Mida keegi WordPressist teile alustades ei rääkinud

Mida keegi WordPressist teile alustades ei rääkinud

WordPress on populaarsust kogumas ja mitmed veebisaitide omanikud võtavad selle oma sisuhaldussüsteemina kasutusele. Kirjutan seda postitust, et jagada mõningaid näpunäiteid inimestega, kes alles alustavad WordPressiga või kasutavad seda juba mõnda aega, et aidata neil vältida paljusid levinud vigu. Esitan mõned faktid, loodan, et saab selgeks mõned väärarusaamad, ja pakun paar näpunäidet, mis teid selles abistavad.


Faktid WordPressi kohta

Esiteks, siin on mõned WordPressi puudutavad faktid, mis aitavad tugevdada selle konkreetse CMS-i suurepärasust.

WordPress on kõige populaarsem CMS.

Alustame selle vaieldamatu faktiga. WordPress haldab 30% veebisaitidest internetis. Ettevõtted, kuulsused, ajaveebid, loomingulised kunstnikud, veebipoed ja teised kasutavad WordPressi oma veebisaitide platvormina. Nii näete, et WordPress on tohutult populaarne.

WordPress on tasuta.

Ja see on fakt. Kuid see pole veel kogu lugu. Tarkvara, mis on WordPress, on vabalt allalaaditav. Kuid on ka muid olulisi asju, nagu hostimine, domeeninimi, teemad ja pistikprogrammid, mis kõik võivad kulusid kokku viia.

Lisaks, kui te pole tüüp, mida teete ise, peate maksma arendajale tõrkeotsingu probleemide tasandamiseks või WordPressi kohandamiseks vastavalt teie vajadustele. Kui soovite selgemat ettekujutust WordPressiga veebisaidi ehitamisest, maksate, vaadake seda postitust.

Kõigile on olemas pistikprogramm.

Mõelge mis tahes funktsioonile, mida soovite oma veebisaidi jaoks. Võimalik, et selle funktsiooni pistikprogrammi otsimisel võib leida mitu võimalust. Pistikprogrammid on imelised ja annavad teile vabaduse lisada oma veebisaidile mitmesuguseid funktsioone. Selles on ligi 50000 tasuta pistikprogrammi WordPressi pluginate kataloog.  Kui teie valik on premium-plugin, et neid pluginaid paremini toetada, vaadake CodeCanyoni.

Hea hostimine on äärmiselt oluline.

Kui jõuate selle juurde, on kogu hostimine kahte tüüpi – jagatud hostimine ja spetsiaalne hostimine. Virtuaalserver on see, mida tavaliselt Internetis näete. See on üsna sobiv väikeste veebisaitide või ajaveebide jaoks, mille külastajate arv on madal. Suuremate veebisaidide korral, mis käsitlevad suurt kasutajaliiklust, jagatud hostimine seda lihtsalt ei tee. Need veebisaidid saavad valida WordPressi hallatavate hostimisteenuste või mõne muu hostimisteenuse, mis eraldab veebisaidile sihtotstarbeliselt piisavalt ressursse. Pidage meeles, et kui tegemist on hostimisega, siis taandub sellele üsna palju see, mida maksad, on see, mida saad.

Premium-teemad pakuvad tavaliselt paremat tuge kui tasuta teemad.

Üldiselt on premium-teemasid paremini hooldatud, neid ajakohastatakse regulaarselt ja nad saavad autorite suuremat tuge. Mitmel hiljuti välja antud paremini hinnatud premium-teemal on puhas kood, paindlik ülesehitus, millele saate toetuda, ja kohutav funktsionaalsus. Ja see kõik on lisaks heale disainile. Kuid nagu kõigi muude elude puhul, tehke enne teema ostmist kindlasti oma uurimistööd. Turuplatsid, nagu Themeforest, Creative Market ja Mojo, koosnevad tuhandetest individuaalsetest arendajatest, nii et saadav tugi ja värskendused on tootel erinevad.

Väärarusaamad WordPressi kohta

WordPressi esmakordsel uurimisel võib esineda mõni tavaline väärarusaam. Kuid ärge muretsege – oleme siin selleks, et aidata neid natukene selgeks teha ja täpsustada, et saaksite WordPressist tervikuna paremini aru..

WordPress on lihtne.

Tõsi, WordPress on lihtne. Aga see ei tähenda, et laadite alla WordPressi ja siis istute maha ja jälgite, kuidas teie veebisait võluväeliselt kuju võtab. Ei, teil on ka tööd teha. WordPressi jaoks on lihtne see, et juhiseid järgides saate paljaste luude veebisaidi kohe üldse paika panna. Alates sellest hetkest saate WordPressi teadmisi kätte saada ja veebisaiti vastavalt oma soovile täiendada. Kuna see on tasuta, saate selle kohapeal installida ja luua suvalise arvu testi saite ja proovida oma teadmisi vabalt proovida.

Kasutajana peate olema proaktiivne ja tundma WordPressi toimimisviisi. See pole liiga raske, arvestades õppematerjalide, kursuste, koolitusvideote, taskuhäälingusaadete ja ajaveebide arvu, mis juhendavad teid teie WordPressi teekonnal. Seejärel saate õppida just nii palju, kui on vaja oma veebisaidi käitamiseks või kogu distantsi läbimiseks ja ka arenemisoskuste omandamiseks. See on täiesti teie enda otsustada.

WordPressi värskendamine on vaid ühe hiireklõpsu kaugusel.

Võib-olla olete seda juba mitu korda kuulnud – WordPressi värskendamine on sama lihtne kui ühe klõpsuga. Kuid see pole päris nii lihtne. Esimene asi, mida peaksite tegema, on vaadata muudatuste ajakirja kaudu üle, mida muudetakse. Ja kui teil pole seda funktsiooni vaja, võite selle värskenduse vahele jätta. Kõige parem on aga kõik turbevärskendused oma WordPressi installida.

Vaikimisi tehakse kõik WordPressi südamiku väiksemad värskendused automaatselt. Suuremate värskenduste korral näete oma juhtpaneelil teadet, et peate värskendamiseks klõpsama. Teemade ja pistikprogrammide puhul on automaatsed värskendused keelatud. Juhtpaneelil märguannete vastuvõtmisel peate valima värskenduse.

Kui soovite oma WordPressis muutuvate üle rohkem kontrolli saada, saate failis wp-config.php teha lihtsaid muudatusi või lisada filme teemade ja pistikprogrammide function.php failidesse. Võite valida automaatsete värskenduste lubamise või keelamise igaühe jaoks eraldi. Vaadake seda WordPressi värskendamise kiirjuhendit, et värskendustest rohkem teada saada.

WordPress viitab üldiselt WordPress.com-ile.

Enamik uustulnukaid langeb selle alla, isegi ei tea WordPress.org. WordPress.org on organisatsioon, mis pakub tasuta avatud lähtekoodiga tarkvara, mille saate alla laadida ja installida ükskõik kuhu ning kasutada oma veebisaidi loomiseks. WordPress.com on teenus, mis kasutab sama tarkvara ja pakub teie ajaveebi jaoks serveriruumi ja muid teenuseid (kui soovite lisateavet, vaadake meie juhendit WordPress.com ja WordPress.org erinevuste kohta).

WordPress.org-i abil saate oma veebisaiti hallata ja sellega raha teenida täielikult. Kui loote WordPressiga veebisaidi teie valitud serverisse, siis kuulub teile see veebisait ja saate sellega teha peaaegu kõike. Vastupidi, teil on WordPress.com ajaveebi üle vähe kontrolli. Enne veebisaidi seadistamist on oluline teada saada, mida soovite – WordPress.org pakutavat vabadust või WordPress.com-i mugavust. Pika jooksuga ajaveebi nihutamine WordPress.com-ist WordPress.org-i võib muutuda üsna segaseks.

WordPress pole väiksemate seadmete jaoks.

Eelmisel aastal, liiklus mobiiltelefonidest ületas liikluse tavapärastest lauaarvutitest. Kui teie veebisaidile pole mobiiltelefonide kaudu juurde pääseda, kaotate suure osa liiklusest. WordPress on suundumusele reageerinud kiiresti ja viimase paari aasta jooksul on WordPressi teemad arenenud, et kohaneda iga ekraanisuurusega ideaalselt. Üks suurepärane näide on meie WordPressi kogupukseerimisteema, millel on sujuvalt reageeriv kujundus, mis on tavaline enamiku tänapäeval hästi kodeeritud teemade jaoks.

WordPress pole turvaline.

See on rohkem hirmutav kui tõeline tõde. WordPress ei ole turvaohtudele vastuvõtlikum ega vähem kui ükski teine ​​CMS. Arvestades, et ükski tarkvara pole raudne, on WordPress turvalisuse osas kõrgel kohal. Fakt on see, et WordPress on Internetis nii palju laiemalt levinud, et sellest saab a häkkerite valitud sihtmärk. Ärge unustage, WordPress on avatud lähtekoodiga tarkvara, millel on suur aktiivne kogukond, kes teatab pidevalt vigadest ja parandab need peaaegu kohe.

WordPress on mõeldud ainult ajaveebidele.

See oli tõsi rohkem kui kümme aastat tagasi, kui Matt Mullenweg kujutas seda isikliku kirjastamisplatvormina. Kuid WordPress on tänapäeval arenenud laiale veebisaidile ja kuulsused, muusikamajad, tehnikablogid, uudistekeskused, moeajakirjad, disainistuudiod, portfellid ja veebipoed omavad kõik oma veebisaite WordPressil. Lisaks on sadu WordPressi teemasid, mis vastavad igale nišile. See teeb veebisaidi loomise mitme kategooria jaoks lihtsaks.

Liiga palju pistikprogramme võib teie saiti aeglustada.

Võtke see koos soola teraga. Siin on küsimus rohkem installitud pistikprogrammide kvaliteedis. Kuni pistikprogrammid on selgelt kodeeritud, regulaarselt värskendatud ja kui teil on nende jaoks piisavalt serveriruumi, saate installida mitme pistikprogrammina, ilma et see mõjutaks veebisaidi toimivust. Peaksite siiski vahele jätma pistikprogrammi, mis lisab liiga palju HTTP-päringuid, suurendab andmebaasi päringuid või tarbib liiga palju töötlemisvõimsust. Üks halva koodiga pistikprogramm võib teie saidi alla viia. Pistikprogrammid võivad olla ka pahatahtliku tarkvara sisenemispunktiks. Seega on oluline enne aktiivsel saidil aktiveerimist kontrollida pistikprogrammide kvaliteeti ja neid testida.

Mõned põhilised WordPressi näpunäited

Nüüd, kui teate natuke, mida WordPressilt oodata, on siin mõned peamised näpunäited, mis aitavad teil WordPressi kasutamisel õigel teel hoida.

Kasutage vajadusel ainult pluginaid.

Pistikprogrammi otsimine pole vajalik alati, kui peate funktsiooni lisama. WordPressil on palju sisseehitatud funktsioone, mida peaksite uurima, et näha, kas see vastab teie vajadustele. Teie teema võib pakkida ka mõnda funktsiooni. Lihtsate koodide abil on võimalik kasutada veel palju funktsioone. Enne pistikprogrammi otsimist vaadake neid valikuid.

Passiivsed pistikprogrammid on turvarisk.

Kui te ei kavatse mõnda aega pistikprogrammi kasutada, on parem see täielikult oma WordPressist kustutada, mitte ainult desaktiveerida. Kuni pistikprogramm asub teie WordPressis, võib see olla pahatahtliku tarkvara suhtes vastuvõtlik, isegi kui see on passiivne. Mõistlik on oma pistikprogrammidel silma peal hoida ja kustutada need, mida teil tegelikult pole vaja.

Vaadake kaugemale sisust.

Ehkki on tõsi, et sisu on mis tahes veebisaidi peamine liikluse generaator, on oma veebisaidile suurepärase sisu loomine alles hea algus. Nagu mõni SEO asjatundja teile ütleb, on Google’i leidmine teid hõlpsalt leidmiseks ja otsingutulemite lehe ülaossa asetamiseks äärmiselt raske töö. Pärmi SEO pistikprogramm aitab teil oma postitused otsingumootorites õigeks saada. Saate ka otsingumootoritele teie leidmise pisut lihtsamaks muuta, saates Google’ile saidikaardid. Astuge sammu edasi ja registreeruge Google Analyticsiga, et saada ülevaade sellest, mida teete veebisaidi liikluse osas õigesti ja valesti. Võite kasutada ka Google’i otsingukonsool mis aitab teil mõista, kuidas teie veebisait suhtleb Google’i otsingumootoriga.

Tehke alamteemades alati soovitud muudatused.

Teema muutmise ajal ärge segige vaiketeemadega. Soovitud muudatuste tegemiseks töötage alati lapseteemaga. Nii vaikimisteema värskendamisel ei kao kõik kohandamised.

Kui olete selle jaoks valmis, lugege kõike konksude, filtrite ja toimingute kohta.

Kui olete WordPressiga tuttavam, võtke aega konksude, filtrite ja toimingute tundmaõppimiseks. See aitab teil WordPressiga mugavamalt suhelda. Lisateavet selle kohta siin.

Olge probleemide ees rahulik.

Mõnel või teisel etapil on teil tõenäoliselt mõni WordPressiga seotud probleem, näiteks andmebaasi vead, surma valge ekraan jms. Pidage meeles, et paljud teised WordPressi kasutajad on nende probleemidega juba enne teid silmitsi seisnud ja lahendusi veebis postitanud. Põhilisi WordPressi tõrkeotsingu lahendusi saab hõlpsalt Internetist leida. Peate lihtsalt rahulikuks jääma ja otsima oma olukorrale sobivaid lahendusi.

See pole veel kõik

Seal on rohkem põhireegleid, millele peate tähelepanu pöörama, näiteks:

 • Varundamine ja turvalisus on olulised.
 • Alustage oma e-posti loendi koostamist esimesest päevast.
 • Kasutage kohe alguses postituste ja lehtede kategooriaid ja silte.
 • Kasutage favooni.
 • Optimeerige veebisaiti kiiruse ja jõudluse jaoks.

Kuid hoidkem seda veel ühe postituse jaoks. WordPressi abil õppimine pole tõepoolest lõppenud!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map