Kuidas oma WordPressi vahemälu tühjendada nagu proff

Kuidas puhastada oma WordPressi vahemälu nagu profil

Arvan, et nõustute, kui ütlen, et vahemälu mainimine ei tekita just kõige paremaid tundeid, kui muidugi pole te üks neist tehniliselt asjatundlikest lahedatest lastest. Ei, ikkagi ei kutsu see kõige paremaid tundeid esile.


Vahemälu mõistet on siiski nii lihtne mõista, et te ei vaja mitte mingisugust kraadi. Veelgi enam, selgub, et teie WordPressi saidi vahemälu tühjendamine on ülimalt lihtne, seda saate teha enne, kui järgmine mees kohvi tassi teeb.

Ja tänases postituses näitame teile, kuidas täpselt WordPressi vahemälu tühjendada nagu proff. Postituse lõpuks on WordPressi vahemälu üks asi, mille pärast te ei pea enam kunagi muretsema. Olete oodatud hääletama ja oma kogemusi kommentaaride jaotises jagama.

Esiteks paneme paika.

Mis on vahemälu?

Üldiselt tähendab vahemällu salvestamine vahemälus andmete asemel ajutist mälu. Vahemälu (hääldatud sularaha) on tehnoloogia, mille abil riistvara või tarkvara salvestab ajutisi andmeid, mis on kiirem, kui vajalikku teist korda hankida..

Mõelge sellele, kui liigutate kaugjuhtimispulti meediumikapist kuhu iganes sa istud. Järgmine kord, kui peate telekanali vahetama, saate seda teha kiiremini, kuna te ei pea uuesti meediakabinetti kõndima.

Kui te telerit ei vaata, siis siin on veel üks näide. Kui veebisait salvestab teie brauseris sisu vahemällu, tähendab see lihtsalt, et veebisait salvestab teie brauserisse ajutisi andmeid. Need andmed võivad olla ükskõik millised – pildid, JavaScripti failid jne – asjad, mis tavaliselt pika aja jooksul ei muutu.

Järgmisel korral, kui nimetatud veebisaiti külastate, laaditakse vahemällu salvestatud sisu pigem brauserist kui lähteveebiserverist. See tähendab, et andmeid ei saadeta teist korda, kuna need on teie brauseris / arvutis juba olemas. Lõpptulemus on kiirem kogemus, salvestatud ribalaius ja väiksem serveri koormus.

WordPressi vahemälu tüübid

Mis puutub WordPressi veebisaitide kiirendamisse, siis tuleb meeles pidada nelja tüüpi vahemälu. Vaatame need lühidalt üle:

Brauseri vahemälu

Parema kasutajakogemuse pakkumiseks sirvimisel on tänapäevased brauserid varustatud vahemällu salvestamise võimalustega. Ükskõik, kas kasutate Chrome’i, Mozilla Firefoxit, Edge’i või Safari, vahemälu salvestab teie brauser automaatselt teie külastatud veebisaitide sisu.

Sel moel kopeerib kiiremini laadimist, kui külastate vahemällu salvestatud veebisaiti. Teie WordPressi sait saab brauseri vahemälu ära kasutada, et pakkuda kiiremat kogemust kõigile teie kasutajatele. Saate kehtestada oma sisu vahemälureeglid, tagades, et teie server saab päringuid ainult uue sisu kohta.

Nii ei pea teie WordPressi sait taotlema sellist sisu nagu ribareklaamid, logo, JavaScripti failid, stiililehed jne, kuna andmed on juba teie arvutisse salvestatud. Kui te muidugi oma veebisaiti ei värskenda ja brauseri vahemälu tühjendate, käsitleme seda järgmistes osades.

Pistikprogrammi vahemälu

Siis on meil pistikprogrammi vahemälu, mis tähistab kõiki ajutisi andmeid, mida teie vahemälu plugin salvestab. Sõltuvalt teie eelistustest võib pistikprogrammi vahemälu sisaldada muu hulgas HTML-faile, kompileeritud PHP-koodi, MySQL-i päringuid ja veebiobjekte.

Seal on arvukalt vahemälu pluginaid, kuid kaks kõige populaarsemat on W3 kogu vahemälu ja WP super vahemälu. Mõlemad pistikprogrammid on WordPressi saitide vahemällu salvestamisel hiilgavad ja võivad märkimisväärselt vähendada lehtede laadimiseks kuluvat aega. Millist vahemälu pistikprogrammi oma WordPressi saidil kasutate? Andke meile kommentaarides teada ��

Kui meenutate, oleme korduvalt öelnud, et WordPress ehitab veebilehti PHP-st ja andmeid küsitakse teie MySQL-i andmebaasist. Nüüd, selle asemel, et lehti iga kord külastada, tuleb vahemälu pistikprogrammi abil salvestada koopiaid, mis lihtsustab teie serveri koormust, mis tähendab paremat jõudlust. Vahemälu vähendab ka failide edastamist otse-tagasi.

Serveri vahemälu

Enamik hostingu pakkujaid pakub teie WordPressi saitide kiirendamiseks vahemällu salvestamise funktsioone. See on eriti tavaline enamiku hallatavate WordPress-hostide, näiteks WPEngine, Hooratas ja Leheline teiste hulgas. Eelnevad lingid suunavad ümber tugilehtedele, kus on näidatud, kuidas peate iga hostini vahemälu loputama.

See kõik on teie vahemällu salvestatud ettevõtte WordPressi veebisaidi kiiruse parandamine. Iga host kasutab sõltuvalt nende seadistusest erinevat tüüpi vahemäluarhitektuuri, kuid see kõik langeb kokku vaid ühe asjaga – jõudluse parandamisega. Parim on konsulteerida hostiga juhul, kui teil on probleeme serveri vahemäluga.

Mõned hostiettevõtted loovad vahemälu kohapeal ja teised kasutavad täiustatud tehnikaid, nagu näiteks puhverserverid. See tähendab lihtsalt mitme vahemäluserveri paigutamist peaserveri ette. Esmakordseid päringuid tehakse põhiserverile, kuid järgmisi päringuid teenindavad vahemäluserverid.

3rd Peo vahemälu

Kurat on kolmanda osapoole vahemälu? Hea küsimus. Kui kasutate veebirakendust, näiteks CloudFlare, StackPath või Sucuri, pange tähele, et üks esimesi asju, mida nad teie WordPressi saidi toimivuse parandamiseks teevad, on vahemälu ehitamine.

Tegelikult olen näinud veebisaiti, milles on 3rd peo vahemälu, et luua illusioon võrgus olemisest, kui nende veebisait oli täiesti maas. Domeeni külastajad suunati vahemällu, mis on palju parem kui, noh, mitte midagi. Puudus ainult dünaamiline sisu, näiteks meediumide allalaadimine. Staatilised lehed olid kõik olemas.

Kus me selles kõik oleme?

Sel hetkel ei arva te enam, et vahemälu on võõras koletis, mida peaksite kartma. Teadmised on tõepoolest jõud. Kuid kui vahemälu kuvamine on teie WordPressi saidi jaoks suurepärane, siis miks peaksite vahemälu tühjendama??

Miks tühjendada WordPressi vahemälu??

Esiteks, kui teete oma WordPressi saidil muudatusi, kuid ei näe värskendusi pärast löömist värskenda, peate võib-olla oma WordPressi vahemälu tühjendama. Ja selle all peame silmas mõnda või kõiki nelja vahemälu tüüpi, mille me hetk tagasi kirjeldasime.

Teiseks võib administraatori sätete muutmine rikkuda teie saidi kujundust. Sel hetkel ei ole vaja vahemälu tühjendamist pärast vajalike muudatuste tegemist. Vastasel juhul võite teie ja teie külastajad jätkata purustatud kujunduse nägemist.

Kolmandaks võib vahemäluprotsessi käigus lehti muuta serveris. Teinekord teenib valesti konfigureeritud vahemälu teie kasutajatele aegunud sisu, mis on lihtsalt kurb. Mõlemal korral on WordPressi vahemälu tühjendamine teie armuasi.

Kuidas tühjendada WordPressi vahemälu teise sekundi kaupa

Selle juhendi parim osa on WordPressi vahemälu tühjendamine sama lihtne kui A, B, C. Äärmuslikes olukordades võiksite pöörduda oma hostini, kui usute, et probleem on serveri vahemälus. Enamikul juhtudel on kolm stsenaariumi, mida me mõni sekund tagasi mainisime, tingitud brauseri vahemälust või vahemälu pistikprogrammidest.

Alustame kõige lihtsamini puhastatavaga.

Kuidas brauseri vahemälu tühjendada

Brauseri vahemälu tühjendamine on äärmiselt lihtne, olete seda juba varem mitu korda teinud. Teie kogemus on sõltuvalt teie brauserist erinev, kuid me hõlmame ainult kolme peamist brauserit. Võite alati oma kommentaarides vahemälu tühjendamise kohta jagada ��

Google Chrome

Minu isiklik lemmik, Chrome on kahtlemata kiire tänu kergele disainile ja suurepärasele vahemällu salvestamisele. Lihtne disain muudab WordPressi vahemälu tühjendamise imelihtsaks. Klõpsake lihtsalt menüüikoonil ja liikuge lehele Veel tööriistu –> Kustuta sirvimise andmed… nagu allpool näidatud:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu kroom

Selle tegemine viib teid hüpikakendeni, kus saate valida, mida peate tühjendama. Siit saate aegade algusest kustutada kõike brauseri ajaloost küpsistest ja muust. Vahemälu on meist siiski huvitatud, tehke linnuke ainult vahemälupiltide ja failide jaoks. Järgmisena klõpsake nuppu “Kustuta sirvimisandmed”:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu kroom teine ​​osa

Ja oletegi valmis!

Mozilla Firefox

Samamoodi on vahemälu tühjendamine Firefoxis neljanda teehöövli kraam. Klõpsake lihtsalt menüüikooni ja seejärel vahekaarti ajalugu, nagu allpool näidatud:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu firefox

Klõpsates vahekaardil Ajalugu, kuvatakse järgmine paneel, nagu allpool näidatud. Klõpsake sellel paneelil menüü üksust Kustuta hiljutine ajalugu:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu firefoxi 2. osa

See avab hüpikakna, kus saate valida oma brauserist kõik, mida soovite tühjendada. Valige tühjendatav ajavahemik (tavaliselt määran selle kõigeks). Märkige ruut „Vahemälu” ja lõpuks nupp „Kustuta kohe”, nagu allpool näidatud:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu Firefoxi 3. osa

Microsoft Edge

Varem Internet Explorerina tuntud Edge on Microsofti katse taastada turg, kus nad kunagi domineerisid. Edge on oluline täiustus selles, mida enamik inimesi teab kõigi veebibrauserite emana. Kuigi valin alati Chrome’i, pole Edge halvasti töötav. Kuidas vahemälu tühjendada?

Klõpsake menüüikooni ja valige Seadistused:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu serva

See avab uue paneeli koos kõigi teie brauseri sätetega. Kerige alla Kustuta sirvimise andmed ja klõpsake nuppu „Vali, mida tühistada“:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu servaosa 2

See toiming viib kolmanda paneelini, kus kuvatakse teile kõik Edge’ist kustutatud asjad. Valige „Puhverdatud andmed ja failid” ja vajutage nuppu „Kustuta”:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu servaosa 3

Võite isegi vahemälu automaatselt tühjendada iga kord, kui sulgete Edge’i – funktsiooni, mida teistes brauserites ei leidu.

Pärast brauseri vahemälu tühjendamist laadige oma WordPressi sait uuesti sisse. Kas lahendasite pärast brauseri vahemälu tühjendamist vahemäluga seotud probleemi? Kui probleem püsib, on teie vahemälu plugin tõenäoliselt teine ​​süüdlane.

Pistikprogrammi vahemälu tühjendamine

Siin WordPressi vahemälu tühjendamise protseduur sõltub teie kasutatavast vahemälu pistikprogrammist. WordPressi vahemälu tühjendamine pistikprogrammi abil on sama lihtne kui nupul klõpsamine. Saame sellest üle ja teeme sellega.

W3 kogu vahemälu

W3 kogu vahemälu on seal üks populaarsemaid WordPressi vahemälu pluginaid. Üle 1 miljoni aktiivse installimisega, sealhulgas näiteks AT&T ja MakeUseOf, on see vahemälupulgaldus midagi muud. See pakub suurepärase komplekti funktsioone, mis lubavad paremat jõudlust ja konversioone.

W3 kogu vahemälu WordPressi vahemälu tühjendamiseks liikuge lihtsalt aadressile Toimivus> Armatuurlaud oma WordPressi administraatoris. Klõpsake W3 kogu vahemälu juhtpaneelil nuppu „tühjenda kõik vahemälud“, nagu allpool näidatud:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu w3 kogu vahemälu

WP super vahemälu

Watt Super Cache on tähelepanuväärne WordPressi jõudluse optimeerimise tööriist, mille on teile toonud Automattic – samad poisid, kes andsid meile ka palju muid vingeid tooteid nagu Jetpack, Akismet ja WooCommerce..

WP Super Cache’i WordPressi vahemälu tühjendamiseks liikuge lihtsalt aadressile Seadistused oma WordPressi administraatori menüüs. Järgmisena klõpsake nuppu WP super vahemälu ja seejärel nuppu Kustuta vahemälu, nagu on näidatud alloleval pildil:

kuidas puhastada WordPressi vahemälu wp super vahemälu

Kuidas serverit ja 3 kustutadard Peo vahemälu

WP mootori vahemälu

Kui kasutate 3rd peo veebirakendus või selle vahemällu salvestamist toetav host võib olla pisut erinev protsess. Näiteks on WP Engineil WordPressi armatuurlaual sisseehitatud kohandatud hostimispaneel. Kõik, mida peate tegema, on sellel klõpsata, et pääseda juurde vahemälu tühjendamiseks või faililubade lähtestamiseks. Siin on mõned kasulikud lingid ressurssidele, mis näitavad teile täpselt, kuidas WordPressi vahemälu tühjendada paari tavalise stsenaariumi korral:

  • Tühjendage oma WordPressi saidi vahemälu – meie enda postitus, mis näitab teile, kuidas tühjendada muu hulgas vahemälu WPEngine’is, SiteGroundis, GoDaddy ja Media Temple’is
  • Kuidas puhastada CloudFlare’i vahemälu – CloudFlare’i tugi

Mähkimine üles

Ja seal see teil on – kõik parimad viisid, kuidas oma WordPressi vahemälu tühjendada lihtsalt ja rekordiliselt kiiresti. Kuidas vahemälu oma WordPressi saidil tühjendada? Kui teil on WordPressi vahemälu kohta küsimusi või ettepanekuid, siis kõhelge kõhklemata allpool olevas kommentaaride jaotises..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map