Kuidas WordPressi andmebaasi optimeerida

Igas WordPressi installimises kasutatakse postituste, lehtede, menüüde, kasutajate linkimise, kommentaaride – peamiselt kõigi teksti- ja krüptitud andmete vormide – hoidmiseks ühte andmebaasi. Meedia üleslaadija kaudu üles laaditud asju, näiteks pilte, MP3-sid, videoid ja muid faile, ei salvestata siiski andmebaasi. Neid hoitakse kaustas wp_content. Aja möödudes kasvab WordPressi andmebaas mahukamaks ja genereerib prügiandmeid, mis täitsid teie WordPressi andmebaasi, muutes selle aeglasemaks.


Miks optimeerida WordPressi andmebaasi?

Ruumi kokkuhoid

WordPressi andmebaasi hooldamine ja optimeerimine on oluline ülesanne ja seda ei tohiks kahjustada.

Oota, tee kohe varukoopia

Enne kui jätkame, võtke palun varukoopia oma WordPressi andmebaasist. Kui võimalik, veenduge, et varunduse andmebaas töötab. Kui olete varukoopia loonud, muutke varundusandmebaasi kasutamiseks ja veenduge, et kõik töötab õigesti, faili config.php (asub WordPressi juurkataloogis)..

Väike ja optimeeritud andmebaas toimib palju kiiremini, kui suur, risustatud andmebaas. Väiksem andmebaas tähendab kiiremat reageerimist WordPressi tehtud andmebaasipäringutele, mis omakorda muudab teie WordPressi saidi kiiremaks – mitte ainult külastaja jaoks, vaid ka postitusi kirjutavate ja värskendavate inimeste jaoks.

Mis on prügiandmed?

Mõistet „prügiandmed” kasutatakse teabe tähistamiseks, mida andmebaasis pole vaja. Selliste prügiandmete näideteks on:

 • Kommentaarid rämpsposti järjekorras
 • Kinnitamata kommentaarid
 • Paranduste postitamine
 • Prügikastid, näiteks postitused ja lehed

Rämpsposti kommentaarid

Neist kõige rohkem mõjutavad andmebaasi rämpsposti kommentaarid ja postituse muudatused. Kui teie saidil on mõõdukas arv külastajaid ja kui kommentaarid on lubatud, siis võite olla kindel, et näete palju rämpsposti kommentaare. Akismet filtreerib rämpsposti automaatselt ja paneb selle rämpsposti järjekorda. Kommentaarid on andmebaasis siiski olemas! Ja teil pole neist tegelikult mingit kasu.

Andmebaasi optimeerimine

Optimeerimise eelne statistika

Mis puutub järelrevisioonidesse – see on pisut teine ​​asi. Postituse kirjutamise ajal luuakse ja salvestatakse iga kord, kui vajutate nuppu Salvesta mustand. Spetsiaalselt pikkade artiklite jaoks kirjutate selle osahaaval ja salvestate aeg-ajalt. Kujutage ette, et teie artikli kogumaht on 50 KB ja salvestate seda kümme korda. See on andmebaasis tarbitud 500KB ruumi, mis tegelikult peaks tarbima 50KB. See on pika artikli jaoks raisatud 450KB ruumi. Kujutage nüüd ette, et teie saidil on 100 sellist pikka artiklit. See on teie WordPressi andmebaasis raisatud 45 000 KB või 45 MB ruumi!

Kuidas WordPressi andmebaasi optimeerida?

Menüü asukoht

WP-optimeerimine on suurepärane pistikprogramm, mis aitab teil WordPressi andmebaasi puhastada ja optimeerida. Testisin pistikprogrammi WordPress 3.6.1 abil ja leidsin, et see töötab suurepäraselt! Installige ja aktiveerige pistikprogramm ning liikuge administraatori armatuurlaua vasakus külgribas selle peamise oleku juurde.

Järgmisena kontrollige kõiki valikuid (vaadake pilti “Optimeerimise eelne statistika”) ja vajutage nuppu “Töötle”. See võib võtta ühe minuti, olenevalt teie andmebaasi ja serveri suurusest. Tõenäoliselt peaks jagatud hostimisserveris võtma rohkem aega. Kui optimeerimine on lõpule jõudnud, peaksite saama andmebaasist eemaldatud väärtuste kohta üksikasjaliku aruande. Siin on näide:

Kokku kokkuhoid

WP-Optimize abil oleme kokku hoidnud 16,98 MB – see on 53,31% andmebaasi kogumahust!

Laadige alla WP-optimeerimine

Muud lahedad nipid

Samuti võite täielikult redigeerimise postituse funktsiooni keelata. Soovitan siiski tungivalt selle vastu olla, kuna see tekitab rohkem probleeme kui lahendusi. Kui soovite selle keelata, sisestage see kood oma wp-config.php faili:

define ('WP_POST_REVISIONS', FALSE);

Veel üks tõhus viis suuremahuliste andmebaasidega tegelemiseks on prügikast automaatselt regulaarsete ajavahemike järel tühjendada. Järgmine koodirida puhastab kõik prügikastid üksused automaatselt iga 10 päeva tagant. Lisage see oma faili wp-config.php:

define ('EMPTY_TRASH_DAYS', 10);

Võite 10 muuta suvaliseks päevadeks. See väärtus peab siiski olema suurem kui 0.

Nii oleme õppinud, kuidas WordPressi andmebaasi optimeerida vaid mõne hiireklõpsuga. Millist pistikprogrammi kasutate oma WordPressi andmebaasi optimeerimiseks? Veelgi parem, postitage osa statistikast siia, kui olete selle pistikprogrammi esimest korda käivitanud!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map