Kuidas värskendada oma WordPressi teemasid ja hoida kohandatud näpunäited puutumatuna

WordPress on skaleeritav platvorm

WordPressi teema täiendamiseks on palju võimalusi, kuid kadunud andmetega on neil lihtne hakkama saada, nii et peate teadma, kuidas seda vältida. “Hoia seda. Ma pole oma saiti veel kohandanud. Ma ei vaja seda artiklit. ” Tegelikult jah, jah; ette valmistamine on ainus viis tõeliselt sujuva ülemineku tagamiseks. Kui olete oma saidi juba kohandanud, ärge muretsege. Pole liiga hilja.


Sellest on lühike ülevaade: enamik amatöör-arendajaid läheb lihtsalt oma saidi stiililehele ja asub asju ümber korraldama. See on korras, kuni värskendate ja kõik vaevarikas kohandamine kaob. Tegelikult, kui kohandate oma veebisaiti ilma, et kaaluksite, kuidas värskendused seda mõjutavad, olete sattunud maailma, kus saate haiget teha. Enne kui kaalute oma saidi värskendamata jätmist ja häkkeritele kogu maailmas sihtrühmaks muutmist, järgige mõnda allpool toodud näpunäidet, et integreerida värskendusprotsessidesse kohandamine.

WordPressi raamistikud

Selle kõige levinum ja populaarseim lahendus on Genesise raamistik. Kui olete kunagi lugenud WordPressi ajaveebi või õpetusi, on suur võimalus, et olete näinud, kuidas arendaja õhkab selle järele õhku (vaadake Reni täielikku Genesise arvustust meie ajaveebis).

Genesis on nagu teema, kuid rohkem. Oma nime järgi võiks seda kirjeldada kui paljaste luude malli, millele paljud teemad on üles ehitatud, kusjuures kõik need kujunevad lasteteemade kujul, mis ehitavad raamistiku kohale välisilme. Rakenduse Genesis abil saate oma teemasid nii palju muuta ja värskendada, kui soovite, kaotamata oma kohandamise üksikasju. Sellel on ka üsna palju muid soovitavaid funktsioone ning see on väärt vaatamist. Praegu tasub see teile tagasi 60 dollarit.

Veel üks alternatiiv on WordPressi teemaraamistik, mis kasutab sarnast lähenemisviisi. Lisaks sisaldab halduspaneeli hõlpsasti kasutatavat kohandatud CSS-i välja ka Total, mis võimaldab teil oma kujundusele lisada stiilivõtteid. Kui teil pole selle jaoks eelarvet või kui olete leidnud mõne muu teema, mis teile meeldib, ja te ei plaani sellest loobuda, on siiski veel alternatiive.

WordPressi pistikprogrammid

WP-mall alistab

Seal on terve hulk pistikprogramme, mis aitavad teil värskendusprotsessi hõlbustada. Enamik neist on loodud kasutamiseks enne, kui olete juba kohandama hakanud, kuid kui teil need juba olemas on, võivad neist tulevikus abi olla.

WP-mall alistab pistikprogrammi võimaldab teil kõik mallid kiiresti alistada. Kui te ei tunne, et teete kõike eeltoodut, saate kasutada pistikprogrammi nimega Ühe klõpsuga lapseteema seda teha WordPressi juhtpaneelilt, pakkudes mõlemast maailmast parimat.

WordPressi lapseteemad

Kõige tavalisem viis stabiilsete ja kõige soovitatavamate kohandamiste tegemiseks on lapseteema. Selgitamaks, lapseteema sarnaneb Photoshopi kihiga või animatsioonikärjega: läbipaistev stiilileht, mis võimaldab teil hävitamatult muudatusi teha. Samuti mitte ainult kosmeetilised muudatused – veelgi olulisem on teha saidi põhifunktsioonidesse olulised muudatused lapseteemal.

Saidi muutmine funktsioonid.php fail on üks halvimaid asju, mida enne värskenduse tegemist saate teha, kuna olulise funktsionaalse komponendi kaotamine võib tugibalgad teie veebisaidi alt välja tõmmata. Nii et lisage ka lapseteemalised funktsionaalsed muudatused. See võib aidata luua mitu, vältimaks liiga palju teabe koondamist ühte. Kui vajate värskenduskuuri, on nende loomine üsna lihtne. Pärast seda peate lisama ainult lapseteemalised asjad, mida soovite konkreetselt muuta.

Esiteks looge kausta uus kaust wp-sisu / teemad kataloog selle hoidmiseks. Pange sellele sama nimi kui vanemateemal, kuid lõpuni kleebitud „-laps” (võite seda nimetada ükskõik mida soovite, kuid nimetades seda sel viisil, kui teil on kunagi mitu lapseteemat, teate, mille jaoks need on mõeldud) . Looge kaustas fail, mille nimi on “style.css”. Pärast seda peab stiilileht algama numbriga järgmine kood:

/ *
Teema nimi: totaalne laps
Teema URI: http://totalwptheme.com
Kirjeldus: kogu WordPressi teema näide lapse teema.
Autor: AJ Clarke
Autori URI: http://totalwptheme.com
Mall: Kokku
Versioon: 1.0
* /

Kõiki sisestusvälju saab vastavalt vajadusele muuta, kuid säilitage kindlasti teema nimi ja mall. Mall on vanema teema katalooginimi ja kui malli nimi puudub või on vale, siis alamteemat ei kuvata.

Järgmisena soovite luua uue tühja function.php-faili, kuhu lisate koodi, et teie lapse teema teaks lisada teie teema peamise stiililehe. Sellesse funktsiooni.php faili kleepige järgmine kood:

saada ('Versioon');
// Laadige laadileht
wp_enqueue_style ('vanema stiilis', get_template_directory_uri (). '/ style.css', array (), $ versioon);

}
add_action ('wp_enqueue_scripts', 'total_child_enqueue_parent_theme_style');

Kui vaatate koodi, näete, mida see teeb, see laadib vanema laaditabeli, kuid sisaldab ka vanema teema versiooni numbrit. See on väga oluline, kuid paljud inimesed ei tee seda. Emateema versiooni numbri lisamise põhjus on see, kui vanemteemat värskendatakse, kui põhiteema stiililehel on tehtud muudatusi, siis pistikprogrammide, CDN-de ja brauserite vahemällu salvestamine teavad, et nad peavad faili värskendama. See aitab vältida „katkist” CSS-i oma vanema teema värskendamisel.

Käimasolevate käsitsi redigeerimine lapseteemadeks

Kui olete oma saidi juba teinud ja vanemteemat valesti kohandanud ning teil pole mitu vaba tundi, et ühest failist teise liikuda, saate oma saidi praeguse versiooni alati lapsele varundada teema. Kui olete alamteema kausta teinud, lisage sellele lihtsalt muudetud failide koopiad ja asendage oma WordPressi teema hoidlas olevaga.

See pole täiuslik lahendus, kuid see peaks toimima. Nõuanne on veenduda, et te ei varunda midagi, mida pole muudetud, nii et te ei kirjuta juhuslikult üle uut koodi, mille värskendus installib vana koodiga. Seega vajate endiselt põhjalikke teadmisi selle kohta, mida kohandasite – te ei saa asju lihtsalt hulgi kopeerida. See võib isegi aidata failidest läbi minna ja eemaldada nii palju koodi, mis pole teie oma.

WordPressi veebisaidi varundamine

Esiteks tehke varajane varundamine ja sageli varundamine. WordPress salvestab nende andmebaasi kõik, mida olete kunagi kirjutanud või üles laadinud, ning neil võib paljudel põhjustel esineda tõrkeid. Kogu saidi kaotamine serveririkke või rikutud andmebaasi tõttu on väga lihtne. Õnneks võtab selle varundamine vaid paar minutit.

Selle tegemiseks on hunnik viise. Esiteks saate failid arvutisse lihtsalt kopeerida FTP kliendid või Unixi kestaoskused. Võite ka kasutada WinSCP hoida oma töölaual „peeglit“, mida värskendatakse teie saidiga.

Või on seal tasuta pesupood automaatsed varundamise pistikprogrammid, samuti lisatasu optsioone. Siin WPExploreris me kasutame VaultPress, ja varem oleme kasutanud Backup Buddy – mõlemad on suurepärased võimalused teie veebisaidi regulaarsete varukoopiate loomiseks ja hooldamiseks (lisaks igapäevastele varundamistele, mida pakuvad kõige hallatavamad WordPressi hostimisplaanid).

Lõpuks on cPanelil, Direct Adminil, Ensimil, Pleskil, vDeckil ja Ferozol kõigil ainulaadsed viisid, kuidas nendega hostitud saite varundada. Selle kohta leiate põhjalikud juhised WordPressi koodeks. Halvimal juhul, kui kaotate midagi, mida vajate, võite võtta ühendust oma hostiga. Enamik võõrustajaid varundab oma saite, kuid andmete hankimine neilt võib olla valus.

Testi oma muudatusi

Lõpuks saate uuendada käsitsi või automaatselt. Manuaalse täiendamise abil saate muudatusi testida, et näha, kas need rikuvad teie saiti või mitte. WordPress käsitleb sama teema kahte versiooni kahe erineva teemana. Tähendab, kui teil on GenericTheme V1 ja GenericTheme V1.1 wp-sisu / teemad kausta, käsitletakse neid kahe erineva teemana. See tähendab, et teie saidile võib olla installitud mitu sama teema versiooni. Vähemalt saate selle abil vahetada oma vana kohandatud versiooni ja uue vahel, nii et teil oleks viide, kui otsustate selle juba lapseootel teemast lähtuvalt uuesti üles ehitada.

Järeldus

Võimalus kaotada nii kõvasti töötanud kohandamised võib olla hirmutav ja värskendusprotsess võib teid sellesse suunata. Kuid lapseteemade (või pistikprogrammide või raamistike) ja väikese ettenägelikkusega see ei pea olema. Kas teil on muid ideid WordPressi saitide regulaarsete värskenduste tegemiseks ilma kohandamist kaotamata? Mulle meeldiks neist kommentaarides kuulda!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map