Mis on peata kaubandus ja kuidas see teile kasu saab?

Mis on peata kaubandus ja kuidas see teile kasu saab?

Klientide ootuste haldamine tänapäeva digimaastikul võib olla üsna keeruline. Plii genereerimine ja sisu loomine on vaid kaks kõige kulukamat toodet, rääkimata huvitava kogemuse pakkumisest. Seda silmas pidades võiksite küsida, kas teie sisu ja e-kaubanduse lahenduste haldamiseks on tõhusam viis.


Õnneks teeb peata kaubanduse lähenemisviis täpselt seda. See on viis, kuidas saate oma veebisaidile e-kaubanduse funktsioone lisada, kasutades siiski maksimaalselt ära teie liiklust suunavat sisu. Lisaks saate paremini kontrollida, kuidas teie veebisaidi komponendid koos töötavad.

Selles artiklis tutvustame teile peata kauplemise kontseptsiooni. Seejärel arutame kõiki plusse ja miinuseid ning selgitame, kuidas alustada peata süsteemiga. Lähme tööle!

Ärge kaotage oma pead: Mida teada lahtisidumisest

Veebisaitidest ja sisuhaldussüsteemidest (CMS) rääkides kipume viitama kahele põhikomponendile. Need on veebisaidi eesmised ja tagumised otsad. Esiosa viitab kliendi poolele või lihtsamalt sellele saidi osale, mida teie kliendid näevad ja millega teiega suhelda.

Tagaosa on halduse pool, kuhu saate sisu sisestada ning disaini ja funktsionaalsust kohandada:

WordPressi armatuurlaud

Peata kaubandus hõlmab nn lahutatud CMS-i. See tähendab, et peate lahti ühendama oma veebisaidi esi- ja tagaosa. Kui eraldate oma ärilahenduse oma avaliku liidese küljest ja lähete peata, siis põhimõtteliselt vabastate end mitme mitmekülgse edastusvaliku uurimiseks. Lõppkokkuvõttes võib see aidata teil saavutada uue paindlikkuse taseme selles osas, kuidas ja kus teie sisu edastatakse ja teie tooteid saab osta.

Põhimõtteliselt on teil lõpp-liides, mis võimaldab teil hõlpsalt andmebaasi sisu luua ja sisu lisada. Ka kõiki teie e-poe haldamise funktsioone saab eraldi käidelda.

Järelikult saab teie sisu hallata peaaegu kõikjal erinevate rakenduste programmeerimisliideste (API) abil. See lihtsustab ühe sisuallika loomist paljudele lõpp-punktidele, sealhulgas pidevalt kasvavatesse seadmetesse kuuluvate seadmete tarnimiseks Asjade Interneti (IoT) turg.

Miks kaaluda peata kaubandust?

Oluline on märkida, et mitte kõik ei saa oma veebisaitide lahtisidumisest kasu. Teatud olukordades võib see olla väga väärtuslik lähenemisviis. Enne giljotiinist väljumist soovite võimalused ja e-kaubanduse vajadused täielikult läbi vaadata.

Mõned elemendid, mida tuleb arvestada, kui otsustate, kas peata e-kaubandus sobib teile, hõlmavad järgmist:

 • Sisu: sisu suure sisuga veebisaidid võivad maksimeerida sama sisu edastamise mitmele lõpp-punktile, ilma nende jõupingutusi ega ressursse dubleerimata..
 • Kaasamine: peata lähenemisviis võib ilma uue andmebaasita avada võimaluse tehisintellekti (AI) ja liitreaalsuse (AR) abil kaasamist suurendada..
 • Kogemus: saate luua rahuldava ja sujuva kliendikogemuse ühest andmebaasist paljude seadmete abil.

Peata lähenemine veebisaidi haldamisele võib tõesti avada uusi võimalusi teie sisu edastamiseks ja turustamiseks. Kui otsite väga paindlikku ja paindlikku lahendust, võib päiseta arhitektuur teile sobida.

Lisaks on peata süsteemil e-kaubanduse osas palju eeliseid. Saidihalduse lahutamisel tähendab see, et teie varude ja tootehaldussüsteem ei pea enam olema seotud teie CMS-iga.

Teisisõnu, võite kasutada oma valitud sisu edastamise platvormi oma veebisaidi tagaosa kaudu, muretsemata, kuidas see mõjutab äriaspekte. API-de kaudu saate ostukogemuse pakkuda täpselt nii, nagu soovite.

Peata kaubanduse potentsiaalsed varjuküljed

Peata kauplemine ei pruugi siiski kõigile sobida. Selle lähenemisviisi puhul on oluline märkida mõned võimalikud varjuküljed. Kui otsite näiteks kõik-ühes-lahendust, kus oleks vähem komponente, mida hooldada, ei pruugi see seadistus teile sobida.

On veel mõned potentsiaalsed varjuküljed, mida tuleks meeles pidada, sealhulgas:

 • Peata süsteemi haldamiseks võib vaja minna rohkem ressursse.
 • Kui olete uus CMS-i kasutaja, ei pruugi teil olla peata süsteemi haldamiseks vajalikke tehnilisi oskusi.
 • Ühendatud süsteemil võib olla mitu kasutaja lõpp-punkti, mis võib põhjustada suurenenud arenduskulusid.
 • Tõenäoliselt ei ole teil selle väljatöötamisel juurdepääsu esiplaanil kuvatavale eelvaatele.
 • Haldamiseks võib olla rohkem potentsiaalseid kuvarid.

Nagu me mainisime, ei pruugi see olla see, mida otsite, kui otsite riiulilt ja valmis kasutamiseks mõeldud lahendust. Lahutamise edukaks tegemiseks vajate tihedalt kaasatud meeskonda, kellel on teadmised ja mõistmine e-kaubanduse API-de kohta.

Alustage peata kaubanduse lähenemist

Alustage peata kaubanduse lähenemist

Nüüd, kui teate, mis on peata arhitektuur, ja mõistate sellega kaasnevaid plusse ja miinuseid, vaatame lähemalt, mida selle struktuuri saavutamiseks on vaja. Lahutamisel saate äkki palju lõppkasutaja liideseid. Seejärel saate oma tagapõhja süsteemi ühendada e-kaubanduse API-de kaudu.

See tähendab, et teie e-kaubandus ja tootehaldusfunktsioonid saavad teie sisuhaldusest lahus. Õigete tööriistade abil saate selle saavutada olemasolevate CMS-ide, näiteks WordPressi kaudu.

Kaaluda võib ka mitmeid pistikprogramme, mida vaatame varsti. Esiteks on siiski hea mõte täielikult lahti saada lahti ühendatud ja peata süsteemide teatud nüansid:

 • Lahtisidutud: Sisu on saadaval API lõpp-punktide kaudu, kuid süsteem on endiselt kaasatud esipaneeli esitluskihti edastamise protsessi.
 • Peata: Sisu on saadaval API lõpp-punktide kaudu, kuid süsteem on reageeriv ja eeldab, et sisu edastamise eest hoolitseb mõni muu programm.

See tähendab, et kui kasutate WordPressi ja soovite luua tõeliselt peata süsteemi, vajate selle toimimiseks tõenäoliselt mõnda täiendavat tööriista. Seda muidugi juhul, kui te ei plaani kõigi vajalike elementide programmeerimist ise.

Kui teate, et te ei kasuta WordPressi pakutavat esiosa ekraani, võiksite alustada installides pistikprogrammi nagu WP peata. Peata WordPressi loomiseks välja töötatud pistikprogrammid pole nii rikkalikud ja kipuvad puuduvad ülevaated. WP Headless on aga hea näide selle kohta, mida leiate funktsionaalsuse osas.

See pistikprogramm keelab sisuliselt juurdepääsu teie veebisaidi kasutajatele kõigile, kes pole määratud kasutajad. Näiteks kui saadate mõne muu veebisaidi redigeerija püsilingi, suunatakse nad postituse redigeerimise lehele. Tavalise veebisaidi avalehe üldise juurdepääsu blokeerimine on üks esimesi samme WordPressi häälestusest lahtiühendamisel.

Kui olete oma veebisaidile kasutajaliidese juurdepääsu kaotanud, peate hakkama oma sisuhoidlat üles ehitama. Üks pistikprogrammidest, millest võib selles abi olla, on Täpsemad kohandatud väljad:

Täpsemad kohandatud väljad

See pistikprogramm on üsna populaarne ja väga soovitatav. Saate seda kasutada kohandatud väljade lisamiseks peaaegu iga kasutusjuhu jaoks. Lisaks saate kiiresti väljad välja töötada, mis kuvatakse postituse redigeerimisekraanil, muretsemata selle pärast, kuidas andmed teie teemas ilmuvad.

Peadeta arhitektuuri loomisel võib hiljem andmete kohandamine kohandatud väljadega olla kasulik. Kui kavatsete oma andmetele API-de kaudu helistada, saate oma uutele lõpp-punktidele edastamiseks väga täpset ja täpset teavet..

Arendaja tööriistad, mida peaksite teadma enne peata minekut

Ehkki võib tunduda, et peata süsteem võib olla keeruline, vajate selle toimimiseks tõesti ainult mõnda tavalist programmeerimiskeelt. Peata struktuuriga töötamiseks peaksite saama navigeerida ja potentsiaalselt kirjutada Kaskaadlaadi lehed (CSS) ja HTML.

JavaScripti saab kasutada ka kõigi sisu edastamiseks vajalike kõnede läbiviimiseks. Peate lihtsalt otsustama, millist andmebaasi soovite kasutada. Näiteks kui kasutate näiteks WordPressi, peate mõistma PHP andmebaasi ja selles navigeerima.


Peata e-kaubanduse lahenduse loomine oma turunduse ja e-kaubanduse veebisaidile võib olla kasulik valik. Selle seadistuse abil saate säilitada paindlikkuse ja kiiruse, suurendades samal ajal kasutaja lõpp-punktide arvu, millele saate elamusi pakkuda.

Muidugi on mõned plussid ja miinused, mida tuleks meeles pidada. Ehkki peata e-kaubandus võib olla kasulik sisutihedatele veebisaitidele, vajate teadlikku meeskonda ja asjakohaseid ressursse, et oma sisu API-de kaudu kasutada. Ärge unustage siiski, et WordPressi kasutamisel on saadaval kasulikke pistikprogramme.

Kas teil on küsimusi peata kaubanduse kohta ja kas see sobib teile? Küsige altpoolt kommentaaride jaotiselt!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map