Mida otsida oma WordPressi ajaveebi vabakutselise kirjaniku palkamisel

Kui teil on tippkvaliteediga vabakutseline kirjanik oma ajaveebi artikleid tootma, võib see tuua palju eeliseid. Põhjalikult uuritud ja hästi kirjutatud artiklid aitavad suurendada teie saidi liiklust ja luua kaasatud lugejate kogukonna. Kirjanike palkamine on WordPressi veebisaidi loomise tavapärane hind ja kui keegi teine ​​postitusi kirjutama paneb, vabastab see teie aega, võimaldades teil oma jõupingutused keskenduda teistele ärivaldkondadele. Kuid kuidas leida ja hoida edukat ja usaldusväärset vabakutselist?


Selles artiklis käsitleme, kust leiate vabakutselise kirjaniku ja mida peaksite selle töölevõtmisel otsima. Oluline on see, et mõtleme siis välja, milliseid tingimusi peaksite vabakutselisega arutama, enne kui nad hakkavad teile kirjutama.

Kust leida vabakutselist kirjanikku

Vabakutselise kirjaniku leidmiseks on mitmeid viise ja leidmist ootab palju kirjanikke. Kuid võtmeks on otsida õiges kohas, nii et saate lõpuks oma niši jaoks parima kvaliteediga kirjutaja.

Pange kuulutus
püsti

Üks võimalus vabakutseliste kirjanike leidmiseks on kuulutuse paigutamine nähtavale saidile nagu Üles, PeoplePerHour, või Pro Blogger. Nendel saitidel on suur hulk vabakutselisi, kes sirvivad regulaarselt oma lehti, et otsida kontserte. Sõltuvalt sellest, mida otsite, võite ühel neist saitidest leida õigete oskustega inimese.

Vabakutselise töötaja reklaamimine võib aga osutuda pikaks protsessiks. Taotlejad reageerivad teie kuulutusele. Kandidaatide hulgas võib olla keegi, kes sobib teie ajaveebi väga hästi. Samuti tuleb palju sobimatuid vastuseid, sest inimesed proovivad oma õnne kirjutamise alal, kus neil pole kogemusi. Tihti võib parimate kirjanike väljaselgitamine olla äärmiselt aeganõudev..

Otsige kirjanikke

autorikast

Kirjanike otsimine võib mõnikord olla parem viis kvaliteetsete vabakutseliste leidmiseks. Vaadake oma niši ajaveebid, et näha, kes neist kirjutab. Vaadake artikli lõpus autori biokaste, kuna need sisaldavad tavaliselt linki kirjaniku veebisaidile.

Google’i otsing on veel üks viis vabakutselise kirjaniku leidmiseks. Otsides oma ala vabakutselisi kirjanikke, võib olla mõni kirjanike veebisait, mida saate sirvida.

Mida tasub otsida vabakutselise kirjaniku palkamisel

Vabakutselise kirjaniku valimisel uurige esmalt alati nende veebisaiti, et näha, mida nad teevad ja mida nad pakuvad. Kui esmamuljete osas on need teie ajaveebi ja selle vajadustega ühilduvad, võite jätkata täiendavate kontrollidega.

Portfelli leht

portfoolio-leht

Vabakutselise kirjaniku töölevõtmisel soovite ideaalis kedagi, kellel oleks teie valdkonnas kogemusi. Kui see pole aga võimalik, peate kontrollima, et nad kirjutaksid vähemalt teie soovitud standardile.

A portfelli leht kirjaniku veebisaidil kuvab valiku nende töödest. See peaks näitama töid erinevatest saitidest ja võimaluse korral erinevatest žanritest. Siin saate hinnata nende stiili ja kvaliteeti, mis aitab teil otsustada, kas see kirjutaja sobib teie saidile hästi.

Kui võimalik, proovige alati enne kirjaniku poole pöördumist vaadata kirjaniku portfoolio lehte. See võib nii teie kui ka nende jaoks palju aega raisata, kui selgub, et te ei tunne nende töö vastu suurt huvi.

Lugege iseloomustusi

iseloomustus-leht

Enamik kirjanike veebisaite sisaldab iseloomustuste lehte. See aitab teil mõista, millega kirjanik töötada tahab, kui nad on usaldusväärsed, täpsed ja täpsed tööga, millesse nad pöörduvad.

Kui kirjaniku veebisaidil pole palju iseloomustusi, siis ärge lükake seda edasi. Iseloomustused võib tähelepanuta jätta, kui portfellilehe töö on kvaliteetne.

Kontrollige hinda ja saadavust

Vabakutselistel on kõik palliplatsi hind, mille eest nad kirjutavad. Pakkumine on ühe artikli või sõna kohta, sõltuvalt sellest, mida te küsite või mida nad eelistavad. Küsige nende hindu alati algses e-kirjas, et mitte aega raisata. Nad võivad olla hämmastav kirjanik, kuid kui te ei saa nende hindu lubada, pole mõtet enam minna.

Ärge kunagi proovige kirjutaja hindu liiga palju alla suruda. Ehkki nad võivad nõustuda teie madalama hinnaga, pole teie töö nende peamine prioriteet. Ja kui parema tasumusega kaarik tuleb, siis olete esimene klient, kelle arvelt loobutakse.

Lisaks hinnale küsige alati kirjaniku saadavuse kohta või täpsustage, millist paigutust te otsite. Paljud kirjanikud on väga hõivatud, kuid eelistavad regulaarset tööd ühekordsete artiklite asemel. Kui pakute tööd igakuiselt, võib kirjanik muuta teie ajakava, et teile ruumi anda.

Mida arutada enne nende töölevõtmist vabakutselise töötajaga

Kui olete leidnud vabakutselise, mis teie arvates sobib teie veebisaidile, on aeg arutada lisad, mis tagavad sujuva töösuhte.

Suhtlus
skype

Arutage eelnevalt läbi, kuidas kavatsete oma kirjanikuga ühendust pidada. Kas soovite igakuist Skype’i kuupäeva? Kas teie ettevõte kasutab Slackit või Trello? Kui kumbki teist ei eelista, siis piisab e-postist.
Juhised

Omage selgeid juhiseid selle kohta, mida soovite. Paljud tööandjad loovad oma kirjanikele stiilijuhi, seega on selge, mida oodatakse. See peaks hõlmama spetsiifikat, nagu pealkirjade tüübid ja pildi suurused jne. See aitab suurendada võimalust saada valmis artiklist seda, mida soovite.

Tähtajad

Mõnele tööandjale meeldib, et artikkel tuleb esitada määratud kuupäevaks. Teised on lihtsalt õnnelikud, et artiklid antakse kuu lõpuks kätte. Kui teil on konkreetne ajakava, andke sellest oma kirjanikule teada ja leppige kokku kokkulepe, mis sobib teile mõlemale.

Parandused

Vaadake eelnevalt, kas teie kirjanik teeb hea meelega artiklit, kui sellega on probleeme. Enamik kirjutajaid vaatab vajaduse korral artikli läbi. Kui aga saadate artikleid regulaarselt, peate siiski uuesti uurima, kas teie kirjanik sobib teie ajaveebiga tõesti hästi või on teil liiga kavalus.

Lisad

Kui on veel lisad, mille soovite, et teie kirjanik täidaks, lisaks kirjutatule, tehke see kohe alguses selgeks. Kas soovite, et nad vastaksid teie ajaveebi kommentaaridele või jagaksid oma töid sotsiaalmeedias? Enamik kirjanikke teeb seda hea meelega, kuid seda tuleks alguses arutada, nii et kõigil oleks ootused selged.

Vaimukirjutamine

Enamik kirjanikke eelistab sisu avaldamist oma nime all. Tavaline on iga artikli all olev autori biokast, mis sisaldab isiklikku teavet ja linki nende veebisaidile. Kui soovite, et keegi kirjutaks teie jaoks ghostwrite’ist, peate selle kirjutajaga esmakordsel kontaktil täpsustama. Võimalik, et peate võib-olla maksma rohkem, kui keegi teie nime all kirjutab, nii et arutage seda varakult.

Makseviis

Enne kirjutamise alustamist kontrollige alati makseviisi. Enamik vabakutselisi kirjanikke kasutab PayPali, nii et kui kasutate mõnda muud maksemeetodit, kontrollige kõigepealt koos nendega, et see võimalus oleks sobiv. Pidage meeles, et mõned vabakutselised kirjanikud elavad välismaal ja neil pole juurdepääsu USA pangakontodele.

Samuti kontrollige, millal teie kirjanik soovib teile maksta. Mõni saadab arve kuu lõpus hea meelega. Teised tahavad, et neile makstaks kord nädalas või pärast iga artiklit. Kui nad küsivad ettemaksu ette, veenduge, et oleksite kokkuleppega kõigepealt nõus.

Küsi testiartiklit

Kui olete ettevaatlik tüüp, on enam kui aktsepteeritav paluda kirjanikul katseartikli koostamine. See on ühekordne artikkel nende töö kvaliteedi kontrollimiseks. Kui olete tulemustega rahul, saate selle avaldada ja seejärel kirjutajaga tulevaste postituste kallal töötada. Kui olete huvitatud katseartikli marsruudist minemisest, pidage meeles, et peaksite pakkuma kirjanikule testija eest alati maksmist.

Lõplikud mõtted

Kvaliteetne ja usaldusväärne vabakutseline kirjanik on väärt oma kaalu kullas. Nii et kui olete ühe leidnud, veenduge, et hoiate neist kinni. Võtke nendega regulaarselt ühendust, andke neile kasulikku tagasisidet ja makske neile õigeaegselt.

Ja pidage meeles, kirjanike hinnad aja jooksul tõusevad. Kui teil on vabakutselist kirjanikku, kellest soovite kinni pidada, ja kes on juba mõnda aega teie heaks töötanud, pakkuge neile kindlasti palgatõusu.

Milline on olnud teie kogemus vabakutseliste kirjanikega töötamisel? Jagage palun allpool toodud kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map