Kuidas luua WordPressi ajaveebi postitust, ideest avaldamiseks

Kuidas luua WordPressi ajaveebi postitust

Nii et soovite olla blogija. See on suurepärane! Aga mis siis, kui olete kogu selle ajaveebiäri uus ja te ei tea esimese asjana blogipostituse kirjutamist? Võib-olla on teil juba kirjutamiskogemus või mitte. Kõik, mida teate, on see, et teil on asju, mida jagada ülejäänud maailmaga. Selles artiklis aitame teil alustada, juhendades teid oma esimese postituse kirjutamisel ja WordPressis avaldamisel.


Alustage ideest

Nagu mõni kogenud kirjanik teile ütleb, on kirjutamine keeruline – eriti alustamine. Kuid ärge hirmutage! Alustuseks on vaja vaid ideed. Kui teil on juba idee või isegi mitu ideed, on see tore! Kui te seda ei tee, aitab see jaotis teil ajurünnakuid koostada ideedest, millest kirjutada (ja võib-olla innustab neid, kellel on ideid juba rohkem).

Esiteks peate vastama mõnele küsimusele. Mis on teie ajaveebi eesmärk? Kas see on mõeldud millegi ja kõige kohta või on see lihtsalt teatud niši täitmine blogosfääris? Oma ajaveebi eesmärkide kindlakstegemine aitab teil postituse ideid välja pakkuda.

Osaliselt postituse ideede esitamisel on postitamise põhjus. Miks sa postitust kirjutad? Mida te kavatsete selle postituse teha, kui midagi? Põhjus võib olla nii lihtne kui “postitan lihtsalt sellepärast, et suudan”, kuid siin on veel mõned küsimused, mis panevad teid mõtlema (mis muide võiksid olla seotud ka ajaveebi eesmärgi ja mitte ainult postitusega) :

 • Kas kirjutate õpetusi?
 • Retseptide jagamine?
 • Masside teavitamine põhjusest või olulisest teemast?
 • Oma mõtete ja arvamuste jagamine?
 • Ekspertiisi pakkumine?
 • Sõprade ja perekonna värskendamine teie elust?

Ükskõik, mida te kirjutada otsustate, on oluline, et kirjutate sellest, mida soovite või millest hoolite. Oma ajaveebi kirjutamine pole sama mis järelmaksuga kirjutamine – võite oma teemasid valida ilma, et peaksite neid kellelegi kinnitama või üle vaatama. Võib-olla on see vastuolulise teema kaltsutamine. Võib-olla on see nõuanne või õpetus, mille soovite, et keegi oleks teile andnud. Võib-olla meeldis teile tõesti meem või retsept, raamat või film. Võib-olla ajate lihtsalt uuesti postitust, mille keegi teine ​​kirjutas, et teile meeldis. Teid piirab ainult see, millega võite tulla.

Postituse kirjutamine

Blogipostituse kirjutamine

Blogipostituse kirjutamiseks pole tegelikult õiget ega valet viisi, kuid enamus kirjutajaid järgib põhiprotsessi: Ajutorm. Kontuur. Mustand. Vaadake üle. Korrektuur. Avalda.

Pärast mõne idee loetlemist ja teema valimist võib olla kasulik kavandada, mida soovite kirjutada. An kontuur on juhendiks selle kohta, mida teie postitus ütleb. Kuid mitte iga postitus ei vaja visandit, nii et ärge tunne, et teil peaks see iga kord olema.

Mis siis, kui visandate või mitte, te lihtsalt ei tea, mida öelda? See on okei. Lihtsalt kirjutage. Sõnade lehel alla laskmise korral voolab rohkem sõnu ja enne, kui sellest teate, olete kirjutanud mitu lõiku, võib-olla isegi mitu lehte. Pole tähtis, kas teie kirjutatud on piisavalt või liiga palju, hea või isegi avaldatav – see on ainult esimene mustand. (Tõsi, mõnikord saate selle kohe esimesel käigul kätte, kuid ärge lootke!)

Järgmine samm on revisjon. Nagu ka visandamine, pole see samm, mille peate iga kord tegema; võite oma esimese mustandi lihtsalt avaldada sellisena, nagu see on. Kuid sõltuvalt sellest, kes on teie lugejad ja kui professionaalselt te ennast tutvustate, võib olla kasulik teha vähemalt üks kordusversioon. Saate vaadata seda, mida olete kirjutanud, otsustada, mis on oluline, ja muuta seda, mis on vale või mis pole mõttekas.

Korrektuur on oluline. Automaatkorrektuur teeb teie jaoks õigekirja jaoks palju, kuid see ei saa kontrollida teie kirjutatavate sõnade konteksti. Nii et ärge unustage teha väikest korrektuuri, et veenduda, et olete kasutanud head inglise keelt ja teil pole kirjavigu. Kui soovite, et keegi enne teie kirjutamist vaataks teie eest teie postituse üle, haarake kaasa sõber või kolleeg, keda usaldate.

WordPressi otsingumootori optimeerimine

Kuna teie ajaveeb on Internetis, on postituse kirjutamisel oluline meeles pidada SEO-d. SEO tundmaõppimiseks on palju (selle jaoks on pühendatud terved ajaveebid, nt Pärm ja Moz) ja me ei saa selles postituses kõike WordPressi SEO-d käsitleda. Kuid üks olulisemaid SEO-punkte, mida oma postituse kirjutamisel meeles pidada, on märksõnad.

Teie postitus keskendub märksõnadele ja tõenäoliselt kasutate ikka ja jälle samu märksõnu, kui kirjutate oma ajaveebi rohkem postitusi. Otsimootorid (nt Google või Bing) märkavad, kui lisate regulaarselt sisu ja kui samu sõnu või lühikesi fraase hüpikakendena kuvatakse. See aitab teil nende terminite otsingutulemustes järjestada, hõlbustades uutel lugejatel teid leida. Postituse SEO abistamiseks võiksite kaaluda ka tasuta pistikprogrammi kasutamist Pärmi SEO või Kõik ühes SEO mis lisab SEO valikud otse teie postituse lehele.

Nüüd on teil põhipäevik, kuidas blogipostitust kirjutada. Kui soovite ikka veel kirjutamisabi või vajate, siis on olemas palju muid ressursse saadaval. Kuid nüüd jätkame teie postituse avaldamisega.

Postituse loomine WordPressis

Nüüd on paar võimalust, kuidas oma mustand WordPressisse avaldada. Esimene ja lihtsaim on kirjutada see otse WordPressi. Logige lihtsalt oma saidile sisse ja lisage uus postitus, mida saate teha ühel kolmel viisil:

 1. Klõpsake päises plussmärgi ikooni.
 2. Minge WP Admini juhtpaneelil külgriba menüüs Postitused ja klõpsake nuppu Lisa uus.
 3. Kasutage ka WP Admini juhtpaneeli vidina Kiire mustand.

Kolm viisi WordPressi postituse lisamiseks

Ükskõik, millise valikuga valite, klõpsake tekstiredaktorikastis ja hakake kirjutama. Kui te ei avalda seda kohe – näiteks kui peate peatuma kirjutamise keskel või soovite hiljem seda muuta – klõpsake nuppu Salvesta mustand nuppu. See salvestab mustandi, et saaksite selle juurde hiljem tagasi pöörduda, isegi kui logite välja.

Ja ärge unustage, et SEO optimeerib teie postituse pealkirja. Proovige valida midagi meeldejäävat, mida inimesed tahavad klõpsata. Peaksite lisama ka mõned märksõnad, nii et näete loodetavasti otsingutulemustes.

Salvesta mustand

Teine võimalus mustandi lisamiseks WordPressi on kirjutada oma postitus tekstitöötlusprogrammis ja kopeerida ning kleepida see WordPressi tekstiredaktorisse. See võib olla keeruline, kuna mõnikord vorming muutub või kopeerimisel ja kleepimisel võib tekkida probleeme, nii et kui soovite seda marsruuti minna, soovitame kasutada põhitoimetajat nagu Notepad või TextEdit.

Kustuta postituse vormindamine

Kui soovite tõesti Wordi või Lehti kasutada, kleepige WordPressi postituse loomisel oma sisu kindlasti vahekaardile tekst. Kui unustate ja kleepite oma sisu vahekaardile „visuaalne”, võite teksti vormingute (paksus kaldkirjas, kaldkriipsuga) eemaldamiseks kasutada nuppu „tühjenda vormindamine” – kuid peate siiski otsimiseks klõpsama üle vahekaardi teksti. mis tahes pikkused või sildid.

Teie postituse vormindamine

Kui olete oma sisu loonud, saate seda vorminduse lisamisega paremaks muuta. WordPressis on postituse redigeerijasse sisse ehitatud hulgaliselt suurepäraseid võimalusi, mis aitavad muuta teie sisu loetavamaks nii tegelike inimeste lugejate kui ka otsingumootorite robotite jaoks. Nende kõigi nägemiseks klõpsake köögivalamu avamiseks tööriistariba lülitil.

Köögivalamute ajaveebi postituse vormindamine

Põhitõed

Mõned olulised valikud, mida tõenäoliselt kasutate, peaksid nupuikoonidest ilmnema. Paksus kirjas, kaldkirjas, allajoonitud, täpitähtedega ja järjestatud loendid peaksid kõik tuttavad olema. Need on olulised abivahendid loetavus oma ajaveebipostitustest ja rõhutada otsingumootorite märksõnu.

Blogipostituse vormindamine

Linkide lisamine postitustele

Postituse loomisel võiksite lisada linke seotud sisule. See on hea! Sidumine välja muudab teie sisu lugejate jaoks väärtuslikumaks, pluss otsingumootoritele meeldib see, kui lingite usaldusväärsete allikatega. Lihtsalt tõstke esile tekst, millele soovite linki lisada (nn ankrutekst), ja klõpsake nuppu Lisa / muuda linki. Veenduge, et oma linkide sisestamisel märkige ruut, et avada link uues aknas või vahekaardil, jäävad lugejad ikkagi teie saidile.

Blogipostituse linkide vormindamine

Teine lingi näpunäide on pealkirja atribuudi lisamine redaktori tekstiküljele (ja kui te ei soovi seda teha või ei tea, kuidas, siis oleme loonud lihtsa pistikprogrammi, mis lisab pealkirja atribuudid automaatselt sinu jaoks). Lingi pealkirjad on olulised, kuna need annavad lugejatele teada, kuhu te neid saadate, samuti SEO jaoks, kuna saate oma lingile lisada parema kirjelduse (märksõnadega), mitte tugineda ankrutekstile.

Pealkirjade ja alamrubriikide lisamine

Peaksite igasse kirjutatud postitusse lisama pealkirju. Need võivad olla isegi samad pealkirjad, mida kasutasite postituse algsel kirjeldamisel. Pealkirjad aitavad teie lugejatel teie sisus navigeerida ja jälgida teie mõttevoolu. SEO jaoks teie rubriigi struktuur ütleb otsimootoritele, milline sisu on kõige olulisem (nii et ärge unustage neid märksõnu).

Blogipostituste pealkirjade vormindamine

Pealkirjade valimiseks klõpsake lihtsalt rippmenüü kastil. Tavaliselt on teie ajaveebi postituse pealkiri Heading 1 (mis kasutab vormingusilti H1), mis tähendab, et see on lehe kõige olulisem fraas. Pärast seda peaksite oma põhisisu jaoks kasutama H2-pealkirju, millele järgnevad H3-alamrubriigid. Võite minna edasi (H4, H5, H6), kuid kui te ei tegele väga üksikasjaliku sisuga, on see tavaliselt liiga suur ja pärast H3 pealkirju võite selle asemel kasutada lihtsalt rasvases kirjas.

Postituse avaldamine

WordPress sisaldab mõnda suvandit postituse avaldamiseks ettevalmistamiseks. Saate valida, kas soovite, et teie postitus oleks avalik või kaitstud parooliga5, ja kas soovite selle kohe avaldada või plaanida, et see avaldataks tulevikus automaatselt tulevikus. Postituse eelvaatamiseks on ka nupp, et näeksite, kuidas see reaalajas välja näeb.

avaldada

WordPressi kategooriad ja sildid

Samuti on teil võimalus postitusele kategooriaid ja silte lisada, mida soovitame teha enne avaldamist. Kategooriad on laiemad ja peaksid olema üldised teemad, mida teie ajaveeb hõlmab. Näiteks siin WPExploreris sisaldavad meie ajaveebikategooriad WordPressi teemasid, näpunäiteid, ülevaateid, kingitusi ja veel mõnda muud. Sildid on täpsemad ja peaksid olema väga keskendunud. Kui sellele postitusele lisati silte, võivad need olla blogimine, kirjutamine, algaja, blogi SEO või midagi muud sarnast.

Nagu näete, on kategooriad ja sildid teie veebisaidi SEO jaoks väga olulised ning kui teil on mitu postitust, peaksite lisama ühe või mitu kategooriat ja silte. aitab neid tulevikus korrastamiseks korraldada ja aitab lugejaid teie postitusi sirvides.

kategooriate sildid

WordPressi pildid

Viimane võimalus, mida võiksite lisada, on esiletõstetud pilt. Võite oma WordPressi postitusse sisestada igasuguseid meediume, kuid esiletõstetud pilt valitakse sisust paremal asuva valiku abil.

WordPressi esiletõstetud pilt

Esiletõstetud pildid on suurepärane tööriist, kuna need ilmuvad pildiotsingu tulemustes. Uue pildi üleslaadimisel pidage meeles, et annate oma pildile hea, SEO jaoks valmis pealkirja ja altteksti. Kujutise pealkiri on rohkem juurdepääsetavuse huvides ja seda kasutavad ekraanilugejad, samal ajal kui alt-tekst on see, mida otsingumootorid näevad.

WordPressi esiletõstetud piltide lisamine

Kui kõik need valikud on seatud, olete lõpuks valmis oma postituse avaldama! Klõpsake lihtsalt nuppu Avalda nuppu ja oletegi valmis. Postituse reaalajas kuvamiseks klõpsake nuppu, kus inimesed ja otsingumootorid seda leiavad!

Vaja muuta?

Kui tunnete kunagi vajadust tagasi minna ja midagi muuta või kui mõistate, et olete teinud vea, saate avaldatud postitusi igal ajal tagasi muuta. Seda saate teha juhtpaneeli vidina „Teie asjad” või ekraanil „Kõik postitused”.

Järeldus

Esimese blogipostituse kirjutamine võib olla hirmutav, kuid see ei pea nii olema! Järgige selle artikli näpunäiteid WordPressis ajaveebi postituse kirjutamiseks ja avaldamiseks. Peagi hakkate blogima nagu prof. Milline oli teie esimese postituse kirjutamine? Kuidas arvasite end, kui klõpsate valikul Avalda? Jagage oma lugusid allolevates kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map