Kuidas vältida rämpsposti ja kaitsta oma WordPressi ajaveebi

Kuidas vältida rämpsposti ja kaitsta oma WordPressi ajaveebi

Teie kommentaaride jaotis pakub teile mugavat viisi oma veebisaidi lugejatega suhtlemiseks. Kahjuks tähendab veebisaidi avamine kommentaaride jaoks rämpspostiga tegelemist. Välja arvatud juhul, kui olete blogija tüüp, kes ei küsi tagasisidet kommentaaride ega tagasilükkamiste / tagasipöördumiste kaudu, peate sellega mingil hetkel hakkama saama.


Kuid küsimus on selles, kuidas? Kuna rämpsposti robotid (ja inimeste rämpspostitajad) muutuvad keerukamaks, on üha keerulisem hoida oma ajaveeb puhtaks ebaolulisest ja sobimatust sisust..

Õnneks on WordPressil sisseehitatud funktsioonid ja tasuta lisandmoodulid, mis aitavad rämpsposti kontrolli all hoida ja nende vastu võidelda, sealhulgas Akismet ja mustade nimekirjade kommenteerimine. Veelgi parem, kui rämpsposti täiendava kaitse tagamiseks on saadaval palju kolmanda osapoole pistikprogramme.

Selles postituses võtame põhjalikult vaatluse alla WordPressi ajaveebide rämpsposti teema, selle negatiivse mõju, mida see võib teie saidile jätta, kui see jäetakse märkimata, ning kuidas seda hallata ja ära hoida. Vaatame ka WordPressis saadaolevaid tööriistu selle probleemiga võitlemiseks. Lõpuks tutvustame mõnda pistikprogrammi soovitust, et viia teie rämpsposti modereerimine järgmisele tasemele. Sukeldugem sisse!

Mis on WordPressi kommentaari rämpspost

Rämpsposti kommentaaride ekraanipilt

Sellised automatiseeritud rämpspostikommentaarid võivad teie WordPressi andmebaasi ületada.

Kui teie blogis ilmuvad uued kommentaarid, võib see olla põnev. See esimene põnevustunne kaob sageli, kui näete oma sisule sobimatuid vastuseid. Neid vastuseid tuntakse muidugi ka rämpspostina. Sõnastik määratleb selle lihtsalt kui „ebaolulised või sobimatud sõnumid, mis saadetakse Internetis suurele hulgale kasutajatele“. See kõlab mulle täpselt.

Blogi rämpspost on sündinud samast perekonnast nagu oh nii tuttav e-posti rämpspost, kuid sellel on oma ainulaadne eesmärk – lingide saamiseks. Olenemata sellest, kas see toimub ajaveebikommentaari, jälgimise või pingulangetuse kaudu, on ajaveebi rämpsposti eesmärk avaldada oma saidil link, mis osutab teisele saidile. Vaadeldav sait on teie niši jaoks tavaliselt ebaoluline ja sageli halva kvaliteediga.

Kui lubate oma postitusi kommenteerida, on need soovimatud kirjad tõsiasi. Õnneks on selle tuvastamine suhteliselt lihtne, kuna see võtab tavaliselt ühe kolmest esmasest vormist.

1. Spämmid

Need on kommentaarid postitatakse automaatselt, kasutades skripti või robotit, mis kogub veebis märklaudade otsimiseks sihtkohti, et neid kommentaaride rämpsu uputada. Inimesed nendes kommentaarides otseselt ei osale ja neid on inimsilmal tavaliselt üsna lihtne märgata. Spämmirobotid on tõenäoliselt ebaoluliste kommentaaride suurimad süüdlased.

2. Käsitsi kommentaarid

See on siis, kui inimesed palgatakse saitidele käsitsi kommentaare postitama. Nende kommentaaride kvaliteet võib varieeruda jultunult ilmsetest kuni vaieldavateni, mis muidugi tekitab suurt peavalu kõigile, kes proovivad oma saidilt rämpsposti kustutada. Need hõlmavad peaaegu alati linke kommentaarides ja võivad olla natuke rämedamad kui robotid (oleme näinud kommentaare, kus küsitavate linkidega on kommentaari tekst tühjadesse kohtadesse lisatud).

3. Tagasilükked ja pingbackid

Google’i määratluse kohaselt on jälgimisviis „üks kolmest tüüpi linkimisviisist, mille abil veebisaidi autorid saavad taotleda teatist, kui keegi lingib mõnele nende dokumendile”. Meie eesmärkidel võite eeldada, et pingulauad on põhimõtteliselt samad asjad. Te olete ilmselt varemgi tagasilööke näinud. Need on linkide loendina, tavaliselt ajaveebipostituse kommentaaride jaotises või all. Rämpspostitajate eesmärkidel on eesmärk lihtne – mainige oma postituses ajaveebipostitust ja hankige link tagasi.

Kõik need rämpspostitüübid on probleemsed ja saate sageli rohkem kui ühe kategooria. Koos võivad nad teie kommentaaride sektsiooni ummistada ja põhjustada igasuguseid probleeme.

Kuidas mõjutab rämpsposti kommentaar teie WordPressi saiti

Trackback rämpspost

Rämpspostitajad kasutavad tagasilükke, et luua linke ebaolulistele saitidele.

Võite rämpsposti pidada vaid tüütuseks. Kui aga seda ei kontrollita, võib see teie veebisaidile negatiivseid tagajärgi põhjustada. Lisaks lugejatele halva kasutuskogemuse pakkumisele võib rämpsposti kommentaar kahjustada teie saiti ka mitmel viisil, põhjustades:

 • Otsimootorite paremusjärjestuse kaotamine. Google sihib teie saidi halbu linke järjestamise eesmärgil, isegi kommentaarides.
 • Võimalikud ohud teie lugejatele. Rämpsposti kommentaarides olevad lingid võivad põhjustada pahatahtlikke saite.
 • Saidi kiiruse ja laadimisajaga seotud probleemid. Liiga palju kommentaare võib teie WordPressi andmebaasi üle koormata ja teie saiti aeglustada.

Iga blogi, mis võimaldab kommenteerimist, on rämpsposti suhtes haavatav. Ainuke viis saidi ja lugejate kaitsmiseks on selle vähendamise ja selle vastu võitlemise tegevuskava omamine.

Kuidas võidelda WordPressi kommentaarrämpsposti vastu

Kommentaaride rämpspost on vältimatu, kuid seal on häid uudiseid. Selle märkusega saate võidelda, modereerides oma kommentaare ja kasutades ära WordPressi sisseehitatud tööriistad.

Esiteks veenduge, et olete sisse lülitanud kommentaaride modereerimise. See võimaldab teil kõik kommentaarid heaks kiita enne, kui need teie saidile postitatakse. Kui teil pole aega kõiki kommentaare üle vaadata, saate parameetrid määrata mitme teguri põhjal. Näiteks all Seadistused> Arutelu sa saad:

 • Märkige kommentaar rämpspostiks vastavalt sellel olevate linkide arvule.
 • Must nimekiri kommenteerib vastuseid eelmisele rämpspostile.
 • Lülita tagasi- ja tagasilöögid tagasi.
 • Luba ainult registreeritud kasutajatel kommentaare postitada.

Ärge unustage vaikearsenali suurimat relva: pistikprogramme. Seal on palju suurepäraseid tasuta ja avatud lähtekoodiga pistikprogramme, mida saate oma WordPressi installile lisada, et kontrollida kommentaare ja filtreerida kõike, mis näeb välja rämpspostina.

Vähendage pistikprogrammiga oma WordPressi saidi kommentaaride rämpsposti

WordPressi kasutamise üks parimaid asju on see, kui lihtne on seda kohandada. Blogi kommentaaride osas saate oma rämpspostitõrje WordPressi pistikprogrammide abil oma turvalisust kaitsta. Siin on kolm pistikprogrammi, mis aitavad teil oma kommentaaride rämpsposti üle kontrolli saada.

1. Akismet

akismet rämpsposti vastane pistikprogramm

Kuidas me ei saanud Akismetit mainida? See pistikprogramm on vaikimisi installitud WordPressi ajaveebidesse ja seda saab isiklike ajaveebide jaoks tasuta kasutada (kommertskuupõhise tellimusega 5 USD kuus ja ettevõttelahenduste hinnaga 50 USD kuus).

Akismeti-suguse rämpspostilahenduse kasutamisel peate leppima sellega, et mõned õigustatud kommentaarid võidakse rämpspostiks märkida. See maksab lihtsalt automatiseeritud rämpsposti blokeerimise ja ajaveebi maksmise. See probleem tuleneb peamiselt inimeste rämpspostitajatest. Ühe inimese rämpspost on teise inimese õigustatud kommentaar, nii et kui inimesed ei suuda 100% ajast kokku leppida, siis millist võimalust pakub pistikprogramm?

Kuid, enamasti teeb Akismet suurepärast tööd. See hoiab minu blogis tohutult palju rämpsposti ja ainult aeg-ajalt on õigustatud kommentaar välja jäetud. Lisaks hoolitseb ta ka rämpsposti jälgimise eest – tohutu boonus.

Põhijooned:

 • Blokeerib kommentaari ja jälgimisrämpsposti.
 • Kontrollib automaatselt kõiki kommentaare.
 • Kommenteerimisajalugu, et saaksite kontrollida, milliseid kommentaare pistikprogramm või moderaatorid blokeerisid.
 • Sisaldab sätted „Loobu” halvima rämpsposti automaatseks blokeerimiseks.

Hind: Akismet on tasuta pistikprogramm ja võib olla juba installitud teie ajaveebi.

Hankige Akismet

2. rämpsvastane mesilane

rämpsposti vastane mesilane

See pistikprogramm kasutab robotite nähtamatuks lõksustamiseks nn meepanni tehnikat. Inimesed ei näe kapteette, kuid robotid näevad seda ja need jäävad rämpspostina lõksu. Rämpspostivastane beebi toimib tulemüürina nii automatiseeritud kui ka sihitud rämpsposti blokeerimiseks. Kuna see blokeerib need kommentaarid enne, kui nad teie andmebaasi jõuavad, ei pea te kunagi muretsema, et nad teie saiti aeglustavad.

Põhijooned:

 • Blokeerib jälgimise ja rämpsposti rämpsposti.
 • Hoiab ära saidi esikülje rämpsposti, nii et see ei jõua kunagi WordPressi andmebaasi.
 • Töötab kõigi suuremate vormiehitajate tööriistadega.

Hind: Antispam Bee on tasuta pistikprogramm.

GET AntiSpam Bee

3. Titan rämpsposti vastu

Titaan rämpsposti ja WordPressi pistikprogramm

Rämpspostitõrje kasutab nähtamatuid captchasid kõigi teie kommentaaride spämmirobotite blokeerimiseks. Pro versioon blokeerib ka käsitsi edastatud rämpsposti. Kuigi see pistikprogramm teeb suurepäraseid töid soovimatute kommentaaride peatamiseks, ei kaitse see teie saidil muud tüüpi vorme. See tähendab, et võiksite kasutada seda pistikprogrammi koos mõne muu vormiga lisakaitse saamiseks. Kuid see on endiselt suurepärane kerge võimalus.

Kas otsite rohkem kaitsevõimalusi? Rämpspostivastane programm sisaldab lisatud sätteid rämpsposti käsitsi kaitsmiseks, et saaksite veelgi enam vältida automaatselt rämpsposti punktide skaalal kõrgema asetusega kommentaaride (rohkem kui määratud arv linke, sõnu või tähistatud rämpsposti sõnu) kasutamist..

Põhijooned:

 • Blokeerib vaikimisi tagasilöögid.
 • Hoiab ära automaatse rämpsposti sattumise teie WordPressi andmebaasi.
 • Pro versioon blokeerib käsitsi rämpsposti.

Hind: Rämpspostitõrje on tasuta ja profiversioon on saadaval hinnaga 25 dollarit.

Hankige Titan rämpsposti vastu

4. WPBruiser

wp bruiser wordpress rämpsposti vastane pistikprogramm

WPBruiser lubab töötada alates teisest installimisest. See pistikprogramm ühendab julma jõu rünnaku kaitse kommentaaride rämpsposti blokeerimisega. Saate seda kasutada kõigi oma vormide kaitsmiseks ja teie lugejad ei pea kunagi kasutama captcha-d. Üldiselt on see kõikehõlmav ja kasutajasõbralik valik.

Põhijooned:

 • Sisaldab julma jõu rünnaku kaitset.
 • Võimaldab blokeerida pahatahtlikud IP-aadressid.
 • Ühildub WordPress Multisite’iga.
 • Pakub laiendusi, mis töötavad kõigi peamiste vormitööriistadega.

Hind: WPBruiser on tasuta pistikprogramm koos valikulised laiendid.

Hankige WPBruiser

5. Peida tagasitee

Viimane pistikprogramm on väga lihtne, kuna see teeb lihtsalt seda, mida pealkiri ütleb – peidab tagasilööke. Ehkki saate tagasilükkamise täielikult keelata, on väärt neid lihtsalt peita, kui soovite jälgida, kes teid linkib. See pistikprogramm eemaldab teie esiotsa tagasilöögid, kuid lubab teil neid siiski WordPressi juhtpaneelil näha.

Hind: Trackbackide peitmine on täiesti tasuta.

Hankige peitetagasid


Kommentaaride rämpspost on lihtne eluteel Internetis, välja arvatud juhul, kui kavatsete kommentaarid täielikult keelata. Saidi kaitsmine sobimatute kommentaaride eest on selle üldise tervise ja toimivuse jaoks ülioluline. Rämpsposti kommentaaride eemaldamisega saate oma andmebaasi selgeks muuta, säilitada usaldusväärse kasutajakogemuse ja parandada seotust.

Kas teil on küsimusi oma WordPressi saidil rämpsposti haldamise kohta? Või näpunäiteid loendisse lisamiseks? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector