Nõuanded WordPressi mobiilisõbralikuks muutmiseks

Nõuanded WordPressi mobiilisõbralikuks muutmiseks

On üsna tavaline, kui näete inimesi, kes kasutavad käeshoitavaid seadmeid, et nende lugemistele järele jõuda või veebist midagi otsida. Ühe aruande hinnangud et 60% otsingutest algab mobiilseadmest. Kui teie sihtrühm on osa sellest elanikkonnast, kes on pidevalt liikvel, siis pole teil tegelikult valikut – peate veenduma, et teie veebisait näeb hea välja ja töötab suurepäraselt mobiiltelefonides. Vaatame selles postituses asju, mida saate teha oma WordPressi veebisaidi mobiilisõbralikuks muutmiseks.


Mobiilisõbralik veebisait näib olevat tavalise veebisaidi pisike versioon. Selle ilme saavutamiseks on vaja optimeerida iga veebisaidi element, et see vastaks teie ekraani suurusele. Liikluse ligimeelitamiseks ja hoidmiseks peate tagama, et teie veebisait laaditakse kiiresti, eriti mobiiltelefonides.

Muutke oma WordPressi veebisait sõbralikuks

Googlebot uurib paljusid aspekte, kontrollides samal ajal, kas veebileht on mobiilisõbralik, sealhulgas,

 • kas leht sisaldab liiga palju reklaame või tarkvara, mis ei sobi mobiilseadmetele, näiteks Flash ja Java.
 • kui sisu mahub ekraanini ja tekst on loetav, ilma suumi või horisontaalse kerimiseta.
 • kas lingid asetsevad selgelt üksteisest lahus, nii et neid oleks lihtne puudutada.

Miks peaks teie WordPressi veebisait olema mobiilisõbralik?

WordPressi veebisaidi muutmine mobiilisõbralikuks on loomulik tagajärg mobiiltelefonide arvu plahvatuslikule kasvule, paremale võrguühendusele ja avalikes kohtades WiFi-le juurdepääsule. Seda kaalukamad põhjused on,

 • Otsingumootorid peavad mobiilisõbralikkust järgmisteks pingetegur. Mobiilisõbralikkus määratakse igal lehel eraldi. See tähendab, et teie veebisaidi mobiilisõbralikud piirkonnad asuvad otsingutulemustes kõrgemal, ülejäänud sisu aga madalamal.
 • Raskesti sirvitav veebileht võib põhjustada kõrgemat põrkemäära, mis võib kahjustada teie saidi SEO-d. Vastupidiselt võib mobiilisõbralik veebileht tõlkida saidi paremaks kiiruseks ja SEO-ks.
 • Veebilehtede mobiilisõbralikuks muutmine tähendab sageli, et teil on puhtad ruudustik ja paigutused ning võib-olla üks universaalne URL ja üks koodibaas.
 • Mobiilisõbralikkus parandab kaubamärgi tugevdamist ja müüki.

Kuidas muuta oma WordPressi veebisait sõbralikuks

Tänapäeval on kaasaegsed WordPressi teemad, näiteks Total, reageerivad ja võivad veebisaiti kuvada mis tahes seadmes. Kuid selleks võite teha paljusid asju optimeerige oma veebisaiti mobiilile, lisaks reageeriva teema kasutamisele.

1. Kasutage mobiilset esimest lähenemisviisi

Praeguses digitaalstsenaariumis ei saa mobiilisõbralikkuse tähtsust üle rõhutada. USA-s, mobiiltelefonide digitaalse meedia aeg on suurem – 51% võrreldes lauaarvutitega 42%. Selle pühkimisega vaatajaskonnani jõudmiseks ei optimeeri veebisaitide omanikud ainult olemasolevat veebisaidi kujundust mitme ekraanisuuruse jaoks. Nad astuvad sammu edasi ja võtavad kasutusele mobiilse esimese lähenemisviisi.

Esimene mobiilne lähenemine loob spetsiaalselt mobiiltelefonidele mõeldud UX-kujunduse ja tähtsustab väiksema ekraanisuuruse jaoks sisestrateegiat. See ei piirdu ainult mobiiltelefonide olemasoleva tavapärase töölaua veebisaidi optimeerimisega.

Teine oluline põhjus, miks liikuda kõigepealt turule, on Google’i teadaanne 2016. aasta novembris, et minnakse järk-järgult üle mobiili esmaindekseerimisele. Selle indekseerimismeetodi kohaselt kontrollib Google esmalt enne töölaualehti saidi mobiililehtede indekseerimist. Kui valite saidi saidile mobiilne esimene register, Google kasutab klassifikaatorit, et teada saada, kui valmis on sait mobiili-esimese registri jaoks. Klassifikaatorid määravad, kui võrdsed või võrreldavad on töölaua sait mobiilisaidiga, kui tegemist on sisuga, linkidega, skeemiga, multimeediumiga jne. Tegelikult oktoobris Gary Illyes Google’ist näitas publikule New Yorgis toimunud SMX East konverentsil, et mõned saidid on juba mobiilihaldusindeksite loendis, mida on veel jälgida.

2. Optimeerige pilte

Piltide failid on tavaliselt baitmahukad. Need laaditakse aeglasemalt kui muud ressursid, näiteks tekst ja HTML. Oma veebisaidi mobiilisõbralikuks muutmiseks peate pildid optimeerima, et need sobiksid väiksemate ekraanidega. Alates versioonist 4.4 on WordPress suures osas hoolitseb selle eest, kuid piltide edasiseks optimeerimiseks võite alati kasutada ka WordPressi pistikprogrammi.

Piltide optimeerimiseks saate teha palju rohkem, pidades alati meeles, et piltide optimeerimine nõuab tasakaalu kasutajakogemuse, visuaalse atraktiivsuse ja lehe toimivuse vahel. Kõigepealt eemaldage pildid, mis ei lisa väärtust. Järgmisena, isegi enne piltide üleslaadimist, optimeerige need, tihendades need väiksemateks failisuurusteks. Kui kasutate Photoshopit, kasutage Salvesta veebi jaoks valik. Veebitööriistad, näiteks TinyPNG või pistikprogrammid nagu WPSmush oskab ka tööd üsna tõhusalt teha. Samuti on olemas a Githubi leht mis aitab teil erinevaid tihendusvahendeid võrrelda. Kujutise optimeerimise kohta lisateabe saamiseks kasutage meie piltide optimeerimise juhendit.

3. Rakendage kiirendatud mobiililehti

WordPressi kiirendatud mobiililehed

Kiirendatud mobiilsed lehed on Google’i avatud lähtekoodiga algatus, et pakkuda mobiiltelefonidele kiiret sisu laadimist. See annab kirjastajatele vahendid mobiilisõbraliku sisu loomiseks vaid korra ja laseb selle kohe mobiilsesse veebi kõikjale laadida. AMP on tegelikult terve hulk optimeerimine Google’i nõudmisel ühtlaselt tehtud veebisaidile. Saadaval on standardsed reklaamivormingud, reklaamivõrgud ja -tehnoloogiad. Samal ajal saavad kirjastajad valida ka oma vormingud, kui see ei kiirusta kiirust. Meil on oma AMP for WordPressi juhendaja AMP-lehtede loomiseks, mis aitavad teil alustada. Me soovitaksime ka AMP algus Google aitab teil ka luua suurepärase välimusega AMP lehti koos valmis kasutamiseks mõeldud AMP mallide ja komponentidega.

AMP sisu on koheselt saadaval Google’i otsingus ja juurdepääsetav sotsiaalsete platvormide kaudu nagu Twitter, LinkedIn ja Pinterest.

Spetsiaalne vormindus ja mobiiltelefonidele edastamine muudab need lehed mobiilseadmetes palju kiiremaks. AMP-lehe Google’ist laadimise keskmine laadimisaeg on vähem kui pool sekundit. 2017. aasta oktoobri seisuga rohkem kui 25 miljonit veebisaididomeeni on avaldanud enam kui 4 miljardit AMP-lehte. AMP suurendab veebisaidi liiklust 10% ja kahekordistab lehel kulutatud aega. AMPed-i e-kaubanduse veebisaitide müüginumbrid kasvasid 20%, peale nende, mis ei ole AMP-lehed.

AMP ei ole veel reitingutegur kuid sellel võib olla suur mõju kasutajakogemusele ja sellest tulenevalt ka SEO-le.

4. Vältige täisekraani hüpikuid

Selles pole kahtlust hüpikaknad töötavad. Hüpikute kasutamisel peame siiski alati kasutajakogemust esirinnas hoidma. Kontekstiga seotud hüpikaknad, millel on meeldejäävad pealkirjad ja pakuvad lugejale tõelist väärtust, on teisendamisel parem pilt. Teisest küljest piisab rämpspostiga, raskesti vallandatavatest hüpikakendest, kus kuvatakse põhisisu kohal olevad reklaamid,.

Kui kasutaja klõpsab Google’i lehel, siis teie sisu indekseeritud mobiiliotsingus peab olema hõlpsasti kättesaadav. Või muidu ei pruugi nad mobiiliotsingu tulemustes olla kõrgel kohal (alates 2017. aasta jaanuarist). Google’iga on korras hüpikaknad, mis vastavad juriidilistele kohustustele, näiteks küpsiste ja vanusekinnituste korral või sisselogimisdialoogidele, mis võimaldavad juurdepääsu lukustatud sisule. Sama on reklaamide puhul, mis võtavad minimaalselt ekraaniruumi ja on kergesti välistatavad.

Vastupidi, hüpikaknad, mis ilmuvad kohe, kui külastaja jõuab otsingulehele, mis katavad põhisisu, või mis ilmuvad külastaja sirvimise ajal, ei leia Google’is eelist. Sama mis eraldiseisvate vahereklaamide jaoks, mille kasutaja peab enne põhisisu juurde pääsemist vallandama.

Muud head tavad, mida tuleb mobiiltelefonide hüpikakende puhul järgida, hõlmavad täisekraanil kuvatavate hüpikute vältimist või laiendatava sisu, näiteks akordionide või laiendatavate kastide kaasamist oma mobiilisaidile. Kasutage väiksemaid sõnumeid, nagu ribareklaamid, lisad või slaidid, või peitke sisu vahelehtede taha.

John Mueller Google’ist soovitab, et otsingukliki ja sisule juurdepääsu vahel kuvatavad vahereklaamid mõjutavad reitingut negatiivselt. Järelikult ei pruugi hüpikaknad ühelt lehelt teisele liikumisel või kavatsusest hüpikakendest väljumist mõjutada järjestamist.

5. Kaaluge mobiilirakenduse loomist

WordPressi mobiilivalmidus

Mobiilirakendus on arvutiprogramm, mis töötab mobiilseadmes, näiteks telefonis või kellas. Näiteks Amazonil on osturakendus Alexa. Rakendused on nüüd saadaval ja allalaaditavad kõik jaoks – kasulikkuse, produktiivsuse, navigeerimise, meelelahutuse, spordi või fitnessi jaoks. Facebook on kõige allalaaditud rakendus koos 140 miljonit igakuised rakenduse allalaadimised.

Paljudel veebisaitidel on nii mobiilisaidid kui ka mobiilirakendused. Rakendus pakub konkreetset teavet hõlpsasti mõistetavas vormingus. Seda on intuitiivne kasutada ja see pakub rohkem interaktiivsust. Tänapäeval toimub suur osa e-kaubanduse tegevusest, sealhulgas maksetega, mobiilide kaudu. Sel juhul on mobiilirakendused siin selleks, et püsiks ja kasvaks arv. Parim külg on see, et teie WordPressi veebisaiti on lihtne muuta rakenduseks või teha rakendus oma väikeettevõtetele.

Mobiilirakendused suurendavad liiklust, võimaldades kasutajatel koputada otse oma telefonidest. Kasutajad pääsevad teile mõne hiireklõpsuga kohe juurde. Rakendused aitavad teil jõuda rohkemate klientideni ja sulanduvad hästi sotsiaalsetesse võrgustikesse. Rakenduste abil saate oma tootenimekirja regulaarselt värskendada ning allahindlusi ja pakkumisi teha. Või saate oma rakendusele juurdepääsu ja parema nähtavuse tagamiseks siduda oma partnerite veebisaitidega.

Et kokku mässida

Pärast kõigi optimeerimiste tegemist oma veebisaidi mobiilisõbralikumaks ärge unustage seda testida PageSpeed ​​Insights. Google’i mobiilisõbralik test testib ka veebisaite URL-i alusel.

Selle postituse näpunäited pole sugugi ammendavad. Seal on palju optimeerimise WordPressi pistikprogramme ja rohkem juhendeid, mis aitavad teil oma veebisaiti mobiilis täiustada. Nii et kui teil on midagi lisada või teil on meile küsimusi, palun jagage allpool toodud kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map