Kuidas luua kohandatud 404-lehte WordPressis

Pole kahtlust, et enamikku Interneti-kasutajaid lükkavad kõik liiga tuttavad 404 lehte ei leitud veateade. Võimalik, et teid on see tüütu teade pommitatud vähemalt kord kuus, kui klõpsasite katkist linki.


Viga 404 on tavaline HTTP-vastus veebilehe päringule, mida server erinevatel põhjustel ei suutnud täita. Vaikimisi kuvatakse tõrketeade lihttekstina valge taustal. Kui te seda vihjavat sõnumit vihkate, ei tahaksite oma veebisaidi külastajaid ka selle all näha. Miks mitte muuta see kohandatud sõnumi kaudu vähem ärritavaks?

Selles õpetuses tutvun teile kohandatud toimingutega Lehte ei leitud et teie veebisaidi külastajad poleks tühja tabamisega vähem ärritunud. Esiteks, saagem paremini aru, miks võite veebilehele pääsemisel tühjaks lüüa.

Contents

Kuidas ja miks 404 lehte ei leitud Tekivad vead

Kui klõpsate lingil ja saate tõrke 404, tähendab see, et teie serveri lehe taotlus õnnestus, kuid server ei leidnud seda konkreetset lehte, millele üritasite juurde pääseda. Sellel on palju põhjuseid.

Näiteks kui eemaldati veebileht, millega link ühendas, kuvatakse tõrge 404. Tüüpiline stsenaarium, mis selleni viib, on see, kui vananenud leht, mis sisaldas populaarset sisu, eemaldatakse, kuid sellel oli palju linke, mis sellele teistele veebisaitidele viitasid. Suured uudiste veebisaidid on tõenäoliselt selle süüdlased, kui saidi administraatorid ei võta ettevaatusabinõusid puuduvate lehe linkide vältimiseks.

404 lehe tõrge võib ilmneda ka siis, kui taotletud leht viidi uude domeeninime ümber. Kui probleem on serveris (server on maas või pole mingil põhjusel juurdepääsetav), võite saada DNS-i tõrke. Tulemüürid, sisufiltrid ja muud sisu blokeerimise vormid võivad põhjustada ka katkenud linke.

Alumine rida on katkenud lingid on veebis tavalised. Veebisaitide omanikud või administraatorid peavad tegema selle kogemuse kasutajatele paremini kasutatavaks. Pidage meeles, et Interneti-kasutajad on veebisaidilt teavet otsides üldiselt kannatamatud. Kasutaja ei raiska aega, et otsida soovitud veebisaiti, kui kõik, mis nad teie kohta leidsid, oli tavaline ja ärritav..

Kasutajasõbralik veateade

Nagu ma juba mainisin, on enamik veebiservereid seadistatud tagastama põhilise 404 tõrke lehe, kus kuvatakse vabandusa lühike kirjeldus, miks te ei saanud taotletud lehele juurde pääseda. Mõnel juhul võidakse teile otsingu jätkamiseks esitada ka link veebimeistri e-posti aadressile (kui vajate rohkem tehnilist tuge) või link otsingumootori juurde.

Kuigi see vaikimisi veateade on viisakas, on see enamiku veebisaidi külastajate jaoks üsna tavaline ja tavaliselt välja lülitatud. Sellepärast kohandavad tõsised veebimeistrid seda sõnumit nii, et tühjad puudutavad külastajad näeksid kasutajasõbralikumat (ja vähem ärritavat) 404 tõrke lehte.

Kõigil WordPressiga tarnitud vaiketeemadel on põhiline 404 tõrke lehe mall 404.php. Muidugi töötab see vaikemall suurepäraselt, kuid on tõenäoline, et see ei ütle seda, mida soovite külastajatele öelda. Õnneks on malli sõnumi kohandamine imelihtne. Lihtsalt avage leheredaktor koodiredaktoris ja muutke sõnumi tekst enda omaks. Salvestage muudatused pärast.

Veebilehega tarnitud vaikeveale malli struktuur Kakskümmend kolmteist teema koosneb siltidest päise, jaluse ja otsinguriba kuvamiseks. See näeb välja nagu tegevus (tippige brauseri aadressiribale lihtsalt võltsitud lehe aadress):

Kakskümmend kolmteist 404 lk

Kui uurite oma 404 lehe malli koodi, siis märkate lehe pealkirja Ei leitud jooksul

rubriigi silt koos a-ga _e funktsioon, mis tegelikult lehel tulemust kuvab. Seda soovite esmalt oma 404 lehe kohandamisel muuta. Seejärel võite minna ja lisada kausta kasutajasõbralikuma teksti

ja

sildid selle all. Pange tähele, et võite muuta või mitte Ei leitud pealkirja, kuid üldiselt on hea lisada lõikudesse kohandatud tekst, mis ei ärrita külastajaid,.

Samuti võite märgata, et pealkiri ilmub tohutu sisse 404 number lehel. Kui teete Firebugi abil oma vealehe ülevaatust, näete, et see on tohutu 404 sisestatakse pseudoelemendi abil (.viga404 .lehe pealkiri: enne). Nii et avage 404.php malli ja asendage vaiketeksti

,

, ja

sildistab seda, mida soovite külastajatele öelda. Samuti muutke eelnimetatud pseudoelementi vastavalt oma soovile või eemaldage see (kommenteerige seda stiililehel). Olen muutnud minu omaks selle:

Kakskümmend kolmteist kohandatud 404 lehte

Ehkki saate siin oma külastajatele otse öelda kõike, mida soovite, on alati hea, kui see jääb lühikeseks ja armsaks. Proovige ka öelda või suunata külastajale tähelepanu sellele, mida nad võisid kõigepealt otsida. Ja see on peaaegu kõik, mida peate tegema, et muuta oma 404 leht kasutajasõbralikumaks. Vaadake lehte üle ja tehke stiilid vastavalt vajadusele.

Sõltuvalt teie kasutatavast WordPressi teemast võib arendaja lisada ka kohandatud 404 lehe toe. Oma kogu WordPressi teema sisse ehitasime kohandatud 404 lehe teema valiku, mis hõlbustab kohandatud 404 ümbersuunamise või kohandatud lehe pealkirja ja sisu lisamist otse WordPressi juhtpaneelilt.

Kohandatud 404-lehe redigeerija ekraanipilt

Kogu WordPRess Theme Custom 404 lehe näide

.htaccess-fail on koht, kus maagia juhtub

Kui teie 404.php on kohandatud, jääb vaid WordPressile see kuvada, kui olukord on sobiv – kui see ei leia konkreetset lehte. See on vaikimisi protsess. Kuid mõnikord võib veebiserver ilmneda probleeme enne, kui WordPress on neist teadlik, mis tähendab, et külastajatel ei pruugi olla juurdepääsu mõnele lehele. Sel juhul peate tagama, et veebiserver saaks nad suunata teie lehele 404.php ja siin on see .htcaccess fail tuleb sisse.

.htcaccess fail asub teie WordPressi installimise juurkataloogis. WordPressi puhul genereeritakse see automaatselt, kui muudate oma alaliste linkide struktuuri vaikeseadest. Kõik, mida peate tegema tagamaks, et server leiab teie kohandatud lehe 404, lisage faili ühe rea järgmine tekst:

ErrorDocument 404 /index.php?error=404

Nagu näete, algab see URL juur (/), mis tähendab, et selle URL-vormingu kasutamiseks peab teie WordPressi install olema teie serveri juur. Kui WordPress on alamkataloogi installitud, peaks ümbersuunamistee olema järgmine:

ErrorDocument 404 / omakaust/index.php?error=404

Sel moel, isegi kui muudate oma teemat, indeks.php kutsub teie uue teema jaoks alati õige 404-faili.

Mähkimine üles

Seda kiiret õpetust lugedes saate nüüd loodetavasti luua kohandatud 404 lehe koos kohandatud kasutajasõbraliku sõnumiga. Samuti saate konfigureerida .htcaccess faili, mis tagab, et server suunab teie veebisaidi külastajad alati paremale 404 lehele olukordades, kus WordPress seda ei saa või kui te teemasid muudate.

Kui soovite meelitada püsikliente, kes tulevad alati teie veebisaidile tagasi, on oluline kohandada oma 404 leht vähem ärritava sõnumiga. Ja muidugi on hea mõte proovida piirata ka seda, mitu korda külastaja 404 leheküljele maandub.

Kas teil on häid ideid kohandatud 404-sõnumi jaoks? Mida te praegu oma 404 lehel kasutate? Hea meelega kuuleksin teie ideid allpool toodud kommentaarides!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map