Kuidas oma WordPressi veebisaiti sujuvamaks muuta ja kasutajakogemust parendada

Kuidas oma WordPressi veebisaiti sujuvamaks muuta ja kasutajakogemust parendada

Pole midagi tüütumat, kui tutvuda kõigepealt uue veebisaidiga ja seejärel pead vaeva nägema, et jõuda sinna, kuhu tegelikult minna tahad. Sisu otsimiseks, mida tegelikult otsisite. Õnneks ei paista Adsenseist raha teenimiseks loodud reklaamitud, märksõnadega koormatud ja massiliselt kasulike lehtede päevi enam otsingutulemustes nii sageli kui kunagi varem.


Paljud veebisaidid, eriti vanemad, millel on tuhandeid lehekülgi sisu, võivad olla navigeerimiseks piisavalt keerulised isegi siis, kui nende struktuur ja funktsioonid on õiged. Kui seda seal pole, on veebisaidil viibimise asemel sageli lihtsam tagasitulekule jõuda ja naasta Google’ilt küsida, mida soovite teada. Selles artiklis käsitleme, kuidas saate oma WordPressi saiti selliste probleemide vältimiseks sujuvamaks muuta ja oma kasutajakogemust märkimisväärselt parendada.

Kasutage kategooriaid õigesti

Võib olla ahvatlev proovida olla originaalne, kasutades funky kategooriaid, mida saavad ainult „siseringid”, või lastes kategooriatel sisu loomisele keskendudes kategooriatel lihtsalt tee ääres olla, kuid täpsed kategooriad muudavad veebis sirvimise palju meeldivamaks nii esimest korda kui ka tagasitulevad külastajad.

Kui kategooria on liiga üldine või see tähistab lihtsalt sisutüüpi, pole külastajatel reaalset võimalust leida rohkem sama sisu, kui teile meeldis teie esimene sisutükk … välja arvatud sageli ebausaldusväärsed „seotud postituste“ pistikprogrammid.

Postituste käsitsi loomine ja kategooriatesse lisamine pärast fakti võib tunduda hirmutav ülesanne, kuid lõpuks aitab see teie veebisaiti sujuvamaks muuta ja parandada üldist kasutajakogemust. Kui vaatate meie kategooriaid siin WP Exploreris, siis näete, et jagame oma postitused selgelt kategooriatesse, mis vastavad tegelikule teemale, mis teeb teile huvitava teema kohta rohkem lugeda..

Rakendage selge navigeerimine

Rakendage selge navigeerimine

Kui teie sait hakkab kasvama ja olete hakanud pakkuma mitte ainult mitut teenust, vaid teil on ka kogukond, on oluline selge navigeerimine. Paljud blogijad valivad lehe „Alusta siit”, mis tutvustab esmakordselt lugejaid selle kohta, mida nad endast kujutavad, mõnes oma parimas postituses antud teemal. See võib mõnes õppeaines töötada, kuid teistel on liiga palju alateemasid, et see oleks tõepoolest tõhus. Kui see on nii teie veebisaidi teema puhul, on üks parimaid asju, mida saate teha, on navigeerimise seadistamine, mis võimaldab kasutajal kiiret juurdepääsu ükskõik millisele nendele alamkategooriatele.

Üks lihtsamaid viise selle seadistamiseks on hästi kategoriseerida ja lihtsalt lisada menüü, kus kuvatakse kategooriaid, või vajadusel lisada kategooriad lehtede külgribale. Jällegi, kui soovite näha selle kohta näidet, ei pea te otsima kaugemale kui see veebisait. Vasakul pool peaksite nägema meie kategooriaid siin WP Exploreris ja selle selgustasemega on raske vaielda. Lõpuks võivad teie kasutajad tõenäoliselt Google’it kasutada teie veebisaidilt konkreetse sisu otsimiseks, kuid tõenäolisemalt siis mitte, nad leiavad tulemusi ka teie konkurentide jaoks, põhjustades potentsiaalsete abonentide ja klientide lekke.

Erinevus sisu vahel on selgelt eristatav

Ükskõik, kas seda tehakse ühe konkreetse piirkonna taustavärvide muutmise, valge ruumi meisterliku kasutamise, selgelt nähtavate piiride või pealkirjade alamrubriikide selge kasutamise kaudu, on oluline, et põhisisu oleks lihtne välja selgitada, näiteks külgriba. Kui see kõik häguneb koos, muutub lugemiskogemus asjatult valusaks.

Kui teie teema kannatab nn külgriba sulandumise põhisisu sündroomi all ja sellel pole külgriba värvide muutmise võimalusi, siis ärge muretsege. Parandamine pole liiga keeruline asi ja kui te ei soovi oma käsi ise määrida, peaks iga klaviatuuri määret väärt disainer / arendaja suutma selle mõne tunni või kiiremini parandada..

Teine võimalus on lihtsalt installida mõni teine ​​teema, mis käsitleb seda aspekti paremini. Muidugi, kui teie veebisaidil on suur vaatajaskond või see on peamine sissetulekuallikas, peaksite enne mis tahes otsest rakendamist alati katsetama teema / teema muutusi oma WordPressi saidi kohalikul versioonil. Lisateavet WordPressi Windowsi lokaalse installimise kohta leiate siit (siin Maci kasutajatele).

Eemaldage kõik katkenud lingid

Eemaldage katkised lingid

See peaks olema iseenesestmõistetav, kuid vanemate saitide jaoks võib olla raske kogu oma vana sisu värskena hoida ja mõne katkise lingi abil on kerge kokku saada. Õnneks ei pea te enam katkiseid linke jahti pidama, et kõik oma lehed läbi käia. Nagu enamiku muude asjade jaoks, on nüüd ka selle jaoks pistikprogramm. Tegelikult on meil siin isegi WP Exploreris juhend, kuidas katkiseid linke leida ja eemaldada.

Kasutage vahekaarte

Vahelehed on ette nähtud juhtudeks, kui mõni sisutükk pole piisavalt pikk või oluline, et õigustada erinevat lehte, kuid sisu on piisavalt erinev, et sellest oleks vähemalt alamrubriik sisu jaotamiseks. Kui olete disainer, võiksite näiteks olla vahekaardid erinevat tüüpi disainilahenduste jaoks, mille avaleht näitab ainult teie põhifookust.

Kui soovite saada teavet selle kohta, millised vahekaardid nende rakendamisel välja näevad, saate selle postituse all vaadata autori biograafiat lihtsalt alla kerimiseks, et neid ilusti kasutada. Oleme koostanud isegi juhendi selle kohta, kuidas saate hõlpsalt pistikprogramme kasutada, et oma WordPressi saidil vahekaarte saada.

Parandage saidi kiirust

Parandage saidi kiirust

Veebisaidielamust on raske muuta sujuvaks, kui iga kord, kui lingile klõpsate, peate ootama, kui peatate laadimisikooni rohkem kui sekund või kolm. Kiirus on asi, mida võetakse üha enam enesestmõistetavana, kuna keskendutakse suurematele saitidele mõeldud kiirusele, ja aeglase oleku tõttu silma paistmine pole kindlasti hea asi.

Võib-olla olete märganud, et räägime siin WPExploreris palju kiirusest (postitasime just artikli mõnedest vingetest pistikprogrammidest, et kiirendada teie WordPressi veebisaiti) ja seda seetõttu, et laadimiskiirus on oluline osa kasutajakogemusest. Pikemad laadimisajad on kõrgete põrkemäärade puhul sageli suur tegur ja on leitud, et see vähendab müüki märkimisväärselt. Lisaks sellele on Google tunnistanud, et otsingu paremusjärjestuses mängib rolli laadimiskiirus. Nüüd võib mõnel juhul peamiseks probleemiks osutuda host. Kuid kui see pole nii, siis on mõned asjad, mida saate oma saidi kiiruse suhteliselt hõlpsaks parandamiseks teha.

Kasutage sisu edastamise võrku (CDN)
Üks viis oma veebisaidi kiirendamiseks on oma raskema sisu, näiteks piltide, majutamine kolmandate osapoolte võrkudes, mis edastavad selle kiiremini lõppkasutajale. Oleme koostanud teile isegi tasuta CDN-ide loendi.

Kasutage vahemälu pistikprogrammi
Vahemälu pistikprogramm on pistikprogramm, mis vabaneb mõnest serveripoolsest päringust, postitades staatilise HTML-i lehena, mida see võimalik on. On mõned pluginad, mis lähevad sellest isegi kaugemale. Vaadake meie juhendeid vahemälu pistikprogrammi installimise ja konfigureerimise kohta.

Eemaldage tarbetud pistikprogrammid
Kui teil on aktiveeritud palju pistikprogramme, mis ei teeni teie tegelikku eesmärki, on tõenäoliselt hea mõte neist suurematest osadest lahti saada. Lisateavet selle kohta, kuidas ja miks peaksite WordPressi liigsed pistikprogrammid eemaldama.

Optimeerige oma pilte
Mõnda nurka on nüüd lihtne lõigata, kui WordPress vähendab piltide suurust automaatselt teie sisusse. Eriti kui peate oma postitusega suurepärase pildi leidmiseks tõsiselt vaeva nägema, on laisk olemiseks liiga lihtne ja laadige see lihtsalt üles sellisena, nagu see on, ja pange see oma postitusse või artiklisse. Kuid see võib teie veebisaidi laadimiskiirust märkimisväärselt mõjutada. Üks lihtsamaid ja olulisemaid samme on oma piltide vähendamine sobivasse suurusesse ja võib-olla tihendamine, kasutades suurussõbralikumat failivormingut, näiteks JPEG. Kui olete selle teinud, võite kasutada ühte neist piltide optimeerimise pistikprogrammidest ja piltide ning laadimiskiiruse osas olete juba enamikust WordPressi saitidest ees..

Tõmba otsad kokku

Lõpuks saab saidi kiirust siiani parandada ainult siis, kui teie host ise osutub äärmiselt aeglaseks. Kui olete oma veebisaidi optimeerimisega meie veebisaidi kiirendamise juhendi kohaselt optimeerinud ja see on endiselt kohutavalt aeglane, võiksite kaaluda oma hostimisplaani või isegi hostimise muutmist. (Siin WPExploreris kasutame WPEngine’i ja nagu võite endale kindlasti öelda, pole meil siin probleemiks aeglaste laadimiskiirustega.)

Veebisaidi täielik sujuvamaks muutmine ja kasutajakogemuse jaoks optimeerimine võib olla keeruline ülesanne, eriti tehniliselt keerukamatele. Kuid samal ajal on see väga võimalik ja sellega kaasnevad hüved on rohkem kui vaeva väärt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector