Näpunäited oma WordPressi veebisaidi paremaks toimimiseks

Iga inimene soovib, et tema elus korraldataks kõike kontrolli all ja järjepidevalt. Eemaldate kodust alati tarbetud esemed, et see puhtana püsiks. Sama kehtib ka teie töökoha kohta, eriti kui kasutate oma ettevõtte jaoks WordPressi veebisaiti. Selle puhtaks tegemiseks peate pingutama, et eemaldada kõik, millest pole kasu.


Täpselt öeldes pöörduvad kasutajad teie poole mõne toote või teenuse saamiseks ja nad ei hooli tegelikult kõigest muust, mille olete pannud. Niisiis, teie veebisaidil peab olema eesmärk ja see peab igast lehest kinni pidama. Ebaoluliste andmete sisestamine ilma oma nišile viitamata on lihtsalt kasutu ettevõtmine, mis ainult halvendab teie brändi väärtust.

WordPressi installimise puhastamise sammud

On mitmeid taktikaid, mida saate oma WordPressi saidil kasutada, et muuta see kasutajasõbralikuks ja lõppkokkuvõttes maksimeerida külastajate kaasatust.

1. Eemaldage ebavajalikud pistikprogrammid

Ehkki pistikprogrammid on WordPressi saidi üks olulisemaid elemente, võib mitteaktiivsete või halvasti kodeeritud pistikprogrammide säilitamine teile maksta saidi kiirust, mis pole arukas samm. Deinstallige või desaktiveerige lihtsalt need, mida te ei kasuta.

Lisaks kaaluge mõne praeguse pistikprogrammi asendamist mitut eesmärki teenindavate pistikprogrammidega (Jetpack on suurepärane näide ühest pistikprogrammist, mis pakub palju funktsioone). Keskenduge oma vajadustele ja lõigake loend vastavalt välja (ärge olge pistikprogrammi hoidja).

2. Muutke navigeerimine segamatuks

Mega menüü

Andke oma navigeerimisele puhas ilme. Eemaldage liigsed kategooriad ja kasutage sujuva otsingu tegemiseks kindlasti sobivaid vanemate ja laste kategooriaid. Veenduge, et navigeeriksite oma kõige olulisemaid lehti, võite siltide ja kategooriavidinate abil pakkuda oma lugejatele juurdepääsu rohkemale sisule.

Kui teie sait nõuab palju linke, siis kaaluge megamenüü lisamist. Mega mens pakuvad teie saidi külastajatele suuri teabe loendeid, võimaldades teil peamist navigeerimist lihtsustada. Need pistikprogrammid nagu Uber Menu, Mega Main Menu ja Hero Menu pakuvad kõik fantastilisi megamenüü võimalusi, mis sobivad suurepäraselt enamiku WordPressi teemadega.

3. Korraldage saidi sisu

Kui teie saidi sisu on tohutu, korraldage see struktureeritud viisil, koondades need lõikudesse. Ärge unustage kasutada ka sobivaid pealkirju. Teie postitustel ja lehtedel peaks olema H1 pealkiri ja siis peaksite kasutama postituses pesastatud H2, H3 jne (meie postitus kasutab H2 rubriigis „WordPressi installimise puhastamise sammud”, millele järgnevad H3 pealkirjad iga numbrilise punkti kohta) ). See parandab loetavust ja kasutajakogemust, hoides külastajaid eemal teksti lugematust seinast.

Mõnevõrra rõhuasetus põhivormingule võib anda märgatavaid tulemusi. See hõlmab päiste, loendite, jutumärkide, nuppude, linkide ja isegi erinevate fontstiilide kasutamist, et muuta teie sisu voog intuitiivsemaks.

4. Hoidke olulisuse kontroll

Kujutiste, video või muude meediumite kasutamisel oma WordPressi saidi ajaveebi postituses peab see olema seotud teemaga. Lisaks ei tohiks te hoida meediume, mis pole teie mõttega seotud. Vana sisu ja sellega seotud meediumite perioodiline värskendamine on samuti hea viis veendumaks, et teil pole katki pilte ega linke.

5. Käivitage värskendusi regulaarselt

Uuendage WordPressi

Hoidke WordPressi installimine, teemad ja pistikprogrammid kindlasti ajakohasena. Kui te pole mõnda aega värskendanud, tehke seda. WordPressi praeguse versiooni kasutamine peab tagama, et saate uusimaid WordPressi turvapaiku ning ühilduvust veebisaidi pistikprogrammide ja teemadega.

Enne värskendamist soovitame teil alati varundada oma WordPressi sait. See on oluline ettevaatusabinõu, kui üks teie pistikprogrammide katkemine juhtub värskendamisel, nii et teil on võimalus taastada oma veebisaidi endine olek. Varundamise hõlbustamiseks kaaluge WordPressi parimate varundusteenuste ja pistikprogrammide kasutamist.

6. Jälgige oma saidi kiirust

Pingdomi tööriistad

Kui teie saidi laadimine võtab liiga kaua aega, peate välja selgitama põhjuse, mis võib takistada selle sujuvat toimimist. Pingdom Tööriistad on suurepärane viis oma WordPressi saidi kiiruse kontrollimiseks.

Kiire hostimisteenuse kasutamine on veebisaidi parema kiiruse saavutamiseks hea võimalus, kuid mõned inimesed kasutavad ka virtuaalserverit, kuna see pakub hinna ja kvaliteedi suhet. Kuid ükskõik mida, kasutage kindlasti oma veebiliiklusele sobivat hostimiskava – jagatud hostimisega jagate aktiivselt oma serveri ressursse paljude teiste veebisaitidega ja hallatud hostimisega antakse teile sageli ainult määratud summa. Valige kindlasti teile sobiv pakett.

Samuti peaksite vaatama oma teemat ja aktiivseid pistikprogramme. Mõned WordPressi lisandmoodulid (teemad ja pistikprogrammid) on ressursimahukad (näiteks mõned suured liugkoodide pistikprogrammid) ja halvasti kodeeritud lisad võivad teie saiti kindlasti aeglustada. Enne nende allalaadimist ja installimist saate testida reaalajas demoside saidi kiirust ja enne uute lisamist uurige pistikprogramme.

7. Värskendage oma administraatori paneeli

WP WordPressi pistikprogrammi optimeerimine

Ainult teie esiotsa töötamiseks ei piisa, see tähendab ainult näo puhtaks hoidmine kohmakate rõivaste selga panemisel – see pole hea märk. WordPressi veebisaidi tagaosa või administraatori ala on sama oluline kui selle eestvaade. Seal on nii palju varjatud sisemisi töid, mida saab optimeerida.

 • Eemaldage teemad, mida enam ei kasutata. WordPressi vaikesaidil on palju teemasid, kuid kõiki neid pole vaja. Praktiliselt ei kavatse te oma teemat nii sageli muuta. Niisiis, loovutage vana teema ja liikuge väiksema koormaga edasi.
 • Kustutage ootel ja rämpspostiga kommentaarid. See jätab SEO seisukohast negatiivse mulje. Kasuta Tühi rämpspost nuppu, et need kommentaarid ühe klõpsuga puhastada ja seda regulaarselt paremate tulemuste saamiseks. Võiksite ka proovida Rämpsvastane mesilane pistikprogramm, mis on spetsiaalselt ette nähtud teie õigustatud kommentaaride säilitamiseks, vältides samas rämpsposti.
 • Tühjendage prügikast sageli. Teie WordPressi veebisaidi postitused ja lehed, mille panite prügikasti, võtavad teie ruumi, kuni need jäädavalt kustutatakse. WordPressil on võimalus prügikastis olevad postitused jäädavalt kustutada, nii et kasutage seda.
 • Töö katkiste linkide kallal. Lingid, mis ei tööta, jätavad külastajatele ja otsimootoritele väga halva mulje. Esmane samm on selliste linkide leidmine ja seejärel parandamine. Kasutage pluginaid nagu W3C lingi kontrollija katkiste linkide leidmiseks. Seejärel värskendage neid käsitsi või tehke 301 ümbersuunamist (peaksite tutvuma ka meie artikliga katkiste linkide eemaldamise kohta ja meie juhendi püsilinkide värskendamise kohta).
 • Puhastage oma andmebaas. Andmebaas on teie WordPressi veebisaidi asendamatu osa või pigem süda, kuna sinna salvestatakse suurem osa vajalikest andmetest. Seega tuleb seda innukalt juhtida. See puhastamine võib hõlmata ajutiselt kasutatud kettaruumi kustutamist, paranduste postitamist, rämpspostikommentaare ja muid prügikastis sisalduvaid üksusi ning ka pluginate ja teemade jääke. Tasuta WP-optimeerimine plugin on väga kasulik pistikprogramm, mille abil saate oma andmebaasi sel viisil optimeerida.
 • Keela elemendid väiksema vajaduse korral. See on ka lihtne viis kõigis WordPressi visuaalides esinevate kasutud elementide kärpimiseks. Klõpsake vahekaarti nimega ekraanivalikud oma WordPressi juhtpaneeli paremas ülanurgas. Siit saate erinevaid funktsioone lubada või keelata, lihtsalt märkides või tühistades vastavad ruudud.
 • Samuti tuleb puhastada taksonoomia. Kui teie veebisaidil on kasutamata taksonoomiat, siis lahti sellest. Kui on sildid ja kategooriad, mida te ei kasuta, eemaldage need käsitsi. Kuna iga postitüübi puhul on taksonoomiad (mis võivad sisaldada ajaveebipostitusi, portfooliot, personali, iseloomustusi jne, sõltuvalt teie aktiivsest teemast ja pistikprogrammidest), peate kasutama igaüks, et kontrollida kasutamata üksusi..
 • Kasutamata meediumid peavad kaduma. WordPressis on eraldi kaust nimega üleslaadimisi mis sisaldab kõiki meediumifaile, mille olete oma veebisaidile üles laadinud. Pikemas perspektiivis võib see viia massilise ladustamiseni ja seetõttu tuleb seda kärpida. Pluginad nagu Kujutise puhastamine saab selliseid meediumifaile leida ja kustutada. Võite kasutada ka Väike pisipiltide taastamine pistikprogramm, mis eemaldab saidil kõik kärbitud pildid, mis võivad vanadest teemadest üle jääda, ja kärpida pilte uuesti vastavalt teie praeguse teema määratlusele, mis võib tühjendada palju ruumi, kui olete varem paljude teemade vahel vahetanud.
 • Kärbi vidinaid, mida te ei kasuta. See kehtib nii teie armatuurlaua vidinate kui ka vidinate kohta, mida näete oma veebisaidi esipaneelil. Juhtpaneeli vidinate jaoks (mida kuvatakse avalehel WordPressi installimisel esmakordselt sisse logides) avage ekraanivalikud vahekaart ekraani ülaosas, et aktiveerida ja keelata avaiaalboksid. Teie külgribade ja jaluste WordPress-saidi esiotsa vidinad leiate alt välimus> vidinad. Nende asendamiseks või ümberkorraldamiseks lihtsalt lohistage.

Pole vaja, et teie WordPressi veebisaidil puuduksid kõik ülaltoodud punktid. Kuid siiski jälgige, et teil pole puudusi, isegi väikesed muudatused võivad anda õiglaseid tulemusi.

Järeldus

Teie WordPressi veebisaiti saab mõne tunniga muuta, puhastades seda põhjalikult. Decluttering võib anda sellele interaktiivsema ülevaate, eemaldades kõik ebaolulised elemendid ja korraldades ülejäänud paremal viisil. Lihtsamalt öeldes peate oma veebisaidilt eemaldama tarbetu rasva. Haarake lihtsalt vajalik ja visake järelejäänud.

Kontrollige tähelepanelikult asju, mis pole kasulikud, kuid hõivavad endiselt teie ruumi, ja lisaks sellele, pakkudes lugejatele juhuslikku kasutajakogemust. Ja armatuurlaua administraatori paneel on sama oluline kui teie veebisaidi väline välimus veebis. Perioodiliselt on vaja nii WordPressi saidi esi- kui ka tagumist osa põhjalikult kontrollida ning pikas perspektiivis muudab see teie veebisaidi paremaks. Tulemuseks on kiirem laadimiskoht koos parema kasutajakogemusega.

Kas teil on muid näpunäiteid WordPressi tühistamiseks? Või olete meie oma proovinud? Meile meeldiks kuulda teie kogemusi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map