Kuidas WordPressi ajaveebi kiirendada

Kuidas oma WordPressi veebisaiti kiirendada

Veebisaidi kiirusest rääkides väidavad paljud kirjastajad – kas WordPressi kasutajad või mitte – väidavad, et see on tõepoolest oluline tegur, mida tuleb järjepidevalt säilitada, kuna see võib otseselt mõjutada kasutajate kogemusi. Selle mõju on nii tohutu, et tegelikult, 40% Interneti-kasutajatest ütlesid, et loobuvad veebisaidist, mille laadimiseks kulub rohkem kui 3 sekundit (sellepärast on WordPressi kiirendamine nii oluline).


Tänapäeva maailmas, kus inimeste tähelepanu ulatus lüheneb, on kõigil veebisaitide omanikel hädavajalik mõista kiiruse väärtust kui üldise kasutajakogemuse võtmetegurit ja seetõttu olulist signaali heale kohale jõudmiseks otsingumootori tulemuste lehtedel.

Kontrollige allpool olevaid üksusi, kuna oleme kokku kogunud mõned nipid ja meetodid, mida peate WordPressi kiirendamiseks ja veebisaidi välkkiireks laadimiseks aitama..

1. Testige oma praeguse veebisaidi kiirust

Pingdomi tööriistad

Enne oma veebisaidi kiiruse optimeerimist peate teadma oma lähtepunkti. See tähendab, et peate mõõtma oma veebisaidi algkiirust. Siin on mõned parimad tasuta veebitööriistad, mis aitavad teil kindlaks teha, millised teie veebisaidi osad võivad põhjustada kitsaskohti:

 • Google PageSpeed ​​Insights: Kopeerige ja kleepige oma veebisaidi URL, et näha, milliseid alasid saate oma arvuti töölaua- ja mobiilseadmetes lehe kiiruse parandamiseks häälestada (nt piltide optimeerimine, katkiste linkide parandamine jne).
 • Pingdomi veebisaidi kiirustest: Hindab kõiki teie veebilehe osi ja annab toimivusjoone koos hinnangu ja soovitustega.
 • GTmetrix: Hinnatakse teie veebisaiti, andes teile nii PageSpeed ​​kui ka YSlow skoori, teavitades teid lehe laadimisajast, lehe suurusest ja esitatud taotluste arvust, samuti lahendustest oma veebisaidi paremaks muutmiseks.
 • Pilve veebisaidi kiirustest: See tööriist pakub veebisaidi kiiruse testi piltide analüüsi. Miks see on fantastiline? See aitab näidata, kuidas saate oma saidi kiirust oma piltide optimeerimise abil lihtsalt parandada (pole vaja keerulist kodeerimist ega saidi kohandamist).
 • KeyCDN kiiruskatse: KeyCDN pakub suurepärast CDN-teenust, kuid need pakuvad ka tasuta saidi kiiruse ja jõudluse testimise tööriistu. Sisestage lihtsalt oma URL ja registreerige oma tulemused enne ja pärast näpunäidete tegemist, et näha, kui palju saate WordPressi kiirendada.

2. Valige WordPressi kiirendamiseks hea hostingu pakkuja

WP mootori hostimine

Kui teil on e-poe veebisait või kui teie veebisait kasutab palju erinevat sisu, näiteks videoid või infograafikat, siis tehke prioriteediks usaldusväärse hostiteenuse pakkuja leidmine. Kui olete oma veebisaidi suhtes tõsiseltvõetav, siis soovite tõenäoliselt suunata teile tasuta või jagatud hostimisteenused ja valida selle asemel kvaliteetselt hallatava WordPressi hostimise. Me kasutame WP Engine’i ja armastame seda ega oska neid piisavalt soovitada. Nende täielikult hallatavad hostimisplatvormid tähendavad, et võite oma serveri ja sisu pärast vähem muretseda.

Kuid kui seda on rohkem kui vaja, on hulgaliselt jagatud hostimisvõimalusi, mis on taskukohased ja elujõulisemad, kui alles alustate. Siis, kui vajadus ilmneb, saate oma plaani laiendada, et saada rohkem ribalaiuse eraldisi või muid suuremate plaanidega kaasnevaid hostimisõigusi. Jagatud hostimise jaoks meeldib meile Bluehost, kuna need pakuvad uutele blogijatele hunnikut suurepäraseid eeliseid, kuid armastame ka Cloudways, kui otsite lihtsat pilvemajutusvõimalust.

Mis teeb hea WordPressi hostiks

Majutusteenuse pakkuja valimisel tuleb kindlasti arvestada mõne peamise teguriga. Sõltuvalt teie isiklikest vajadustest võivad need sisaldada järgmist:

 • Hind (uute blogijate jaoks sageli # 1 kaalutlus)
 • Tasuta domeeninimi
 • SSL-i tugi või tasuta Let’s Encrypt SSL-i integreerimine
 • Tasuta veebisaidi migratsioon (oluline, kui te ei soovi oma WordPressi veebisaiti ise rännata)
 • Täielikult juhitud
 • Tehnilised andmed (PHP, Nginx jne)
 • Igapäevased veebisaidi varukoopiad, ehkki soovitame WordPressi enda varundamiseks siiski kasutada pistikprogramme
 • Kiire tehnilise abi saamiseks vestlus, e-post või telefonitugi
 • FTP / SFTP juurdepääs
 • Üldised hinnangud / ülevaated

3. Valige vinge WordPressi teema

Tänapäeval saate valida palju visuaalselt uimastavaid teemasid. Kuid välimus ei tähenda tingimata jõudlust, eriti kui teema on halvasti kodeeritud. Isegi lihtne blogimisteema võib teie veebisaiti aeglustada, kui arendaja ei teadnud, mida nad teevad. Parim panus on valida teema, millel on suurepärased kiirtesti tulemused.

WordPress-teema kokku lohistamine

WordPressi teema kokku

Muidugi soovitame meie kogu WordPressi teemat. Siinsamas WPExploreris käsitsi ehitatud see pole mitte ainult täis suurepäraseid funktsioone, vaid on ka uskumatult kiire. Lihtsalt vaadake seda Kinsta juhendit selle kohta, kuidas seda teha kogu WordPressi teema optimeerimine kiiruse jaoks!

Teema sisaldab palju sisseehitatud valikuid värvide, fontide, paigutuste, kohandatud postitustüüpide, päisestiilide ja muu jaoks. Kas te ei kasuta personali kohandatud postitustüüpi (või mõnda muud funktsiooni)? Kokku sisaldab optimeerimise sätteid funktsioonide keelamiseks oma veebisaidi taustal WordPressi kiirendamiseks.

Selle teema juurde kuulub ka visuaalse lehekülje koostaja WPBakery Page Builder. Seda saab kasutada täielikult kohandatavate veebisaidi kujunduste loomiseks, ilma et teie veebisait aeglustaks (usaldage meid – lihtsalt vaadake meie koguteema demosid, et näha, kui kiire teie veebisait võiks olla).

Elegantne tasuta WordPressi teema

Elegantne tasuta WordPressi teema

Kas otsite oma ajaveebi, portfelli või ettevõtte veebisaidi jaoks lihtsat, kiiret ja tasuta teemat? Elegantne tasuta teema on suurepärane võimalus, mis sisaldab sisseehitatud ja hõlpsasti kasutatavaid funktsioone nagu avalehe mall, personali- ja portfelli postitüübid ning põhiblogi. Teema sisaldab käputäis värvide, logo, jaluse vidinate ja mõne muu sätte kohandamisvõimalusi. Kuid just see hoiab Elegantsi kergena! Kui soovite lisada rohkem kohandamisi, kaaluge oma CSS-i lisamist või hästikodeeritud visuaalse redigeerija (nt kollane pliiats) kasutamist.

Vaikimisi kahekümne seitsmeteistkümne teema

Kakskümmend seitseteist WordPressi teemat

Ja lõpuks, WordPressi vaikemood on aasta saitide kiirust arvestades tavaliselt hea valik. Kui vaatate Kakskümmend seitseteist (ja ka varasematel aastatel) on teema hästi kodeeritud ja funktsioonid on viidud miinimumini, mis on hea näitaja, et isegi pärast sisu lisamist ei tohiks teema aeglustada teie lehe kiirust (pidage pluginate lisamisel meeles).

Kuid kui soovite testida mõnda muud teemat (või isegi testida enda jaoks kogu väärtust), kasutage teemademoste testimiseks lihtsalt kiirusteste, mille lingime ülal..

4. Vältige oma saidi risustamist ebavajalike pistikprogrammidega

Päringumonitori tasuta WordPressi pistikprogramm

Kui soovite teada, kas liiga palju pistikprogramme võib teie WordPressi veebisaidi toimivust aeglustada, on vastus järgmine võib olla. See sõltub tõesti teie pistikprogrammide suurusest, kas need ühilduvad, kas funktsioonid kattuvad ja mis kõige tähtsam, kas need on hästi kodeeritud pistikprogrammid (nagu teemad, isegi kui installite lihtsa pistikprogrammi) sotsiaalsete linkide korral võib see teie saidi varjata, kui see on halvasti kodeeritud).

Ehkki üks peamisi eristajaid, mis WordPressi teistest platvormidest eraldab, on lai pistikprogrammide valik, ei tähenda see tingimata, et peate installima kõik pluginad, mida näete. Püüdke ainult installima pistikprogrammid, mida vajate, veenduge kindlasti kustuta pistikprogramme, mida te enam ei kasuta (pole mõtet olla pistikprogrammide hoidja) ja pidage meeles värskendus teie pistikprogrammid, et hoida neid tipikujulisena.

Pistikprogrammide valimisel ärge unustage keskenduda kvaliteedile, mitte kvantiteedile. Siin on mõned näpunäited pistikprogrammide haldamiseks:

 • Katsetage oma veebisaidi kiirust (ja turvalise veebisaidi varundamine) enne ja pärast uue pistikprogrammi installimist
 • Kasutage pistikprogrammi jõudlusprofiili nagu tasuta Päringu jälgija
 • Pistikprogrammide valimine, millel on mitu funktsiooni (nt Jetpack – WordPressi tärniga kõik-ühes tärni pistikprogramm)

5. Lubage WordPressi vahemälu

WP super vahemälu

Üks kindlaimaid viise WordPressi kiirendamiseks on vahemällu seadmine (isegi WordPress ütleb nii Koodeks). See võib teie veebisaidi laadimiskiirust märkimisväärselt suurendada isegi siis, kui kasutate jagatud hostimisteenust. See toimib teie veebisaidi staatilise koopia kuvamise asemel PHP-d käivitades ja iga külastuse korral andmebaasikõnesid tehes – säästes protsessis tonni ribalaiust.

WordPress kasutab seda protsessi oma sisemise funktsiooni mitmes kohas. Saate siiski teiste WordPressi protsesside vahemälu taset tõsta (ja lõpuks WordPressi tervikuna kiirendada), installides vahemälu pluginad nagu W3 kogu vahemälu või WP super vahemälu.

Kas soovite rohkem teada saada, mis on WordPressi vahemälu, miks peaksite seda kasutama ja kuidas seda oma veebisaidil rakendada? Tutvuge meie täieliku WordPressi vahemälu juhendiga.

6. Kiirendage WordPressi CDN-iga

CDN-i kasutamise eelised oma WordPressi saidi jaoks

Sisu edastamise võrk on teie veebisaidi serveri otsene laiend, mis asub kogu maailmas ja salvestab teie veebisaidi staatilise sisu. Teie saidi staatiline sisu, näiteks pildid, CSS ja JavaScripti failid, salvestatakse nendes erinevates serverites vahemällu koopiatena. Kui külastaja klõpsab teie veebisaidil, otsib külastaja asukohale lähim server teie sisu ja edastab selle hiljem.

Lisaks oma külastajatele sisu edastamise kiirendamisele on CDN-i koos WordPressiga kasutamise eeliseks ka see, et see minimeerib teie latentsusaega, kuna vähendab serveri ja lõppmasina vahelist kaugust (võrreldes jagatud hostimise või hallatud hostimisteenustega, mis kasutab ainult ühte serverit). KeyCDN-i tehtud veebisaidi latentsuse test näitas, et CDN-i kasutaval veebisaidil võib viivitus hetkega 73% väheneda.

WordPressi kasutajatele on saadaval tohutult palju tasuta CDN-valikuid. Mõned meie arvates parimad CDN-i pakkujad CloudFlare, Jetpacki oma Foton ja CDN77 (millel on 14-päevane tasuta prooviperiood).

7. Täiendage oma PHP versiooni

PHP-FPM

Algajatele on PHP skriptikeel, et luua dünaamilisi interaktiivseid veebisaite nagu WordPress. WordPress tugineb PHP-le oma koodi käivitamiseks veebilehtede genereerimiseks. PHP versioon mõjutab teie WordPressi veebisaidi toimivust tohutult – kui saate PHP 7-le üle minna, siis proovige seda WordPressi serverisse installimise kiirendamiseks. Tegelikult näitas Kinsta hallatava hostingu tehtud võrdlusalus, et PHP 7 on peaaegu kaks korda kiirem kui tema eelmine versioon.

Uuendamine võib teie valik olla või mitte. Küsige oma hostiteenuse pakkujalt, kas teie server on veel versiooniuuendusi saanud, või uuendamise ajakava. Mõningaid vanu funktsioone ei pruugita enam toetada, seetõttu kontrollige pärast versiooniuuendust kindlasti oma veebisaiti (teema ja pistikprogrammid kaasa arvatud).

8. Optimeerige pilte saidi paremaks kiiruseks

WP Smush Image Optimizer

Piltide optimeerimisega saate vähendada ka oma veebisaidi laadimisaega. Kujutise üleslaadimisel oma WordPressi veebisaidile saate valida, kas see pakkida või salvestada progressiivse JPG-na. Muud võimalused piltide optimeerimiseks WordPressi kiirendamiseks on järgmised:

 • Enne fotode üleslaadimist muutke piltide suurust ja kärpige neid tavalise fototöötlustarkvara abil
 • Enne pildiga üleslaadimist tihendage ja optimeerige pilte Kraken.io (lihtne ja tasuta optimeerija)
 • Kahandage üleslaaditud pilte selliste piltide optimeerimise pistikprogrammide abil nagu WP Smush, WP Smush Pro (meie lemmik) või Veebikujutise optimeerija
 • Keela pildi kuum linkimine (või vähemalt tegutsege kuuma linkimise vältimiseks)
 • Määrake pildi suurused oma WordPressi teemas
 • Lükka piltide laadimine WordPressi laiendiga vajaduse korral edasi

9. Puhastage oma andmebaas ja piirake pärast korrektsioone

Andmebaasi optimeerimine

Pärast seda, kui olete mõnda aega oma WordPressi veebisaiti kasutanud, sisaldab teie andmebaas kasutamata, omanikuta ja dubleeritud andmeid, mida te ei vaja, nii et peaksite oma WordPressi andmebaasi optimeerimiseks kuluma minut. Nende andmete eemaldamine võib vähendada teie andmebaasi mahtu, muutes varundamise protsessi oluliselt kiiremaks ja mis veelgi tähtsam – see parandab teie veebisaidi üldist toimivust.

Paranduste postitamine võtab ka teie andmebaasis ruumi, seega on soovitatav varundatud koopiatena piirata mustandite arvu minimaalselt 2 või 3. Lisage lihtsalt see koodirida oma faili wp-config.php:

define ('WP_POST_REVISIONS', 3);

Oma elu lihtsustamiseks võite kasutada pistikprogrammi. Üks populaarne variant on WP optimeerimine, mis sisaldab lihtsaid võimalusi oma postituste, kommentaaride, tagasitulekute, metaandmete ja muu puhastamiseks.

10. Keelake Pingbacks ja Trackback

Välised lingid

WordPress saadab ja võtab teistelt veebisaitidelt vaikimisi vastu pingi ja tagasilükke ning võtab neid vastu. See juhtub siis, kui teised saidid mainivad teie veebisaiti, mis omakorda teavitab teid ja pärast kinnitamist värskendab teie postituses olevaid andmeid. See võib põhjustada teie saidile ebaoluliste linkide lisamise, mis võib teie külastajaid segi ajada ja see mõjutab ka teie veebisaitide toimivust.

WordPressi aruteluseaded

Oma WordPressi veebisaidi pingi- ja tagasilükkamisteadete keelamiseks logige sisse armatuurlauale ja minge seejärel lehele Seadistused> Arutelu ja eemaldage märkeruut „Luba muude ajaveebide lingiteatised (pingi- ja tagasilükkamised)” valik.

Mähkimine üles

Oma veebisaidi kiiruse tugevate aluste andmine annab teie veebisaidile olulise tõuke mitte ainult otsingumootoritele, vaid ka teie vaatajaskonnale ja kliendi kogemustele. Ehkki kiirusega optimeeritud veebisaidi omamine pole veel kõik, võib see aidata teil oma veebisaidile rohkem liiklust suunata ja suurendada rahulolevate kasutajate arvu, kes võivad lõpuks muutuda müügivihjeteks ja müügiks.

Kiirendage WordPressi infograafikat

Kas soovite lugeda WordPressi veebisaidi kiirendamiseks näpunäiteid? Checkout see visuaalne juhend WordPressi kiirendamiseks autor WP Shrug, kuidas kiirendada oma WordPressi veebisaiti, mida saate nende ajaveebist vaadata ja alla laadida.

Ja nagu alati, küsige julgelt küsimusi või lisage allolevatesse kommentaaridesse oma näpunäiteid WordPressi kiirendamiseks.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map