Kuidas muuta oma WordPressi saite kasutajasõbralikumaks

Kui olete ideede genereerimise režiimis enne uue istme maha istumist ja töötamist, on kerge eksida. Lõppude lõpuks seisate silmitsi miljoni erineva võimalusega ja kõik need näevad välja suurepärased. On ahvatlev visata kõik ja köögi kraanikauss platsile lihtsalt sellepärast, et saate. Ja kuigi teie enda kohapeal hostitaval saidil pole testide käitamiseks midagi viga, pole see tõenäoliselt kliendisaitide jaoks hea lähenemisviis.


Kui ma olen midagi veebikasutatavuse kohta teada saanud, siis on see kindlasti vähem. Ja kui soovite külastajaid oma saidil hoida, peate mõtlema lõppkasutaja kogemusele algusest peale. See tähendab tagasi, kui olete välja tulnud saidi idee ja põhipaigutuse kohta. Kasutajakogemus on midagi, mis mõjutab otseselt seda, kuidas külastajad teie saidiga suhtlevad, ja määrab suuresti selle, kas nad püsivad ümber piisavalt kaua konverteerimiseks. Siin on mõned viisid, kuidas saate tagada, et projekteerimis- ja arendusetapis keskendutakse endiselt kasutajakogemusele.

Mõelge oma saidi eelistustele

Kuigi mitte kõik kliendid, kes te kunagi saavad, ei mõtle täpselt nii, nagu teie ise, võib saidi kujunduse kavandamisel olla kasulik isiklikest eelistustest eemale tõmmata. Lõppude lõpuks mängib teie sisu vastuvõtmisel suurt rolli see, kuidas tunnete mõnda saiti vaadates. Sama kehtib teie ideaalsete saidikülastajate kohta. Mõned üldised eelistused hõlmavad järgmist:

Skaneeritav tekst

Isegi kui teil on palju öelda, on halb mõte koormata külastajaid tonni tekstiga. Vähemalt mitte selle tihedad klotsid. Tekst peab olema skaneeritav, täpselt nagu see kõlab: lühikesed lõigud, palju alapealkirju ja loendeid ning piltide kasutamine igal lehel. See purustab tekstiplokid, mis võivad muidu põhjustada külastajate glasuurimise.

Valge ruum

Ma olen seda juba korra öelnud ja ütlen veel kord: vähem on rohkem. Kasutajasõbraliku saidi ehitamine tähendab selle üldise kujunduse mõtlemist ja seda, kuhu otsustada mitte esemete paigutamiseks. Terve hulk teksti ja piltide ümber olevat tühja ruumi annab külastajatele hingamisruumi. Samuti võimaldab see neil paremini töödelda seda, mida nad vaatavad, ja muudab sisu skaneeritavamaks.

Fondi valikud

google-fonts-wordpress

Ma hoian seda ühte ja lihtsat: ärge kasutage raskesti loetavaid fonte. Jäta vahele lokirullid ja skript. Püsige sirgjooneliste fondide vastu, mis on kõigi brauseritüüpide puhul üldtunnustatud. Ja kui soovite midagi head teha ja veenduda, et teie külastajatel on parim võimalik kogemus, integreerige Google Fonts oma saidile. See on hõlpsasti teostatav programmi kaudu WP Google Fonts sisse panema.

Tuvastatavad (ja töötavad) lingid

Piisavalt lihtne: veenduge, et teie postituste korpuses ja mujal asuvaid linke oleks lihtne märgata. Need peaksid olema vähemalt alla joonitud või erinevat värvi kui põhitekst. Samuti veenduge, et kõik lingid töötaksid. Üks pettumust valmistavaid asju, mida teie saidi külastaja võib kogeda, on katkine link, nii et ärge laske sellel juhtuda! Katkise lingi kontrollija plugin aitab seda vältida ja veenduda, et kui kasutaja klõpsab, jõuab ta teie soovitud sihtkohta.

Teadusuuringud tööstuses

Veel üks kasutajasõbralikkuse aspekt, millele peate tähelepanu pöörama, on asjakohasus tööstusele. Sellel on disaini suhtes sama palju pistmist kui eelmistel atribuutidel, kuid see kaalub ootusi palju rohkem kui miski muu. Külastajate ootused on erinevates tööstusharudes erinevad ja te peate nendest asjadest teadlik olema, alates alustamisest.

Oletagem, et ehitate näiteks kinnisvaramaakleri saiti. Kinnisvaramaakleri saidi potentsiaalne külastaja eeldab, et saidi teema näeb välja teatud viisil ja et see sisaldab teatud funktsioone, näiteks MLS-i ühenduvus, virtuaalsed ekskursioonid jne. Ehkki te ei pea disaini esteetilisuse osas alati „karbis” olema, peate kindlasti lisama saidi konkreetse tööstusega seotud sobivad funktsioonid. Vastasel juhul seisate parimal juhul külastajaid segadusse ja halvimal juhul võõrandate nad.

Mõelge navigeerimisele

Kasutajasõbralikul WordPressi saidil on navigeerimist lihtne leida ja kasutada. Sellisena ei tohiks te proovida menüüde käsitsemisel olla liiga loominguline. Veel rippmenüüdesse rippmenüüd ei tee sinust sõpru. Kusagilt eemal olevad menüüd muudavad teie külastajad teie sisule ligipääsemiseks vaeva nägemata. See pole asi, mida soovite teha. Selle asemel asetage navigeerimismenüüd nähtavale kohale – tavaliselt saidi ülaossa või vasakusse serva.

Samuti peaksite kontrollima, et teie saidil oleks hõlpsasti juurdepääsetav otsinguriba. Ja jällegi ärge tehke otsitava sisu leidmiseks seda raskemaks, kui külastajad peavad.

google-sitemap

Lõpuks veenduge, et teie veebisaidil oleks saidiplaan. Kuigi see ei mõjuta tingimata kasutajakogemust, muudab see saidi otsingumootorite jaoks hõlpsamini loetavaks, mis aitab sellel kõrgemal astuda ja soodustab omakorda suuremat liiklust. Google’i saidiplaan pistikprogramm on hea valik, kuna selle abil on Google Webmaster Toolsi saidikaardi loomine väga lihtne.

Mõelge kasutatud seadmetele

Kasutajasõbralikkuse põhikomponent on teadvustamine, et inimesed pääsevad teie saidile juurde erinevatest seadmetest. Valides tundliku teema, lahendate selle teema ühe hooga. Sel moel võite olla kindel, et sait näeb nutitelefonides, tahvelarvutites ja lauaarvutites ette nähtud viisil. Lihtsaks ligipääsemiseks on navigatsioonielemendid alati klapi kohal ja nupud peavad olema selle seadme jaoks sobiva suurusega, kus seda vaadatakse. Pildid kohandatakse vastavalt ekraanile. Vastuvõtlikkus on viis, kuidas muuta oma sait kasutajatele võimalikult sõbralikuks.

Optimeerige kiiruse jaoks

tinypngKui kiiresti teie saidi lehed laadivad, mõjutab see ka üldist kasutajasõbralikkust. Näiteks kui saidi laadimine toimub aeglaselt, kuid külastaja teab juba täpselt, mida ta peaks klõpsama, et jõuda sinna, kuhu minna, peaks see külastaja vahepeal väga pettunud olema. Niisiis, kasutage mõnda mõistust. Vältige tohutute piltide kasutamist ja / või tihendage neid näiteks sellise tööriista abil TinyPNG ja Smush. Need tööriistad vähendavad pildifailide mahtu märkimisväärselt.

Laadimisaegade vähendamiseks kogu saidil võite kasutada vahemälupulgaldust nagu W3 kogu vahemälu et asju kiirendada ka.


Paljud ülaltoodud näpunäited on tavalised parimad tavad veebi jaoks, mida peaksite kasutama, sõltumata platvormist, millele saidi ehitate. WordPress CMS muudab aga kasutajasõbralikuma saidi loomise lihtsaks tänu mõnele loomupärasele omadusele ja võimalusele laiendada oma funktsioone pistikprogrammide kaudu. Ja kui suudate pakkuda järjepidevalt kasutajasõbralikku kogemust, on kindel, et saate korrata kliente ja soovitusi.

Milliseid atribuute seostate saitidega, mida peate kasutajasõbralikuks? Mis on teie arvates kohustuslikud asjad? Kui arvate, et jäin midagi kahe silma vahele või soovin lihtsalt teie kahte senti pakkuda, siis tehke seda kommentaarides. Oleme alati huvitatud sellest, mida teie öelda tahate!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map