Millist pildifailitüüpi WordPressi jaoks kasutada?

Millist pildifailitüüpi WordPressi jaoks kasutada?

Kui olete juba mõnda aega WordPressi saiti hallanud, mõtlete tõenäoliselt, milline pildifailitüüp on teie veebisaidile kõige parem. Kas peaksite kasutama JPG või PNG? Võib-olla soovite kasutada mõnda muud pildifailitüüpi, näiteks WebP, kuid pole kindel, mida teha. Kui see pole nii, siis võiksite ehk üles laadida PSD-, AI- või INDD-pildi ja need on ummikus.


Pole tähtis, miks te siin olete, aitab tänane postitus teil valida oma WordPressi veebisaidile sobiva pildifaili tüübi. Miks on vaja valida õige pildifaili tüüp? Katame seda ka postituses. Lisaks toome välja aktsepteeritud pildifailitüübid, kuidas teisi failitüüpe lisada ja puudutame mõnda WordPressi pildi parimat tava.

Kui see kõlab hästi, kaalume ankrut ja lähme purjetama, kuna õppida on veel palju.

Miks on ülioluline valida õige pildifaili tüüp?

Ideaalse pildifaili tüübi valimine on raskem, kui arvasite, ja ma saan sellest aru. Kuid peate hoolikalt jälgima kasutatavat failitüüpi, kuna see on korrelatsioonis teie veebisaidi toimivusega. Miks on oluline kaaluda valitud pildifaili tüüpi?

 • Kiirus ja jõudlus – Mõned pildifailitüübid võtavad rohkem ruumi kui teised. Suurte pildivormingute kasutamisel aeglustate oma veebisaiti ja suurendate serverikulusid. Otsige heledaid pilte, mis tagavad lehe parema kiiruse ja toimivuse optimaalne kasutajakogemus (UX).
 • SEO tulemus – Kas teadsite, et lehe kiirus on a otsene SEO järjestamise signaal? Kui kasutate oma veebisaidil raskeid või madala kvaliteediga pilte, jätate parema UX-i ja sellega seotud SEO eelised ilma. Kvaliteetsete ja SEO-vormingus piltide valimine eelistab teie lehti paremate SEO-tulemuste saamiseks.
 • Esteetika – Mõned pildivormingud säilitavad detaile paremini kui teised isegi pärast tihendamist. Soovite pildivormingut, mis näeks suurepäraselt välja selle poleeritud, kvaliteetse ja professionaalse väljanägemise jaoks �� Iga pildivorming sobib ideaalselt kasutamiseks, nii et vali targalt.
 • Vastuvõtlik disain – Tänapäeval külastavad kasutajad teie veebisaiti mitmesugustel seadmetel, millel on erinevad brauserid ja ekraanisuurused. Peate otsima tundlikke pildifailitüüpe, mida enamus brausereid toetab. Lisaks vajate pilte, mis näevad välja hämmastavad erinevatel ekraanidel. Sellest lähemalt hiljem.
 • Järjepidevus – Järjepidevuse huvides soovitame jääda oma piltide jaoks ühte peamisse failitüüpi. Teisi failivorminguid saate kasutada nõudmisel või sõltuvalt teie vajadustest, kuid ühte või kahte vormingut peaks olema palju.

Räägime siis ka saadaolevatest pildifailide tüüpidest.

Saadaolevad pildifailitüübid

Paljude algajate eest varjatud on asjaolu, et seal on pildivormingute maailm. Jah, on olemas sadu pildifailitüüpe et meil kõigil oleks vaja e-raamatut. Ärge siiski muretsege; keskendume ainult pildivormingutele, mis sobivad ideaalselt WordPressi veebisaitidele.

Kujutise vormingud jaotatakse kahte laia kategooriasse: Raster ja Vektor pilte.

Rasterpildid on pildi moodustamiseks pikslite seeria abil. Just sel põhjusel kaotavad rasterpildid tihendatud või väljavenitatud eraldusvõime tavaliselt. Kolm populaarset pildivormingut – JPG, PNG ja GIF – on rasterpildid, mis moodustavad suurema osa kõigist veebis nähtavatest fotodest.

Teisest küljest vektorpildid on konstrueeritud mitte pikslite, vaid matemaatiliste valemite abil, mis tähendab, et need on paindlikumad niivõrd, kuivõrd sagedased suurused muutuvad. Populaarsete vektorkujutüüpide hulka kuuluvad muu hulgas Adobe EPS (Encapsulated PostScript), SVG (Scalable Vector Graphics), PDF, WEBP ja Adobe Illustratori AI-vorming..

Veebisaidi tavapärase kasutamise jaoks otsige rasterpilte. Samal ajal saate luua oma logodelt vektorpilte ja muid pilte, mis vajavad sagedast muutmist ja suuruse muutmist. Ideaalis peaksite kõik vektorpildid teisendama rasterpiltideks enne nende kasutamist oma WordPressi veebisaidil.

Miks?

Kuna rasterpildid on kergemad ja neid toetavad kõik brauserid, peaksite kasutama kas JPG või PNG. Kui vajate animatsioone, on teil GIF-vorming. Nüüd oleme sadadest pildivormingutest vaid kolme peal.

See tekitab küsimuse: aga milliseid pildifailitüüpe WordPress toetab?

Aktsepteeritud pildifailide tüübid

Vastavalt Koodeks, WordPress aktsepteerib vaikimisi JPG, JPEG, PNG, ICO ja GIF pildivorminguid. Kui olete segaduses, on JPEG lihtsalt JPG ja ikoonide jaoks kasutatav pildivorming on ICO. WordPressi veebisaidil kasutatakse teie ikooniks tavaliselt ikooni, mitte postituste või lehtede pilte.

Vaikimisi saate oma lehtedele ja postitustele üles laadida ainult JPG ja PNG faile. Kui soovite mis tahes põhjusel lisada muid pildifailitüüpe, võite kasutada pistikprogrammi, näiteks WP lisafailitüübid. Kui teile pluginad ei meeldi, saate oma koodile lisada järgmise koodi wp-config.php faili.

define ('ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS', tõsi);

Alternatiivse meetodi jaoks lisage oma koodile järgmine kood funktsioonid.php fail:

Ülaltoodud kood lisab tuge SVG ja JSON laienditele. Kui soovite lisada muude pildivormingute laiendusi, muutke vastavalt ülaltoodud koodi. Lisateabe saamiseks vaadake kuidas WordPressisse täiendavaid failitüüpe üles laadida.

Kui teil on probleeme uute failitüüpide lisamisega, võtke kõigepealt ühendust oma hostiteenuse pakkujaga, kuna neil võivad olla piirangud. See kõrvale, mis on parim pildifailivorming, mida kasutada?

Milline on parim pildifailitüüp?

Järgmise jaotise jaoks kaalume veebisaitide kolme kõige populaarsemat pildivormingut. Katame JPG-, PNG- ja GIF-faile, tuues välja parima vormingu erinevaks kasutamiseks. Alustame JPG-ga.

JPG

JPG (tuntud ka kui JPEG) tähistab ühist fotoekspertide rühma. JPG-pildid sobivad hästi kõrge tihendamisega ja suudavad kuvada miljoneid värve, muutes need ideaalseks fotode ja erksate värvidega piltide jaoks.

See pildivorming toetab kadudeta tihendamist, mille tulemuseks on pildi optimeerimise järel väike kvaliteedi langus. Parima kvaliteedi ja jõudluse tagamiseks saate siiski tihendustaset kontrollida. JPG-pildid ei toeta läbipaistvat tausta.

PNG

PNG on portatiivse võrgugraafika - pildivorming, mis loodi algselt piltide ülekandmiseks Internetis. PNG-piltidel kuvatakse miljoneid värve, kuid need võivad olla JPG-st raskemad. Need on fantastilised ekraanipiltide, logode, infograafikute ja brändit identifitseerivate peamiste päisegraafikute jaoks.

PNG toetab kadudeta tihendamist, mis tähendab, et optimeerimise käigus ei kaotata andmeid. Selliselt on PNG-pildid pärast pakkimist JPG-piltidest krõbedamad ja teravamad. Lisaks toetab PNG-pildifailitüüp läbipaistvat tausta.

GIF

GIF on graafilise vahetuse vormingu lühend. See on pildivorming, mis toetab nii animeeritud kui ka staatilisi pilte. Enamik animatsioone, mida sotsiaalmeedias näete, on GIF-pildid. Erinevalt JPEG ja PNG, toetab GIF-pildifailitüüp ainult 256 värvi, muutes selle värvifotode ja muude värvigrandentidega illustratsioonide jaoks sobimatuks.

GIF kasutab kadudeta tihendamist failisuuruste vähendamiseks, kaotamata visuaalset kvaliteeti. Lisaks toetab GIF tekstisilte ja läbipaistvat tausta, mis muudab selle vormi ideaalseks lihtsate animatsioonide ja madala eraldusvõimega videote jaoks.

Millist neist kolmest peaksite kasutama? Kõik sõltub teie vajadustest. PNG sobib suurepäraselt logode, ekraanipiltide, diagrammide, infograafikute ja kvaliteetsete brändipiltide jaoks. JPEG sobib suurepäraselt nii teie veebisaidi väikeste piltide kui ka erksate värvidega fotode jaoks. GIF on hämmastav animatsioonide ja lihtsate videote jaoks.

Kuid pildifaili tüübi valimisel ei piisa, kui kasutate pilte hooletult. Järgmises jaotises leiame paar WordPressi pildi parimat tava ja näpunäiteid.

WordPressi pildi parimad tavad

Kujutiste maksimaalseks kasutamiseks järgige järgmisi piltide parimaid tavasid ja näpunäiteid. Katame lühidalt selliseid valdkondi nagu pildi suurus, maksimaalne üleslaadimise suurus, pildi SEO, optimeerimine ja kuidas kasutada Google Analyticsit oma WordPressi pildistrateegia teavitamiseks.

Pildi suurus

Oleme juba kindlaks teinud, et teie kasutatavate piltide suurus võib mõjutada teie veebisaidi kiirust. Seetõttu peaksite püüdma kasutada heledaid pilte. Samal ajal ärge loobuge kergete piltide loomise ajal visuaalsest kvaliteedist, mis tähendab, et tihendamisel peate olema ettevaatlik.

Lisaks ärge muutke piltide suurust HTML-i või CSS-i abil. Kui vajate pilti 300x300xx, siis ärge kasutage pilti, mille suurus on 400xx400. Lisaks saate oma veebisaidile kiire tõuke saamiseks kasutada kvaliteetset WordPressi hostimist, vahemällu salvestamist ja CDN-i.

Maksimaalne üleslaadimissuurus

Vahel peate võib-olla ühel või teisel põhjusel kasutama suurt pildifaili. Kuid teil võib olla faili üleslaadimisega probleeme, kuna WordPressi vaikimisi üleslaadimissuurus on 2 MB. Ärge siiski muretsege, kuna saate oma üleslaadimise maksimaalset suurust kiiresti suurendada.

CLoudwaysi faili üleslaadimise suurus

Paljudel juhtudel pakuvad hostingu pakkujad sisseehitatud seadet, mida saate redigeerida, et faili üleslaadimise mahtu ise suurendada. Näiteks peate Cloudways'is lihtsalt oma kontole sisse logima, navigeerima serverihaldusse ja valima jaotise Seaded ja paketid (nagu ülalpool näidatud). Siit saate faili üleslaadimise mahtu käsitsi suurendada, muutes lubatud MB suurust.

Kuid see võib ja erineb hostiti erineda. GoDaddy kasutab mõnda võimalust nende C-paneelis, Media Temple'is, peate php.ini-faile muutma ja WP Engine'i abil peate suurendamise saamiseks ühendust võtma nende tugimeeskonnaga.

Kujutise SEO

Kas teadsite, et lisaks SEO-skoori parandamiseks võite kasutada pilte ka peale sõnumi edastamise ja saidi hea väljanägemise? See on õige; saate SEO-pilti kasutada oma veebisaidile suurema liikluse suunamiseks. Kuidas? Alustuseks pange oma piltidele sobiv nimi. Näiteks kasutage „picture001.png” asemel „how-to-image-seo.png” jne. Lisaks lisage pärast üleslaadimist kõigile oma piltidele alt-tekstid. Tänu alttekstidele saavad otsingumootorid ja ekraanilugejad teie pilte "näha".

Kasulikud WordPressi pildi optimeerimise pistikprogrammid

WordPress on tänu pistikprogrammidele üsna lihtne CMS-i kasutada. Ehkki enne üleslaadimist on piltide optimeerimine piltide manipuleerimise tarkvara (nt Photoshop) abil kasulik, saate pärast üleslaadimist oma piltide optimeerimiseks kasutada pluginaid.

Märkimisväärsed WordPressi pildi optimeerimise pistikprogrammid sisaldavad Smush, EWWW pildi optimeerija, ja Kujutage ette, teiste hulgas. Valige pistikprogramm, mis sobib teie vajadustega, kuna igal neist on kordumatu funktsioonide komplekt.

Kasutage Google Analyticsit

Kui kõik on öeldud, soovite pakkuda parimat võimalikku kasutajakogemust. Selleks peate tundma oma külastajaid ja seadmeid, mida nad teie veebisaidile pääsemiseks kasutavad. Nii saate valida ideaalsed pildivormingud ja suurused. Näiteks kui enamik külastajaid kasutab Apple Safari brauserit, peate WEBP-failide kasutamiseks WordPressis pakkuma täiendavat tuge.


WordPressi veebisaidi jaoks sobivaima pildifaili tüübi valimine on oluline kiiruse, UX-i, veebisaidi toimivuse, SEO ja järjepidevuse osas.

Te ei saa endale lubada seda piirkonda järelevalveta jätta, kuna hea imago strateegia väljatöötamisel on teil sellest kasu. Teie stiilijuhend peaks kõigile kasutajatele pakkuma pildidirektiive.

Lõpuks tihendage ja optimeerige oma pilte, et saavutada täiuslik tasakaal kvaliteedi ja jõudluse vahel.

Kas teil on küsimusi pildifailitüüpide kohta? Andke meile allpool olevas kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map