Saate oma WordPressi vaatajaskonda paremini tundma õppida: olulised mõõdikud, mida tuleks kaaluda

WordPressi vaatajaskond parem: oluline arvestada mõõdikutega

Kuigi paljud meist veedavad tunde ja tunde oma veebisaitide loomisel, värskendamisel ja reklaamimisel, ei kipu me kasutajaanalüütika mõistmiseks kulutama sama palju aega ja energiat..


Paljud väidavad, et analüütika on igav, kuid ma arvan, et inimesed lükatakse edasi, sest ajakulu analüüsimine, kuidas teie vaatajaskond teie saiti kasutab, ei anna koheseid tulemusi.

Kui aga mõistate, kuidas inimesed teie saidiga suhtlevad, saate aru saada ja seejärel teha muudatusi, mis on vajalikud liikluse suurendamiseks, rohkem müügivihjete genereerimiseks ja vaadete muutmiseks müügiks.

Google Analytics

Google Analytics võib aidata teil WordPressi veebisaidi mitmesuguseid mõõdikuid lagundada ja neist aru saada. Selles artiklis saate teada, kuidas seda tasuta teenust saate oma sihtrühma paremaks mõistmiseks kasutada.

Teage, kust teie vaatajaskond tuleb

Google Analyticsi liikluse allikas

Teie publik saabub teie veebisaidile paljudest kohtadest; kui nimetada vaid mõnda, siis sotsiaalmeediat, otsingumootoreid, muid veebisaite või teie meililisti. Oluline on teada, kust nad on tulnud, et saaksite suurendada oma kohalolekut ja pingutusi nendes valdkondades ning sihtida allikaid, kus te soovitud konversioone parematel viisidel ei saa..

Kas teie orgaaniline liiklus on piisavalt suur?

Google Analyticsi diagramm

Puuduvad kindlad tingimused selle kohta, kui suur on inimeste arv, kes saabuvad teie saidile orgaaniliste otsingute kaudu. Sellegipoolest saate oma mõõdikute abil kontrollida, kas orgaanilised otsingud vajavad olulist parandamist või mitte, kui võrrelda neid teiste liikluse allikatega.

Kui meelitate suurema osa oma liiklusest läbi sotsiaalmeedia või mõne muu suunamisvoo, peate oma SEO-sse rohkem pingutama. Parandage oma sisu ja looge rohkem ajaveebi postitusi, kasutades neid kõiki olulisi märksõnu ja fraase. Aja jooksul peaks see aitama parandada teie paremusjärjestust otsingumootorites ja tekitada rohkem orgaanilist liiklust.

Kui teie orgaaniline liiklus on teiste allikatega võrreldes kõrge, siis võib-olla on aeg pöörata rohkem tähelepanu mõnele teisele piirkonnale.

Kas sotsiaalmeedia suurendab teie vaatajaskonda?

Oluline on jälgida oma sotsiaalmeedia mõõdikuid, kuna see annab teile selge pildi nii toimivast kui ka sellest, mis pole teie sotsiaalmeedia turunduskampaaniate osa.

Need mõõdikud võivad teile näidata, mis tüüpi sisu sobib teie vaatajaskonnaga hästi, mida jagatakse ja mis meeldib ning millele peaksite jätkuvalt keskenduma. Kampaaniate või võistluste korraldamisel saate jälgida nende tegevuste populaarsust, et näha, kas nad saavad teie tehtud aja ja vaeva eest tulu..

Lihtne sotsiaalne mõõdik Pro WordPressi pistikprogramm

Easy Social Metrics Pro on muljetavaldav WordPressi plugin, mis võimaldab teil oma sotsiaalse meedia toimivust jälgida oma WordPressi armatuurlaual. Social Metrics Pro aitab teil mõista, kus teie vaatajaskond peamiselt hangoutis viib, säästes teie aega, võimaldades teil keskenduda kõige populaarsematele platvormidele ja vähem teistele. Kui jälgite oma sotsiaalmeedias viibimist aja jooksul, saate ka näha, kas teie turundusstrateegia töötab pikaajaliselt või vajab see põhjalikku muutmist.

Parandage soovitusnumbreid suhete loomise teel

Teistelt veebisaitidelt suunamised on suurepärane viis liikluse saamiseks, kuna see tähendab enam kui tõenäoline, et vaatajad tunnevad juba teie niši või tööstuse vastu huvi. Kontrollige oma mõõdikuid, et näha, millistest saitidest vaatajad tulevad, ja looge nendega suhteid. Tihedad suhted oma ala teistega võivad suurendada teie veebiprofiili, reklaamida teie kaubamärki ja suurendada saidi liiklust.

Vaadake oma vaatajaskonna füüsilist asukohta

Külastaja asukoht

Sõltuvalt teie ettevõttest võib asukoht olla oluline. Kui teil on telliste ja mördiäri, kuhu soovite meelitada kohalikke püsikliente, on teie saidi vaatamiseks teiselt poolt inimesi tore, kuid võib-olla mitte see, mida teie ettevõte vajab. Teie analüütika võimaldab teil kontrollida, kas meelitate oma sisu ja reklaamiga õiget vaatajaskonda.

Kui soovite meelitada kohalikke kliente, muutke oma sait ja eriti ajaveeb teie asukoha jaoks asjakohaseks. Kirjutage sellest, mis teie piirkonnas toimub. Korraldage kauplustes olevate inimeste võistlusi ja avaldage seda veebis. Laiema publiku meelitamisel pole midagi halba, kuid muutke oma läheduses olevad inimesed teie prioriteediks.

Saate aru, mis mõjutab teie põrkemäärasid

Google Analyticsi põrkemäär

Sageli on keeruline välja töötada täpselt seda, mis põhjustab inimeste lahkumist teie veebisaidilt. Mõõdikute analüüsimine aitab saada aimu, kuhu teie veebisait teid laseb.

Kuidas alandada põrkemäärasid blogipostitustes

Blogipostitustes, mis vastavad küsimusele „kuidas”, on põrkemäär sageli kõrge. Seda saab hõlpsasti seletada, kuna inimesed on tulnud postitusele spetsiaalselt küsimusele vastuse saamiseks. Kui nad on oma päringu rahuldanud, lahkuvad nad.

Kui see on nii teie ajaveebi puhul, peaksite proovima seda probleemi tasakaalustada, lisades sõna „tegevusele kutsed”. Lingid teie veebisaidi muudele artiklitele ja reklaamidele või tasuta pakkumine meili eest on suurepärane viis julgustada külastajaid teie saiti lähemalt uurima.

Mis võib esilehel põhjustada kõrgeid põrkemäärasid?

Teie kodulehe kõrged põrkemäärad on peaaegu alati halb asi. Kui see on nii teie saidi puhul, siis uurige hoolikalt analüütikat, mis aitab teil kindlaks teha, miks inimesed lahkuvad teie saidilt, ilma et peaksidite seda kõigepealt ringi vaatama..

Kõigepealt vaadake, kui kaua inimesed teie kodulehel viibivad. Kui inimesed lahkuvad vaid mõne sekundi pärast, siis on see tõenäoliselt tingitud teie saidi aeglasest laadimisajast, mitte mobiilsest reageerimisest või mingil moel purunemisest. Aeg parandamiseks!

Mis saab siis, kui inimesed viibivad kauem kui 5 sekundit, kuid siis ei klõpsa teisele lehele? Sel juhul on tõenäoliselt muid probleeme, mida ei saa nii kiiresti lahendada. Tõenäoliselt tekivad probleemid saidi kujunduse ja kasutatavusega või siis, kui sisu pole piisavalt huvitav. Siiski kontrollige veelkord, kas sait reageerib täielikult.

Kodulehed peavad olema selged, sisutihedad ja külastajad peavad teid 5 sekundi jooksul pärast teie lehele maandumist “ära saatma”. Kas on ilmne, mis on teie ettevõte ja mida pakute? Ärge kasutage oma kodulehel liiga palju teksti ja kõnepruuki, pidage seda lihtsalt lihtsaks. Kodulehe kujundus peab olema puhas ja hõlpsalt navigeeritav, näidates külastajatele, kuhu nad järgmisena peavad minema. Kasutage mõnda tegevusele kutsumist, kuid mitte liiga palju, te ei soovi oma publikut ülekoormada ja segadusse ajada.

Üksikute lehtede analüüsimine

Google Analyticsi populaarsed lehed

Google’i analüüs sisaldab palju teavet teie WordPressi veebisaidi iga lehe kohta. See aitab teil põhjalikumalt uurida, mida teie vaatajaskond teie veebisaidil teeb, ja mõista, kuidas saate oma saiti täiustada, et oma vaatajaskonda säilitada ja suurendada.

Parimad sihtlehed

Vaadake, kuhu inimesed teie saidile jõuavad, ja tehke kindlaks teie peamised sihtlehed. Selle teadmine võib teid aidata kahel viisil:

  1. Looge rohkem sellist sisu, kuna see meelitab ilmselgelt inimesi.
  2. Kui soovite, et saabuvad külastajad püsiksid teie saidil, pakkuge nendel lehtedel kvaliteetset sisu koos mõne kutsumisega tegevusele. See julgustab inimesi teie veebisaidil püsima ja suurendab müügivihjete või müügivihjete võimalust.

Ülemise lehe vaatamised

Lehe ülaosas kuvatakse, milline sisu on kõige populaarsem ja mis teie vaatajaskonda huvitab. See on tõesti oluline teave, kuna see aitab teil mõista, mis tüüpi sisu teie vaatajaskonda köidab. Samuti peaksite sinna müüma või e-posti aadresside kogumist ergutama linke ja tutvustusi.

Ärge unustage vaadata ka oma sotsiaalmeedia mõõdikuid, et näha, mida on jagatud. See annab teile hea ülevaate, mis tüüpi teie sisu on sotsiaalmeedias populaarne.

Lehtedest väljumine

Teie analüüsis väljumislehena loetlemiseks peavad inimesed olema vaadanud rohkem kui ühte teie veebisaidi lehte. Need on inimesed, kes näitavad teie saidi ja sisu vastu mingisugust huvi, seega võivad potentsiaalsed naasvad külastajad või kliendid olla ka teie.

On hea, kui näete, et inimesed lahkuvad teie veebisaidilt teie kontaktlehelt, kontaktvormilt või tellimisvormilt. Mida te ei soovi, on mõõdikud, mis näitavad vaatajaid, kes lahkuvad kodulehelt või veel hullem, kassas enne ostu sooritamist. Sel juhul peate oma väljamakseprotsessi üle vaatama, veendumaks, et see on sujuv, kasutajasõbralik ja ei võta liiga kaua aega.

Naasvad külastajad

Soovite jälgida naasvate külastajate arvu, et näha, kas see aja jooksul suureneb. Naasvad külastajad on olulised, kuna just neil on teie niši vastu tõeline huvi ja nad muutuvad suurema tõenäosusega klientideks. Kui teie naasvate külastajate arv on väike, peate enam oma sisu parandama. Muutke see huvitavamaks, et inimesed tahaksid tagasi pöörduda ja rohkem lugeda.

Vaadake oma ümberarvestuskursse

Vaieldamatult kõige olulisem mõõdik jälgimiseks näitab konversioonimäär teile, kas teie sait saavutab oma peamise eesmärgi. Kas teie publik teeb seda, mida soovite? Selleks võib olla e-kirjade kogumine, liikmelisuse suurendamine või toodete müük.

Kui teie konversioonimäärad on madalad, kuid teie saidi liiklus on kõrge, võib see viidata mitmele asjale. Kas meelitate valesti vaatajaskonda või pole teie veebisait piisavalt hea. See võib hõlmata kehva sisu, ebapiisavaid tegevusele kutsumisi või kasutamiskõlbmatut veebisaiti. Sel juhul on aeg keskenduda oma konversioonimäärade parandamisele.

Lõplikud mõtted

Ehkki teie saidi andmete analüüsimine võib esialgu võtta aega, saab aru, mida otsida, hõlpsamaks ja kiiremaks. Veelgi olulisem on see, et mõistes, kuidas teie vaatajaskond teie saidiga suhtleb, saate teha vajalikke parandusi, et julgustada naasevaid külastajaid, meelitada uusi ja lõppkokkuvõttes võimaldada oma saidil oma eesmärkide saavutamiseks teisendada..

Mis takistab teil üksikasjalikumalt uurimast analüüsi ja külastaja mõõdikuid? Palun jagage oma mõtteid allpool olevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector