Näpunäited vabakutseliseks kirjanikuks saamiseks – ühest blogijast teise

WordPressi vabakutseliste ajaveebide juhend

WordPressi artiklite kirjutamine ajaveebis võib olla kena viis lõõgastumiseks, igapäevastest pingetest lahti laskmiseks ja heaks meetodiks stressi kontrolli all hoidmiseks, kuid kuidas oleks seda teha teosena? Mis siis saab, kui sinust saab vabakutseline kirjanik?


Vabakutselisena töötamine pole küll roose täis aed, kuid see on kogemus, mis võib olla väga täiuslik nii teie sissetuleku kui ka saavutuste mõttes. Proovige küsida veebidisainerilt, kui tore on klientidega suhelda, saate minu mõttest aru. Selles juhendis jagan teiega oma isiklikke kogemusi, ideid ja meetodeid lootuses, et see inspireerib teid vabakutseliseks kirjanikuks saama.

Otsustage mida Sina Tahad kirjutada

Otsustamine, millest kirjutama peaksite, võib olla väsitav kogemus, kui te pole kindla tüüpi inimene. Üldreeglina, sa peaksid kirjutama selle kohta, mida sa kõige rohkem armastad. Trendi vähendamise või sellega lihtsalt hüppamise leppimine pole valik. Professionaalselt ajaveebi kirjutamine pole asi, mida saab saavutada kerge huviga – vajate kirge.

Inimesed tahavad lugeda teie kogemuste, teadmiste ja arvamuste kohta, kui see pärineb kohast, kus teid inspireeritakse seda tegema. Vastasel juhul on teie kirjutatud artiklid igavad ja tühjad. Netis on liiga palju sisu, et saaksite igavate artiklitega kaastööd teha. Millestki kirjutades peab teie kirg olema olemas.

Ärge oodake, kuni see juhtub

Kas plaanite midagi ajaveebi kirjutada? Ära planeeri liiga palju ega mõtle sellest üle. Kui hakkate vabakutseliseks kirjanikuks, võib artiklite loomine olla liiga aeglase protsessi valusalt aeglane protsess. Avage oma lemmikredaktoris tühi leht ja hakake kirjutama. Üldreeglina olen seda palju lihtsamaks teinud kõigepealt keskenduge laiemale ideele ja lisage siis peamised teemad / pealkirjad. Kui teil on kirjutatud peateemad, voolab ülejäänud artikkel palju kiiremini ja hõlpsamini.

Looge oma ajaveeb ja jätkake

Kui soovite tähelepanu äratada, peate oma ajaveebi üles seadma ja käitama. Valige ajaveebi loomiseks taskukohane hostimisteenus (üks suurepärane võimalus on Cloudways, mille hind algab vaid 10 dollarist kuus). Lisateabe saamiseks tutvuge minu Cloudwaysi ülevaatega. Kui olete piisavalt sisu avaldanud, kaaluge oma loomist jätkake veebis.

Kuigi saate kasutada tasuta teenuseid, näiteks about.me, eelistan ma alati oma domeene. Saate oma elulookirjelduse teha veebis lihtsate tööriistade abil ja mitte kiiresti. Domeeni jaoks soovitan kasutada lihtsalt oma nime. Minu puhul, alexvojacek.com on enam kui piisav.

Saage vabakutseliseks kirjanikuks: Jätkake

Kasutage korralikke tööriistu

Enne süvenemist pange tähele, et töötan Windows 10-s, seega on soovitatavad tööriistad mõeldud Windowsi kasutajatele. Mõned neist on saadaval ka iOS-is, kuid selleks peate kindlasti rakenduste poodi kontrollima.

Jätkamise koostamine võib olla väga lihtne, kui kasutate sobivaid tööriistu. Ehkki saaksite kasutada mõnda neist vinge WordPressi jätkamise teemadest, on veel üks suurepärane viis omaenda jätkamise alustamiseks tasuta saidiehitajaga, näiteks Mobirise, Wix jne. Selle käepärase tööriista abil saate veebisaidi üles ehitada mitte lihtsalt, vaid lihtsalt moodulite, piltide ja teksti lisamisega. Kui olete oma veebisaidi valmis saanud, on see sama lihtne kui failide kopeerimine uude hostikontole ja teie sait peaks olema kohe nähtav. Mobirise on HTML-i veebisaidi ehitaja, mis töötab täielikult koodivabalt, seega pole eelnevate teadmiste jaoks absoluutset vajadust. Peale failide teisaldamise hostimisele ja kuna see on HTML-i koostaja, ei pea see ka andmebaase looma!

Kui hakkate vabakutseliseks kirjanikuks muutuma, peate artiklite kallal töötama. Kui teile meeldib võrguühenduseta kirjutada, on Word teie parim sõber. Kui kasutate Windowsi, lisage see kindlasti Üks märge oma lemmikprogrammide komplekti. See mugav tööriist võimaldab teil sisu hõlpsalt salvestada ja pilvega sünkroonida. See on väga kasulik, kui teil on uusi ideid kirjutamiseks ja pole piisavalt aega uue dokumendi tegemiseks. OneNote sünkroonib kõigi teie seadmetega, nii et see on lihtne viis kiirete märkmete tegemiseks, mis võivad hiljem muutuda täielikuks artikliks.

Saage vabakutseliseks kirjanikuks: tööriistad

Kui redigeerite kõiki oma artikleid ise, on hea omada põhiteadmisi Photoshop. See tööriist võimaldab teil piltidega hõlpsalt manipuleerida. Kui te pole Adobe’i liige, võite alati minna tasuta marsruudile GIMP.

Kui teil on vaja ainult pilte parendada, vähendada või lõigata, on veebis palju tasuta võimalusi. Suurepärane võimalus on PicsArt fototoimetaja – mis annavad teile juurdepääsu enam kui 100 miljonile fotole, kleebisele, meemile ja muule. Või laadige üles oma pildid ja kasutage nende täpsemat redigeerijat särituse muutmiseks, tausta kustutamiseks, efektide lisamiseks – põhimõtteliselt kõike, mida saate teha Photoshopiga (ja siis mõnega!).

Või võite kasutada ka midagi lihtsat, näiteks Faststone Image Viewer või Canva veebipõhine fotoredaktor (mis ei eelda millegi installimist). On ime, et sellist võimsat tarkvara saab tasuta kasutada. Kasutage seda maksimaalselt ära.

Igas ajaveebi postituses oma piltide kasutamine võib osutuda probleemiks, kui teie teemad pole tehnilised ega käegakatsutavad. Hea võimalus on kasutada tasuta saitefotosid sellistelt saitidelt nagu unplash.

Kui peate oma tööst ekraanipilte tegema otse töölaualt, lisage lihtsalt mõni programm, näiteks Snipaste Microsofti poest (muide, olemas on ka lauaarvuti versioon).

Kasutage oma eeliseks sotsiaalmeediat

Facebook sobib suurepäraselt sõpradega suhtlemiseks, kuid kui töökoht on see, mida otsite, ei leia te seda sealt. Linkedin on imeline sotsiaalne võrgustik töö leidmiseks. Kasutage seda ära, lisades ühendusi ja suurendades oma võrku. Ärge kartke postitada oma artikleid võrku ja tutvustada end kontaktidele, kes võivad teie tööst huvitatud olla.

Ma ei soovita isiklikult tellida selliseid töövõrgustikke nagu Fiverr, kui olete õnnelik, et töötate peaaegu tasuta. Online-töökohtade veebisaidid on täis konkurentsi, mis muudab heade töökohtade leidmise peaaegu võimatuks. On kümme korda parem luua oma ühendused ja leida ettevõtte omanikud, kes on huvitatud iganädalaselt sisu postitamisest. Juhuslikult töölt juhuslikult töölt hüppamine on lahendus, mis pikas perspektiivis tühjendab teie energiat.

Saage vabakutseliseks kirjanikuks: LinkedIn

Ole aktiivne kogukonnas oma nišis

Ma tean, et mainisin, et Facebook on töökohtade jaoks halb, kuid selle üks parimaid kasutusviise on rühmad. Olgu see siis arendajate kogukond, fotograafiakogukond või mõni muu teema, mis teile tundub huvitav. Gruppidega liitumine on hea viis oma vaatajaskonna sisu leidmiseks ja tundmaõppimiseks, kui te olete vabakutseline kirjanik. Küsige alati rühma- või kogukonnahaldurilt, kas välise sisu avaldamine on lubatud. Töö postitamine Facebooki gruppidesse on väga kasulik viis oma vaatajaskonna laiendamiseks, katvuse ja potentsiaalsete müügivihjete laiendamiseks.

Saage vabakutseliseks kirjanikuks: Facebooki grupid

Ärge kartke rääkida

Niisiis, teie esimene ülesanne on valmis ja te ei tea, mida öelda. Kas teiega on seda kunagi varem juhtunud? Ärge kartke rääkida. Kui artikkel puudutab mõnda keerulist teemat või kui te kardate, et see ei lähe hästi, siis ärge püsige. Ütle midagi. Ole viisakas, kuid ära varja oma tõelisi motivatsioone.

Inimesed tahavad lugeda ausaid artikleid, isegi kui need on tehnilised. Ettevõtted ei solvu, kui kirjutate midagi negatiivset, kui see on lugupidav ja hästi kirjutatud. Olete lahti lasknud hirmust, et inimesed ei meeldi teie sisule. Alati leidub inimesi, kes on huvitatud sellest, mida teil öelda on.

Säilitage tervislik keskkond

Mõne aja pärast ajaveebide kirjutamisel saate varsti teada, et teie tööd saab ikka ja jälle redigeerida. See on normaalne. Peate lahti laskma oma egost, teeseldes, et teie teos on alati kunstiteos. Kuigi see võib nii olla, on kõigil tõsistel ajaveebidel või ajakirjadel toimetajad. Nende inimeste ülesandeks on sisu täpsustamine, kohandamine vastavalt ajakirja eesmärgile ja toimetamine on täiesti normaalne.

Kuid ärge laske redigeerimistööl vaielda. Liiga palju redigeerimine võib muuta teie artiklis sisalduvat peamist sõnumit. Rusikareeglina, kui redigeeritav sisu on mitte oma idee põhjalikku muutmist siis on kõik korras. Kui kahtlustate, et konkreetne muudatus muudab artiklit põhimõtteliselt, peate selle kindlasti toimetajale edastama.

Tööandjale teada andmine, et muudatused on liiga kaugele jõudnud, on mõistlik viis tervisliku keskkonna säilitamiseks, kui teete seda austusega ja heade kombetega (jobu olemine ajab kõik ainult vihaseks).

Saa vabakutseliseks kirjanikuks – ja naudi seda!

Võite kirjutada vingeid artikleid ja mõned mitte nii häid. Seda on oodata. Ärge sundige ennast iga kord meistriteost kirjutama. Pidage meeles, et vabakutseliseks kirjanikuks saamiseks peate pühendumist ja pühendumust. Aja jooksul teie artiklid paranevad. Trikk on tõesti naudi kirjutamist neid. Kui õnnestub tasakaalustada pühendumust naudinguga, on teil mõlemast maailmast parim. Kes seda ei tahaks?

Kas teil on veel küsimusi selle kohta, kuidas saada vabakutseliseks kirjanikuks? Või olete vabakutseline, kellel on rohkem näpunäiteid jagamiseks? Jäta kommentaar – meil on hea meel teid kuulda!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map