Kuidas optimeerida WordPressi külgribasid parema liikluse ja konversioonide jaoks

Kuidas optimeerida WordPressi külgribasid parema liikluse ja konversioonide jaoks

Aega oma saidi WordPressi külgribade optimeerimiseks parema liikluse ja konversioonide loomiseks peaks olema ka uute lugejate kaasamiseks köitva sisu loomise kõrval üks peamisi prioriteete. Külgribad jäetakse sageli tähelepanuta, kuna me ei mõista nende tegelikku funktsiooni. Peame neid ainult veebilehtede ja postituste lisaseadmeteks. Seega ei näe me oma külgribasid võimsa vahendina kasutajate hea kaasamiseks.


Selles artiklis käsitlen lühidalt, millised külgribad on ja mis on tavalised elemendid. Esitan ka mõned näpunäited külgribade optimeerimiseks kasutajate hea kaasamiseks, mis võib põhjustada paremat liiklust ja konversioone.

WordPressi külgribade tõeline funktsioon

WordPressi külgribadel kuvatakse muu teabe kui antud veebilehe põhisisu. Need piiratud ruumid asuvad mõlemal või mõlemal küljel ja pakuvad kodu vidinatele, mis kuvavad meie reklaame, navigatsioonimenüüd, kalendrit, hiljutisi postitusi jne..

WordPressi külgribade optimeerimine - vidinate valimine

Millised külgriba vidinad on teie põhisisu jaoks asjakohased?

Vaatamata piiratud ruumile kipuvad paljud kasutajad külgribasid täitma võimalikult paljude vidinatega. Üks põhjus on kohandada saidi kasutajaid erinevate vajaduste ja eelistustega. Seega võib saidihaldur soovida, et need vidinad oleksid kättesaadavad igaks juhuks, kui üks lugeja neid vajab. Lisaks on see kõige mugavam viis seda teha. Lõpuks näeb leht ülerahvastatud. Kasutajad võivad olla liiga palju teavet koormatud või tõlgendada seda saiti rämpspostina. Tulemus on sageli negatiivne – kasutajad lahkuvad ega tule enam tagasi.

See olukord illustreerib, kuidas WordPressi külgribad on muutunud veebilehe üheks tähelepanuta jäetud osaks. Seetõttu igatsed sa nende tõelist funktsiooni. See tähendab, et hoitakse ainult põhisisu jaoks kõige olulisemaid vidinaid, mis omakorda aitab suurendada kasutajate seotust. Me kõik teame, et hea kasutajate kaasatus suurendab liiklust ja suurendab konversioonide võimalusi.

Siin on mõned lihtsad näpunäited saidi WordPressi külgribade optimeerimiseks, et olla kindel, et te ei kaota oma vaatajaskonda ja kasutate külgribade eeliseid..

1. Kuvatavate vidinate arv on piiratud

Võtke aega, et otsustada, millised vidinad peaksite külgribadesse panema. See võib olla natuke keeruline, ma tean. Kuna saadaval on nii palju WordPressi vidinaid, võib teil tekkida kiusatus lisada oma külgribadesse lihtsalt nii palju kui võimalik. Jah, see on kõige mugavam viis. Arvate, et see ei kahjusta, kuid kas olete külastanud ajaveebi lehte, kus külgribale on kokku tõmmatud mitu reklaami, teksti ja vaikimisi vidinaid? Kui jah, siis kuidas kogemus oli? Ma ise leian, et ülerahvastatud välimusega lehed on üpris üliarmsad. Ma eelistan lehte, mida on mõnevõrra vähem keeruline vaadata, ja see tõstab esile peamise sisu; ja alamsisu on sellegipoolest kenasti paigas ja hõlpsasti juurdepääsetavad, ilma et oleks liiga segav.

Aidates teil otsustada, mida oma külgribadesse paigutada, on ehk hea mõte vaadata mõnda populaarsemat saiti ja vaadata, millised vidinad neil on ühised. See on täpselt see, mida ma tegin. Uurisin umbes 75 veebisaiti ja sain teada, et 43-l veebisaidil, millel olid ajaveebi lehtedel külgribad, kasutati tavaliselt järgmisi vidinaid.

Tavalised WordPressi külgriba vidinad

 1. Infolehe valimise vidin
 2. Sisemiste linkide navigeerimismenüü
 3. Kuulutused
 4. Sotsiaalmeedia ikoonid
 5. Populaarsed / trendikad postitused
 6. Kategooriad
 7. Viimased / viimased postitused
 8. Otsinguvorm
 9. Umbes
 10. Seonduvad postitused

Muidugi võite tavapärasest praktikast kõrvale kalduda, sest oluline on see, et teete otsuse, lähtudes hoolikatest kaalutlustest, mida teie lehed vajavad.

Tähtis: veenduge, et vidinad pole üleliigsed

Uurige hoolikalt iga vidina sisu, et veenduda selle funktsioonide unikaalsuses. Te ei vaja 5 erinevat suhtlusvidinat lihtsalt sellepärast, et need kõik näevad välja pisut erinevad. Üks on palju.

Kasutage muid vidinatega valmis olevaid alasid (näiteks päist või jalust)

Nii ei küllastu vidinad külgribades. Võib-olla soovite, et üks või kaks olulist vidinat ilmuksid samaaegselt külgribadel, päises ja jaluses. Kasutajad pääsevad neile hõlpsalt juurde kõikjal, kus nad lehel asuvad. Vastasel juhul võite need olulised vidinad kinnitada, kleepuvaks ja hõljuvaks muuta. Sellest lähemalt hiljem.

Mõelge seadmetele, mida teie vaatajaskond kasutab

Enamik veebikasutajaid eelistab sirvimist oma mobiilseadmete kaudu. Soovite olla kindel, et teie lehed ei näe mobiilseadmete väikestel ekraanidel vidinatega ülerahvastatud. Ehkki parimad WordPressi teemad peaksid olema täielikult reageerivad, saate alati kasutada oma veebibrauseri arendaja tööriistu (siin on järgmine Chrome’i juhend) või esmaklassiline tööriist, näiteks CrossBrowserTesting oma saidi vaatamiseks ja testimiseks. Nii saate kindlasti optimeerida WordPressi külgribasid tavalistel ekraanisuurustel.

WordPressi külgribade optimeerimine - vidinate piiramine

Te ei soovi, et teie lehed näeksid olevat ülerahvastatud, pannes külgribale liiga palju vidinaid.

2. Kohandage külgribasid lehe või postituse kohta

Korrates on olulisus asjakohasus (WordPressi külgribade optimeerimisel, aga ka peaaegu kõigi muude teie saidi aspektide puhul). Millised teie valitud vidinatest on konkreetse lehe või postituse jaoks asjakohased? Nad peaksid olema ainsad, kes üles ilmuvad. Näiteks ei pea kõikidel lehtedel kuvama hiljutise postituse vidinat; mitte kõik postitused peavad näitama teatud autori biograafiat; ja võib-olla kõigil lehtedel peaks olema teie e-posti lubamine.

3. Kasutage ujuvaid vidinaid

Laske neil olulistel vidinatel (või isegi tervel külgribal) jälgida oma kasutajaid, kui nad kerivad lehte üles ja alla. Need fikseeritud, kleepuvad ja hõljuvad vidinad muudavad kasutajate hõlpsaks toimimise alati, kui nad seda vajavad. Nad saavad seda teha olenemata sellest, kus nad lehel asuvad. Pole vaja enam kerida üles külgribale või jaluse alla, et saada kätte vidinad, millega nad peavad suhtlema.

Tänapäeval on enamikul ajaveebi postituste lehtedel fikseeritud vidinad, enamasti sotsiaalmeedia lingid ja navigeerimisribad. Ujuvaid vidinaid saate muuta ka tegevusele kutsumise nuppudeks, libistades need lehe nurka. Lisage lihtsalt klõpsuga slaid või hüpikanimatsioon (selle asemel, et teha neist põhisisu peal hüpikaknad).

Saavutage oma eesmärk optimeerida oma WordPressi külgribasid

Nüüd, kui olete õppinud oma WordPressi külgribade optimeerimise viise, uurime lähemalt asju, mis teil peavad olema ja mida nende saavutamiseks peate tegema..

1. samm: mõistke, mida teie kliendid soovivad ja teie ettevõtte vajadused

Saate aru, mida teie saidi külastajad otsivad, ja teate, et teil on seda, mida nad otsivad. Peate vaid tagama, et teie külgribad suunaksid neid, kui nad teie veebisaitidelt vajalikku teavet või tooteid otsivad. Te ei soovi neid muidu minema ajada.

2. samm. Valige kaasahaarava veebisaidi loomiseks parimad tööriistad

Valige pistikprogrammid, mis aitavad teil kokku hoida aega oma veebisaidi kõigi osade, sealhulgas külgribade kujundamisel ja programmeerimisel. Kuigi võite kindlasti kohandaja loomiseks kõrgema arendaja kohale jõuda, on saadaval juba palju suurepäraseid võimalusi. WordPressi hoidlas saadaval olevast laiast pistikprogrammist saate valida, mis sobib kõige paremini teie vajadustega. Seal on pistikprogrammid, mis on pühendatud teie WordPressi külgribade ja vidinate haldamiseks vähem kodeerimisega või puuduvad need üldse.

Vidinavalikud WordPressi pistikprogramm

Näiteks plugin nimega Widget Options, mis on WordPressi hoidlas tasuta saadaval, võimaldab teil teha nii lihtsaid kui ka keerukaid vidinahaldusülesandeid – alates nähtavuse kontrollist (leht, postitus, seadmed ja kasutajapiirangud), stiilistamiseni, animatsioonini ja lõpetades leheehitaja tugi.

WordPressi külgribade optimeerimine - vidinate peitmine või kuvamine

Peidake või kuvage vidinat hõlpsalt ükskõik millisel oma WordPressi lehel.

Vidinavalikute üks peamisi funktsioone on vidina nähtavuse kontroll lehtedel ja postitustel. Selle funktsiooni abil saate piirata kuvatavate vidinate arvu ainult asjakohastega, kohandades sellega külgribade arvu ühel lehel või postituses. Lisaks kontrollib see tasuta pistikprogramm ka vidinate nähtavust seadme tüübi järgi – mobiiltelefoni, tahvelarvuti või töölaua kohta. See on väga kasulik, kui peate kontrollima vidinate arvu, mis kuvatakse mobiilseadmete pisikestel ekraanidel.

Võimsamate funktsioonide (ja tugiteenuste) jaoks kaaluge uuemale versioonile üleviimist Vidina valikud Lisatasu. See hõlmab lisatud valikuid vidina kujundamiseks, kleepuvaid vidinaid, vahemällu salvestamist, kohandatud vidinate linke, lubade valikuid ja palju muud.

Miks peaksite kasutama külgriba ja vidinahalduse pistikprogrammi?? Sest ettevõtted peaks võtke sisu loomist ja toodete reklaamimist tõsiselt. Üks peamisi prioriteete on veebisaidi kujundamine vastavalt kaubamärgile ja saidikülastajatele. Peate leidma viisi oma eesmärgi saavutamiseks, milleks on aja ja raha osas tõhusalt pakkuvad väga haaravaid veebisaite.

WordPressi pluginaid on saadaval palju või tasuta ning enamik neist on loodud selleks, et saaksite hallata oma WordPressi saite vähem kodeeriva tööga või üldse mitte ühtegi. Möödas on päevad, mil peate veetma pikki tunde programmeerides iga osa teie veebisaitidest. Lisaks on välja lülitatud pluginad, millel on üks või ainult piiratud arv funktsioone; kõik-ühes pistikprogrammid on sisse lülitatud. Selle põhjuseks on see, et selliste pistikprogrammide kasutamine tähendab vähem kulutatavat raha ja pistikprogrammide vahel ümberlülitumist. Nii et kogu saidi WordPressi külgribade optimeerimiseks on ühe pistikprogrammi kasutamine seda väärt.

3. samm: valige funktsionaalsuse ja stiili kujundus

Inimesed soovivad kõige lihtsamat ja kiiremat viisi vajaliku teabe saamiseks. Külgribade osas, sõltumata sellest, kas valite kahe külgriba, ühe külgriba või külgribata paigutuse, kaaluge, kuidas selline valik teie lehtede üldist funktsionaalsust mõjutab. Pidage meeles, et külgribad peaksid saidi kasutajaid aitama. Kui valite külgribata paigutuse, paigutage need vidinad kindlasti läbimõeldult, et aidata kasutajatel kasutajatel teie saiti hõlpsalt uurida.

Lõppsõnad WordPressi külgribade optimeerimise kohta

Täname, et lugesite! Ma loodan, et see artikkel aitab mõista, et WordPressi külgribad pole lihtsalt meie veebilehtede lisaseadmed. Neil on oluline roll parema liikluse ja konversioonide saavutamisel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map