Lihtne plaan oma WordPressi ajaveebi kaasamise suurendamiseks

Keskmine blogija kipub olema liikluse järelehüüe ja täpsemalt seda rohkem tundma. Kogus on võti, eks? Võib-olla, kuid ma eelistan sageli madala rippuva puuvilja pildistamist, parandades kvaliteet liiklust minu saitidele. Seda saab teha kahel viisil:


 1. Meelitage asjakohasemat liiklust (st inimesi, kes on tõenäolisemalt teie sisuga seotud)
 2. Tehke parem oma blogi uutele külastajatele müümiseks

Selles postituses tahan keskenduda nende kahele teisele meetodile, mille ilu seisneb selles, et te ei pea vaeva nägema, et rohkem liiklust meelitada – peate lihtsalt optimeerima seda, mis teil juba on. Kogusest kinnisidees maailmas on juba olemasoleva paremaks muutmise kontseptsioon metsikult alahinnatud..

Hiljuti arutasin, kuidas luua oma WordPressi ajaveebis lingid suurema seotuse saavutamiseks (st tõenäosus, et mõni külastaja kleepub ringi) ja selles postituses kavatsen sisuliselt seda strateegiat sammu edasi viia, pakkudes teile kavandit, mille abil saate oma panust suurendada teie ajaveebi kleepuvust. Sellel peaks olema teie tellimustasudele otsene kasulik mõju ja väärtus külastaja kohta (kui teie ajaveebi monetiseeritakse).

Alustame!

Teie saidi sektsioonid, mis suurendavad seotust

Projekt on jagatud neljaks osaks, millest enamik WordPressi ajaveebid koosneb:

 1. Päis ja navigeerimisriba
 2. Sisu
 3. Külgriba
 4. Jalus

Igal sektsioonil on oma osa oma saidil külastaja hoidmisel või selle muutmisel tellijaks või ostjaks ning ma selgitan, kuidas peaksite optimeerima kõiki jaotisi maksimaalse kasuliku mõju saavutamiseks.

Esimene samm on lugeda minu eelmist postitust linkide loomise kohta ja veenduda, et teie sait on korralikult üles seatud, et lugejaid võimalikult palju säilitada. Lihtsamalt öeldes – ükski link ei tohiks inimesi loetud lehelt ära viia (sõltumata sellest, kas link, millele nad klõpsavad, on sisemine või väline), välja arvatud juhul, kui võite olla kindel, et see on selle lehega tehtud.

Vaatame sellele järele!

1. Päis ja navigeerimisriba

Esimene küsimus, mida peate küsima, on: “Kas minu sait läbib päise eemaldamise testi?” See test (viisakus Derek Halpern) on lihtne – kujutage lihtsalt ette, et päis ja sildirida eemaldatakse teie kodulehelt, ja küsige endalt, kas uus külastaja saab ikkagi aru saada, mis teie sait on.

Kui vastus on eitav, peaksite proovima seda ilmselt selgemaks teha. Kuigi see on ilmne sina, uutele külastajatele peab sõnum koju jõudma. Üks parimaid viise selleks on funktsioonikast – kas otse päise ja navigeerimise all või sisukasti ülaosas. Siin on suurepärane näide nutika passiivse sissetulekuga funktsioonikastist:

Nutika passiivse sissetulekuga kodulehe ekraanipilt.

Ehkki funktsioonikast ise ei seleta tegelikult selle saidi sisu, pakub see otselinki täieliku selgituse juurde. See eristub lehel ja julgustab kohe uusi külastajaid saiti kaugemale kaevama.

Soovitan, et kõigil ajaveebidel oleks funktsioonikast – kas nagu ülaltoodud (põhisisu lahtrisse sisse ehitatud) või täislaiuses versioon, nagu see on saidil Social Triggers:

Sotsiaalsete käivitajate kodulehe ekraanipilt.

Kui olete mõelnud, kuidas kavatsete oma saidil funktsiooni kasti rakendada, peaksite oma tähelepanu pöörama oma navigeerimisribale. Üldiselt peaks teie lingid olema piiratud ainult järgmistega:

 • Kodu
 • Umbes
 • Alusta siit
 • Võtke ühendust
 • Telli läbilõige (vajadusel)
 • Toote leht (vajaduse korral)
 • Palka mind (vajadusel)

Ilmselt võib teie läbisõit erineda, kuid peamine põhimõte on, et teie navigeerimisriba lingid peaksid osutama kas suure liiklusega lehtedele, mis aitavad inimestel teie saiti paremini tundma õppida, või teisendavad need abonendiks või kliendiks. Kõik muu on üleliigne ja vähendab tõenäolisemalt kaasatust kui sellel on kasulik mõju.

2. Sisu

Mis tahes konkreetse saidi lehe või postituse puhul tuleb keskenduda sellele, mida saate teha külastaja huvipakkuvaks tegemiseks. Soovitan teil seda teha, ületades neid sisu võimalustega (kuid heas mõttes). Täiuslikus maailmas ei saa teie külastaja aidata, kuid tal on mitu vahelehte avatud, kui nad sirvivad teie sisu ja klõpsavad seotud linke ja seotud sisu.

Selle efekti loomise võti on, et teie saidil oleks palju sisu ja lingid postituste ja lehtede vahel regulaarselt. Siiski on ülioluline, et iga link oleks asjakohane, vastasel juhul on teil oht külastaja ärritus. Kui teie ajaveebi fookus on suhteliselt piiratud (ja see peakski nii olema) ja produtseerite sisu järjepidevalt, ei tohiks teil tekkida probleeme uute blogipostituste loomisel rohkete kontekstiliste linkide loomisega.

Kuid te ei peaks piirduma ainult linkimisega. Mulle meeldib pakkuda iga postituse allosas valikut seotud sisuga sisu (kasutades suurepärast Järjekordne seotud postituste pistikprogramm (YARPP)) koos seotud siltidega.

Pistikprogrammi Veel üks seotud postitus logo.

YARPP on enamiku WordPressi saitide alustala, millel töötan.

Lõpuks peaks iga postitus lõppema üleskutsega tegevusele (CTA), mis annab külastajale võimaluse kas tellida või saada kliendiks. Ärge tehke viga, eeldades, et külastajad märkavad CTA-d teie külgribal või mujal alati – postituse põhi on suurepärane koht nende tähelepanu köitmiseks. Lõppude lõpuks, kui nad on kogu postituse lõpuni lugenud, on nad tõenäoliselt tegutsemiseks hea meelega.

3. Külgriba

Külgriba taga töökoha jätmise pilt.

Minu ajaveebi külgriba.

Külgriba on võib-olla enamiku WordPressi ajaveebide kõige kuritarvitatavam osa. See on kohutavalt ülerahvastatud tohutu hulga madala mõjuga vidinatega, mis pakuvad kasutajale vähe ja aitavad teie eesmärgi põhieesmärgi saavutamisel (st abonentide ja / või klientide ligimeelitamisel) veelgi vähem kaasa.

Külgriba ülemise toimimise võti on see, et see oleks võimalikult hõredalt asustatud. Lihtsamalt öeldes: mida vähem külastaja valikuvõimalusi on, seda suurem on võimalus, et nad teevad õigesti (st täidavad CTA-d). Siiski tahate ka tagada, et külgriba pakub külastajatele võimalust teie blogi kohta rohkem teada saada ja edasi uurida. Seda silmas pidades soovitan kaasata järgmiste vidinate kombinatsioon (loetletud mitte mingis kindlas järjekorras):

 • Liitumisvorm
 • Link tootele (ideaaljuhul graafiline)
 • Link rahalehtedele (st nendele lehtedele, mis teenivad kõige otsesemat sissetulekut)
 • Kategooriate / siltide loend või ressursside lehtede lingid
 • Sotsiaalmeedia nupud
 • Otsingukast
 • Mini biokast

Sellest jaotisest vasakul näete minu ajaveebi külgriba ekraanipilti, mis sisaldab kõiki ülaltoodud elemente. Igaüks neist pakub kasutajale võimalust ajaveebi edasi uurida, tellida või osta. Kõik need toimingud on teile kasulikud.

4. Jalus

Ausalt öeldes lisan jaluse rohkem, kuna see on saidi element, mida te ei saa tegelikult ignoreerida, mitte potentsiaalset kaasamis- ja konversioonipotentsiaali. Fakt on see, et enamik inimesi ei pööra teie jalusele suurt tähelepanu ja selle potentsiaal on piiratud.

Paljud jalused piirduvad pelgalt autoriõiguse teatega ja kui aus olla, siis ma ei näe sellega mingit probleemi. Kui soovite oma saidile siiski pisut rohkem lisada, saate oma jaluse täita ülalnimetatud vidinate ja veelgi enama kombinatsiooniga.

WPExploreri jalus on tegelikult hea näide sellest, mida saate jalaga teha – kui külastaja teeb jõuda lehe kõige põhja, siis pakub see neile toreda võimaluse liikuda saidi mõnele teisele jaotisele:

WPExploreri jaluse ekraanipilt.

Jalus peaks olema teie viimane prioriteet, kuid kui teil on aega, võiksite kaaluda selle kasutamist mõne kaasatust suurendava vidina abil..

Kasvav ajaveebi kaasamise kokkuvõte

Olen eespool lisanud rohkesti praktilisi nõuandeid, kuid kõige tähtsam on mõista minu nõuande põhiprintsiipi – kasutajale tuleks alati pakkuda palju kontekstiga seotud võimalusi saidi edasiseks uurimiseks või tellimiseks. See on võti – nii kaua, kui seda meeles peate, ei lähe te tõenäoliselt kaugele valesti, isegi kui lähete teistsugusele lähenemisele kui mina soovitan.

Seda silmas pidades tahaksin teada, milliseid strateegiaid kasutate oma ajaveebi kaasamise ja konversioonide maksimeerimiseks. Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map