Miks on nginx WordPress Hostingi parim sõber

Oma eelmises artiklis uurisin, miks on PHP7 WordPressi jaoks tee ja tänases artiklis on veebiserveri kord.


Suur osa heast hostimiskogemusest on veebiserveri pinu konfigureerimine. Kiire virna omamine on WordPressi hea jõudluse ja suurepärase kasutajakogemuse jaoks ülitähtis. Olen juba arutanud, miks PHP7 on nii hea viis WordPressi toimivuse automaatseks parandamiseks, aga kuidas on lood tegeliku veebiserveriga?

Täna selgitan: mis on veebiserver, millised on kõige populaarsemad ja miks on nginx nii kuradi hea!

Veebiserver

Üks hostimise kõige olulisemaid aspekte on tegelik veebiserver. Veebiserver vastutab staatilise sisu (nt HTML) pakkumise ja selle kliendile saatmise eest (mis tähendab, otse teie brauserisse). Nii vastutab veebiserver ka kogu PHP-protsessori kaudu saabuva teabe töötlemise ja selle muundamise kaudu bittideks, mis rändavad läbi võrgu teie brauserisse. Veebiserveri pinu töötab koos kliendi / serveri mudel kus veebiserver tegutseb serverina (sisu pakkujana) ja klient (teie) on see, kes seda taotleb.

Kõige tavalisemad veebiserverid on Apache, Microsofti IIS ja loomulikult nginx.

Veebiserver on võimeline hakkama saama nii staatilise kui ka dünaamilise sisuga, mis kliendile saadetakse, väikeste erinevustega. Serveriosa laaditakse mällu nn töötaja protsessi eest ja vastutab soovitud sisu pakkumise eest. Nii Apache kui ka nginx käsitlevad staatilist ja dünaamilist sisu. Kuigi Apache suudab sama töötaja protsessiga hakkama saada, ei tee nginx seda, kuna selleks on vaja välist protsessorit.

Miks on Apache ja nginx nii populaarsed? Lihtne vastus on, kuna need on avatud lähtekoodiga ja tasuta. Üheskoos moodustavad nad peaaegu 50% kogu maailma liiklusest, see pole kerge etendus!

Mis on Apache?

Apache HTTP-serveri lõi Robert McCool 1995. aastal ja seda arendatakse endiselt Apache Software Foundationi all. See veebiserver on olnud populaarseim valik alates 1996. aastast. Selle disain on väga modulaarne, sellel on palju dokumente ja see on nii populaarne, et see on kõigi peamiste veebimajutuse juhtpaneelide alus. See on isegi lisatud cPanel, enim kasutatud juhtpaneel maailmas.

Muidugi on see paindlik, see on vabandus, et valdav enamus seda kasutavaid inimesi tuleb välja, kui seda küsitakse, ja üldiselt on see tõsi. See on ka väga laiendatav ja kuna see saab mooduleid dünaamiliselt laadida (midagi nginxit töötab endiselt), saab seda hõlpsalt konfigureerida.

Apache suudab staatilise ja dünaamilise sisuga sama töötajaga hakkama saada, nii et see sobib ideaalselt selle paindlikkusega, kuid (ja alati on olemas) seda ta teeb etendus.

Apache on teadaolevalt olnud mõnevõrra aeglane, kuid selle tõe paljastamiseks polnud midagi ligilähedastki, kui nginx populaarseks sai. Nende vaheline jõudluse erinevus on midagi sellist ei saa kahe silma vahele jätta. Ainuüksi selles küsimuses on enamik suuremaid ettevõtteid üleminekul nginxile. Ehkki Apache on endiselt populaarne, muutuvad asjad kindlasti tulevikus, kui tehnoloogia järele jõuab ja üha enam tarkvara, mis varem töötas ainult apache nimel, hakkab sisaldama nginxit.

Mis saab Nginxist?

Nginx on pärit emalt Venemaalt. 2002. aastal asus programmeerija nimega Igor Sysoev nginxi kallale, kuna ta oli sügavalt mures C10K probleemi pärast. Mis? Lihtsamalt öeldes, optimeerimine võrgu pistikupesad korraga suure hulga klientide käsitsemine, mis oli Apache peamine puudus ja tõeline väljakutse tänapäevase veebi jaoks. Esialgne nginxi väljalase avalikustati 2004. aastal sündmustel põhineva arhitektuuri alusel.

Isegi Sysoev ise ei suutnud näha, kui palju nginxi edu oleks. Nginx-i kiiruse tohutud eelised ja ressursside vähene kasutamine ilmnesid aja möödudes. Nginxil on suurepärane võimalus pakkuda staatilist sisu, kuid ei saa hakkama dünaamiline sisu. See osutus ka eeliseks, kuna dünaamiline sisu ei olnud seotud sama töötajaga ja seega võis see töötada palju kiiremini.

Nginx pakub suurepäraselt kiirema sisu pakkumist palju suuremahulistele ühendustele kui Apache ja on praegu valik hostimisteenuste jaoks, mis soovivad pakkuda parimat võimalikku jõudlust. Selle sündmustepõhine arhitektuur ja selle asünkroonne olemus on toimivuse peamised punktid.

Algselt oli nginxil üks peamine puudus, see on dokumentatsioon. Sellel oli umbne algus, kuna programmeerija oli venelane ja selle, kuidas ta selle funktsioone dokumenteeris. Kuid aja möödudes ja üha enam inimesi kasutab nginxit, ja dokumentatsioon on tohutult paranenud.

Teiseks nginxi puuduseks on modulaarse disaini puudumine, mis seda tähendab ei saa reegleid reaalajas töödelda nagu Apache teeb seda .htaccess-faili ja ka reaalajas mooduleid laadida ei saa. See on asi, millega nginx juba töötab, kuid Apache paindlikkusega vastavusse viimiseks on vaja veel aega.

Sellegipoolest varjutavad suurepärased esitused kiiresti puudused. See iseenesest on võimaldanud nginxil muutuda jõudlusele orienteeritud hostimise populaarseks valikuks ning see on teenuse, mida nii laialt kasutatakse, alus Aur, tõestades ikka ja jälle, et see võib Apache’iga igal viisil kõrgemat tulemust saada.

Miks on Nginx WordPressi hostimise eelistatud valik??

On mitmeid punkte, kus nginx on WordPressi saitide majutamiseks palju parem kui Apache. Püüan selle kokku võtta järgmisse loendisse.

Lihtne paigaldada

Nginx on terviklik pakett, tööks on vaja väga vähe väliseid mooduleid ja valdava osa ajast kulub selle lubamiseks Linuxis ainult üks rida.

apt-get install nginx

yin install nginx

Nginxi aktiivseks teenusena kasutamiseks on vaja kõike. Ülejäänud on konfiguratsioonis.

Võib töötada puhverserverina Apache või mõne muu veebiserveri jaoks

Nginx võib puhverserverina töötades võimaldada mis tahes Apache veebiserveri konfiguratsiooni jõudluse kohest paranemist, ilma et see mingil viisil mõjutaks serveri funktsioone.

Saab töötada otse mikro-vahemälu või isegi fastcgi-vahemäluga

Nginx on suurepärane tänu sisseehitatud mikro-vahemälule ja suudab töötada isegi fastcgi-vahemäluga, et kiirendada jõudlust kordades 10. Nginx suudab kiirendatud kiirendamisega vahemäluga töötamisel ka tohutult suurendada jõudlust ega vaja isegi välist välist vahemälumehhanism, nagu memcache.

Sisu edastamiseks on see uskumatult kiire

Nginx süttib staatilise sisuga tegelemisel kiiresti ja seda on selliseks otstarbeks väga lihtne konfigureerida. Üks koodirea võimaldab juurdepääsu kõige tavalisematele failidele, nagu staatiline sisu, ja parandab selle toimivust. Lisaks, kui teate HttpProxyModule seadistamist, võite isegi saavutada dünaamilise sisu toimivuse sama taseme, ilma et see mõjutaks veebiserveri funktsioone.

Peaaegu 4 korda rohkem samaaegseid ühendusi kui Apache

Kui kaalute väga suure nõudlusega veebisaidi majutamist tuhandete tuhandete külastustega päevas, oleks hea teada, et nginx suudab töödelda samaaegselt tekkivate ühenduste kogust neli korda rohkem kui Apache, mis tähendab kahte asja:

  • Teie veebisait on üldiselt kiirem
  • Selle tegemiseks vajate vähem ressursse kui Apache.

Selle põhjuseks on nginxi sündmuspõhine olemus ja see on vastutav järgmise kasuks.

Väga kerge

Nginx on nii hästi viimistletud, et see on ressursside jaoks uskumatult kerge. See tähendab, et ta kasutab vähem protsessori aega iga ühendustaotlust töödelda ja teeb seda kasutades palju vähem mälu. See võimaldab teil hostida suuremaid saite, kasutades sama serverit, mida varem Apache’is teha polnud võimalik.

Selle edu saladus peitub mootoris endas. Nginx töötab sündmusena käivitatava veebiserverina, mis tähendab, et ta kuulab töötaja sündmusi ja reageerib ainult vajadusel. nõudlusel nginxi sisene argument võimaldab teenusel kuulajaid nõudmise järgi luua ja eemaldada. See aitab vähendada mälukasutust ja suurendada tõhusust. Apache üritas lisada mpm-event töötajasse sündmusrežiimi, kuid nginxi kiiruse sobitamisel ebaõnnestus see ebaõnnestunult, kuna Apache ei olnud ehitatud sündmuspõhiseks veebiserveriks.

See võib teha koormuse tasakaalu

Nginxi saab konfigureerida koormusbilansi jaoks, suurendades samaaegsete ühenduste määra veelgi, jaotades koormuse mitme serveri vahel, muutes selle ideaalseks projektide jaoks, kus samaaegsete ühenduste koormus on väga kõrge.

Mida see kõik tähendab??

See tähendab, et nginx on ideaalne WordPressi jaoks peaaegu igal viisil. See tähendab, et saate selle kasutamisest kasu kohe pärast rakendamist. Kui olete süsteemiadministraator, pole nginxi installimine mõistlik. Kui soovite vastupidiselt projekti kavandada või oma veebisaiti majutada ja soovite seda mujal hostida, on tõenäosus tõesti suur, et kui teie hostimine kasutab nginxi, töötab see kiiremini.

Kvaliteetsed hostimisettevõtted nagu WP Engine ja Hooratas töötavad juba nginxil. Kuid kui kavatsete minna mõne teise hostiettevõtte juurde, uurige oma teadmisi või küsige tugiteenuse pakkujalt, kas veebiserveri pinu sisaldab nginxit. Võin teile garanteerida, et kui teenus on kvaliteetne, on selle virna mingisse ossa lisatud nginx.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map