Kuidas luua WordPressi kohandatud postitustüüpe

Kuidas luua WordPressi kohandatud postitustüüpe

WordPress võib kuvada hulga erinevat tüüpi sisu, kuid selle korraldamine võib olla keeruline. Vaikevalikud on üsna piiratud ja nende kohandamine võib olla segane. Just seetõttu otsustasin selle lühikese juhendi kokku panna.


Kohandatud postitustüüpide abil saate luua uut tüüpi üksusi (nt postitusi ja lehti), mis sisaldavad erinevat andmekogumit. Sellel on oma administraatori menüü, oma redigeerimislehed, oma kohandatud taksonoomiad ja hunnik muid utiliite.

Kui teil on huvi, milleks teil ühte neist vaja on, on need kõige paremad nende veebisaitide jaoks, mille sisu on korraldatud ebahariliku struktuuri järgi. Nii et kui teil on sisu, mida peate kuvama teisiti kui tavalistes postitustes ja lehtedel, võib kohandatud postituse tüüp olla just see, mida vajate. Need on ka sisseehitatud püsilinkide tõttu suurepärased SEO jaoks.

Mis on kohandatud postituse tüüp?

Vaatamata konkreetsele kõlavale nimele saab postituse tüüpi kasutada igasuguse sisu jaoks. Olete neid ilmselt varem näinud, kuna arendajad kasutavad kohandatud postitustüüpe, et lisada oma WordPressi teemadele portfelle, personali, iseloomustusi ja palju muud. Nii et kohandatud postituse tüüp on lihtsalt tavaline postitus, mille andmebaasis on erinev post_type väärtus. Postitustüüpe on viis: postitus, leht, manus, versioon ja navigeerimismenüü. WordPress 3.0+ aga annab teile võimaluse lisada oma kohandatud versioonid.

WordPressi postitüübid ja taksonoomiad

Mõiste taksonoomia tuleb sageli esile kohandatud postitüüpide puhul ja see võib mõne jaoks pisut segadusse ajada. Neile, kes on WordPressis uued, on taksonoomiad viis postituste ja kohandatud postitustüüpide rühmitamiseks. WordPressil on neli sisseehitatud: kategooria, silt, lingi kategooria ja postitusvorming. Nende eripärade kohta saate lisateavet veebisaidilt WordPressi koodeks. Kuid saate ka luua oma kohandatud taksonoomiad ja kasutada neid postitüüpides sisu rühmitamiseks ja sortimiseks.

Kuidas luua kohandatud postituse tüüp?

Kohandatud postitustüüpide lisamine WordPressi on äärmiselt lihtne, kuna WordPress sisaldab põhifunktsiooni register_post_type, mida saab kasutada nende loomiseks. See tähendab, et kui olete plugina arendaja, saate hõlpsasti lisada loodavasse teemasse kohandatud postitustüüpe. Või saate neid lisada oma lapse teema või kohandatud pistikprogrammi kaudu.

Kohandatud postitustüübi käsitsi loomine (koodi abil)

Esiteks, kuhu peaksite oma koodi lisama? Parim koht kohandatud postitustüüpide registreerimiseks ja lisamiseks sõltub teie projektist. Kui töötate kliendisaidil, kus juba on aktiivne teema, siis looge lapseteema ja registreerige sealt oma postitustüübid. Kui loote oma kohandatud kujunduse, võite selle paigutada faili function.php või mõnda muusse faili, mida kutsutakse teie funktsioonistphph. Ja kui arendate pistikprogrammi, pole vahet, kuhu koodi lisate, siis pole vahet, kas kood töötab enne toimingu konksu „init” ja veendub, et see on saadaval.

Testimise eesmärgil teie funktsioonid.php fail saab suurepäraselt hakkama. Kuid pistikprogramm tagab, et te ei riku oma saiti teema muutmisel ega täiendamisel.

Kui kohandatud postituse tüüp on tõesti oluline, kaaluge selle muutmist kohustuslikuks pistikprogrammiks. Käsitlemata jaoks peavad kohustuslikud pistikprogrammid installima spetsiaalsesse kataloogi sisukausta ja need lubatakse kõigil saitidel automaatselt. Kohustuslikke pistikprogramme ei kuvata saidi pistikprogrammide lehel olevate pistikprogrammide vaikeloendis wp-admin.

Igatahes saab WordPressile kohandatud postitustüübi lisada register_post_type () funktsiooni. See võimaldab teil määratleda uue mitme sildi järgi. Kui olete päise loonud, saate seda funktsiooni kasutada enne administraatori menüü, aga pärast pärast_setup_teemi tegevuskonksud. Kui see on õigesti loodud, saate selle lahti tõmmata vaid mõne koodiridaga. Alates WordPressi koodeks, siin on lihtne näide uuest kohandatud postitustüübist:

funktsioon create_post_type () {
register_post_type ('acme_product',
massiiv (
'sildid' => massiiv (
'nimi' => __ ('tooted'),
'singular_name' => __ ('toode')
),
'avalik' => tõsi,
'has_archive' => tõene,
)
);
}
add_action ('init', 'create_post_type');

See looks postitüübi nimega „toode”, mis on määratletud kui „acme_product”. register_post_type funktsioon saab kaks väärtust. Esimene neist on nime sildid. Teine on avalik, et see kuvataks administraatori ekraanil ja teie saidil. Ja viimaseks on „has_archive”, et võimaldada uue postitüübi arhiivi.

Pärast selle seadistamist peaksite nägema kohandatud postitüübi menüükirjet, saama lisada postitusi, vaadata administraatorite postituste loendit ja neid oma veebisaidil külastama. Väärtusi või argumente on palju rohkem, mida saate kohandatud lehele lisada. Nende täielik loetelu on lehel registreerige koodeksi postitüübi leht.

Järgmisena looge 16 × 16 piksline ikoonipilt ja salvestage see oma praegusesse pistikprogrammi kausta. See on vajalik juhtpaneeli kohandatud postitustüübi ikooni jaoks. Teine võimalus on kasutada fondiikooni. Kui soovite seda marsruuti läbida, on meil kiire juhend Dashiconide kasutamiseks kohandatud postitustüüpide jaoks, mida peaksite lugema. Seejärel saate plugina aktiveerida.

Märkus nimetamise kohta: kuigi lihtsa kohandatud postitüübi identifikaatori kasutamine on ahvatlev ja mugav, on parem eesliide sisestada. Kasutage lühikest nimeruumi, mis identifitseerib kohandatud tüüpi kasutavat pistikprogrammi, teemat või veebisaiti. Palju täpsema juhendi leiate kassast tuts + juhend WordPressi kohandatud postitustüüpide juurde. Kui soovite postitustüüpe ise kodeerida, uurivad nad rohkem koodi- ja kohandatud postitüübi valikuid. Kuid kui soovite kiiremat ja lihtsamat varianti, jätkake lugemist!

Kohandatud postitustüübi loomine pistikprogrammiga

Postitustüübid Piiramatu pistikprogramm

Lihtsaim viis uute kohandatud postitustüüpide lisamiseks on pistikprogrammiga. Tasuta Postitustüübid Piiramatu pistikprogramm juhtub, et kohandatud postitustüüpide loomine ja haldamine on imelihtne. Saate luua isegi kohandatud taksonoomiat.

Kõik, mida peate tegema, on plugina installimine. Selle saate haarata otse WordPressi kataloogist (vt ülaltoodud linke). Või installige see oma WordPressi juhtpaneelilt alt Pistikprogrammid> Lisa uus ja otsige terminit „postitustüübid piiramatud” – see peaks olema esimene tulemus. Lihtsalt installige ja aktiveerige.

Postitustüübid Piiramatu pistikprogramm - looge uusi postitustüüpe

See lisab uue postitustüüpide menüüelemendi armatuurlaua alumisse serva. Uute postitustüüpide ja taksonoomiate loomise alustamiseks klõpsake sellel. Kohandatud postituse tüübi või taksonoomia nime jaoks on palju võimalusi, mis muudavad uue postituse tüübi autoritele nähtavaks seal, kus see kuvatakse teie juhtpaneelil (või alammenüüs, näiteks jaotises „Seaded”), menüüikoonil, toetatud metaboksidel (kontrollige lihtsalt neid, mille soovite lisada) ja isegi REST API täpsemad seaded.

Valige suvandid, mille soovite oma uue postituse tüübi jaoks lubada ja salvestage. See selleks. See on valmis minema! Lihtsalt otsige juhtpaneelilt üles seda nime, mille uuele kohandatud postituse tüübile andsite. Ülaltoodud ekraanipildil on meie nimi „Minu postitustüübid”. (Pange tähele – me ei määranud asukohta, seega lisati see lihtsalt pärast meie testimissaidil olemasolevaid postitustüüpe.)

Postitustüübid Piiramatu plugin - valikud kokku

Piiramatu postitustüübid loodi selleks, et töötada suurepäraselt iga WordPressi teemaga, kuid kui kasutate kogu WordPressi teemat, on teil juurdepääs paljudele eksklusiivsetele ja võimsatele valikutele. Seadke riivsaia jaoks kohandatud avaleht, valige uue postituse tüübi arhiivi paigutuse valikud, valige kirjete (ja ühe kirje) plokid ja meta, lubage leht Järgmine / Eelmine ja muud.

Alternatiiv: WCK WordPressi loomise komplekt PRO

Kohandatud postitustüübid ja kohandatud väljade looja - WCK

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

WordPress Creation Kit PRO on esmaklassiline WordPressi pistikprogramm, mis teeb teie WordPressi installimise hõlpsasti kohandatavaks, nii et kliendid või kaastöötajad näevad ainult seda, mida soovite. See võimas pistikprogramm võimaldab teil reguleerida kohandatud väljade ja postituse tüübi üle, et luua oma WordPressi puhastatud install.

Kui olete veebiarendaja, siis ilmselt juba teate, et WordPress võib mõne kliendi jaoks üle jõu käia ja üks võimalus aidata neil oma veebisaidi kasutamise protsessi sujuvamaks muuta on kärpida, mida nad oma WordPressi tagaküljel näevad ja mida mitte. paigaldus. Sisestage WordPress Creation Kit PRO. Selle abil saate luua oma kliendi jaoks konkreetse kasutajasõbraliku WordPressi installi. Saate luua ja ümber nimetada kohandatud postitustüüpe ja taksonoomiat, et neil oleks lihtsam aru saada, või peita mõned nende veebisaidi jaoks kasutatud WordPressi teemaga seotud seadete valikud. WordPressi loomise komplekti PRO abil saate teha erinevaid helisid.

WordPress Creation Kit PRO veel üks suurepärane omadus on lisatud kohandatud väljad. Sõltuvalt loodava postituse tüübist võiksite lisada sisu tekstivälja, valikute rippmenüüd (näiteks töötajate tiitlid või fotosessiooniks kasutatavate seadmete tüüp), kuupäeva või midagi muud. Sõltumata teie vajadustest sisaldab WordPress Creation Kit PRO 11 kohandatud välja suvandit, et saaksite oma postitustüüpe klientidele hõlpsalt kasutada.

Järeldus

Kohandatud postitustüübid võivad kõlada hirmutavalt, kuid need ei pea olema. Väikese praktika korral saate kohandatud postitustüüpide põhitõed alla ja luua vajaliku saidi. Ja tasuta postitüüpide piiramatu pistikprogrammi abil pole mingit vabandust. Nüüd, kui põhitõed on käes, andke meile lisaküsimuste korral teada. Või kui teil on rohkem kasulikke näpunäiteid, jagage neid! Vabastage mulle allpool toodud kommentaarides rida. Alustame arutelu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map