Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele 2018. aasta alustamiseks

WordPress võimaldab tavalistel inimestel, nagu sina ja mina, oma ajaveebide ja veebisaitide seadistamist ja haldamist. Oleme nii põnevil, kui näeme esimest korda omaenda WordPressi juhtpaneeli. Ja me kiirustame välja panema oma esimese postituse, et asendada WordPressi tavaline Hello Worldi esimene postitus.


Kuid oodake, on palju sisseehitatud WordPressi funktsioone, millega peaksite tutvuma. Need võivad muuta teie blogimise elu lihtsaks ja veetlevaks. Võtke aega, et sirvida vasakpoolses menüüs olevaid paljusid valikuid, ülaosas ekraani valikuid, redigeerija valikuid ja olete meeldivalt üllatunud, kui palju olete tähelepanuta jäetud. Nii et pühendame selle postituse paljude mitte nii ilmsete võimaluste avastamisele, mida saame hakata kasutama oma igapäevases WordPressi elus.

Alustame,

Postituste haldamine WordPressis vaevata

Postituse redigeerija parempoolne nurk on blogijatele õnnistuseks. See aitab mitmel viisil oma postitusi paremini hallata. Need valikud hõlmavad tavaliselt avaldamisseadeid, postitusvorminguid, taksonoomiat ja esiletõstetud pilte.

Avalda

Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele: avaldage seaded

Postituste plaanimiseks valitud kuupäevadel kuvamiseks uurige Avalda valik. See võimaldab teil valida postituse avaldamise täpse kuupäeva ja kellaaja.

Postituse saate ülevaatuseks märkida ka klõpsates Ülevaatuse ootel, eriti mugav mitme autoriga ajaveebi jaoks.

Nähtavus valik kontrollib sisu vaatamist teiste poolt. Selle valiku vaikeseade on Avalik, mis tähendab, et kogu maailm saab postitust vaadata. Kuid saate piirata vaatamise vaid mõnega, muutes selle parooliga kaitstud või võimaldades privaatne valik.

Vaikimisi kuvatakse teie viimased postitused WordPressi lehe ülaosas. Mis saab, kui soovite, et selle pesa hõivaks igihaljas postitus või esimestele taimeritele suunatud postitus? Selle saate teha lähtestades jaotises olevad valikud Nähtavus. Luba Kleepuv ja see ilmub ja jääb teie postituste ülaossa, kuni kleepuva valiku keelate.

Blogijana teate, mitu postitust on läbi vaadatud, enne kui see avalikule vaatamisele ilmub. See võib alata väikese sissekande või sedelina ja aja jooksul muutuda täieõiguslikuks artikliks, mille vahel jookseb läbi palju versioone. Kui soovite mingil põhjusel juurde pääseda mõnele versioonile, vaadake lihtsalt altpoolt Parandused postituse redigeerijas. Kui te ei näe seda kohe, lubage säte ekraanivalikutes. Kui lisate jaotisesse natuke bitti koodi wp-config.php faili (vt allpool), saate piirata ka postituste korduste arvu.

Vorming

Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele: postitusvorming

Pärast avaldamise sätete kuvamist peaksite nägema jaotist Vorming. Sõltuvalt kasutatavast WordPressi teemast võib teil olla paar või palju postituse vormindamise võimalusi. See vorming stiilib teie postitust erinevalt.

 • Standard on lihtteksti vorming
 • Kõrvalt joondab
 • Pilt, Video, Galerii ja Heli vormingutes kuvatakse teie kandja ülaosas vastav meedium
 • Tsitaat kujundab teie postituse otsese tsitaadina
 • Link postitused hõlmavad võimalust määrata väljaminev link, kuhu postitus suunata (nt: kui kirjutate tõrke, et XYZ on müügis, siis linkige oma postitus sellega, et viia lugejad otse müüki)
 • Olek postitused vormindatakse oleku värskendusena sarnaselt sotsiaalmeediaga
 • Vestlused kuvatakse vestlustena

Valige lihtsalt vorming, mida soovite kasutada, ja lisage oma sisu. Mõni teema arendaja lisab postitustele vormingu alusel lisavalikud (nt: tsitaatidel võivad olla paksus kirjas värvide või fondide valikud ja videol võib olla lisavõimalusi ülekatete jaoks või pildi alternatiivide jaoks). WordPressi postitusvormingute kohta saate lisateavet meie juhendist.

Esiletõstetud pilt

Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele: esiletõstetud pilt

Postituse loomisel on teil sageli võimalus esiletõstetud pildi jaoks (isegi kõigi erinevate postitusvormingute korral). Seda pilti kasutatakse tavaliselt teie peamisel ajaveebi lehel, kui pisipilti kuvatakse teie postituse korral mõne muu artikli seotud postitusena või teie lehe koostaja mis tahes ajaveebimooduli pisipildina (nt ajaveebi ruudud või Elementori karussellid või WPBakeri visuaalne helilooja).

Alustamiseks klõpsake linki „Esiletõstetud pildi määramine”.

Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele: valige esiletõstetud pilt

Järgmisena laadige üles uus pilt (valige see oma arvutist või lohistage see pilti) või valige pilt, mis on juba teie meediumikogu. Klõpsake sinisel nupul „Esiletõstetud pildi määramine” ja salvestage postitus.

Uute piltide lisamisel on oluline lisada Pealkiri kirjeldada pilti otsingumootoritele ja Alt tekst kasutamiseks ekraanilugejate või brauserite poolt. Seda SEO ja juurdepääsetavuse huvides. On täiesti hea, kui kasutate sama kirjeldust mõlema jaoks, ärge unustage seda siiski lisada.

Kategooriad ja sildid

Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele: kategooriad ja sildid

Sisu rühmitamiseks kasutatakse kategooriaid ja silte (mida mõnikord nimetatakse ühiselt taksonoomiateks). Neid kasutatakse lugejate (ja otsimootorite) abistamiseks teie veebisaidil navigeerimiseks ja seotud sisu leidmiseks. Siit leiate lühikese ülevaate:

 • Kategooriad on teie ajaveebi postituste (või muude postitüüpide (nt personal, portfell jne) peamised rühmitused. See peaks olema sisu üldine määratlus. Kui oleksite autode ülevaatamise ajaveeb, võiksid need olla erinevad automargid (Jeep, Toyota, Ford jne).
 • Sildid on täpsemad üksikasjad, mis tuginevad põhikategooriale. Autoblogi jaoks võivad need olla tehnilised üksikasjad, näiteks hobuse võimsus, turvapadjad, värvid, aastaarv jne.

Lisateabe saamiseks lugege meie WordPressi kategooriate ja siltide ning pistikprogrammide juhendit, et neid oma veebisaidil täiustada (või isegi automatiseerida)..

Sisu meisterdamine

Blogijad veedavad postituse redigeerijas õiglaselt palju aega. Ja redigeerijas on mitmeid võimalusi, mis aitavad teie tööd sujuvamaks muuta. Need käepärased valikud Visuaalne toimetaja võib sisu tippimise hõlpsamaks muuta,

Lihtsad näpunäited WordPressi algajatele: postituse redigeerija

Häirimine Vaba kirjutamine: Kas näete alloleval pildil üsna suurt nuppu „X” nagu tekst „Teksti” all? Sellele klõpsates kaovad külgpaneelid ja päised, jättes teile kirjutamiseks vaba ruumi. Selle uuesti klõpsamisel taastatakse algne ekraan.

Tööriistariba lülitamine: Tööriistariba ülemises reas on ruudunupp, mida nimetatakse ka “köögivalamuks”. Klõpsamisel avaneb see allpool teine ​​rida valikuid.

Klaviatuuri otseteed: Pärast tööriistariba abil teise valikurea avamist otsige nuppu Lülita sisse?”Sümbol. Sellele klõpsates kuvatakse a otseteede komplekt sisseehitatud hüpikteksti redaktorisse. Näiteks näete Alt + Shift + 2
Pealkiri 2. Kuid enne nende otseteede kasutamist peate oma kasutajaprofiilis lubama kiirklahvid. Otseteed lubatakse kasutaja kohta eraldi.

Loe rohkem: Veel üks funktsioon, mis on kasulik postituste loomiseks, on Loe edasi. See katkestab teie esimese tekstiosa (enne pausi sisestamist) lühikese katkendina, mida kasutatakse koos postituse pisipildiga ajaveebi avalehel. See pälvib rohkem tähelepanu kui postituse pealkiri ja tundub sotsiaalmeedias stiilne. Otsige funktsiooni postituse redigeerijas, pange kursor kohta, kus katkend peaks lõppema, ja klõpsake siis ikooni. Võite ka punase punkti lisada, klõpsates oma sisu vahekaardil Tekst ja lisades selle natuke HTML-i:

Pärast seda, kui soovite jagada pika postituse paljudeks lehtedeks, sisestage järgmine kood väljale Tekstiredaktor täpselt siis, kui soovite, et leht puruneks. Võite seda korrata nii mitu korda, kui soovite jagada mitmeks leheküljeks (see sobib pikkade / üksikasjalike loendite jaoks ja aitab teil ka rohkem reklaame kuvada).

 
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector