Kuidas optimeerida WooCommerce’i ja parandada saidi toimivust

Kuidas optimeerida WooCommerce'i ja parandada saidi toimivust

E-kaubanduse turg on viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud ja see kasvab jätkuvalt, ilma et oleks märke selle aeglustumisest varsti. Peamine põhjus, miks e-kaubandus sellise populaarsuse on saavutanud, on see, et tarbijatel on tänapäeval mugavam veebis sisseoste teha. Lihtsalt veebipoe pidamine ei tähenda aga, et teil oleks selles küsimuses palju kliente või müüki (peate esmalt optimeerima WooCommerce).


Veebitarbijatel on veebikaubanduse osas konkreetsed ootused, vajadused ja nõudmised. Kui te ei suuda neid ootusi ületada ega isegi mitte täita, kaotate kliendid konkurendi ees. Seetõttu on nii oluline oma WooCommerce poe toimivust õigesti optimeerida.

Tänapäeval valivad paljud veebisaitide omanikud WordPressi. WordPress on üks populaarsemaid ja võimsamaid sisuhaldussüsteeme (CMS) maailmas. Mitte ainult seda, vaid 31,6% kõigist ülemaailmsetest veebisaitidest käivitage WordPressis. Neist inimestest on enam kui 4 miljonit neist teinud aruka otsuse ehitada veebipood koos WooCommerce’iga.

WooCommerce on sisseehitatud funktsioonidega võimas (ja tasuta) WordPressi pistikprogramm toodete müümiseks teie enda veebisaidil. Lisaks on teie poe kohandamiseks oma äranägemise järgi saadaval sadu WooCommerce’i laiendusi ja lisandmooduleid. Nagu varem mainitud, ei piisa klientide loomiseks ega müügi suurendamiseks lihtsalt e-poe pidamisest.

Kiirelt laaditavate lehtede tähtsus

WooCommerce lehe optimeerimisel taandub kõik sellele, et sellel oleks lihtne navigeerida, kasutajasõbralik, kvaliteetse sisuga rikastatud, tundlik ja nii edasi. Üks olulisemaid jõudluse tegureid on aga kiirus. Teie lehtede laadimisaeg ja üldiselt teie veebisaidi kiirus mängivad olulist rolli klientide rahulolus.

Keegi ei salli loid veebisaidid nendel päevadel ja võite olla kindel, et kliendid hülgavad teie poe, kui teie lehtede laadimine võtab liiga kaua aega. Tegelikult eeldab umbes 47% veebitarbijatest, et teie leht laaditakse vähem kui kahe sekundiga. Lisaks loobub 67% mobiilikasutajatest teie lehest otse, kui laadimine võtab rohkem kui kolm sekundit.

Sellegipoolest tagab aeglane lehe laadimisaeg klientide ja müügi kaotuse. Veelgi enam, ühe sekundi pikkune viivitus lehe laadimisajas võib põhjustada kliendirahulolu vähenemist 16%, lehevaatamiste vähenemist 11% ja konversioonide vähenemist 7%. E-poe kaupluste puhul võib see märkimisväärselt mõjutada kasumit ja lõpptulemust. Seetõttu on kiirus ülimalt oluline, kui soovite hallata edukat e-poe poodi. Lisaks meie täieliku juhendi kasutamisele WordPressi kiirendamiseks aitavad need 5 lihtsat näpunäidet ka WooCommerce’i optimeerida.

1. Valige õige WordPressi hostimislahendus

Parim WordPressi veebimajutus teie veebisaidile

Kõik algab WordPressi hostiteenuse pakkuja valimisest. See on esimene samm kiire WordPressi saidi juurde. Kui teie hostiteenuse pakkuja ei toeta veebisaidi head kiirust, pole WooCommerce’i optimeerimiseks palju ära teha. Enne oma poe optimeerimise alustamist uurige häid hostimislahendusi.

Kui otsite oma saidile parimat WordPressi hostimist, keskenduge erandlikule tööajale ja madalaimale võimalikule seisakule, ööpäevaringsele toele, suurele veebisaidi kiirusele ja mõistlikele hindadele. Vastasel juhul võite kogeda aeglast ribalaiust, sagedasi serverikrahhusid, veebisaidi seisaku suurenemist ja ebapiisavat jõudlust. See viib teie kliendid teie kauplusest kindlasti eemale.

WooCommerce’i puhul proovige vältida eelarve hostimise lahendusi. 1 dollar kuus või väidetavalt “tasuta” plaan ei tee teile pikas perspektiivis midagi head. See võib alguses hästi töötada, kuid kuna teie poe suurus ja nõudlus teie toodete järele suureneb, ei suuda need pisikesed plaanid lihtsalt teie saidi toetamiseks piisavalt ressursse pakkuda. Võtke selle asemel aega, et valida plaan, mis sobib teie liikluse ja ressursside vajadustega. Meile meeldivad WP Engine ja hooratas – mõlemad pakuvad ülikiiret, täielikult hallatud WordPressi hostimist, kus on palju ressursse, et toetada mõõduka suurusega WooCommerce poodi.

2. Optimeerige pilte

Kuidas optimeerida pilte WordPressi jaoks, täielik juhend

Kvaliteetsed pildid on üks lihtsamaid viise, kuidas oma e-poe pood silma paista. Kujutised võivad teie lehe laadimisaega märkimisväärselt mõjutada, kui neid pole õigesti optimeeritud. Teie toodete suured ja kvaliteetsed pildid võivad teie poes tunduda erakordsetena. Kuid vaadates võtab nende piltide laadimine aega. See on miks oma pilte optimeerida on nii oluline.

Piltide optimeerimise abil saate oma poes säilitada hämmastavaid kujutisi, suurendamata lehe laadimisaega. Võite kasutada pistikprogrammi, kuid parem on enne piltide poodi üleslaadimist õppida, kuidas pilte õigesti optimeerida. Piltide optimeerimiseks saate teha järgmist:

 • Kasutage sobivat pildivormingut: Piltide vormingu valimisel on oluline keskenduda vormingutele, mis sobivad ideaalselt veebisaitide ja brauserite jaoks. Tavaliselt on see JPG- või PNG-vorming. Need tihendavad pilte veebis kasutamiseks ja vähendavad pildikvaliteeti ilma negatiivsete efektideta. Teisisõnu, teie pildid näevad suurepärased välja isegi halvema kvaliteediga.
 • Kasutage piltide jaoks õiget suurust: Kärpige enne üleslaadimist oma pildid õiges suuruses. Lisaks luuakse pildi WordPressi üleslaadimisel automaatselt meediumite vaikesuurused. Need pildisuuruse valikud leiate peatükist Seadistused> Meediumid WordPressi juhtpaneelil. Soovitame eemaldada valikud, mida te ei kasuta, seada vaikeseaded nulli.
 • Tihendage pilte: Enne WordPressisse üleslaadimist tihendage kindlasti oma pildid. Võite kasutada töölauavalikut, näiteks ImageOptim, või tasuta veebiteenus nagu Kraken. Kui olete oma pildid juba WordPressi üles laadinud, ärge muretsege. Saate ikkagi kasutada pistikprogrammi, näiteks EWWW või Smush juba andmebaasis olevate piltide failisuuruse vähendamiseks.

3. Sisu edastamise võrgu (CDN) võimendamine

CDN: sisu edastamise võrk

CDN või sisu edastamise võrk aitab teil parandada oma veebisaidi kiirust ja lühendada WooCommerce’i poe laadimisaega. CDN on serverite võrk, mis asub strateegiliselt kogu maailmas. Neid kasutatakse teie veebisaidi sisu vahemällu salvestamiseks, et see oleks geograafilise asukoha järgi klientidele hõlpsamini kättesaadav. Nii et kui CDN salvestab teie veebisaidi failid (teie piltide staatiline versioon, CSS, JavaScript jne), teeb see hiljem need CDN-le lähimatele kasutajatele kättesaadavaks.

Näiteks saadavad kliendid CDN-iga taotluse neile lähimas CDN-andmekeskuses. Nii võib Washingtoni klient näha vahemällu salvestatud sisu New Yorgi serverist, Tokyos asuv klient aga Hong Kongi andmekeskuse sisu. Nii saab vähendada geograafilist kaugust, ribalaiuse liiklust ja laadimisaega.

Lisaks on CDN-i kasutamise teine ​​eelis teie hostiserveri koormuse vähendamine. Vähendades peamiste serverite HTTP-taotluste arvu, vähendate serverite krahhide ohtu. Näiteks kui kasutate stiimulit suurendavad märkimisväärselt veebisaidi liiklust, teie hostiserver ei pruugi kõiki uusi taotlusi ilma CDN-i abita lahendada.

CDN-valikuid on palju. Suurepärane võimalus on Pilv, mis pakub isiklikele veebisaitidele tasuta CDN-plaani. Cloudflare on sellel saidil isegi kasutatud (WPExplorer) – nii näete, kui hästi see töötab.

4. Minimeeri kood

Minifitseeritud kood

Pole tavaline, et veebisaidid loovad ja salvestavad palju faile. Kahjuks võib see pikendada teie lehe laadimisaega. Koodi enda minimeerimisega saate vähendada failide ja mittevajalike koodiridade arvu. Teie lehtede laadimine võib omakorda võtta vähem aega. Koodi minimeerimine on ebavajalike koodiridade eemaldamine. Nii täidetakse kood endiselt õigesti, lihtsalt tõhusamalt. Koodiridadeks võivad olla näiteks kommentaarid, plokkide eraldajad, tühikute tähemärgid, uued rea märgid jne. Näitena näete siin järgmist: kuidas CSS-kood välja näeb:

keha {
veeris: 20 pikslit;
polster: 20 px;
värv: # 333;
taust: #fff;
}

h1 {
kirjasuurus: 32 pikslit;
värv: # 222;
veerise põhi: 10 pikslit;
}

Pärast minimeerimist on siin sama kood:

korpus {veeris: 20 pikslit; polster: 20 pikslit; värv: # 333; taust: #fff} h1 {kirjasuurus: 32 pikslit; värv: # 222; veerise alaosa: 10 pikslit}

Neid ülemääraseid tähemärke ei ole koodi nõuetekohaseks lugemiseks lihtsalt vaja brauseri keelte (nt JavaScript või CSS) jaoks. Nad aeglustavad ainult kogu protsessi. Teisisõnu tähendab lühem kood vähem töödeldavate keelte andmeid, mis lõppkokkuvõttes parandab teie WordPressi veebisaidi kiirust. Koodi minimeerimise saab teha käsitsi või võite kasutada tasuta veebitööriista, näiteks MinifyCode. Ehkki enamus hästi kodeeritud WordPressi teemasid ja pistikprogramme juba minimeeritakse, tasub veelkord kontrollida, kas teie kohandamised on liiga.

5. Vaadake oma pluginad üle

Pistikprogrammid vaadake üle ja eemaldage

Osa sellest, mis WordPressi nii ahvatlevaks teeb, on teie veebisaidi kohandamiseks saadaval olev lai valik pluginaid. Lõppude lõpuks on isegi WooCommerce ise pistikprogramm. Kuid lihtsalt seetõttu, et saadaval on palju pistikprogramme, ei tähenda see, et peaksite neid kõiki kasutama.

WordPress on avatud lähtekoodiga, mis tähendab, et igaüks saab luua uusi kohandamisvalikuid, teemasid või pistikprogramme. Ja seal on üks tonn, mis on fantastiline. Peaaegu kõigi funktsioonide jaoks, mida võiksite oma poodi lisada, on pistikprogramm, mis seda saab teha. Kuid mõned veebiomanikud lähevad äärmustesse, installides kõik pistikprogrammid, mis nende arvates võivad olla kõige pisemad.

Kuigi mõistlik arv pistikprogramme ei tohiks teie saidi kiirust mõjutada, on mõned hoiatused.

 • Pluginkoodi kvaliteet: Ainult ühe halvasti kodeeritud pistikprogrammi kasutamine võib teie veebisaidi krahhi peatada. Näiteks ei luba veebihostid kasutajatel kasutajatel installida populaarset Broken Link Checkeri pistikprogrammi, kuna see loob ülekaaluka hulga HTTP-päringuid. Pistikprogrammid on ka kolmanda osapoole tarkvara – mis tähendab, et neil võib olla ulatuslik kood või isegi turvarisk, millest te võib-olla ei tea. Enne peamisele saidile installimist proovige leida pistikprogrammi arvustusi või testige seda lavastuskeskkonnas.
 • Pistikprogrammi dubleerivad funktsioonid: Mitme samal otstarbel töötava pistikprogrammi kasutamine võib tekitada konflikte, aeglustades teie saiti. Näiteks ei vaja te oma veebisaidile installitud kahte liug-pistikprogrammi. Kui kasutate liugurit, valige lihtsalt üks. Samamoodi, kui olete JetPacki juba installinud, pole võib-olla vaja installida ka mõnda muud analüüsi pluginat (kuna saidistatistika on üks JetPacki paljudest võimsatest funktsioonidest).
 • Pistikprogrammi suurus: Hunniku suurte või ressurssidega raskete pistikprogrammide (nt leheehitaja, lisatasu liugur, e-kaubandus, reaalajas vestlus ja kogukonna foorum) installimine võib tekitada probleeme. Samuti võib pistikprogrammide äärmuslik kasutamine põhjustada saidi ülespuhumist. Teil on andmebaasis ainult nii palju ruumi.

Lõpuks kasutage vajalikku ja vabastage kõikidest pistikprogrammidest, mida te ei vaja. Kui soovite oma WooCommerce poe funktsionaalsust laiendada, kaaluge aega, et kaaluda uute pluginate (või eritellimusel välja töötatud funktsioonide võimaluse) põhjalikku kaalumist, et tagada hea kiirus ja funktsionaalsus.

Pakkimisnõuanded WooCommerce’i optimeerimiseks

WooCommerce’i installimine oma WordPressi veebisaidile on suurepärane samm eduka e-poe pidamise suunas. Ükskõik kui suurepärane teie platvorm pole, ei saa ta siiski kõike iseseisvalt teha. See tähendab, et peate optimeerima WooCommerce’i ja muid saidi elemente õigesti, et pakkuda parimat kliendikogemust või teie vaatajaskonda.

Kas teil on muid nõuandeid WooCommerce’i optimeerimiseks? Või küsimused teie enda WooCommerce poe kohta? Jätke allpool märkus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map