Pro töövoogude vastuvõtmine nüüd, kui WordPress on kõik üles kasvanud

Mäletan, et olin oma esimese WordPressi ajaveebi üles seadnud. Veetsin tundide kaupa veebis WordPressi allalaadimiseks juhendeid, proovisin selle uuesti üles laadida ja mõtlesin siis välja, kuidas andmebaasi üles seada.


Ma lihtsalt tegin FTP-ga iga muudatuse otse reaalajas serverisse ja lootsin, et blogi ei lähe pimedaks, kui valesti sisestaksin küsimärgi.

WordPress on vahepeal üles kasvanud. Massiivsed meediaettevõtted kasutavad WordPressi oma peamise viisina maailmaga suhelda. Minge Tech Crunchi või New Yorkeri lehele ja vaadake allika html-i. Leiate, et veebisait on loodud WordPressi abil. Beyonce? Jep. Ta kaevab WordPressi.

Samal ajal on WordPressil arendajate seas see kohutav maine. Stereotüüp on see, et skriptikad, kes laadivad faile FTP kaudu, ei kasuta versioonikontrolli ja loobuvad üldiselt kõigist inimkonnale teadaolevatest mõistlikest tarkvaraarenduse põhimõtetest.

Ilmselt pole see õiglane süüdistus. WordPress on üles kasvanud. See saab täieõiguslikuks REST API sellel aastal. Nüüd saate WordPressi ja sõltuvusi käsurealt installida, kasutades WP-CLI.

WordPressi arendajad ja teemakujundajad on kasvamas. Roots.io on näide WordPressi projektide ravimisest nagu iga tõsine tarkvaraarendusprojekt. Nad ei sega FTP-üleslaadimisega lohistamist. Selle asemel kasutavad nad versioonikontrolli jaoks git ja juurutamiseks capistrano.

Joel of Fog Creek Softwareist kuulsalt kirjutas 12 sammu parema tarkvara loomiseks, ja üks neist oli probleemide või vea jälgija. Tal on õigus. Raske on meeles pidada kõiki erinevaid funktsioonitaotlusi ja vigu. Veel raskem on meeles pidada kõiki vigade reprodutseerimise samme, mida kasutaja ootas ja mida nad tegelikult said.

Ka teie töölaual on ainult palju post-it-märkmeid. WordPress ise kasutab Trac kui selle jälgija. Olen teinud koostööd Redmine’iga, mis on veel üks avatud lähtekoodiga väljaannete jälgija ja projektihaldusriist, kuna olen Planios, mis pakub Redmine’i hostitud ja git-hostimist.

Probleemijälgija tüüpiline kasutusjuhtum

Nii et kujutage ette, et loote uue WordPressi pistikprogrammi. Teil on tööl väike meeskond – kaks arendajat, disainer ja ärimees.

Te ei ole enam ainult ühe inimese meeskond. Te ei tööta kõik ühes kohas, sest kaugtöö on fantastiline ja põhjapoolkera pole talvel niivõrd lõbus..

Kasutaja saadab meilisõnumi, öeldes, et pistikprogramm „ei tööta“. Kui teil on tõesti vedanud, saate ekraanipildi, kus kuvatakse veateade „ei tööta“.

Edastate meilisõnumi ümber. Keegi saadab meilisõnumeid küsimusega, millist brauserit nad kasutasid, ja äkki on teil Gmaili lõime 12 meiliga. Siia on koondatud mõned probleemid ja väljaande jälgijad aitavad neid probleeme lahendada.

Iga parandatava vea kolm kriitilist tükki

Esiteks peate tegelikult iga veateate jaoks kolme asja:

 1. Mis samme kasutaja tegi, selle tulemuseks oli viga?
 2. Mida kasutaja lootis näha?
 3. Mida kasutaja tegelikult nägi?

Peate saama vea reprodutseerida, kuna seda viga, mida te ei näe, on tõesti raske parandada. Teiseks peate veenduma, et viga on tegelikult viga või kas kasutaja eeldas midagi, mida teie tarkvara ei paku.

Selle paigutamise viis on järgmine:

Ja te ei saa veast teatanud isikut jäljendada klassikalise joonega: “See pole viga. See on funktsioon!”Kui te ei tea, mida inimene selle asemel ootas.

Kasutades probleemide jälgijat, näiteks Redmine tähendab, et teil on selle teabe vastuvõtmiseks standardiseeritud viis.

Ühel viisil saate veenduda, et ülesannet kunagi ei tehta: soovitati ähmaselt, et meeskond peaks midagi ette võtma. Kui see pole määratud ühele omanikule, siis seda lihtsalt ei tehta.

Väljaannete jälgijad sunnivad teid teema määrama igal ajal ühele inimesele, nii et teate alati, kellele mõni viga või toiming kuulub. Samal ajal läbivad probleemid erinevate olekute, nagu näiteks “Käimas”, “QA / testimine” või “Kasutuselevõtuks valmis”, töövoo..

Enamik jälgijaid annab teile aruandeid probleemi hetkeseisu põhjal, nii et näete pooleliolevate tööde praegust mahtu ja seda, kui palju on veel teha. Saate luua isegi ajakavasid, mida populariseeritakse paindlikus metoodikas.

Integreerige Git tihedalt oma projektijuhtimise töövoogu

Nagu eespool mainisime, muudab giti kasutamine WordPressi arendusprotsessis teie elu palju lihtsamaks, kui asjad valesti lähevad. Git annab sulle tagasikerimise nupp oma koodil ja saate oma saidil luua mitu paralleelset versiooni.

Iga kord, kui pühendate uue koodi oma git-hoidlasse, loote loomuliku punkti, et arutada koodipõhja muutmist. Lisaks on mul lihtsam probleeme arutada tegeliku pühendunud koodi, mitte ainult ebamääraste ideede põhjal.

Just seal paistavad väljalaske jälgijad, sest näiteks Redmine on tihedalt integreeritud giti või svn-ga. Saate kiiresti näha, kes millegi vastu pani, ja seejärel arutada neid küsimusi.

Looge oma WordPressi arendamiseks süsteem

Probleemide jälgija aitab teil skaleeruda kaugemale ainult endast. Võite olla kindel, et probleemid ei libise läbi pragude.

Planios kasutab enamik kliente meie võõrustatavat Redmine’i tarkvaraarendusprojektide, sealhulgas WordPressi projektide jälgimiseks. Nad jälgivad vead, uued funktsioonid ja sprindid seoses versioonikontrolliga.

Redmine, nagu ka WordPress, on avatud lähtekoodiga, nii et saate eelise, et teid ei lukustata patenteeritud tarkvarasse. Ja nagu WordPress, saate ka meie Planio-s omale hostimise tellida või võite selle ise installida, kui soovite Redmine.org.

Sinu kord

Niisiis – kuidas juhtida oma töövooge? Kas olete Redmine’i proovinud? Hea meelega kuuleme teie mõtteid ja kommentaare allpool!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map