Näpunäiteid oma WordPressi veebisaidi paremaks korraldamiseks

Näpunäiteid oma WordPressi veebisaidi paremaks korraldamiseks

Puhas algus on alati hea tunne. Kindlasti peate tundma end hästi, kui alustasite puhta WordPressi installimisega. Kuid aja jooksul, kui olete hõivatud suurepärase sisu loomisega või SEO peenhäälestamisega, poleks võib-olla märganud, et segadused suurenevad. Ja nüüd on teil WordPressi installimisel raske asju leida? Liiga palju kategooriaid? Ja sildid? Blogipostitused on aegunud? Aeglane laadimine? Varundamine võtab igavesti? Kui see on jah kõigile (või isegi mõnele), siis see on teie jaoks. Aeg on minna mõne tõsise koristamise juurde, et oma WordPressi kuuseoks teha.


WordPressi paremaks korraldamiseks saate teha järgmist:

1. Saidi struktuur

Menüü on WordPressi korrastamiseks sama hea koht kui kõik muud. Loogiline ja lihtne menüü juhendab teie saidi külastajaid otsitava otsimisel. Kui nad ei leia seda, mida nad tahavad, kolivad nad tõenäoliselt ära. Ja me kõik teame, mida tähendab kõrge põrkeprotsent otsingumootori paremusjärjestuses.

Mitte ainult see, et ka Google tugineb teie saidi ülesehitusele sisu leidmiseks ja ka sellele, milline sisu on ülejäänutest olulisem. Teeme siis oma kasuks ja pöörake tähelepanu menüüle, navigeerimisele ja saidi struktuurile.

Mitte kõik teie ajaveebi lehed ja postitused ei pea menüüst kohta leidma. Oluline on oma postitused õigesti kategoriseerida ja sildistada ning asetada menüüsse oma peamised kategooriad. Kui saate kategooriad ja sildid õigesti, on menüü koostamine palju lihtsam. Pärm on õiglane põhjalik juhend veebisaitide struktureerimisel.

Raske sisuga sait võib vajada mitmetasandilist menüüd. Kuid ärge üle pingutage, kuna külastajad ei pruugi olla liiga huvitatud, et saada vajaliku sisuga jõudmiseks liiga palju klikke.

Ülemise ribal riivsaia kasutamine kiirete linkide pakkumiseks populaarsetele lehtedele on hea mõte ka raske sisuga saidi jaoks.

2. Vaadake kategooriad ja sildid üle

Vaikimisi on kõik WordPressi postitused märgistatud kategooriateta. Ja kui teil ei õnnestu oma postitust kategoriseerida, kuvatakse see kategooria teie veebilehtedel. Postituste kategoriseerimine pole vajalik ainult WordPressi abil, see on oluline ka SEO jaoks. See aitab otsingumootoritel ja külastajatel oma veebisaidil otsingut nurjata. See on kasulik sisu korraldamisel hõlpsalt otsitaval viisil. Kategooriad hõlbustavad kasutajaliidest kasutajaliideselt ja saidi administraatorite jaoks taustaprogrammist.

Peamine erinevus kategooriate ja siltide vahel on see, et kategooriad on üldised, need koondavad postitusi, mis jagunevad laiaks kirjelduseks. Sildid on täpsemad. Postitusel võib olla rohkem kui üks silt ja see võib kuuluda mitmesse kategooriasse. Kategooriad on peamised teemad, mida teie ajaveeb hõlmab, ja see ei muutu tõenäoliselt sageli.

Ideaalis peaksid kategooriad olema eristatavad ega kattu. Kategooriate ja siltide raamimisel vaadake seda kasutajate vaatevinklist, et kasutajatel oleks kergem sirvida. Alati on parem otsustada, milliseid kategooriaid oma veebisaidil kasutate, kohe veebisaidi alguses. Sildide abil saate neid ka mööda minnes lisada.

Aja jooksul leiate siiski, et teie kategooriad ja sildid kattuvad või on nende arv navigeerimiseks abiks liiga palju. Siis on aeg oma veebisaidil olevad kategooriad ja sildid üle vaadata.

Kustuta kasutamata sildid

 • Esiteks saate kustutada kõik kasutamata sildid. Suunake Postitused> Sildid. Kui mis tahes sildi arv on 0, siis kustutage see silt. Eemaldades kategooriad ja sildid, mida te ei vaja, vabastate mõnedes WordPressi administraatorifailides ruumi.
 • Järgmisena lugege läbi kõik ülejäänud sildid, et näha, kas saate mõnda neist kokku panna. Säilitage sobivad sildid ja ühendage harva kasutatavad sildid nendega. Suunamise pistikprogramm peaks teid selles aitama. Pärast pistikprogrammide installimist peate sisestama suunatavad URL-id. Kasutades jaotises Kiir redigeerimine Postitused> Sildid, lisage vanadesse postitustesse vanade siltide asemel uued sildid.
 • Kui olete kategooriate ja siltide sujuvamaks muutmise lõpetanud, kontrollige, kas lingid pole katki ja veenduge, et URL-id suunatakse õigele lehele.

Võite vaadata meie artiklit paremate siltide ja kategooriate kohta, et saada teada pistikprogrammidest, mis aitavad kategooriate ja siltide jaoks.

3. Looge oma blogipostitustes sisemised lingid

Siselingid on SEO täiustamisel suureks abiks. Need aitavad külastajaid teie saidil kauem hoida, suunates nad muule huvitavale sisule. WordPress võimaldab kirjutajatel hõlpsalt otsida seotud postitusi, kuhu linkida. Kui postitate lingi oma postitusele, saate kiiresti läbi vaadata oma saidi olemasolevad artiklid ja leida seotud postitusi, millele linkida.

Sisemised lingid

Eelistage, et peaksite ka oma vanemate postituste uuesti üle vaatama ja linkima need seotud uute postitustega.

Teine võimalus selle saavutamiseks on võtta abi paljudest seotud postituste pistikprogrammidest ja kuvada valik postitusi, mis on seotud ühe külastajaga, keda nad loevad.

4. Kontrollige, kas pole rikutud linke

Vaadake aeg-ajalt oma veebisaidil katki linke. Ühelegi külastajale ei meeldi maanduda ummikseisu ja ta ei viitsi asjakohase sisu leidmiseks juhiseid järgida. Kui muudate URL-e, kategooriaid või silte, lisage kindlasti olemasolevale sisule ümbersuunamine.

Katkise lingi kontrollija on suurepärane pistikprogramm teie saidi katkiste linkide kontrollimiseks. Ehkki purustatud linkide parandamiseks on palju muid suurepäraseid ressursse.

5. Puhastage andmebaas

Andmebaasi puhastamine võib saidi toimivust märkimisväärselt parandada. Uuel WordPressi installil on ainult mõned andmebaasi tabelid. Kuid isegi siis, kui me pidevalt sisu lisame, paisub andmebaas ja aja jooksul muutub see kohmakaks. Minu kolmekuusel WordPressi installil on juba 30+ tabelit, mis pole piisav, et seda raskeks kutsuda, kuid jõuan sinna kindlasti.

Andmebaasi tabelid

Parim on andmebaas puhastada enne, kui sellised probleemid nagu failide aeglane laadimine, varundamine või importimine / eksportimine kärbuvad. Andmebaasi puhastamine võib parandada jõudlust, kiirendada varundamist, lahendada töövooga seotud probleeme ja aidata veebisaidi hooldamisel. Pärast andmebaasi varundamist viige läbi järgmine samm,

 • Alustage postituste ja lehtede prügikasti tühjendamisega. Samuti saate kustutada ootel või mustand postitusi, mida te enam ei vaja.
 • Kustutage kasutamata teemad ja pistikprogrammid, ärge ainult neid desaktiveerige.
 • Kustutage kommentaaridest kinnitamata kommentaarid, rämpspost ja prügikast.
 • Kasutamata meediumifaile saab kaustast wp-uploads kustutada.
 • Andmebaasi optimeerimiseks kasutage suvandit PHPMyAdmin Optimize Table. Kustutage tabelist kõik üldkulud, kui need on olemas.

Kustuta üldkulud

 • Rikutud andmebaase saab parandada ka selle valiku märkimisel.

Andmebaasi optimeerimine

 • Samuti saate andmebaasi optimeerida, redigeerides faili wp-config.php. Või kui eelistate kasutada pistikprogrammi, proovige WP-optimeerimine

Kokkuvõtteks

Kui soovite seda veel sammu võrra kaugemale viia, saate aeg-ajalt teha sisu auditi, et kustutada sisu, mis pole enam asjakohane. Kuid ülaltoodud toimingute hoolikas rakendamine peaks aitama teie WordPressil vabaneda suurest massist ja esitada organiseeritum välimus. Terve mõistuse lähenemisviisi säilitamine kategooriate ja siltide lisamisel ning loogilise menüüstruktuuri kasutuselevõtmine on teie WordPressi puhastamiseks ja hooldamiseks pikk tee.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map