Kuidas varundada oma WordPressi saiti (käsitsi või pistikprogrammide kaudu)

Kuidas WordPressi varundada

Kas olete kunagi oma WordPressi saidi kaotanud? Või olete just kaotanud oma WordPressi saidi? Võib-olla sattusite pahatahtliku häkkeri ohvriks. Võib-olla purunes teie veebisait just pärast vigase pistikprogrammi, teema või lisandmooduli installimist. Võibolla teie hostimine ebaõnnestus – halb koer sõi serveri ära. See on hirmutav, eks? Ei, mitte koer; saidi kaotamine. Ja võite hulluks minna, kui te ei tea, mida teha, et oma armastatud WordPressi sait endises hiilguses taastada.


Noh, arvake ära: te ei pea paigas oleva usaldusväärse varulahendusega natuke higistama. Peate vajutama ainult taastamisnuppu ja Viola! – olete varundatud ja töötab. Vaata, mida ma seal tegin?

Selles postituses saate teada, et oma WordPressi saidi varundamine on äärmiselt lihtne. Õpid looma WordPressil põhinevast ärist täielikke varukoopiaid, et saaksite puhata, eriti siis, kui vastik juhtub. Võtke välja pliiats ja mõned paberid ning olge valmis omama WordPressi varukoopiaid nagu boss. Kas olete valmis? Tore, laseme kuulil veereda.

Miks peaksite oma WordPressi veebisaidi varukoopiaid hoidma?

Enne kui jõudsime mahlasemate üksikasjadeni, oli mul see varukoopiaäri üsna kaua aega segi. Mul polnud aimugi, mis saidi varundamine maailmas üldse käib. Kurat, mul polnud aimugi, kuidas oma WordPressi saidilt täielikke varukoopiaid luua, kuni asjaolud sundisid mu kätt. Ma pidin õppima pärast häkkimist ja õppima.

Uustulnukana oled sa nii segane kui mina. Siin on mõned kiired küsimused ja vastused.

Mis on varukoopia??

Vastus on üsna lihtne. Varukoopia on lihtsalt teie saidi koopia, mille saate uuesti installida (taastada), kui midagi peaks valesti minema. See on tõrkekindel ettevaatusabinõu, mis säästab palju tarbetut stressi. See on nagu kindlustuspoliis, mis kaitseb kõiki jõupingutusi, aega ja raha, mille olete oma WordPressi saidile investeerinud.

Mida varukoopia sisaldab??

Nüüd, et saada teile selgem pilt, uurin põhjalikumalt, mis on fullWordPressi varukoopia. Teie WordPress-sait koosneb kahest komponendist, millest esimene on veebisaidifailid st teema- / pistikfailid, skriptid, meediumid jne, mis moodustavad teie saidi struktuuri ja pakuvad funktsionaalsust. Siis on meil a MySQL andmebaas mis salvestab teie ajaveebi postitused, kommentaarid ja suvandid, mille määrasite oma WordPressi administraatori piirkonnas.

Miks ma pean oma saidi varundama??

Enamik odavaid veebimajutajaid räägib varunduste pakkumisest, kuid kõik, mida nad teevad, on ainult MySQL-i andmebaasi varundamine, kui nad üldse midagi varundavad. Nad ei varunda teie faile, mis tähendab, et te ei saa näiteks oma teema muudatusi taastada, kui see on rikutud. Samuti on üsna vaeva näha oma veebisaidi koopiat oma varukoopiatelt nõudma, seega on kõige parem oma saidile oma varukoopia teha. Teate ainult selleks, et kõik oleks ohutu.

Täielik varukoopia, mida me siin aitame teil üles ehitada, hoolitseb nii teie failide kui ka andmebaasi eest. See tähendab, et kui kaotate oma saidi, peate lihtsalt varukoopia uuesti installima ja teie töö on tehtud. Loodame siis oma WordPressi saidi täielikud varukoopiad.

1. meetod: WordPressi varundamine oma hostimise kaudu

Hostiteenuse pakkuja hallatavad varukoopiad

Teie esimene võimalus on lihtsalt valida hostiettevõte, mis täidab teie WordPressi saidi igapäevaseid täielikke varukoopiaid. Näiteks pakub WP Engine Managed WordPress hosting kõigi teie WordPressi põhifailide, teemade ja pistikprogrammide ning teie andmebaasi (sh kogu teie meedium) automaatseid igapäevaseid varundamisi. Lisaks saate igal ajal ise varundada (nt enne suurt WordPressi värskendust või teemade muutmisel).

Kui soovite viia oma hostiteenuse pakkuja hallatavad varundused järgmisele tasemele, logige aeg-ajalt sisse ja laadige oma ZIP-faili koopia alla, et seda oma kõvakettal hoida. Kunagi ei saa te olla liiga turvaline.

2. meetod: WordPressi käsitsi varundamine

Teie WordPressi kataloog sisaldab alamkaustu nt. wp-sisu, wp-sisaldab jne ja faile nt. Teie WordPressi saidil nõutavad wp-config.php, teema- ja pistikfailid jne. Wp-sisu kaust sisaldab muu hulgas kõiki teie teemasid, pistikprogramme, vahemälu ja üleslaaditud faile. Te ei saa endale lubada nende andmete kaotamist. Wp-admin kannab kõiki teie WordPressi administraatoriala jaoks vajalikke faile, nii et te ei saa ka seda kaotada. Kaust wp-incl sisaldab WordPressi põhifaile. See on kaust, kus elab kogu peamine WordPressi kood. Kindlasti ei taha te seda koodi kaotada.

1. samm: varundage WordPressi failid käsitsi

WordPressi failidest koopia loomiseks peate lihtsalt alla laadima kogu WordPressi kataloogi. Kuidas? Oma serverisse saate sisse logida cPanel või kasutades SFTP programmi.

Varundamine cPaneli kaudu

See on nii lihtne, et saate seda teha aja jooksul, mis kulub kruusi kohvi valmistamiseks. Siin on protseduur:

 • Logige sisse oma veebi ja liikuge saidile cPanel. Enamike veebimajutajate jaoks on cPanel tavaliselt esimene leht, millega sisselogimisel kokku puutute
 • Liikuge failihaldurisse, mis peaks teid suunama avalik_html või Kodu kataloog
 • Siit leiate lihtsalt oma WordPressi kataloogi. See on kaust, mida soovite varundada
 • Kahjuks ei saa te failihalduris WordPressi kausta alla laadida, ilma et oleksite seda eelnevalt kokku pakkinud. Ärge muretsege, aga kausta tihendamine ei pea olema keeruline
 • Klõpsake oma WordPressi kataloogis ja valige Suru menüüribalt. Teise võimalusena paremklõpsake kausta ja valige Suru ilmuvast rippmenüüst
 • Valige tihenduse tüüp, nt Avanevas dialoogiboksis ZIP, Tar, GZIP jne. Ma lähen alati ZIP-arhiiviga
 • Siis lüüa lihtsalt Tihenda fail (id) nuppu ja oodake, kuni protsess kulgeb. Teie server salvestab tihendatud WordPressi kausta
 • Klõpsake äsja loodud arhiivil ja valige Lae alla menüüst. Teise võimalusena paremklõpsake arhiivil ja valige Lae alla.
 • Valige kõvakettal turvaline asukoht ja salvestage varukoopia
 • Ja see ongi kõik!

Näpunäide: Laadige varukoopia üles oma Dropboxi kontole, Google Drive’i, kirjutage see DVD-le / CD-le, saatke see e-postiga jne – veenduge, et teil oleks mitu eksemplari, et te ei kaota oma saiti, kui üks varukoopiatest sureb.

Kui teie veebimajutaja kasutab muud juhtpaneeli, nt vDeck, Plesk jne, peate lihtsalt leidma oma failihalduri ja järgima lihtsalt protsessi st. Leidke failihaldur> Leidke oma WordPressi kataloog> Tihenda> Laadi alla. Korda korrapäraselt.

Varundamine SFTP kaudu

Soovitame kasutada populaarset failihaldurit, näiteks FileZilla või Edasta kuna need on kerged ja hõlpsasti kasutatavad. Esmalt peate installima rakenduse oma arvutisse ja hankima oma hostimiskontolt SFTP sisselogimismandaadid.

SFTP sisselogimine koos edastamisega

Seejärel logige sisse oma valitud failihaldurisse (selles näites kasutame edastamist) ja sisestage oma veebisaidi üksikasjad, sealhulgas hüüdnimi, veebisaidi URL, kordumatu SFTP kasutajanimi ja parool ning muutke pordi number 2222-ks.

SFTP failide kopeerimine ja allalaadimine

Kui olete sisse loginud, peaksite nägema kõiki oma WordPressi faile. Valige lihtsalt kõik failid, paremklõpsake ja valige suvand „Valitud üksuste allalaadimine”. Pärast allalaadimist veenduge, et failid oleks kokku pakitud ja pange sellele meeldejääv nimi, näiteks tänane kuupäev.

2. samm: varundage oma WordPressi andmebaas käsitsi

Nüüd, kui meil on teie WordPressi failidest värske koopia, teeme teie WordPressi andmebaasist varukoopia, nii et meil oleks täielik varukoopia, mis on abiks sellel vanasõnalisel vihmasel päeval. See on ka nii lihtne, et teete oma saidil varukoopiaid igal ajal ilma higi purustamata.

Lihtsalt liikuge oma hostimispaneelile ja leidke phpMyAdmin. See on mõeldud cPaneli kasutajatele, kelle all see asub Andmebaasi tööriistad:

kuidas varundada-teie-WordPress-sait-valida-phpMyAdmin

Sõltuvalt teie hostimisest võib see asuda mujal. Näiteks saavad WP Mootori kasutajad leida oma phpMyAdmini põhikasutaja juhtpaneelilt, klõpsates installi (de) kõrval asuvat ikooni chevron:

WP mootori juurdepääs phpMyAdmin

Kui olete sisse loginud phpMyAdmini, peaksite nägema administreerimise peamist paneeli:

phpMyAdmin Avaleht

Valige Andmebaasid vahekaardil andmebaaside loetlemiseks. Kui installite oma WordPressi saidi kolmandate osapoolte platvormide (nt Softaculous või Mojo Marketplace) abil, ei pruugi teil olla aimugi, millise andmebaasiga töötada. Mida teha?

Liikuge oma failihalduris oma WordPressi kataloogi ja leidke fail wp-config.php. Paremklõpsake faili ja valige vaade. Avanevas aknas soovite leida selle rea:

define ('DB_NAME', 'andmebaasi_nimi');

Teie andmebaasi nimi on väärtus, mis sisaldub üksikute jutumärkide teises komplektis, milleks on ülaltoodud näites andmebaasi_nimi. Selle teabega relvastatud leidke oma andmebaas phpMyAdminist. Selle avamiseks klõpsake andmebaasi. Peaksite nägema midagi sellist:

phpMyAdmini andmebaasi näide

Valige kõik tabelid, mida soovite varundada, märkides ruudud. Kõigi korraga valimiseks klõpsake allosas nuppu „Kontrolli kõiki”. Kui olete tabelid valinud, klõpsake nuppu Eksport sakk. Valige ekspordimeetod ja määrake vorminguks SQL:

Ekspordi oma phpMyAdmini andmebaas

Tulemus Mine ja salvestage andmebaas oma arvuti turvalisse kausta. Ärge unustage salvestada koopiaid samasse kohta, kuhu oma WordPressi failide koopiad salvestasite. See tähendab, et teil on nüüd täielik WordPressi saidi varukoopia!

Kas kasutate teist seadistust? Kui teie host ei paku cPaneli, vaadake seda WordPressi varupostitus Codexis.

Näpunäide: Looge regulaarselt varukoopiaid sõltuvalt oma WordPressi saidile postitamise sagedusest. Kui postitate päevas üle 50 postituse, peate varukoopiaid looma regulaarsemalt kui kutt, kes postitab kord kuus. Peale selle kaaluge, kas teie veebimajutaja pakub usaldusväärset varunduslahendust.

Jätkame automatiseerida WordPressi varukoopiaid, kasutades selleks paar vahvat WordPressi varunduse pistikprogrammi. Olen kõik selleks, et teha käsitsi varundamisi, sest nii saate te täielikku kontrolli. Kuid siin on käputäis suurepäraseid WordPressi varukoopia pluginaid, mida saate kasutada protsessi automatiseerimiseks.

3. meetod: varundage WordPress automaatselt pistikprogrammidega

WordPressi varukoopia pluginad lisavad teie WordPressi saidile usaldusväärsete varukoopiate loomise lihtsuse elemendi. Te peate vaid installima oma lemmik WordPressi varunduspistikprogrammi, konfigureerima mõned sätted ja olete tubli.

Automatticu VaultPress Premium varukoopiad

VaultPress WordPressi jaoks

VaultPress loodi Automatticu poolt, et hõlbustada teie veebisaidi varundamist ja turvalisust. VaultPress võtab oma veebisaidilt automaatselt igapäevased varukoopiaid, mida hoitakse turvaliselt väljaspool veebisaiti. Ja nende kasutamine oma veebisaidi taastamiseks on sama lihtne kui oma kontole sisselogimine ja nupule klõpsamine.

Muud funktsioonid VaultPress pakub saidi dubleerimist ja migreerimist (peab täielikke varukoopiaid armastama), pahavara ja viiruste skannimist, automatiseeritud failiparandust ja isegi rämpsposti kaitset. Alustades lihtsalt 39 dollarit aastas JetPack Personal’i osana on see väga taskukohane turbe lisand, kuhu tasub investeerida.

BackupBuddy lisatasu WordPressi pistikprogramm

BackupBuddy WordPressi varundusplugin

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

Meie nimekirjas olev teine ​​lisatasu WordPressi varundusplugin on iThemes BackupBuddy. Pistikprogrammi abil saate luua täieliku andmebaasi ja failide varukoopiaid ja / või teisaldada oma saidi hõlpsalt teise serverisse.

Saate oma saidi varundada kõvakettale ja mitmesugustele välistele salvestusteenustele, sealhulgas Amazon Web Services, Rackspace, e-post, FTP, Dropbox ja BackupBuddy Stash..

Ajastage WordPressi varukoopiaid BackupBuddy abil, kui olete liikvel ja nautige varundusteenust nagu ükski teine. Hinnakujundus algab kell 80 dollarit aastas ühe saidi litsentsi jaoks, ehkki iThemes pakub ka elukestvat kuldpaketti ühekordse tasuga 297 dollarit, mis pakub pistikprogrammi piiramatut kasutamist, muutes selle suurepäraseks kasutamiseks ettevõtetele.

Paljundusaparaadi tasuta WordPressi pistikprogramm

Paljundusaparaadi tasuta WordPressi pistikprogramm

Üle 1 miljoni aktiivse installimisega on paljundusaparaat midagi enamat kui teie tavaline varundamise pistikprogramm. Esiteks aitab paljundusaparaat teil hõlpsalt oma saidi kloonida või teise asukohta rännata. See põhifunktsioon muudab selle võimsaks varulahenduseks.

Ehkki see ei võimalda teil varundamist ajastada, viskab ta teie andmebaasi automaatselt SQL-faili ja salvestab selle koos oma WordPress-failidega ZIP-arhiivi. Seejärel loob see spetsiaalse PHP-faili, mis võimaldab teil varukoopia hõlpsalt uuesti installida. Laadige lihtsalt ZIP-arhiiv ja PHP-fail oma serverisse üles ning ülejäänud on lihtne töö. Tahad rohkem? Checkout Duplicator Pro, mis lisab veel funktsioone, sealhulgas varukoopiaid ajakavade loomiseks, pilvesalvestuse linkimist, e-posti teatisi, pro-tuge ja muud.

BackWPupi tasuta WordPressi pistikprogramm

BackWPupi tasuta WordPressi pistikprogramm

BackWPup on populaarne WordPressi varunduspistikprogramm, mis aitab teil luua oma WordPressi saidi täielikke varukoopiaid ja salvestada sama välisele asukohale nagu Dropbox, Amazon S3, FTP, RackSpace Cloud ja palju muud.

Saate ajastada täielikke varundamisi, mis tähendab, et kogu teie WordPressi sait, failid ja kõik on alati turvalised. Lisaks saate oma andmebaasi kontrollida / parandada ja optimeerida. Kui vajate rohkem mahla, võite otsida profiversiooni.

UpdraftPlus varundamine ja taastamine tasuta WordPressi pistikprogramm

UpdraftPlus WordPressi varundusplugin

UpdraftPlus, mis on WordPressi üks kõrgeima asetusega varundamise pistikprogramm, lisab teie WordPressi saidi varundamiseks lõbusust ja lihtsust. Mitmete magusate funktsioonidega, sealhulgas varundamine Amazon S3, Google Drive’i, FTP, Dropboxi, e-posti ja muude salvestusvõimalustega, kiire taastamine, ajastamine, saidi paljundusaparaat, võimalus jagada suured saidid mitmeks arhiiviks ja palju muud, saate ” ei lähe UpdraftPlusiga valesti (ja arendajad pakuvad ka profiversiooni, mis pakub veel palju funktsioone, kui otsite rohkem funktsioone).

Seotud ressursid

Kas soovite lisateavet oma WordPressi saidi toetamise kohta? Leidsime teie jaoks järgmised lisad:

 • Varundage WordPress pilve koos BackWPupiga
 • 10 WordPressi varunduslugu, mis võivad teie saidi tappa
 • Parimad WordPressi veebisaitide varundamise pluginad
 • BackupBuddy WordPressi varundusplugin
 • Kuidas testida WordPressi saidi varukoopiaid

Päeva lõpuks on usaldusväärse varunduslahenduse omamine parim, mida saate oma WordPressil põhineva ettevõtte jaoks teha. Igal ajal võib juhtuda ükskõik mida, kuid varukoopiatega hoiate ära soovimatu stressi. Vajutage lihtsalt nuppu Taasta ja olete jälle ettevõttes.

Me hõlmasime oma meetodeid, kuid kuidas varundada oma WordPressi saiti? Milline on teie lemmik WordPressi varundusplugin või -teenus? Jagage palun meiega kommentaarides. Näeme!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector