Mis on Parallaxi efekt? Miks ja kuidas seda oma WordPressi saidil kasutada

Mis on Parallaxi efekt? Miks ja kuidas seda oma WordPressi saidil kasutada

Parallaksi efekt on äärmiselt populaarne kujundusfunktsioon, mida tavaliselt kasutatakse WordPressi veebisaitidel. Seda eriefekti on mängumaailmas esitletud aastaid, kuid hiljuti on see üle läinud ka veebidisaini. Ja seni tundub, et see peamine trend ei lähe kuhugi, kui midagi seda kasutatakse laiemalt kui kunagi varem. Mis on parallaksi efekt ja miks peaksite kaaluma selle kasutamist oma WordPressi veebisaidil?


Selles artiklis käsitleme parallaksi efekti ja eeliseid, mida see teie saidile ja ettevõttele võib anda. Seejärel arutame, kuidas kiiresti ja hõlpsalt lisada paralaksiefekti mis tahes WordPressi veebisaidile, lehele või postitusele tasuta pistikprogrammiga Parallax Scroll.

Mis on Parallaksi efekt?

Kakskümmend seitseteist

Parallaksi efekt hõlmab veebilehte taust liigub esiplaanist aeglasemalt. See loob lehe sügavuse illusiooni, andes sisule 3D-efekti, kui vaatajad kerivad.

Enamik esmaklassilisi WordPressi teemasid on nüüd nende kodulehel sisseehitatud parallaksiafektiga. Isegi tasuta WordPressi vaiketeemal Twenty Seventeen on parallaksi funktsioon. Enamik lehe koostajaid sisaldab ka parallaksi efekti tööriista, mis võimaldab teil efekti lisada oma veebisaidi mis tahes lehele või postitusele. Ja muidugi on arvukalt WordPressi pluginaid, mida saate installida, et lisada oma veebisaidile parallaksi efekti elemente.

Millised on Parallaxi efekti kasutamise eelised?

Parallaksiafekti kasutamisel oma WordPressi veebisaidil on mitmeid eeliseid. Esimene ja kõige ilmsem on parallaksiafekti visuaalne külg. Parallaksi efekt on esteetiliselt meeldiv, andes oma veebisaidile värske, stiilse ja moodsa ilme. See vau efekt võib muuta teie sisu tõeliselt popiks ja loob põneva ja huvitava brauserikogemuse.

Veel üks peamine põhjus, miks teie saidil parallaksi efekti kasutatakse, on abistamine murda leht lahti, eriti koduleht loetavateks tükkideks. Selle efekti abil saate rõhutada erinevaid jaotisi ja sisutüüpe, mida soovite näidata. See võib aidata teie veebisaidi erinevaid aspekte reklaamida, olulist teavet valgustada ja julgustada kasutajaid teie valitud saidil navigeerima ja sisule juurde pääsema.

Parallaksi efekti saab kasutada veebisaidi mis tahes lehel või postituses, kuid seda saab eriti näha kodulehtedel, maandumislehtedel või ühelehelistel saitidel. Vapustav visuaalne paralleel loob selle positiivse mõju kasutajakogemusele ja võib põhjustada selle, et külastajad viibivad teie saidil kauem ning aitavad parandada teie saidi konversioonimäärasid võrreldes selle eesmärkidega.

Parallaks mobiilis

Kuigi parallaks on suurepärane visuaalse huvi lisamiseks, ei tööta see mobiilseadmete puhul alati hästi. Kuna telefonid ja tahvelarvutid kasutavad tavaliselt libistades navigeerimist (kerimise asemel nagu lauaarvutid), ei pruugi parallaksiafektid õigesti kuvada. Muidugi sõltub see meetodist ja animatsioonidest, mida kasutate enda parallaksi jaotise jaoks, kuid hea kasutatavuse huvides võiksite kaaluda parallaksi keelamist seadmetes.

Valige Parallaksi efektiga teema

Kokku

Neile, kes alustate uut projekti, peaksite valima premium-teema, mis sisaldab parallaksiafekti funktsiooni. Ja kui soovite kasutada parallaksiafekti oma veebisaidi erinevatel lehtedel, mitte ainult avalehel, võiksite kaaluda mitmeotstarbelist teemat, mis on kaasas edasijõudnutele leheehitajatele. Sellised teemad nagu Divi Elegantsetest Teemadest, Parallax by Themify ja meie enda teema Kokku hõlmavad kõik paralleeliefekti tööriistu pakkuvaid leheehitajaid.

Lisage rakenduse Slider Revolution WordPress pistikprogrammiga Parallaxi liugurid

Slider Revolution Parallax

Kui soovite paralleeliefektiga esiletõstetud liugurit, on meie parim valik Slider Revolution pistikprogramm. See lisatasu plugin sisaldab sadu sisseehitatud võimalusi ja funktsioone fontide, kihtide, liugteefektide, paigutuste ja muidugi parallaksi jaoks.

Lubage liuguri revolutsiooni paralleel

Esmalt installige pistikprogramm, seejärel importige liugvormi mall või alustage oma liuguri ehitamist nullist (lisateabe saamiseks lugege meie Slider Revolution täielikku juhendit).

Slider Revolution Parallax seaded

Järgmisena muutke slaidi Peamine taust lisada a Allikas taustapilti ja valige Parallaks / 3D sakk parallaksi taseme määramiseks. Seejärel valige kihtide lisamisel Parallaks / 3D kihtvalik parallaksi sügavuse jaoks, et lisada teksti, pildi, nupu ja muude kihtide liikumist. See on nii lihtne!

Kui olete lõpetanud, salvestage liugur ja sisestage see lühikese koodi abil suvalisse postitusse või lehele. Või kui kasutate lehtede koostajat, näiteks Visual Composerit, saate liuguri kiireks valimiseks ja sisestamiseks kasutada lehtede koostaja Slider Revolution elementi..

Lisage Parallaxi sektsioonid programmi Parallax Scroll WordPress pistikprogrammiga

Parallaksi kerimine

Kui teil on juba teema ja see ei sisalda sisseehitatud parallaksi efekti suvandit, siis peaksite töö tegemiseks kaaluma WordPressi pistikprogrammi kasutamist. Parallaksi kerimine on populaarne tasuta suvand, mis võimaldab teil lisada oma veebisaidi lehel või postituses erinevatele elementidele paralleelselt keritava taustpildi. Lisage keritav taust ühele elemendile, päise tekstile või mis tahes sisu sisaldavale lõigule – seda kõike lihtsa lühikoodi abil.

Vaatame nüüd, kuidas Parallax Scroll installida ja kasutama hakata …

Parallaxi kerimise installimine

Parallax Scrolli installimiseks logige sisse oma WordPressi juhtpaneeli administraatorina ja valige Pistikprogrammid> Lisa uus menüüst.

Lisage uus pistikprogramm

Otsing Parallaksi kerimine, siis vali Installi kohe> Aktiveeri.

Parallaksi kerimine Aktiveeri

Nüüd leiate, et teie WordPressi menüüsse on lisatud vahekaart Parallax Scroll.

Parallaxi kerimisjaotise lisamine

Parallaxi kerimisega alustamiseks peate kõigepealt looma uue parallaksi sektsiooni. Selleks valige Parallaxi kerimine> Lisa uus oma WordPressi menüüst.

Parallaxi kerimine Lisa uus

Siin saate nüüd luua oma uue parallaksi sektsiooni …

Lisage uus Parallax

Kerimise Parallaxi taustpildi seadistamine

Esiteks peate määrama pildi oma keritava parallaksi tausta jaoks. Selleks klõpsake nuppu Määrake esiletõstetud pilt ja lisage pilt jaotisse Esiletõstetud pilt.

Esiletõstetud pilt

Mõelge hoolikalt kujutisele, mida kasutate iga taustsektsiooni jaoks. Veenduge, et need oleksid teie saidi jaoks asjakohased, ja sünkroonige need teie kaubamärgiga. Kui kavatsete selle taustpildi ülaosas kuvada päist või muud sisu, kaaluge foto või tähelepanu haarava graafika asemel ploki värvi või peent mustrite kasutamist. See aitab tagada, et teie pilt töötab ja reklaamib teie sisu, selle asemel, et sellest tähelepanu kõrvale juhtida.

Kui valite fotode kasutamise, peavad pildid olema kvaliteetsed. Ilusad pilkupüüdvad pildid võivad anda teie saidile professionaalse ja ainulaadse välimuse. Need visuaalid loovad teie vaatajaskonnale tugeva mulje, mis omakorda kutsub inimesi meeles pidama ja teie saidile naasma. Aktsiaveebisaitidel on lai valik, kust saate alla laadida tippkvaliteediga pilte. Vaadake meie tasuta ja esmaklassiliste fotode veebisaitide kollektsiooni, kust leiate kiiresti oma parallaksi taustaga hämmastavaid fotosid.

Päise teksti loomine Parallaksi taustal

Lisage päis

Kui soovite luua parallaksi taustaga päise teksti, peate järgmiseks sisestama postituse pealkirja. Seejärel kuvatakse see pealkiri pealkirjana valitud parallaksi taustpildi ülaosas.

Võimalik, et te ei soovi oma parallaksi sektsiooni päist. Sel juhul peaksite siiski igale parallaksile postituse pealkirja andma, nii et iga teie loodud jaotis on hõlpsasti tuvastatav. Seejärel peate valima pealkirja peitmiseks Parallaksi kerimisvalikud (mida käsitletakse lähemalt selles artiklis), seega ei kuvata päist teie saidi esiküljel.

Kuvage mis tahes sisu Parallaxi kerimise taustal

Võimalik, et parallaksi sektsioon kuvab taustpildil muud sisu. See võib hõlmata kõike teie saidi jaoks vajalikku, alates tekstist ja piltidest kuni lühikoodideni. Otsustage, mida soovite kuvada, ja sisestage see sisu postkasti.

Parallaxi kerimisseadete kohandamine

Kui olete sisuga rahul, peate kohandama parallaksi jaotise sätteid vastavalt oma lehele.

Parallaksi kerimisvalikud

Kerige alla ikoonini Parallaksi kerimisvalikud. Jaotises Stiil saate muuta parallaksi kõrgust ja pildi suurust ning valida Täielaius, et sundida oma teemat kuvama taustpilti kogu ekraani laiusel, kui see pole veel.

Samuti saate päise horisontaalset ja vertikaalset asukohta parallaksi taustal muuta. Ja kui soovite postituse pealkirja peita, saate seda teha siin tippides kuva: puudub; sisse Päise stiil.

Parallaksi seaded võimaldab teil kohandada, kuidas teie parallaksi kerimine käitub. See hõlmab parallaksi fooni kiiruse muutmist. Proovige erinevaid kiirusi, et näha, mis teie veebisaidile ja vaatajaskonnale sobib.

Samuti on olemas a Mobiili seaded , mis võimaldab teil keelata mobiiltelefonides parallaksi taustpildi ja / või sisu, kui teile tundub, et parallaksi lõigud ei tööta mobiilseadmetes hästi.

Kui olete sätted kohandanud ja lõigu parallaksi loomise lõpetanud, klõpsake nuppu Avalda.

Parallaxi sektsiooni sisestamine postitusele või lehele

Järgmisena peate sisestama oma parallaksi jaotise oma veebisaidi postitusele või lehele. Valige oma WordPressi menüüst Parallax Scroll.

Parallaxi kerimise lühikood

Esitatud tabelis näete nüüd äsja loodud parallaksiala lühinumbrit. Kopeerige kood ja avage siis vastav leht või postitus. Kleebi kood lehe sisusse sobivasse kohta.

Sisestage lühikood

Vaadake muudatuste eelvaadet ja kui olete oma uue parallaksi jaotisega rahul, klõpsake avalda. Nüüd saate luua veel sektsioone, mis annavad lehele või annavad täieliku parallaksi efekti. Ja kui teil on vaja muudatusi teha, avage lihtsalt parallaksi jaotise leht uuesti ja tehke vajalikud muudatused.

Lõplikud mõtted

Kui teie teemal pole sisseehitatud parallaksiafekti funktsiooni või kui soovite efekti lisada enamale kui ainult oma kodulehele, võimaldab Parallax Scroll teil kiiresti luua parallaksi sektsioone, mida oma lehtedele või postitustele lisada.

Nagu nägite, võib oma veebisaidile parallaksi efekti lisamine olla väga väärt. See mitte ainult ei paranda märkimisväärselt teie veebisaidi visuaale, vaid aitab ka teie vaatajaskonnale meeldida, võimaldab neil hõlpsalt teie saidil navigeerida ja sisule juurde pääseda ning suurendab teie saidil veedetud aega. See täiustatud kasutajakogemus peaks lõppkokkuvõttes aitama teie saidil teisendada oma eesmärkide saavutamiseks, olenemata sellest, kas suurendada külastajate arvu tagasi, koguda müügivihjeid või müüa tooteid või teenuseid.

Kas lisate paralleeliefekti oma kodulehele, maandumislehele, postitusele või mujale? Palun jagage oma mõtteid allpool olevates kommentaarides …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map