Kümme võimalikku põhjust, miks külastajad teie veebisaidilt lahkuvad

Kümme võimalikku põhjust, miks külastajatele teie veebisait ei meeldi

Kui sageli olete mõnele veebisaidile maandunud ja sellele alla sattunud tagasi nuppu brauseris peaaegu kohe? Kas külastajad teevad seda ka siis, kui nad maanduvad ka teie veebilehtedele? Kui teie veebisaidi põrkemäär tõuseb ja konversioonimäär langeb, on teil aeg teada saada põhjused, miks külastajatele teie veebisait ei meeldi.


Miks võiksid külastajad just teie veebisaidilt lahkuda? Põhjuste leidmiseks ei pea te tõesti kaugele vaatama. Võib-olla olete neist paljudest teadlik, kuid siin on kiirete loetelu tähtsamatest.

1. Teie sait on liiga aeglane

Veebisaidi laadimiskiirus on Internetis suur asi. Ükski külastaja ei taha ringi rippuda et oodata oma kodulehe laadimist. Tegelikult saate sellele numbri panna – kaks sekundit. See on aeg, mille jooksul enamik külastajaid eeldab, et leht laaditakse. Isegi ühe sekundilise viivitusega võib konversioonide arv väheneda 7%. Amazonasele, a üks sekund viivitust tähendab 1,6 miljardi dollari suurust kahjumit aastas.

veebisaidi kiirus

Kuid pole mingit põhjust, et see peaks nii olema, arvestades, et WordPressi kiirendamiseks saate teha palju asju. Vaid mõne neist õige saamine aitab teil oma veebisaidi kiirust parandada.

2. Liiga palju hüpikuid

Jah, me kõik teame, et hüpikaknad on konversioonide jaoks suurepärased ja ma ei ütle, et peaksite need kõik oma saidilt maha võtma. Üldse mitte – lihtsalt kasutate neid mõistlikult. Muus osas kolivad teie külastajad tõenäoliselt lihtsalt ära, tõenäoliselt konkurendi saidile.

Nüüd on palju asju, mida saate hüpikakende kasutamiseks oma saidi SEO-d kahjustamata teha. Alustuseks saate,

 • Kaasake lugejad oma sisu mõneks ajaks enne hüpikpildi vilkumist
 • Andke neile alati hüpikakende valimiseks hõlpsasti leitav võimalus
 • Peida hüpikaknad naasvate külastajate eest

Vastuvõetavad vahereklaamid

Tegelikult ei võta Google lahkelt hüpikaknaid, mis takistavad külastajaid teie veebisaiti kasutades, näiteks suuri kleepuvaid reklaame. Tahtlikest hüpikakendest väljumine pole lugeja jaoks nii tüütu ja kui peate kasutama hüpikaknaid, peaksite nendele üleminekut tõsiselt kaaluma.

3. Teie veebisait pole mobiilisõbralik

Inimeste arv, kes mobiiltelefonidega Internetti pääseb, on möödas töölaua kasutajate arvust. Nii pole aeg, et ehitate veebisaite, mis on viimistletud ka mobiilides kuvamiseks?

Selleks, et kasutajatel oleks teie saidil mobiiliga hea kogemus, peate tagama, et ta ei peaks parema vaatamise huvides näppima ega suumima. CTA-nupud ja nupud peavad olema hõlpsasti leitavad, ilma et need asetseksid üksteisele liiga lähedal. Oma veebisaidi optimeerimiseks ja mobiilseadmetes hästi toimimiseks saate teha veel palju asju. Ja pärast kõigi muudatuste tegemist saate kontrollige, kas teie sait on mobiilisõbralik.

mobiilne sõbralik test

Mitte unustada, Google ei saada ühelegi mobiilikasutajale teie teed, kui ta arvab, et teie veebisait pole mobiiltelefonides kasutajasõbralik. See on enam kui pool Interneti-kasutajatest, nii et näete, mida võite kaotada, kui teie sait pole mobiilisõbralik.

Lisaks on Google nihkumas a-le mobiil-esimene register. See tähendab, et igas mobiilseadmes algatatud otsingus vaatab Google teie mobiililehti enne töölauaversiooni.

Samuti võib olla hea mõte kasutada oma veebisaidi kujundamisel kõigepealt mobiili, kui teate, et suurem osa külastajaid pääseb teie veebisaidile juurde mobiiltelefonide kaudu.

4. Audio / video automaatne esitamine laadimisel

Muidugi meeldib meile kõigile muusika kuulamine, kuid kõige jaoks on olemas aeg ja koht. Kui sageli olete avanud veebisaidi, kus teid ootamatult tervitab mõni vali heli? Avalikus kohas võib see olla üsna pealetükkiv. Isegi teisiti võib see tähelepanu eemale juhtida.

Hullem võib olla see, kui teil on avatud mitu vahekaarti ja te ei suuda tuvastada seda, kust heli mängitakse. Ja uskuge mind, külastajal on lihtsam nuppu Tagasi või sulgeda otsida, kui summutusnuppu otsida. See on teine ​​külastaja, kelle olete kaotanud.

Samuti reklaame, mis mängivad ootamatult heli võib Chrome’i sisseehitatud reklaamide blokeerija blokeerida.

5. Teie veebikujundus on atraktiivsem kui funktsionaalne

Igasuguse veebisaidi põhirõhk peaks olema sisu esitlemine meeldivalt. Samal ajal peaksid kasutajad saama sellega intuitiivselt suhelda, laskmata end häirida liiga paljudest tähelepanu kutsuvatest trikkidest, näiteks GIF-id ja animatsioonid.

Raskesti kasutatavad atraktiivsed saidid võivad esmakordseid külastajaid kohale meelitada, kuid kui nad saavad aru, et miski teie saidil ei tööta nii, nagu peaks, siis nad ei naase kindlasti.

Oma veebisaidi kujundamisel on hea mõte teha järgmist:

 • Hoidke end kursis tänapäevaste suundumustega, millega Interneti kasutajad on tuttavad
 • Olge kogu veebisaidi kujunduse osas järjekindel, ärge pange igal leheküljel üllatust
 • Pöörake tähelepanu fontidele (jätke tung mitme kirjatüübi lisamiseks vahele), värvidele, tühikutele ja paigutusele
 • Hoidke tekstiplokid väikesed, ülerahvastatud tekstiga leht on kindel viis külastaja skurreerimiseks saata
 • Kasutage liugureid ainult siis, kui see on asjakohane, ja hoidke reklaame mõistlikul arvul

Reklaamid, mis avatakse reklaami veebisaidil, kui kasutaja klõpsab valikul X, et sellest lahti saada, on kindlasti suur. See võrdub külastaja lollitamisega ja ta ei kavatse seda lahkelt võtta..

Selle asemel peaksite proovima lisada kasulikke kasutajasõbralikke funktsioone, nagu näiteks pikal lehel „Tagasi üles” või kasuliku valiku „Otsing”..

6. Teie pildid on igavad

Kui olete mõnda aega veebisaiti hallanud, peaksite nüüd teadma, et pildid moodustavad suurema osa heast veebisaidist. Miks siis mitte leida oma saidile sobivaid, ainulaadseid ja atraktiivseid pilte? Stock-pildid pole alati korras, eriti kui valite esimese sobiva pildi, millega kokku puutute. Võimalik, et paljud teised veebisaidid kasutavad neid ja see ei muuda teie veebisaiti Interneti-kasutajatega silma paista.

Oleme koostanud nimekirja kohtadest, kust leiate oma saidi jaoks parimad fotod, kuid võite selle sammu võrra kaugemale viia ja luua ka oma fotod. Kasutage fotosid enda ümber olevatest inimestest või looge oma pilte. Lisaks, kui olete makseteenuste pakkuja veebisaitidele, kus pilte pakutakse, leiate tõenäoliselt pilte, mis pole Internetis nii tavalised.

7. Sisu pole kuni märgini

Veebisait on ainult selle valduses oleva sisu platvorm. Inimesed pääsevad teie veebisaidile ligi teie sisu tarbimise peamiseks otstarbeks. Seega peaks teie teave olema ainulaadne, kasulik ja esitatud vestluslikult.

Praktiliselt võib see tähendada:

 • Pole dubleerivat sisu. Google on selle eest karistanud, seetõttu on oluline, et teie sisu ei korrataks nii teie veebisaidil kui ka Internetis
 • Samamoodi kortsutab Google märksõnadega märksõnade toppimist
 • Teie pealkirjad ja pealkirjad tõmbavad lugeja silma ja panevad nad edasi lugema. Meeldejäävaid pealkirju kirjutades veenduge, et see, mis on pealkirjas toodud, sobib
 • Hästi formuleeritud leht „About” annab sisu konteksti ja muudab selle külastaja jaoks usaldusväärsemaks

Lisaks tuleb lisada veebisaidile sobiv teave ja kui see on oluline, kuvatakse see sobivates kohtades. Näiteks sooviksin e-kaubanduse saidil maksta teada enne selle ostukorvi lisamist. Või kui tasuta kohaletoimetamine on saadaval enne, kui ma lähen kassasse. Samuti oleks tore, kui te ei küsi mittevajalikku teavet, näiteks külastaja asukoht või külastaja vanus. Ma mõtlen, et Google Mapsil või e-kaubanduse saidil on mõistlik seda küsida, kuid paljude teiste veebisaitide puhul see pole nii..

Paljude lugejate arvates on tüütu, kui veebisaidid paluvad neil blokeerida reklaamiblokaatorid. Muidugi, on lihtne aru saada, miks nad seda teevad. Kuid enamasti leiavad kasutajad hõlpsalt konkurentide saidilt otsitava, ilma reklaamide blokeerijat keelamata..

8. Teie saidil pole navigeerimist

Kas teie veebisaidil on raske navigeerida? Kas külastajatele jääb pärast teie veebisaidile jõudmist küsimus, millist nuppu järgmisel klõpsata? Sinna tuleb mõni teine ​​külastaja, võib-olla mitte kunagi tagasi.

Veebisaidil navigeerimine peab olema intuitiivne, võimaldades külastajatel hõlpsalt leida teie veebisaidilt sisu, mida nad otsivad. WordPressil on navigeerimise õigeks aitamisel mitmeid võimalusi. Üldiselt on mõistlik jääda proovitud navigeerimismeetodite juurde, millega enamus Interneti-kasutajaid tuttavad on. Samuti pidage meeles, et külastajad hindavad otsingufunktsiooni alati.

Samuti peate veenduma, et kõik lingid – nii sisemine kui ka väline – töötaksid hästi. Kindlasti pole ühtegi purustatud linki.

9. Teie sait pole turvaline

Kas olete märganud selle lehe URL-i alguses https-i? See tähendab, et WPExplorer on saanud SSL-sertifikaadi ja kogu suhtlus teie brauseri ja selle veebisaidi vahel on krüptitud. See raskendab kolmandate osapoolte vestluse kuulamist või sellega segadusse ajamist. See annab kasutajatele enesekindluse teie saidiga suhelda, eriti kui see sait kogub tundlikku isiklikku teavet või võtab võrgus makseid vastu. Selle kohta saate rohkem lugeda meie varasemast HTTPS-i juhendist.

Mitte ainult see, et teie veebisaidil on oht saada sildiga „mitteturvaline” kui tal pole SSL-sertifikaati. Nüüd Let’s Encrypt abil on oma veebisaidile turvasertifikaadi lisamine üsna lihtne.

10. Mis on teie kodulehe klapi kohal?

Samuti on hea mõte panna oma veebisaidi kõige olulisemad üksikasjad külastajatele kohe nähtavaks, kui nad teie kodulehele maanduvad. Teie veebisaidi nimi, sildirida, mis näitab selle sisu, ja menüü, mis viib veebisaidi sisuni, peavad külastajatele ilmuma teie kodulehele maandumisel, ilma et oleks vaja sirvida. Nii olete abivalmis ja külastaja saab kohe teada, mis teie veebisaidil on.

Kasutage hamburgeri menüüsid ainult siis, kui te seda tingimata peate. Neil on mõte mobiilides, kuid mitte nii palju töölaual. Mõni lugeja võib olla segaduses, mõeldes, mida järgmisel klõpsata.

Mähkimine üles

Teie veebisait töötab teie jaoks isegi siis, kui magate. Vaatajaskonna eelistuste vähene mõistmine ja nendega kohanemine paneb külastajaid teie veebisaidiga rohkem tegelema ja takistab neid kiirustades pettumast. Hea esmamulje saamiseks on aega vähem kui kaks sekundit ja peate tegema kõik endast oleneva, et vastata kasutaja ootustele..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map