Kuidas parandada oma WordPressi saidi ülesehitust ja püsilinke

Võib-olla mäletate teie kirjutatud postitust selle kohta, kuidas muuta püsilinke, ilma et selle alusstruktuuri mõnda aega tagasi häiriks. Noh, ma otsustasin, et on aeg seda teemat natuke uuesti vaadata ja kulutada veel natuke aega üksikasjalikumaks uurimiseks, kuidas saaksite oma WordPressi saidi ülesehitust üldiselt parandada. Siin on minu esimese postituse lühikokkuvõte:


 • Permalinkid on teie veebisaidi postituste / lehtede URL-id.
 • Permalinkid on teie saidi SEO toimivuse võti, kuna otsimootorid kasutavad neid teie postituste või lehtede leidmiseks asjakohaste otsingute jaoks.
 • Teie püsilinkide süntaks on ülioluline ja seda tasub hoolikalt kaaluda.
 • Pärast alalise lingi struktuuri muutmist saate 301 ümbersuunamise parandamiseks kasutada lihtsat 301 ümbersuunamist.

Selles postituses uurin võimalusi oma WordPressi veebisaidi püsilinkide struktuuri täiustamiseks. Alustuseks – kui teil pole püsiva lingi struktuuri muutmiseks põhjust – peaksite selle üldiselt puutumatuks jätma. Kõige parem on seda teha siis, kui teie sait on uus, vastasel juhul võite kaotada oma veebisaidi paremusjärjestuse. Pole hea! Aga kui sa lihtsalt peab muutke oma püsilinke, lugege edasi.

Kõige tavalisemad püsilinkide struktuurid

Teoreetiliselt lubab WordPress kuni kümme alalist linki struktuuri sildid saate kasutada unikaalsete püsilinkide loomiseks, kuid tegelikkuses kasutab enamik WordPressi veebisaite vähem kui viit struktuurimärgendit, sealhulgas: Postituse nimi, päev ja nimi, kategooria ja nimi ning kuu ja nimi.

WordPressi saidi struktuur ja püsilinkid

Postituse nimi

Postituse nimi (/% postname% /) on vaieldamatult tänapäeval kõige populaarsem struktuurimärgend, kuna see pakub lühikesi ja toredaid URL-e, mida on lihtne meelde jätta. Paljud ajaveebid kasutavad seda struktuurimärgendit sel lihtsal põhjusel. Lisaks ei täpsusta Postinimi avaldamise kuupäeva, muutes selle ideaalseks ajatu sisu loomiseks, mis jääb pikaks ajaks aktuaalseks.

Postinime populaarsuse tõttu eeldab enamik inimesi ekslikult, et see on SEO parimaks struktuurimärgendiks, kuid tõde on see, et nende väidete toetuseks pole usaldusväärseid fakte. Postituse nimi näib paljude WordPressi veebisaidi omanike isiklik eelistus olevat.

Päev ja nimi

Postitusnimesildi, päeva ja nime sortide laiendit (/% aasta% /% kuu number% /% päev% /% postinimi% /) kasutatakse tavaliselt ajaveebides, kus avaldamise aja osas on vaja suurt täpsust. See alaliste linkide struktuur hõlmab päeva, kuud ja aastat, millal sisutükk avaldati. Päeva ja nime kasutatakse enamasti uudiste veebisaitidel, mis avaldavad mitu artiklit päevas.

Kategooria ja nimi

Kategooria ja nimi (/% category% /% postname% /) hõlbustavad kasutajatel kategooriate põhjal veebisaidil sisu sirvimist. See võimaldab ka teie URL-idesse sisestada kõige rohkem märksõnu. Selle struktuuri valimisel hoidke oma kategooria nälkjaid lühikestena ja väljendusrikkalt. Õige kasutamise korral saavad kategooria ja nimi teie SEO jaoks imet teha.

Sellegipoolest on mõned põhjused, miks peaksite enne selle struktuuri kasutamist kaks korda järele mõtlema. Esiteks ei saa te tulevikus postitust teise kategooriasse teisaldada, kuna mõni muu veebisait võib selle postitusega linkida. Teiseks, teie postinimes kasutatud märksõnad saavad otsingumootorites vähem kaalu, kuna need lükatakse URL-i lõppu. Mida kaugemale tipptaseme domeeninimest, seda väiksemat kaalu need kannavad.

Kuu ja nimi

Kuu ja nimi (/% aasta% /% monthnum% /% postinimi% /) on veel üks laialt kasutatav püsilinkide struktuur, mis on SEO mõttes väga sarnane päeva ja nimega. Neil kahel on põhimõtteliselt sarnased eelised ja puudused. Nagu päeva ja nime puhul, kuvatakse ka kuu ja nimi URL-is postituse nime ja kuupäeva (seekord kuu), kuid loodud URL on kahe märgi võrra lühem kui päev ja nimi.

Kohandatud struktuur

Kohandatud püsilinkide abil saate oma püsilinkide struktuuri kohandada vastavalt oma ajaveebi vajadustele. Kõige tavalisemad kohandatud struktuurid on /% postinimi% /% post_id% / ja /% postinimi% /.

WordPressi kasutajad on kohandatud püsilinkide osas suuresti jagunenud. Ühest küljest vannutavad mõned inimesed, et kohandatud püsilinkide struktuur on SEO jaoks parim, kui neid õigesti kasutada. Samal ajal väidavad teised, et SEO osas pole olulisi erinevusi. Parim viis teada saada on proovida seda ise, ideaalis uues ajaveebis. Päeva võidab katsetamine!

Millist ülesehitust peaksite vastu võtma??

Kui vaikestruktuur välja arvata, on kõik WordPressi püsilinkide struktuurid SEO-sõbralikud ja annavad enam-vähem sarnaseid SEO-tulemusi. Põhimõtteliselt taandub see isiklikele eelistustele ja teie kasutatava ajaveebi eesmärgile või tüübile. Alumine rida on see, et olenemata sellest, millise püsilinki ülesehituse te valite, veenduge, et see oleks inimestele loetav ja teie peamised märksõnad oleksid võimalikult lähedal ülataseme domeenile.

Väikesed nipid võivad midagi muuta

Permalink Tweaks

Nii et oleme näinud, et pelgalt oma püsilinki struktuuri muutmine ei anna olulisi tulemusi, kui teie peamine eesmärk on SEO. Kuid mõned täiendavad parandused võivad parandada teie saidi otsingumootori valmisolekut ja tagada tulevane nähtavus otsingutulemustes. Nagu juba märgitud, on kõik WordPressi püsilinkide struktuurid SEO osas üsna head. Mis tahes valitud struktuuriga saate kasutada tervet hulka muutujaid. Ja kohandatud püsilinkide jaoks võite kohandatud väärtusi kasutades seda veelgi kõrgemaks muuta.

Mis on kohandatud väärtused, võiksite küsida? Kui vajate oma püsilinkide struktuurilt olulisi SEO tulemusi, võiksite kasutada täpsemat URL-i struktuuri, mis võimaldab teil lisada oma püsilinkidesse kohandatud väärtusi kohandatud postituste ja väljade kaudu. See nõuab aga WordPressi sisemiste funktsioonide mõningaid muudatusi, mis lõppkokkuvõttes tähendab arendaja palkamiseks raha kulutamist või teie kodeerimisoskuste parandamist..

Etendus 

Kui teil on ajaveeb, mis võtab vastu palju liiklust, näiteks e-poe veebisait või mõnda tüüpi veebiettevõte, on veebisaidi toimivus ülioluline, kuna see mõjutab üldist kasutajakogemust. Toimivus on peamiselt teie saidi kiirus või lehe laadimisaeg. Halb lehe laadimiskiirus võib mõjutada teie konversioonimäära ja lõppkokkuvõttes ka müüki.

Nii et tagasi asja juurde; lingistruktuuril on väikeste veebisaitide toimivusele vähe või üldse mitte mõju, kuid suurte andmebaasidega suuremate veebisaitide korral võib see mõjutada lehe laadimise kiirust. See on veelgi suurem probleem, kui kasutajad otsivad teie veebisaidilt konkreetset sisu.

Kui kasutaja väljastab WordPressi saidil otsingupäringu, ei otsi PHP terves andmebaasis; selle asemel otsib tabeleid, millel on samad kuupäeva templid (aasta, kuu ja päev). Sama kehtib kategooriat ja arhiivi sisaldavate linkide kohta. Sel põhjusel peaks teie püsilinkide struktuur ideaaljuhul sisaldama kuupäeva templit, näiteks /% aasta% /% monthnum% /% postinimi% /.

Ainult tekstivälju sisaldavate struktuuride korral otsib WordPress kogu andmebaasist, kuna see “teeb ​​rohkem tööd”, üritades eristada lehti ja postitusi, kuna muutujaid pole. Seega mõjutab see lehe laadimise kiirust. See on põhjus, miks peaksite vältima kategooria kasutamist enne oma postinime oma püsilinki struktuuris.

Pange tähele, et WordPressi veebisaidi toimimist võivad mõjutada ka paljud muud tegurid ja peaksite neid ka optimeerima. Lisaks on püsilinkide struktuuriga seotud toimivuserinevused suhteliselt suure WordPressi veebisaitidel, mille sisu on suhteliselt suur, nii et pidage seda uute saitide loomisel meeles!


Kõigist püsilinkide struktuuridest, mida WordPress pakub, välja arvatud vaikeseaded, piisab tavalistest või isiklikest ajaveebidest. Tegurid on püsivad, kõik struktuurid annavad identseid tulemusi ja vaatamata mitmele väitele pole tõendeid selle kohta, et suhteliselt konkreetne struktuur oleks suhteliselt väikeste veebisaitide korral parem kui teine..

Kui vajate täpsemat kohandatud püsiva lingi struktuuri, peate võib-olla tegema mõningaid sisemisi funktsioone, et kasutada URL-is kohandatud väärtusi, mis võib viia SEO täiustumiseni. Ja hõivatud märkimisväärsel hulgal sisuga WordPressi veebisaitide korral võib kuupäeva templit sisaldav URL-i struktuur sisu otsimisel lehe laadimise kiirust pisut parandada.

Millist alalist linki oma veebisaidil kasutate? Kas olete leidnud, et see oleks tõhusam kui ükski teine? Kuidas on teie püsilinki struktuur mõjutanud teie SEO-d või toimivust? Hea meelega kuuleksin teie mõtteid selle teema kohta allpool toodud kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map