Kuidas optimeerida pilte WordPressi jaoks, täielik juhend

Kuidas optimeerida pilte WordPressi jaoks, täielik juhend

Veebis olevatel inimestel pole palju aega andmete tarbimiseks – kuna neid on nii palju. Andmeid on nii palju, et meil pole lihtsalt aega seda kõike lugeda! Kaasaegse veebi sisu kuraatorina on teie ülesanne läbilaskevõime maksimeerimine. Mida rohkem väljendate väiksemate sõnadega, seda parem olete oma tööl.


Miks on pildid (nii väga) olulised??

On palju ja palju põhjuseid, miks peaksite (ja peaks) oma postituses ja artiklites pilte kasutama:

 • Pildid on visuaalseteks stiimuliteks tegevusele kutsumisel (CTA). CTA võib olla mis tahes toiming, mida soovite oma külastajal täita. Tavalised CTA-d hõlmavad teie uudiskirja tellimist, artikli jagamist sotsiaalmeedias või toote ostmist.
 • Pildid tugevdavad ühendust, mida kirjanik soovib lugejaga luua.
 • Pildid annavad rohkem läbi vähem.

Seetõttu on esmatähtis, et kasutaksime oma esitlustes õigeid pilte (ajaveebi postitus, mitteametlik aruanne, tegelik PowerPointi esitlus jne), et jätta märk lugejale meelde!

Aga oota! Seal on probleem!

Pildid võtavad umbes 63% moodsate veebisaitide kasutatavast ribalaiusest, seetõttu on üha olulisem, et need oleks kiiruse jaoks korralikult optimeeritud.

Lehe laadimisaegade ühe sekundiline viivitus võib vähendada konversioonimäärasid 7%

Oleme tuvastanud, et inimestel on lühike tähelepanu (üks moodsa sisutoodangu varjukülgi). Isegi kui kasutate õigeid pilte, kaob huvi, kui neid ei laadita vastuvõetava aja jooksul.

10 levinumat pildi optimeerimise viga

Enamikul saitidel on probleem – nad kasutavad suurepäraseid pilte, kuid pildi külastajale esitamise viis on halb. Suur suurus, halb optimeerimine, vale vorming, tarbetult suured mõõtmed (suurused), reageerimata pildid ja hooletud SEO vead on ühed kõige tavalisemad probleemid, millega tänapäeva veeb silmitsi seisab. Tänases artiklis käsitleme neid probleeme!

1. Suured mõõtmed

Extra friikad pole alati head

See on klassika. Oletame, et vajate oma saidi lehel „Meeskond” 150 × 150 pikslit fotot. Tavaliselt kasutate 5MP-pilti, redigeerige seda natuke ja laadite lõpuks üles.

Kas märkasite probleemi? Mõni inimene laadib 5MP pildi otse üles! WordPressi teema laadib kogu 5MP pildi (see on 5 x 10 ^ 6 pikslit) ja palub brauseril kahandada see vajaliku mõõtmeni 150x150px. Sisuliselt kuvab brauser ainult 0,0045% algsest pildist!

Lõpuks raiskate nii teie kui ka külastaja ribalaiust (isegi kui pakute pilti sisuteenuse pakkumise võrgu kaudu nagu Stackpath CDN), kulutades rohkem kõvakettaruumi ja suurendades laadimisaega. Ükski funktsioon pole teie saidil selline, mida soovite.

Muutke pildi suurust alati (ja selle suuruse all mõtlen ma väiksemaks muutmist) soovitud mõõtmeteni ja laadige see siis üles!

ImageResize.org

Selleks ei vaja te väljamõeldud tarkvara – seal on tasuta veebitööriistu, näiteks ImageResize.org saate kasutada piltide kiiret suuruse muutmist ja optimeerimist. Lihtsalt laadige üles ja kohandage oma fotoseadeid. Kui olete lõpetanud, laadige oma saidil kasutamiseks alla oma optimeeritud pilt. Nad pakuvad ka kiiret Pildikompressor kui soovite lihtsalt faili suurust vähendada.

Kasulikud tööriistad:

 • IrfanView on suurepärane tasuta tarkvara piltide pakkimise ja suuruse muutmiseks, kasutades täiustatud võimalusi, nagu optimeerimine, vesimärk ja äärised.
 • ImageMagick on täiustatud avatud lähtekoodiga tööriist, mida saab kasutada erinevates programmeerimiskeeltes ja opsüsteemides. Võite kirjutada oma rakenduse või kasutada seda käsurida kaudu.
 • ImageOptim (Mac) võimaldab teil lohistada terveid kaustu ja optimeerida mitu pilti kiiresti.
 • TinyPNG on API-ga veebipiltide tihendamise tööriist.

2. Vale pildivorming

shutterstock_108312266

Kujutisel kasutatav formaat mängib olulist rolli. Üldreeglina kasutage PNG vektorgraafika ja arvutiga loodud piltide, näiteks lõikepiltide jms jaoks. Kasutage JPEG mitmesuguste värvidega fotode või piltide jaoks. Üksikasjaliku selgituse saamiseks lugege seda vinge StackOverflow vastus.

3. Progressiivseid JPEG-sid ei kasutata

Baseline (Normal) JPG versus Progressive JPG

Baseline (Normal) JPG versus Progressive JPG

Tavalise inimese jaoks on JPEG-tüüpi kahte tüüpi – algseis ja progressiivne. Visuaalselt on mõlemad samad. Erinevus seisneb nende laadimisviisis:

 • Baseline JPEG-l on ainult üks kiht – see sisaldab kogu pilti. Soovi korral laaditakse kogu pilt korraga.
 • Progressiivsed JPEG-d koostavad pildi mitme kihina. Progressiivne JPEG-pilt laaditakse kihthaaval, mille kvaliteet tõuseb järk-järgult, andes lõpptulemusena kadudeta vaate.
IrfanView toetab partiide teisendamist progressiivse JPEG-ga

IrfanView toetab partiide teisendamist progressiivse JPEG-ga

Kõik peamised kujutise suuruse muutjad võimaldavad teil pilte salvestada progressiivse JPEG-vormingus.

4. Lazy Load’i ei kasutata

Laisk-laadimine on suurepärane ressursside kokkuhoid tehnika, kus pilt laaditakse ainult siis, kui külastaja kerib pildi vaateraami. Mõelge artiklile – „15 kõige kütusesäästlikumat autot 2014. aastal“. Loomulikult sisaldab see artikkel vähemalt 15 pilti. Ja vaatamata kuvari – monitori, tahvelarvuti või nutitelefoni – kõrgusele ei saa te kõiki 15 pilti vaateraami mahutada. Kõigi piltide kuvamiseks peate alla kerima.

Kui Lazy Loading on lubatud, laaditakse pilte ainult siis, kui külastaja on pildi läheduses. Teisisõnu hakkavad pildid laadima just siis, kui nende vaatamiseks alla kerite. Paar esimest pilti laaditakse aga hetkega, kuna olete juba vaateraamis. Lazy Loading säästab ribalaiust mõlemast otsast ja parandab laadimisaega! Lazy laadimist saate WordPressis kasutada koos BJ Lazy Load Plugin.

5. CDN-i ei kasutata

cdn-võrk

Sisu edastamise võrgu (CDN) abil kuvatakse pilt serverist, mis on füüsiliselt külastaja asukohale kõige lähemal. Kui India külastaja küsib pilti ja CDN-l on Tokios ja New Yorgis POP (esinemispunkt või lihtsalt server), pakutakse pilti Tokyos asuvast serverist.

Kui teil on märkimisväärset liiklust, peaksite laadimisaja lühendamiseks ja üldise jõudluse suurendamiseks seadistama CDN-i koos WordPressiga. Soovitame siin WPExploreris Pilv. Vastsündinud saitidel soovitame tasuta CDN-teenuste loendit, mida võiksite proovida.

6. Atribuuti alt ei kuulutata

Atribuut „alt” kirjeldab otsimootori pilti. Sellele väljale sisestatud tekst kuvatakse kasutajale juhuks, kui pilti ei saa laadida. Paljud inimesed kipuvad need väljad tühjaks jätma. See on SEO jaoks väga kahjulik ja kaotate liikluse. Peaksite alati proovima lisada oma saidi märksõnad oma piltide alt-silte.

7. Piltide optimeerimine mitte

pliiats-värvipliiatsid-punktid

Optimeeritud pildid on tavalistest piltidest 40% kergemad. See parandab laadimisaega ja säästab ribalaiust. Freddy parimate WordPressi pildi optimeerimise pistikprogrammide loendist soovitame WPSmush.it oma piltide optimeerimiseks. Kraken.io on ka suurepärane veebivõimalus piltide kiireks tihendamiseks. Me kasutame seda kogu aeg siin WPExploreris, et optimeerida esiletõstetud pilte enne postitustesse ja teemademosidesse üleslaadimist.

8. Vastuvõtvad pildid

Vastuvõtlik veebidisain on siin

Vastuvõtlik veebidisain on siin

Isegi kui teie sait on reageeriv, ei tähenda see, et teie pildid oleksid. See tähendab, et päisepilti, mida kasutate 22-tollise töölauaekraani jaoks, pakutakse ka 5-tollisele iPhone’ile. Kujutise üleslaadimisel muudab WordPress selle suurust mitmeks versiooniks – pisipilt, keskmine, täissuurus jne. Arendaja saab seda muuta. Hästi kodeeritud teema teenib pildi keskmist versiooni, säästes seeläbi ribalaiust.

Picturefill.WP plugin asendab pildimärgendid uuega element, mis esitaks meediumipäringute põhjal erinevaid pilte. See on üsna eksperimentaalne (see tähendab, et on vigu) ja seda ei tohiks aktiivsel saidil kasutada.

9. Kujutiste pealdised

Tiitrid pole alati vajalikud, ehkki mõnel juhul on see vajalik – näiteks õppematerjalide ekraanipildid. Piltide peitmine aitab lugejatel seda teemat paremini mõista, edendades samal ajal teie SEO-d.

10. Kujutise failinimi

Mõelge failinimele otsimootori vaatenurgast. Kasutage sama teksti nagu pildi sildil „pealkiri”. Proovige lisada ka oma saidi jaoks kõige olulisemad märksõnad.

Järeldus

kangelane-11

Kujutise SEO on kriitiliselt oluline iga veebisaidi jaoks – vana või uus. Inimesed, kes rakendavad piltide SEO-d korralikult (see võib olla kohati üsna ilmne), et saada märkimisväärset hulka orgaanilist liiklust (parima liikluse liik) pikas perspektiivis.

Kas teil on fantastiline optimeerimise tehnika? Tuli ära!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map