Minu esimese kaubandusliku WordPressi pistikprogrammi õppetunnid

Ma käivitasin oma esimese kaubandusliku WordPressi pistikprogrammi, WP sotsiaalmeedia liugur, umbes poolteist aastat tagasi. Ma pole kunagi varem kaubanduslikku pistikprogrammi välja lasknud, nii et katse ja eksituse viis oli palju. Kogu protsessi vältel õppisin (ja õpin siiani) mõnda äärmiselt väärtuslikku õppetundi, mis mõjutab minu edasist WordPressi pistikprogrammi arengut.


Kui olete selle teekonna juba reisinud, võite tunda, et suur osa neist tundidest ei ole mõtteained; Kindlasti tunnen seda neile, kui neile tagasi vaatan. Loodetavasti leidub mõni neist teist, kes kaaluvad võimalust pääseda WordPressi lisandmoodulite arendusse ja mõtlevad, mida oodata ja kuidas edasi minna. Loodetavasti säästavad järgmised õppetunnid aega ja stressi, täpselt nagu nad on minu jaoks tehtud.

1. Kaubandusliku pistikprogrammi vabastamine on palju lihtsam, kui ma eeldasin.

Sellest ajast, kui asusin WordPressis töötama, olen kirjutanud oma klientide saitidele pistikprogramme siin ja seal. Armastan pistikprogrammide kasutamist kahel peamisel põhjusel:

 1. Need hoiavad funktsionaalsuse modulaarsena
 2. Need muudavad funktsionaalsuse jagatavaks (vähemalt teie oma saitide vahel)

Kui valmistusin süvenema kommertslike WordPressi pistikprogrammide maailma, oli mul natuke ebakindlust, kui suur ettevõttest see tegelikult oleks. Kas minu uus pistikprogramm kulutaks mu elu? Kas ma peaksin ühe müügi saamiseks investeerima oma elu kokkuhoiu reklaamidesse??

Neid muresid silmas pidades tuhisesin peaga … ja olin selle üle väga meeldivalt üllatunud. Selgub, et ärilise pistikprogrammi kirjutamine on ainult pisut raskem kui ühe nende tasuta pistikprogrammide kirjutamine, mida ma kogu aeg teinud olen. See ei tarbinud üldse minu elu. Ja mis puudutab reklaami, siis suutsin oma esimese müügi saada isegi ilma reklaamita. Surnud lihtne, eks?

Nii et ma ütleksin, et kui te juba tunnete PHP-d, pole mingit põhjust, et te ei peaks kirjutama WordPressi pistikprogramme – isegi ärilisi. See on kõige lihtsam aeg investeeringutasuvuseks, mille olen PHP-maailmas leidnud.

2. Kõrvaldage kõrvaltöö, isegi kui peate maksma.

Üks minu jaoks kõige raskemaid õppetunde oli see, et isegi kui ma saan kõigega ise hakkama, ei peaks ma mõnikord seda tegema.

Näide 1: litsentsi- ja värskendussüsteem

Esimene näide selle kohta oli minu litsents ja värskendusserver. Kaalusin lühidalt WooCommerce API Manager, kuid pärast selle hinnasilti uurimist otsustasin, et pigem kasutan tasuta lahendust: aina populaarsemat WP värskendusserver autor Jānis Elsts.

Nii et ma lõin selle läbi ja töötasin selle oma pistikprogrammi ja saidi sisse ning see on üsna hästi välja töötatud. Lõpuks võttis see siiski palju aega ja funktsioone on vähem kui midagi sellist WooCommerce API Manager pakub. Ja äkki tundus see WooCommerce API halduris 129 dollari (või mis iganes see toona maksis) hinnasilt madala funktsionaalsuse ja vähem tööaja eest madala hinnaga. Lõpuks investeerisin rohkem raha (kuna aeg on raha, eks?) Odavamasse lahendusesse.

Kuigi olen kindel, et WP värskendusserver on mõnes stsenaariumis suurepärane, olen õppinud, et minu jaoks on odavam ja lihtsam raha lihtsalt välja raisata ja kasutada WooCommerce API Managerit.

Näide 2: majutamine

Olen neist alates digitaalse ookeani armastanud. Neil on puhas disain, suurepärased hinnad ja kõik on minu kontrolli all. Kuigi mu süda soovib minna Digital Oceaniga, olen jõudnud arusaamisele, et tõenäoliselt ei peaks ma muretsema serveri haldamise pärast, kui mu plaat on juba nii täis.

Nii läksin enamiku oma WordPressi saitide jaoks üle hoorattale. Nad pakuvad täielikult hallatud hostimist, mida ma just vajasingi. Ma ei ole hetkekski otsust kahetsenud. Aeg, mille jooksul nad mind päästsid, on igavesti-veidi kõrgemat hinda väärt.

Hooratas on minu jaoks olnud ideaalne.

Hooratas on minu jaoks olnud ideaalne.

3. Hea toe korral saate vead oma eeliseks kasutada.

Pole tähtis, kui palju te oma pistikprogrammi vigade testimisega proovite, siis on teil kliente, kes satuvad vigadesse. Selles veendub mitmekesine WordPressi maailm. Kui käsitlete oma tugitaotlusi hästi, saate vigu oma eeliseks kasutada.

Siin ma mõtlen. Kui enamik inimesi mõtleb tugiteenuste peale, mõtlevad nad aeglasele vastusele, kangekaelsele tugiteenistujale ja ainult siis – kui neil veab – lõpuks lahendus. Trotsige seda normi. Pakkuge kiiret ja kvaliteetset tuge. Kui teete seda, on hea võimalus, et teie klient mõtleb teile paremini, kui viga poleks kunagi juhtunud.

Igatahes on see minu jaoks sageli töötanud. Ühel juhul oli mul üks klient, kes võttis minuga ühendust vea osas ja aitasin tal kiiresti selle lahendada. Pärast teda aidates arutas ta minu „hämmastava toetuse” üle ja küsis, kas ta võiks mulle oma juhendajale komplimendi anda. Mul pole juhendajat, kuid olin sellegipoolest tänulik. Ja siin on asi: viga ja tugi tegi teda tegelikult rohkem vaimustatud pistikprogrammist. Päris kena, eks?

Formaalsused, formaalsused.

Tugiteenuste osas toimib minu arvates kõige paremini järgmine: ma ei ürita asjades liiga ametlik olla. Teisisõnu, ma üritan olla lihtsalt sõbralik ja abivalmis. Üks asi, mida paljud inimesed tugikõnede osas vihkavad, on see, et tugiteenuste tehnikana on lihtsalt ette kirjutatud küsimuste ja vastuste ülelugemine ilma teie probleemi kuulamata. Nii et ma ei tee seda. Selle asemel üritan alati:

 • Reageeri kiiresti; võimaluse korral samal tööpäeval
 • Ole tähelepanelik; Püüan kuulata ja töötada kliendiga justkui koos sõbraga
 • Ma ei allkirjasta oma vastuseid oma ettevõtte nimega. Selle asemel kasutan enda nime (siiski allpool oma ettevõtte allkirjaga)
 • Kui tugitaotlus nõuab täiendavaid järelmeetmeid, proovin ka selle kiirelt hoolt kanda
 • Mina nagu aeg-ajalt idioomide kasutamine (nt vale puu maharaiumine) ja mitteametlikud kokkutõmbed (nt mida mõtlevad?)
 • Ülaltoodud punkti kõrval püüan kasutada laitmatu suurtähtede kasutamist, kirjavahemärke ja grammatikat

Muidugi takistab mõnikord elu hullumeelsus mul pakkuda täiuslikku tuge, mida ma tahaksin nagu anda, kuid minu arvates on ikka tähtis, et meil oleks õiged eesmärgid.

Nii et pidage seda kõike meeles. Vead on halvad, kuid kui pakute suurt tuge, muudate kohutava olukorra potentsiaalseks tagasitulevaks kliendiks. Ja isegi kui nad enam tagasi ei pöördu, muutisite vähemalt kellegi päeva helgemaks.

4. Pluginad sobivad suurepäraselt võrkude loomiseks.

Üllatavalt (minu jaoks) olen kohtunud uute sõprade ja äriühendustega lihtsalt seetõttu, et nad leidsid minu pistikprogrammi ja kasutasid seda. Hull! Selgub, et pistikprogrammi vabastamine annab teile võimaluse kohtuda WordPressi maailmas kohutavate uute inimestega.

Siin on näpunäide, mille osas püüan olla parem: kasutage kõiki võimalusi ära, järgides kokkupuutunud inimesi. Jälgi neid Twitteris. Vaadake nende veebisaiti ja andke neile teada, kas teile meeldis see, mida leidsite. Kui olete minusugune introver, võite end kohati imelikult tunda, kuid olen leidnud, et inimesed on peaaegu alati naudi seda, kui keegi saab vaadata ja (siiralt) komplimenteerida nende töö eest.

5. Iga arenguvõitlus on plugina idee.

Minu puhul idee WP sotsiaalmeedia liugur sündis siis, kui nägin, et võrgus pole ühtegi pistikprogrammi, mis võimaldaks mul kenasti kuvada oma saidil oma Facebooki, Twitteri ja Instagrami postitusi. Vajasin seda tõesti projekti jaoks, mille kallal ma töötasin, ja pärast pikki tunde otsimist jõudsin järeldusele, et lahendus on ehitada see ise. Kuna see oli minu jaoks nii kasulik, oli kerge otsus see avalikkusele avaldada.

Pärast selle edukat vabastamist olen mõelnud pistikprogrammidele teisiti. Iga kord, kui ma ei leia minu vajadustele vastavat pistikprogrammi, kõlab mu peas äratus, mis ütleb: “Sa pole ilmselt ainus inimene, kes sellist pistikprogrammi soovib.”

Selle hiljutine näide on: ma olen viimasel ajal teinud vähe saite, mis nõudsid palju CSV-haldust (eksportisin kohandatud andmeid, impordin kohandatud andmeid CPT-de loomiseks, teie panite sellele nime). Seal on mõned pistikprogrammid seal midagi sarnast tegin mida tahtsin, kuid miski ei sobinud arvega täielikult. Niisiis läks peas meelde suure plugina idee ja ma töötasin välja oma lahenduse, mille dubleerisin CSV äss. See lihtsustab peaaegu kõigi CSV-failide importimist ja eksportimist postitustesse, CPT-desse ja kasutajatesse (või väljaspool neid). (Muide, kui see kõlab nagu miski, mis teid võiks huvitada, registreeruge julgelt csvace.com selle vabastamise teatiste saamiseks.)

Kui mõtlete niimoodi alati oma võitlusele kui suurepärastele pistikprogrammi ideedele, ei jää teil kunagi ideid puudu ja teil on alati vähemalt üks inimene (teie), kellele neist kasu oleks!

6. Suur erinevus on plugina tasuta versiooni olemasolu ametlikus WordPressi pluginate kataloogis.

Turundus on raske. Vähemalt on raske, kui te ei tea palju turundusest. Sellepärast olete absoluutselt peab ära kasutada WordPressi pluginate kataloog– ilmselt WordPressi pistikprogrammide jaoks kõige lihtsam ja odavam (tasuta) turundus. See võib lõpuks olla teie suurim liikluse allikas. Ma tean, et minu puhul olen üllatunud, kui palju inimesi leiab WP sotsiaalmeedia liugur pistikprogrammide kataloogi kaudu.

WordPressi pluginate kataloog

WP Social Media Slider Lite WordPressi pluginate kataloogis

Lisaks sellele, et tegemist on lihtsalt turundusvõimalusega, on pistikprogrammi tasuta versiooni omamine ka suurepärane viis võimaldada potentsiaalsetel klientidel teie pistikprogrammi proovida. Ma tean, et paljud inimesed tahavad enne sularaha väljavõtmist veenduda, et pistikprogramm vastab nende vajadustele. Tasuta versioon on just see, mida nad vajavad.

7. Tagasitulevad kliendid on tõeline asi – isegi kui teil on müügil ainult üks pistikprogramm.

Mul on praegu ainult üks vabastatud pistikprogramm, nii et ma ei mõelnud alguses klientide tagasipöördumisest. Ma mõtlen, et enamikus tarkvaratööstuses peab klient tarkvara ostma ainult üks kord.

Olen õppinud, et esmaklassiline WordPressi pistikprogrammide tööstus on erinev. WordPressi pistikprogrammide tööstuses ostavad paljud (tõenäoliselt enamik) teie kliente pistikprogrammi oma kliendi nimel. Kui neile meeldib teie pistikprogramm, võivad nad kaaluda tulevaste klientide jaoks teie pistikprogrammi uuesti ostmist.

Pidage seda meeles, kui pakute kliendile tuge. Kui jätate neile hea mulje, võite saada rohkem kui see ainus esmamüük.

8. Ärge alahinnake ennast; määrake õiglane hind. Tõenäoliselt laadivad arendajad seda niikuinii oma kliendilt.

Pistikprogrammi esmakordsel käivitamisel otsustasin, et suurendan oma müügivõimalusi, määrates madalama hinna, kui tavaliselt nägin pistikprogramme. Seda silmas pidades käivitasin hinnasildiga 15 dollarit WP sotsiaalmeedia liugur.

Pärast mõnekuist müüki sain aru, et müüsin ennast lühikese ajaga. See oli palju odavam kui enamus WordPressi pistikprogramme, mida müüakse, ja minu plugin oli sama väärtuslik kui paljud neist. Nii et tõstsin hinna 29 dollarini ega näinud müügis muutusi; nii nagu paljud inimesed ostsid seda. See viis minuni olulise mõistmiseni: paljude WordPressi arendajate jaoks pole 15–29 dollari vahel olulist erinevust… või isegi suuremat. Nad ostavad pistikprogrammi ja maksavad selle lihtsalt oma kliendi arvelt. Vähemalt minu jaoks ei ahvatlenud ülimadala hinna määramine enam inimesi seda ostma.

Kindlasti ei pea ma silmas seda kui soovitust inimeste mahavõtmiseks. Ma mõtlen just seda, et peaksite ausalt hindama, mida teie arvates plugin väärt on, ja müüma selle hinnaga. Kas pakute midagi ainulaadset? Kas teie pistikprogrammi olemus tähendab, et kulutate palju aega tugiteenustele? Kui palju aega säästate oma klientidega?

Valige õiglane hind ja kui see on tõeliselt õiglane, maksavad teie kliendid selle hea meelega.

Nii palju õppida ja palju aega.

Nii olen seda siiani õppinud. Olen kindel, et jätkates premium WordPressi pistikprogrammimaailma uurimist on veel palju õppida. Minu jaoks on see päris põnev.

Kuidas sinuga on? Kas olete arendanud WordPressi pluginaid? Kas olete õppinud järgmistest kommentaaridest mõnda õppetundi, millest soovite jagada??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map