetavate elementide ja vigade või rikkumiste kuvamiseks, mida võiksite parandada.

Järeldus

Veebisaidi juurdepääsetavus on sama oluline, kui mitte rohkem niisiis, kui lihtsalt oma saidile liikluse suunamine. Nüüd saate aru, miks on oluline veenduda, et kõik, kes sihtkohta jõuavad, saavad täielikult aru ja navigeerivad kogu uskumatult meelelahutusliku ja informatiivse teabe vahel, mis on sinu veebilehekülg.

Mida sa siis ootad? Kasutage seda võimalust, et muuta oma sait kohe juurdepääsetavamaks!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map